خبر

 • تک بورد - تغییرات بی سر و صدا در هارد SSD وسترن دیجیتال ممکن است سرعت را تا 50 درصد کاهش دهد

  تغییرات بی سر و صدا در هارد SSD وسترن دیجیتال ممکن است سرعت را تا 50 درصد کاهش دهد
  21 روز قبل

  اکثر مردم اغلب متوجه نمی شوند ، اما این کار را خوب نمی کند.
  SSD مقرون به صرفه WD Blue SN550 وسترن دیجیتال یک دستگاه NVMe مشهور و خوب بررسی شده است که به طور مرتب در سایتهای مختلف "" SSD "از زمان انتشار در انتهای سال 2019 لیست می شود. این درایو از رابط PCI Express 3.0 چهار خطی استفاده می کند و بدلیل اینکه می تواند با همان مقدار پول بهتر از SSD SSD عمل کند ، جدید است.

  اما به لطف تغییرات بی سر و صدا در پشت صحنه ، ممکن است این موضوع تغییر کند: سایت چینی Expreview (از طریق Tom's Hardware و ExtremeTech) می گوید که نسخه جدیدتر درایو تولید شده در ژوئیه 2021 در حال نوشتن داده ها با سرعت حدود 390 مگابایت بود در ثانیه پس از پر شدن حافظه درایو. با توجه به Expreview ، این تقریباً نصف سرعت نسخه های قدیمی SN550 است. Tom's Hardware در حین آزمایش نوشتن مداوم روی SN550 اصلی ، سرعت حدود 610 مگابایت بر ثانیه را اندازه گیری کرد ، بنابراین میزان دقیق تخریب عملکرد ممکن است متفاوت باشد. از آنجا که هر دو نسخه قدیمی و جدید SN550 از کنترلر SSD یکسانی استفاده می کنند ، به نظر می رسد که کاهش سرعت ناشی از فلش NAND پایین است.

  SSD های مدرن معمولاً مقدار زیادی فلش کندتر NAND (برای ظرفیت) و حافظه کوچکتر حافظه فلش سریعتر (برای حداکثر سرعتهایی که روی جعبه اعلام شده است). بسته به SSD ، این حافظه پنهان طوری طراحی شده است که قبل از اینکه دوباره روی فلش کندتر بنویسد ، بین چند گیگابایت و چند ده گیگابایت نوشته بنویسد. در بیشتر مواقع ، هرگز متوجه کاهش سرعت درایو نمی شوید ، زیرا قرار نیست با استفاده از رایانه خود برای مرور اولیه ، کارهای اداری یا حتی ویرایش عکس ، حافظه پنهان را تا انتها پر کنید.

  تبلیغات

  افرادی که متوجه خواهند شد ویرایشگرهای حرفه ای ویدیو هستند که مرتباً در طول روز فایل های ویدئویی 4K عظیم را صادر ، کپی و جابجا می کنند. طبیعی است که 100 درصد مواقع حداکثر عملکرد SSD را دریافت نکنید ، اما عملکرد درایو به مراتب بدتر از آنچه که در بررسی های کامل انجام داد ، در بهترین حالت گمراه کننده است.

  تامین قطعات از چندین تأمین کننده روش معمول هنگام ساخت رایانه ، تلفن ، رایانه لوحی و قطعاتی که در آنها قرار دارد. اگر بتوانید چیزی را از چندین مکان تهیه کنید ، کندی یا وقفه در تولید هر یک از تامین کنندگان به احتمال زیاد جریان محصولات نهایی را مختل می کند و رقابت بین تامین کنندگان می تواند هزینه های شما را پایین نگه دارد. اما به همان اندازه مهم این است که مطمئن شوید اجزای مورد نیاز شما تقریباً یکسان عمل می کنند ، مبادا یک سیستم "قرعه کشی" ایجاد کنید که در آن برخی از خریداران (و همه داوران) نسخه "خوب" محصول شما را دریافت کنند در حالی که دیگران با عملکرد ضعیف تر از حد انتظار گیر کرده اید.

  خواندن بیشتر

  وسترن دیجیتال مارک "Red Plus" را برای هارد دیسک های غیر SMR اضافه می کند

  سازندگان SSD بدون به روزرسانی شماره مدل یا مشخصات ، اجزا را تغییر می دهند متاسفانه متداول است - سخت افزار تام نمونه های بسیار کوتاهی دارد. گاهی اوقات ، کاربران نهایی از تغییرات اجزاء سود می برند ، مانند زمانی که سازندگان SSD حافظه فلش قدیمی را برای بهبود فلاش با مشخصات بهتر تغییر می دهند. اما در موارد دیگر ، مانند SN550 و Adata's XPG SG8200 Pro ، تغییرات ایجاد شده در کاهش هزینه ها یا ساده سازی تولید به جای آن به عملکرد آسیب می رساند.

  این اولین بار در تاریخ اخیر نیست که وسترن دیجیتال دارد گرفتار بازی سریع و شل با مشخصات شده است. هارد دیسک آن هم سرعت چرخش برخی از درایوها را کاهش داده است و هم سعی کرده است درایوهای کندتر Shingled Magnetic Recording (یا SMR) را در ردیف درایوهای WD Red NAS خود بفروشد ، اما بعداً عقب نشینی کرده و آنها را تغییر نام دهد.

  ما برای پیگیری گزارش اصلی با Western Digital تماس گرفته ایم. در صورت دریافت جزئیات جدید ، این داستان را به روز می کنیم.

خبرهای دیگر از ابزارها