خبر

 • تک بورد - تأیید برای خرید ARM انویدیا ممکن است به نتیجه برسد

  تأیید برای خرید ARM انویدیا ممکن است به نتیجه برسد
  11 ساعت و 31 دقیقه قبل

  تأخیرها باعث می شود تا انویدیا مهلت پایان 2022 را برای اتمام قرارداد رو به رو کند.
  خرید ARM توسط انویدیا مدتی طول می کشد و امروز این شرکت به فایننشال تایمز گفت بعید است پنجره نظارتی 18 ماهه ای را که در ابتدا تعیین کرده بود برآورده کند. این قرارداد بزرگ 40 میلیارد دلاری در سپتامبر 2020 اعلام شد و Nvidia کنترل معماری معروف جهان را در اختیار اپل ، سامسونگ ، کوالکام ، هواوی ، گوگل ، آمازون ، مایک

  جنسن هوانگ ، مدیرعامل انویدیا به فایننشال تایمز گفت: "بحث های ما با نهادهای نظارتی بیش از آنچه در ابتدا تصور می شد به طول می انجامد ، بنابراین برنامه زمان بندی را کنار می گذارد ... این یک تنظیم کننده خاص نیست ، اما ما در معامله اطمینان داریم ،" تنظیم کننده های مطمئن باید مزایای خرید را تشخیص دهند. "

  انویدیا با مشکلات متعددی در زمینه تنظیم کننده مواجه است. در مرحله اول ، نهادهای نظارتی در کشور مادری ARM ، انگلستان ، نگرانی های امنیتی ملی دارند. بلومبرگ با "فردی که با این موضوع آشنا است" صحبت کرد و گزارش داد که "در حال حاضر انگلستان تمایل دارد این تصرف را رد کند". البته ، انویدیا می تواند برای پیشبرد معامله امتیازاتی قائل شود ، اما بلومبرگ به نقل از یکی از تحلیلگران می گوید که سرمایه گذاران "انتظارات کمی" از این معامله خواهند داشت.

  FT در انگلیس نیز خاطرنشان می کند که " این معامله به نمادی از اتهام سیاسی از دست رفتن نفوذ شرکتها در مقابل تصاحب خارجی تبدیل شده است. " نه این و نه نگرانی های مربوط به "امنیت ملی" کاملاً منطقی نیست زیرا "تسخیر خارجی" قبلاً اتفاق افتاده است. ARM از سال 2016 متعلق به شرکت ژاپنی Softbank است و در حال حاضر Softbank ARM را به Nvidia ، یک شرکت آمریکایی می فروشد.

  آیا چین ستون اصلی فناوری دیگری در ایالات متحده می خواهد؟

  کشوری که احتمالاً نگرانی های جدی دارد ، چین است که هنوز از ممنوعیت صادرات آمریکا به هواوی ، یکی از بزرگترین شرکت های چین ، سرگردان است. در بازار گوشی های هوشمند ، هواوی به لطف ممنوعیت از رتبه اول به طبقه "دیگر" در اکثر نمودارهای بازارها سقوط کرده است. هواوی همچنین تولیدکننده شماره 1 تجهیزات مخابراتی در جهان است و سرانجام در این بازار نیز شاهد ضرر است. خرید NVidia از ARM نشان دهنده کنترل بیشتر ایالات متحده بر تلفن های هوشمند و بازار وسیع فناوری است.

  تبلیغات

  ظاهراً بخشی از تأخیر با تنظیم کننده های چینی تقصیر انویدیا است: این شرکت فقط در ژوئن 2021 برنامه ای را به تنظیم کننده های چینی ارسال کرد ، هشت ماه پس از اعلام قرارداد. در حال حاضر این شرکت باید تا 18 ماه از آن تاریخ منتظر بماند تا تحقیقات تکمیل شود ، که همه چیز را تا دسامبر 2022 پیش می برد. Nvidia اساساً تا آخرین لحظه منتظر ماند - اگر Nvidia نتواند معامله با Softbank باطل خواهد شد. تا پایان سال 2022 بسته شود. تعطیلی یک معامله بزرگ فناوری توسط تنظیم کننده های چینی. در سال 2016 ، کوالکام سعی کرد NXP را با 47 میلیارد دلار خریداری کند ، اما این شرکت نتوانست به موقع تأیید مقررات چین را دریافت کند و در سال 2018 این قرارداد را کنار گذاشت. شرکت های بزرگ فناوری ، و این مجوزها پشتوانه محصولات اصلی بسیاری از شرکت ها هستند. تحت Softbank ، ARM به عنوان یک حزب بی طرف تلقی می شد ، زیرا Softbank با مجوزهای ARM رقابت نمی کند و ژاپن در حال حاضر درگیر جنگ تجاری با چین نیست. Nvidia شهرت زیادی در کار با آن دارد و مشخص نیست که "Nvidia ARM" چقدر با دیگران کار می کند. همچنین مشخص نیست که چگونه این شرکت به ناچار سعی می کند مجوز ARM را با کسب و کار GPU خود متصل کند (ARM همچنین GPU های تلفن همراه را برای جفت شدن با CPU های خود طراحی می کند).

  انویدیا اصرار دارد که ARM را "خنثی" نگه می دارد و این شرکت دارای یک وب سایت کامل است که به ادغام در جهان اختصاص داده است. صفحات خاص جزئیات "چشم انداز" انویدیا برای ARM در انگلستان ، اروپا و چین را نشان می دهد - بنابراین ، صفحه ای برای هر نهاد نظارتی وجود دارد که نگرانی هایی را در مورد این معامله ایجاد کرده است. اگر انویدیا به تمام وعده های خود عمل نکند ، صنعت معماری منبع باز RISC-V را به عنوان یک راه فرار احتمالی مورد توجه قرار می دهد ، اگرچه این امر برای جایگزینی ARM به یک تلاش گسترده و هماهنگ در سراسر صنعت نیاز دارد. اگر معامله با Nvidia به نتیجه نرسد ، Softbank ممکن است ترجیح دهد ARM را در بازار سهام عرضه کند نه اینکه آن را به طور کامل بفروشد. در حال حاضر ، زمان در حال گذر است.





خبرهای دیگر از ابزارها