خرید SSD های بزرگتر برای Steam Deck و Surface PC آسان تر می شود

SSD های ویژه 30 میلی متری به تدریج وارد خرده فروشی می شوند، اگرچه نام های بزرگ MIA هستند.
دستگاه های سرفیس مایکروسافت به دلیل غیرممکن بودن تعمیر در سال های اولیه خود شهرت خوبی داشتند، اما مایکروسافت اخیراً به دنبال تغییر آن بوده است. . سرفیس های جدیدتر دارای دفترچه راهنمای تعمیرات دقیق و حداقل در تئوری، SSD هایی هستند که به راحتی قابل ارتقا هستند.

من می گویم "در تئوری" زیرا به سادگی بیرون رفتن، خرید درایو و نصب آن نبوده است. اسلات ذخیره سازی Surface از رابط استاندارد M.2 استفاده می کند و اکثر دستگاه ها دسترسی به آن را آسان می کنند، اما رایانه های شخصی از درایوهای نسبتا کمیاب 30 میلی متری استفاده می کنند که اکثر سازندگان بزرگ SSD به سادگی به مصرف کنندگان معمولی ارائه نمی دهند. این امر انجام آن ترفند قدیمی صرفه جویی در فناوری را دشوارتر کرده است: خرید یک نسخه 128 یا 256 گیگابایتی از رایانه و ارتقای آن با درایو 512 گیگابایتی یا 1 ترابایتی برای کسری از هزینه ای که شرکت برای انجام آن از شما می گیرد.

اما این به آرامی در حال تغییر است. برخی از سازندگان کوچک‌تر اما همچنان معتبر SSD مانند Sabrent و Inland بالاخره شروع به ارائه نسخه‌های 30 میلی‌متری برخی از SSD‌های خود با بسته‌بندی خرده‌فروشی و ضمانت‌های استاندارد کردند. تا همین اواخر، بهترین راه برای به‌روزرسانی این درایوها، خرید یک درایو بدون گارانتی و احتمالاً استفاده شده با برچسب سفید از شرکت‌هایی مانند Newegg یا eBay بود. بنابراین، خرید SSD در بسته‌بندی کامل خرده‌فروشی با ضمانت‌های واقعی یک پیشرفت است.

ارتقای فضای ذخیره‌سازی DIY می‌تواند باعث صرفه‌جویی در شما شود

مطالعه بیشتر

درک M.2، رابطی که سرعت SSD بعدی شما را افزایش می‌دهد

لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی با فرمت کوچک شروع به استفاده جدی از کانکتور M.2 در سال‌های 2015 و 2016 کردند. این رابط برای صرفه‌جویی در فضا بیشتر استفاده می‌شد (و می‌شود) طراحی های سبک، جایگزینی کانکتورها و دستگاه های بزرگتر SATA و mini PCI Express. اما از آن زمان به بعد تبدیل به رابطی برای ذخیره سازی با سرعت بالا شده است. مادربردهای رایانه شخصی رده بالا اغلب دارای سه یا چند کانکتور جداگانه M.2 برای SSD هستند و همچنین فرمت انتخابی برای افزایش حافظه داخلی پلی استیشن 5 شماست.

تبلیغات

دستگاه‌های M.2 می‌توانند در تعداد زیادی عرضه شوند. از اندازه های فیزیکی، و رایج ترین برای SSD ها، gumstick-esque "2280" است (به این دلیل که 22 میلی متر عرض و 80 میلی متر طول دارد). همه چیز از 990 پرو گران‌قیمت سامسونگ گرفته تا WD Blue SN570 وسترن دیجیتال یک درایو 2280 است و اکثر لپ‌تاپ‌ها و مادربردها به‌طور پیش‌فرض برای استفاده از درایوهای 2280 تنظیم شده‌اند (حتی اگر گاهی اوقات حفره‌های نصب را برای M بلندتر یا کوتاه‌تر داشته باشند. 2 دستگاه). این یک چرخه خود ماندگار است. سایزهای دیگر M.2 وجود دارند، اما اکثر رایانه های شخصی 2280 درایو مصرف می کنند، بنابراین اکثر SSD ها از اندازه 2280 استفاده می کنند، بنابراین اکثر رایانه های شخصی همچنان درایوهای 2280 را مصرف می کنند و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *