خبر

 • تک بورد - برنامه تلفن همراه FOSS Stingle می خواهد به صورت خصوصی و ایمن از عکس های شما پشتیبان تهیه کند

  برنامه تلفن همراه FOSS Stingle می خواهد به صورت خصوصی و ایمن از عکس های شما پشتیبان تهیه کند
  17 روز قبل

  برنامه تلفن همراه عکس های شما را قبل از بارگذاری در ابر رمزگذاری می کند.
  با توجه به این که Google Photos در نوامبر گذشته سیاست نامحدود پشتیبان گیری عکس خود را از بین برد ، بازار برنامه های پشتیبان گیری و همگام سازی عکس به طور قابل توجهی باز شد. ما در ماه ژانویه یکی از مدعیان قدرتمند-عکس های آمازون-را بررسی کردیم و الکس کرتشمار ، فریلنسر ، در ماه ژوئن چندین گزینه خود میزبان را پیش روی ما گذاشت

  امروز ، ما به دنبال یک مدعی جدید - Stingle Photos - هستیم که تفاوت را تقسیم می کند و یک برنامه تلفن همراه FOSS ارائه می دهد که با یک ابر مدیریت شده همگام سازی می شود.

  به هیچ کس اعتماد نکنید

  بدون شک ، رمزگذاری مهمترین ویژگی Stingle Photos است. اگرچه برنامه عکس های شما را در سرویس ابری Stingle بارگذاری می کند ، اما اپراتورهای سرویس نمی توانند به عکس های شما نگاه کنند. این به این دلیل است که برنامه ای که روی تلفن یا رایانه لوحی شما اجرا می شود ، آنها را با استفاده از رمزنگاری سدیم ایمن رمزگذاری می کند.

  از آنجا که عکس ها قبل از ترک تلفن شما رمزگذاری می شوند - با استفاده از کلیدی که هرگز در دسترس اپراتورهای Stingle نیست. - شما از این که مهاجمان عکس ابری از Stingle را دریافت کنند در امان هستید. شما همچنین از این که اپراتورهای Stingle LOVEINT را به سمت شما بکشند یا مهندسی اجتماعی کنند ، با شخصی باورنکردنی که التماس می کند عکس های شما را پس بگیرد ، مصون هستید.

  از آنجا که Stingle نمی تواند با ابر رمزگذاری شده کار مفیدی انجام دهد از عکس های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، همچنین نیازی نیست نگران اتفاقات عجیبی باشید که در نتیجه عکس های شما با الگوریتم های یادگیری ماشین تغذیه می شود-آنها برای هر کسی بدون کلید خصوصی شما فقط زباله هستند. h2> شفافیت

  استینگل تمام تلاش خود را کرده است تا نحوه کارکرد آن را تا حد ممکن برای کاربران متمرکز بر امنیت و حفظ حریم خصوصی مشخص کند. این شرکت یک کاغذ سفید مفصل ارائه داد که در آن شیوه های امنیتی خود را شرح داده و یک دید عالی در مورد نحوه عملکرد این سرویس ارائه می دهد. و برای افراد واقعاً پارانوئید ، دسترسی به کد منبع برنامه بقیه راه را می بندد.

  دسترسی به کد منبع به ویژه به بسته شدن حفره های احتمالی در کارهایی که استینگل می تواند و نمی تواند با شما انجام دهد کمک می کند. عکس ها از آنجا که فضای ذخیره سازی ابری برای هیچ کس غیر از کاربر بی فایده است ، این خود برنامه تلفن همراه را به عنوان تنها مکانی برای رسیدن به هرگونه شیکانی ، قبل از رمزگذاری عکس ها و ارسال به ابر (یا پس از بارگیری و رمزگشایی آنها) باقی می گذارد. .

  ما هیچ کاری مانند ممیزی کامل کد برنامه Stingle Photos انجام ندادیم ، اما آنقدر از کد عبور کردیم تا ایده خوبی از عملکرد و نحوه انجام آن داشته باشیم. هیچگونه خرید واضح و آشکاری به ما نشان نداد.

  تبلیغات

  پشتیبان گیری از کلید

  به طور پیش فرض ، Stingle Photos پشتیبان گیری از کلید خصوصی کاربر را در ابر Stingle بارگذاری می کند (که به طور مستمر در Digital میزبانی می شود Ocean ، با استفاده از سطل های اضافی Wasabi). این به برنامه اجازه می دهد تا بر روی یک دستگاه جدید کار کند بدون اینکه کاربر مجبور باشد پشتیبان گیری دستی و سختی انجام دهد و خود کلید خصوصی را بازیابی کند. کلیدی ، چگونه می توانم بفهمم که شرکت از آن استفاده نمی کند؟ پاسخ این است که کلید نیز رمزگذاری شده است ، قبل از بسته بندی آن و ارسال آن به ابر برای پشتیبان گیری.

  این یک مرور بسیار ساده از نحوه عملکرد این روش است:

  حساب Stingle ، تعیین گذرواژه یا عبارت عبور Stingle Photos رمز عبور یا عبارت عبور را بصورت محلی هش می کند و هش را در انتهای قسمت پشتی بارگذاری می کند Stingle Photos کلیدهای عمومی و خصوصی را که از هش گذرواژه کاربر گرفته شده است ایجاد می کند. بسته نرم افزاری با استفاده از کلمه عبور کامل کاربر یا عبارت عبور Stingle Photos بسته نرم افزاری رمزگذاری شده را برای پشتیبان گیری در ابر بارگذاری می کند

  ما مقدار قابل توجهی از جزئیات مودار ، مانند الگوریتم های خاص ، نمک ها و موارد دیگر - علاقه مند و رمزنگاری شده را حذف می کنیم افراد مجهز باید کاغذ سفید اصلی را بررسی کنند تا نکاتی را که در اینجا به نام خوانایی آنها را رد کرده ایم ، مشاهده کنید.

  نکته اصلی اینجاست که استینگل به کلمه عبور یا عبارت عبور کاربر اصلاً دسترسی ندارد - فقط یک هش از آن . از آنجا که کاربر با استفاده از هش احراز هویت می کند اما برای رمزگشایی بسته کلید به کل رمز عبور - نه فقط هش آن - نیاز دارد ، بنابراین بسته کلید از راه دور ایمن است.

  اگر کاربر تصمیم گرفت پشتیبان گیری نکند بسته کلیدی ، آنها باید خودشان از کلید خصوصی خود پشتیبان تهیه کنند-که استینگل در قالب یک عبارت عبور 24 کلمه ای به سبک Diceware ارائه می دهد. پس از نصب برنامه Stingle در دستگاه دوم ، کاربر باید "عبارت پشتیبان" - که در واقع کلید خصوصی آنها است - را به صورت دستی به دستگاه دوم وارد کند.

  از طرف دیگر ، اگر کاربر به Stingle Photos اجازه می دهد از بسته کلید پشتیبان تهیه کند ، آنها فقط برای دسترسی به عکس ها در دستگاه دوم به رمز عبور خود نیاز دارند. پس از ورود به سیستم ، دستگاه دوم بسته نرم افزاری رمزگذاری شده را بارگیری می کند ، آن را با رمز عبور یا کلمه عبور کامل کاربر (که به یاد داشته باشید هرگز دستگاه را ترک نمی کند) رمزگشایی می کند و همه چیز فوراً آماده کار است.

  Stingle Photos همچنین پشتیبانی می کند احراز هویت بیومتریک اختیاری-اگر می خواهید بدون نیاز به تایپ عبارت عبور هر بار به عکس ها و فیلم های پشتیبان خود دسترسی داشته باشید ، می توانید اثر انگشت خود را ثبت کرده و از آن برای بازکردن سریعتر برنامه استفاده کنید.

  تبلیغات

  ویژگی ها و Platforms

  ما Stingle Photos را بر روی دو دستگاه Android ، Pixel 2XL و Huawei MediaPad M5 Pro آزمایش کردیم. پشتیبانی از iPhone و iPads در راه است اما هنوز به دست نیامده است - به همراه پشتیبانی از رایانه های شخصی Linux ، Windows و Mac.

  این برنامه رویکرد بسیار متفاوتی نسبت به Google Photos ، Amazon Photos یا Apple دارد. عکس ها هر سه برنامه غول های فناوری سعی می کنند همه چیز را در زیر نور خورشید ارائه دهند: یادگیری ماشینی برای دسته بندی عکس ها و مرتب سازی آنها در گالری ها و آلبوم ها ، خدمات ایجاد چاپ و چاپ ، و موارد دیگر.

  Stingle Photos کاملاً مینیمالیستی و در مقایسه عکس ها را (به صورت خودکار یا دستی ، به تشخیص کاربر) وارد می کند ، آنها را همگام می کند و به شما امکان می دهد آنها را در آلبوم ها سازماندهی کنید. این تقریباً غیر از گزینه های معمولی "اشتراک گذاری" اندروید است که مستقیماً یک عکس (رمزگشایی شده) را در برنامه دیگری رها می کند. برای مثال ، یک عکس را از طریق برنامه Textra SMS با ضربه زدن روی نماد اشتراک گذاری آن عکس و سپس انتخاب مخاطب Textra به اشتراک گذاشتیم.

  هنگام وارد کردن عکس ها به صورت خودکار یا دستی ، استینگل گزینه حذف آنها را پس از وارد کردن آنها با موفقیت اگر حذف خودکار را روشن کنید ، اطمینان حاصل می کنید که سارق تلفن نمی تواند عکس های شما را بررسی کند ، حتی اگر قفل تلفن را باز کند - اما این بدان معناست که Stingle دیگر "پشتیبان" نیست. در عوض ، حذف خودکار Stingle را به تنها مخزن عکس های شما تبدیل می کند و اگر Stingle از بین برود همه چیز از بین می رود.

  هیچ سرویس گیرنده وب برای Stingle Photos در دسترس نیست. بنابراین در حال حاضر ، برای مشاهده هرگونه عکس ذخیره شده در Stingle ، به یک دستگاه Android نیاز دارید. از آنجا که یک سرویس گیرنده وب در هیچ نقطه ای از نقشه راه منتشر شده Stingle وجود ندارد ، ما انتظار داریم که حتی با در دسترس قرار گرفتن کلاینت های Windows ، Linux و Mac ، شما همچنان باید برنامه ای را برای مشاهده عکس ها نصب کنید - نه فقط با وب سایت دلخواه خود وارد یک وب سایت شوید. مرورگر.

  اگرچه ما بیشتر به عکس ها اشاره کرده ایم ، اما Stingle Photos فیلم ها و عکس ها را به طور متناوب مدیریت می کند-درست مانند بیشتر برنامه های تلفن همراه و برنامه های پشتیبان دیگر.

  قیمت گذاری فضای ذخیره سازی ابری

  برنامه Stingle Photos رایگان است - مانند 1 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری شما. مدل کسب و کار استینگل حول محور کسانی است که به بیش از آن اولین گیگابایت فضای ذخیره سازی نیاز دارند - که ما کاملاً مطمئن هستیم که به معنی "همه" است ، به ویژه از آنجا که استینگل عکس ها و فیلم های شما را با وضوح کامل ذخیره می کند. حتی گزینه ای برای کاهش نمونه قبل از رمزگذاری و بارگذاری وجود ندارد - رسانه ای که به صورت محلی ذخیره می کنید ، رسانه ای است که پشتیبان گیری می کنید ، دوره.

  اولین ردیف پولی 100 گیگابایت است که هزینه آن را پرداخت خواهید کرد 2.99 دلار در ماه - یا می توانید 29.90 دلار برای یک سال پیش پرداخت کنید و در هزینه دو ماه خود صرفه جویی کنید. هزینه 300GiB 4.99 دلار در ماه ، 1TiB هزینه 11.99 دلار در ماه و 3TiB هزینه 35.99 دلار در ماه است ، با همان پس انداز دو ماهه رایگان برای خریدهای سالانه اولیه. (برنامه های بزرگتر نیز برای کسانی که به آنها نیاز دارند در دسترس است.)

خبرهای دیگر از ابزارها