خبر

 • تک بورد - حق ثبت اختراع اپل با تاری صفحه نمایش فعال شده با عینک مبارزه می کند

  حق ثبت اختراع اپل با تاری صفحه نمایش فعال شده با عینک مبارزه می کند
  26 روز و 4 ساعت قبل

  فناوری از اسکن صورت استفاده می کند تا ببیند کاربر عینک حریم خصوصی دارد یا خیر.
  اپل معنای جدیدی به عبارت "فقط برای چشمان شما" داده است. حق اختراعی که توسط اپل ثبت شده و روز پنجشنبه توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده منتشر شده است، جزئیات علاقه غول فناوری به ایجاد "عینک خصوصی" را نشان می دهد که محتوای روی صفحه نمایش دستگاه را محو می کند، مگر اینکه فردی که عینک مخصوص دارد از آن استفا

  همانطور که توسط Patently Apple مشاهده شد، این پتنت که بر ایجاد نمایه های FaceID مختلف برای اختلالات بینایی مختلف تمرکز دارد، نوع جدیدی از صفحه نمایش حریم خصوصی را بررسی می کند. این پتنت هیچ یک از محصولات اپل را با نام مشخص نمی کند. در عوض، به طور کلی به دستگاه های الکترونیکی، از جمله تلفن های هوشمند، ساعت، لپ تاپ، تلویزیون و نمایشگر خودرو اشاره دارد. نقشه های ثبت اختراع نشان می دهد که این ویژگی روی دستگاهی شبیه گوشی هوشمند کار می کند.

  این فناوری از اسکن چهره برای تعیین اینکه آیا کاربر عینک مورد نیاز را به چشم می زند یا خیر، استفاده می کند. این می تواند روسری را با یک گرافیک خاص، مانند یک QR یا بارکد تشخیص دهد.

  تبلیغات یک اسکن صورت ممکن است یک احراز هویت مانند یک کد QR روی عینک را تشخیص دهد.A face scan may detect authenticator like a QR code on عینک. اپل

  این حق اختراع می گوید که اگر نگران این هستید که کسی از بالای شانه شما به تلفن شما نگاه کند، می توانید این ویژگی را فعال کنید "تا خروجی گرافیکی ناخوانا باشد." عینک حریم خصوصی شما، در عین حال، "با تاری عمدی مقابله می کند."

  "خروجی گرافیکی تار ممکن است اعوجاج ایجاد شده توسط بینایی عینک حریم خصوصی کاربر را جبران کند، برای مثال، تار کردن یک قسمت و/ یا کل یک خروجی گرافیکی استاندارد؛ ایجاد یک پوشش روی خروجی گرافیکی استاندارد؛ و/یا بزرگ‌تر کردن، روشن‌تر کردن و/یا متمایزتر کردن عناصر خروجی گرافیکی استاندارد.» "در برخی از تجسم ها، خروجی گرافیکی تار ممکن است تنها جایگزین عناصر گرافیکی خاصی شود که در خروجی گرافیکی استاندارد ارائه شده اند. خروجی گرافیکی تار ممکن است یک خروجی گرافیکی پیش فرض باشد که برای جبران عینک حریم خصوصی طراحی شده است."

  پتنت به جزئیات عینک واقعی مورد استفاده برای فعال کردن ویژگی حریم خصوصی نمی‌پردازد. شایعات حاکی از آن است که اولین هدست واقعیت مختلط اپل می‌تواند در اوایل سال 2022 عرضه شود. مانند تمام پتنت‌ها، هیچ تضمینی وجود ندارد که ما هیچ‌یک از این فناوری‌ها را در یک محصول واقعی ببینیم.

خبرهای دیگر از گجت ها