Chime یک برنامه بانکی است که به میلیون ها کاربر خدمت می کند - اما در واقع یک ب">

خبر

 • تک بورد - برنامه بانکی Chime حساب های خود را بسته است و پول پس نمی دهد

  برنامه بانکی Chime حساب های خود را بسته است و پول پس نمی دهد
  26 روز و 18 ساعت قبل

  Chime در واقع یک بانک نیست - این یک "neobank" با مقررات فدرال کمتر است.
  Chime یک برنامه بانکی است که به میلیون ها کاربر خدمت می کند - اما در واقع یک بانک نیست. و تعداد غیرمعمول زیادی از موارد حمایت از حقوق مصرف کننده در طول سال گذشته - 920 شکایت در اداره حمایت مالی مصرف کننده و هزاران مورد در دفتر تجارت بهتر. اکثر شکایات CFPB بسته شدن اجباری حساب را در نظر می گیرند - حسابهایی که برخلاف میل مش

  بسته شدن حسابهای غیرمنتظره

  فقط 197 مورد از 920 شکایت علیه Chime در اداره حمایت مالی مصرف کننده به عنوان "یک حساب بسته" برچسب گذاری شده است - اما همانطور که ProPublica گزارش می دهد ، شکایات CFPB به طور متناقضی برچسب گذاری نشده اند ، و جزئیات بسیاری از 723 مورد دیگر شکایات شامل بسته شدن اجباری نیز می شود. (در مقابل ، غول پیکر صنعت ولز فارگو فقط 317 شکایت CFPB با برچسب "حساب بسته" در همان بازه زمانی دارد - و مارکوس ، یک بانک آنلاین متعلق به گلدمن ساکس با 4 میلیون مشتری ، فقط هفت نفر دارد.)

  اگرچه افتتاح حساب Chime سریع و آسان است - برنامه ساده است و فرایند ایجاد آن به هیچگونه اعتبار سنجی احتیاج ندارد و طی چند دقیقه انجام می شود - بسته شدن حساب ممکن است به همان سرعت انجام شود. ProPublica چندین داستان مشابه از مشتریان Chime که نامه های الکترونیکی رمزآلود دریافت کرده اند را بازگو می کند و می گوید: "پس از بررسی اخیر در حساب مخارج شما ، با کمال تاسف به شما اطلاع می دهیم که تصمیم گرفتیم در این زمان رابطه خود را با شما پایان دهیم."

  بدتر از این ، این ایمیل ها با استناد به "دلایل امنیتی" برای سنگ اندازی ، عدم پذیرش Chime در توضیح دلیل بسته شدن حساب ها را اعلام کردند. به کاربران متضرر در متن توافق نامه حساب خود ، بخشی از متن گفته می شود: "Chime و / یا بانک ممکن است حساب شما را به هر دلیلی با یا بدون اطلاع قبلی معلق ، مسدود یا بسته کند." (Chime دارای دو توافق نامه جداگانه است - یكی برای مشتریانی كه بانك پشتیبان آنها Stride خواهد بود و دیگری برای Bancorp - اما هر دو توافق نامه دارای این مجوز هستند.)

  آگهی

  همین توافق نامه ها هشدار می دهند كه Chime هیچ گونه مسئولیتی در قبال اثرات ندارد بسته شدن حساب - و این وجوه مسدود یا نگهداری می شوند تا زمانی که "بررسی" (که مشتری برای ارائه مستندات فراوان نیاز دارد) به پایان برسد. در پرونده جاناتان ماررو ، این منجر به عدم موجودی 10 هزار دلار برای بیش از دو ماه شد. سرانجام Chime اعتراف کرد که در بستن حساب Marrero "اشتباه" کرده است ، اما هرگز جزئیات مربوط به خطای مربوط به انتساب "فعالیت مشکوک" به حساب را اعلام نکرد.

  یکی دیگر از مشتریان Chime ، میشل رابرتسون ، دچار مشکل مشابه شد . اگرچه مشتری سه ساله در هنگام بستن حساب Chime ، پول زیادی در حساب Chime خود نداشت ، او فقط سپرده مستقیمی برای پرداخت محرک IRS و اظهارنامه مالیاتی خود تنظیم کرده بود که با بسته شدن حساب ناپدید شد. رابرتسون قبل از اینکه سرانجام یک چک کاغذی از IRS دریافت کند ، دو ماه بین Chime (که به او گفت با IRS تماس بگیرد) و IRS (که به او گفت با Chime تماس بگیر) پینگ پنگ رفت و برگشت.

  وقتی یک بانک یک بانک نیست

خبرهای دیگر از اسباب