خبر

 • تک بورد - به گفته مایکروسافت ، چرا ویندوز 11 دارای چنین سخت افزار سخت افزاری سختی است

  به گفته مایکروسافت ، چرا ویندوز 11 دارای چنین سخت افزار سخت افزاری سختی است
  22 ساعت و 51 دقیقه قبل

  مایکروسافت می گوید امنیت و ثبات هر دو در رایانه های جدید بسیار بهتر است.
  ویندوز 11 وعده بهبود مدیریت پنجره ، اجرای برنامه های Android و یکپارچه سازی ظاهر و احساس برنامه های داخلی سیستم عامل را پس از سال ها ناامیدکننده hodgepodge می دهد. اما اگر رایانه شما نتواند نرم افزار را اجرا کند ، هیچ یک از این موارد مهم نیست و مایکروسافت تنها وعده پشتیبانی رسمی ویندوز 11 را برای رایانه های منتشر شده در

  این نسخه ای از نسخه های قبلی ویندوز است که تا کنون تقریباً یک دهه سیستم مورد نیاز آنها تقریباً یکسان بوده است. مایکروسافت در واقع از قابلیت اجرای سخت افزارهای قدیمی به عنوان نقطه فروش ویندوز 10 استفاده کرد و آن را به صورت ارتقاء رایگان برای همه رایانه های دارای ویندوز 7 و ویندوز 8 در دسترس قرار داد. دلیل این امر ساده تر این بود که توسعه دهندگان بتوانند از جدیدترین ویژگی ها استفاده کنند.

  منطق مایکروسافت برای الزامات پشتیبانی رسمی ویندوز 11 - از جمله Secure Boot ، ماژول TPM 2.0 و پشتیبانی مجازی سازی - همیشه بر امنیت متمرکز بوده تا عملکرد خام. پست جدیدی از مایکروسافت امروز این الزامات را با جزئیات بیشتری تجزیه می کند و همچنین در مورد ثبات سیستم با استفاده از داده های خرابی رایانه های قدیمی در برنامه Windows Insider بحث می کند.

  درایورها و ثبات

  خواندن بیشتر

  در اینجا مواردی را که برای ارتقاء به ویندوز 11 نیاز دارید

  مایکروسافت می گوید رایانه های شخصی Insider Program که حداقل الزامات ویندوز 11 را برآورده نمی کردند "52٪ بیشتر خرابی حالت کرنل داشتند" نسبت به رایانه های شخصی که این کار را انجام می دادند و این "دستگاه هایی که نیازهای سیستم را برآورده می کنند 99.8 experience تجربه بدون خرابی داشتند." به گفته مایکروسافت ، این بیشتر به پشتیبانی فعال درایور برمی گردد. رایانه های جدید بیشتر از درایورهای DCH جدیدتر استفاده می کنند ، روشی برای بسته بندی درایورهایی که مایکروسافت در ویندوز 10 از آنها پشتیبانی کرده است. برای مطابقت با DCH ، راننده باید فقط با استفاده از یک فایل .INF معمولی نصب کند ، باید سفارشی سازی درایورهای OEM خاص را از درایور جدا کند. خود ، و باید هر برنامه ای را که همراه راننده شما است (مانند کنترل پنل برای درایور صدا یا GPU) از طریق Microsoft Store توزیع کند. درایورهای DCH برای سخت افزارهای ساخته شده در چهار یا پنج سال اخیر رایج هستند ، اما برای سخت افزاری که در دوران ویندوز 8 یا ویندوز 7 ارسال شده است بسیار رایج است.

  تبلیغات

  مطمئناً کامپیوترهای 2012 یا 2014 از رانندگان قدیمی استفاده کنید که باعث خرابی می شوند-استفاده از درایورهای دوران ویندوز 7 در رایانه های قدیمی تر با ویندوز 10 می تواند منجر به بی ثباتی یا عجیب کلی شود. اما اعداد و ارقام مایکروسافت هیچ تفاوتی بین این سیستم های قدیمی و رایانه های جدید که تقریباً اما کاملاً نیازهای سیستم را از دست می دهند ، مانند سیستم های نسل 6 و 7 اینتل Core و سیستم های نسل اول ریزن که شامل ماژول های TPM 2.0 و هنوز از پشتیبانی درایور DCH فعال از Intel ، AMD و (در بسیاری موارد) شرکت های سازنده رایانه برخوردار شوید. احتمالاً نصب ویندوز 11 به صورت دستی بر روی این رایانه ها تقریباً به اندازه نصب آن بر روی یک دستگاه پشتیبانی شده ثابت است ، اما این چیزی است که ما باید خودمان آن را آزمایش کنیم.

  اینجاست که الزامات امنیتی دوباره بازی می کنند. مایکروسافت برای توضیح مزایای استفاده از ماژول های Secure Boot و TPM 2.0 تلاش زیادی می کند ، اما ممکن است کلید اصلی مورد نیاز مجازی سازی کمتر مورد بحث و یک حروف الفبا از حروف اختصاری باشد. ویندوز 11 (و همچنین ویندوز 10!) از امنیت مبتنی بر مجازی سازی یا VBS برای جداسازی بخش هایی از حافظه سیستم از بقیه سیستم استفاده می کند. VBS شامل یک ویژگی اختیاری به نام "یکپارچگی حافظه" است. این نام کاربر پسندتری برای چیزی به نام یکپارچگی کد محافظت شده از Hypervisor یا HVCI است. HVCI را می توان در هر رایانه ویندوز 10 که مشکلی با ناسازگاری درایور ندارد فعال کرد ، اما رایانه های قدیمی تر جریمه قابل توجهی را متحمل می شوند زیرا پردازنده های آنها از کنترل اجرای مبتنی بر حالت یا MBEC پشتیبانی نمی کنند.

  و به نظر می رسد این مخفف ریشه اصلی پشتیبانی CPU ویندوز 11 است. اگر از MBEC پشتیبانی می کند ، معمولاً وارد می شود. اگر پشتیبانی نمی کند ، خارج است. پشتیبانی MBEC فقط در پردازنده های نسبتاً جدیدی گنجانده شده است ، با معماری Kaby Lake و Skylake-X در طرف اینتل و معماری Zen 2 در سمت AMD-این بسیار نزدیک است ، البته نه دقیقاً ، با لیست پشتیبانی پردازنده Windows 11.

  ساده تر این است که MBEC را به عنوان شتاب سخت افزاری برای ویژگی یکپارچگی حافظه در نظر بگیریم ، مانند این که دستورالعمل های AES-NI یک دهه پیش یا بیشتر عملیات رمزگذاری را سرعت بخشید. کامپیوترهای فاقد AES-NI هنوز می توانند از رمزگذاری درایو BitLocker استفاده کنند ، به عنوان مثال ، فقط مجازات عملکرد قابل توجه تری دارد. همین امر در مورد ویژگی یکپارچگی حافظه و MBEC صادق است - رایانه های شخصی بدون پردازنده هایی که از MBEC پشتیبانی می کنند ، از شبیه سازی نرم افزاری به نام "حالت کاربر محدود" استفاده می کنند ، که مزایای امنیتی را برای شما به ارمغان می آورد ، اما بیشتر بر عملکرد تأثیر می گذارد. برخی از کاربرانی که ویژگی HVCI را در ویندوز 10 روی پردازنده های بدون پشتیبانی MBEC آزمایش کرده اند ، متوجه کاهش عملکرد تا 40 درصد شده اند ، اگرچه این بستگی به وظایفی که انجام می دهید و رایانه ای که استفاده می کنید بستگی دارد.

  تبلیغات

خبرهای دیگر از ابزارها