خبر

 • تک بورد - حکم اولیه ITC می گوید بلندگوهای هوشمند گوگل اختراعات Sonos را نقض می کنند

  حکم اولیه ITC می گوید بلندگوهای هوشمند گوگل اختراعات Sonos را نقض می کنند
  11 روز و 22 ساعت قبل

  رای اولیه می تواند منجر به ممنوعیت Nest Audio ، Pixel و Chromecast شود.
  هنگامی که کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده حکم کرد که گوگل پنج اختراع بلندگوی هوشمند Sonos را نقض کرده است ، Sonos در مورد خود در برابر جمعه جمعه پیروز شد. این حکم مقدماتی است و مشروط به بررسی کامل ITC است ، اما می تواند منجر به ممنوعیت بلندگوهای هوشمند Google شود.

  در ژانویه 2020 ، Sonos پرونده نقض حق ثبت اختراع را علیه Google مطرح کرد که بلندگوهای هوشمند Google ، Google Home و بعدا خط Nest Audio را هدف قرار داده بود. Sonos مبدع بلندگوهای متصل به اینترنت است که به راحتی به سرویس های پخش کننده متصل می شوند ، در حالی که بلندگوهای Google یک ویژگی مشابه را با دستورات دستیار صوتی فعال شده Google ترکیب می کنند. برای شنیدن داستان Sonos ، گوگل در پشت صحنه سخت افزار Sonos در سال 2013 ، هنگامی که گوگل موافقت کرد پشتیبانی از Google Play Music را برای بلندگوهای Sonos ایجاد کند ، نگاه کرد. Sonos ادعا می کند که Google از این امکان برای کپی "آشکارا و آگاهانه" ویژگی های صوتی Sonos برای بلندگوی Google Home استفاده کرده است که در سال 2016 راه اندازی شد. غول های فناوری به طور مرتب با آن مبارزه می کنند. این شرکت 19 ساله تنها محصولات خود را در بازار بلندگوهای متصل دارد و ارزش بازار آن 5 میلیارد دلار است. رقبای آن - گوگل ، آمازون و اپل - برخی از بزرگترین شرکت های جهان هستند که ارزش هر یک از آنها بیش از 1.5 تریلیون دلار است. برای پیچیده تر شدن اوضاع برای Sonos ، این شرکت به Google و آمازون متکی است که در زمینه جستجو ، تبلیغات و خرده فروشی فعالیت می کنند و نگران انتقام دو غول است. به علاوه ، هنگامی که آمازون و گوگل وارد بازار شدند ، Sonos مجبور شد برای رقابت از هر دو دستیار صوتی پشتیبانی کند. در سال 2020 ، Sonos گفت به نظر می رسد آمازون نیز از فناوری خود استفاده می کند ، اما تلاش های قانونی خود را بر روی Google متمرکز می کند.

  تبلیغات

  TechCrunch بیانیه هایی را از هر دو طرف دریافت کرد. در ابتدا ، ادی لازاروس ، مدیر ارشد حقوقی Sonos به سایت گفت: "امروز ALJ هر پنج اختراع ادعایی Sonos را معتبر دانسته است و گوگل از هر پنج اختراع تجاوز می کند. خوشحالیم که ITC نقض آشکار گوگل از اختراعات ثبت شده Sonos را تأیید کرده است. این تصمیم قدرت و وسعت مجموعه ما را مجدداً تأیید می کند و یک نقطه عطف امیدوارکننده در پیگیری طولانی مدت ما برای دفاع از نوآوری ما در برابر سوءاستفاده از انحصارات Big Tech است. "

  در همین حال ، Google گفت ،" ما از فناوری Sonos استفاده نکنید ، و ما در کیفیت محصولات و شایستگی ایده های خود رقابت می کنیم. ما با این حکم اولیه موافق نیستیم و در روند بازبینی آینده به بحث خود ادامه می دهیم. "

  A حکم نهایی باید در 13 دسامبر اتفاق بیفتد ، و این تنها بلندگوها نیستند که می توانند در صورت عدم رضایت دو شرکت ممنوع شوند. محصولات متصل به آن بلندگوها ، مانند Pixels و Chromecasts نیز ممکن است ممنوع شوند.

خبرهای دیگر از ابزارها