خبر

 • تک بورد - با کاهش همه گیری تقاضا برای Chromebook در حال سقوط است

  با کاهش همه گیری تقاضا برای Chromebook در حال سقوط است
  19 روز و 11 ساعت قبل

  بین کاهش آموزش از راه دور و بازگشت دفتر ، HP و سامسونگ نیز به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند.
  کاهش سرعت فروش لپ تاپ در گزارش جدید شرکت تحقیقات بازار Trendforce با افزایش نرخ واکسیناسیون و کاهش مربوط به کار از راه دور و آموزش از راه دور مرتبط است. بر اساس یافته ها ، تقاضا برای Chromebooks طی ماه گذشته از ماه ژوئیه بیش از 50 درصد کاهش یافته است. و انتظار می رود محموله های نوت بوک برای بقیه سال تح

  Trendforce گفت که علاقه به لپ تاپ های مجهز به ChromeOS در سال گذشته عمدتاً ناشی از آموزش از راه دور بوده است. تحلیلگر به افزایش نرخ واکسیناسیون در آمریکای شمالی ، اروپا و ژاپن در نیمه دوم سال 2021 اشاره کرد زیرا اخیراً تقاضا برای Chromebook ها کند شده است.

  پس از اینکه "راننده اصلی" کل محموله های لپ تاپ در نیمه اول از سال 2021 ، محموله های Chromebook طی یک ماه در نیمه دوم سال بیش از 50 درصد کاهش یافت. و از آنجا که Chromebook ها "سهم نسبتاً بالایی" از کل محموله های لپ تاپ HP و سامسونگ دارند ، پیش بینی می شود محموله های OEM ها از نیمه اول سال تا نیمه دوم 10 تا 20 درصد کاهش یابد.

  با این وجود ، همه چیز از اینجا برای Chromebook ها نزولی نیست - Trendforce هنوز پیش بینی می کند که در مجموع 36 میلیون دستگاه در سال 2021 ارسال شود. به منظور تسهیل خرید تجهیزات مانند نوت بوک ، رایانه لوحی و دستگاه های اتصال شبکه توسط مدارس و کتابخانه ها ، "Trendforce گفت. "این صندوق به احتمال زیاد تقاضا برای Chromebooks را برای سال آینده حفظ خواهد کرد."

  انتظار می رود محموله های لپ تاپ در سال جاری به 240 میلیون برسد. انتظار می رود محموله های لپ تاپ امسال به 240 میلیون برسد. Trendforce

  به طور کلی ، Trendforce معتقد است که حمل لپ تاپ در سال 2021 نسبت به سال قبل 16.4 درصد افزایش می یابد و در مجموع 240 میلیون سیستم تولید می شود. Trendforce پیش بینی کرد که با اعداد Q3 برابر باشد. اما یکی از معایب Q4 نسبت به Q3 این است که شماره های دوم توسط مارک های لپ تاپ عجله می کردند تا محموله های Q4 را زودتر خارج کنند تا از ترافیک بندر جلوگیری شود. بازگشت کارگران به دفاتر در آمریکای شمالی و اروپا تقاضا را تقویت می کند ، اما محقق مطمئن نیست که روند لپ تاپ های تجاری در سه ماهه چهارم به همان اندازه در سه ماهه سوم قوی باشد.

  اگر تقاضای تجاری به روند خود ادامه دهد به گفته Trendforce ، دل باید خوشحال باشد ، زیرا سهم بازار بالاتری از لپ تاپ های تجاری خود نسبت به "مارک های دیگر" می بیند. این شرکت تحقیقاتی انتظار دارد میزان فروش لپ تاپ های تجاری دل از H1 به H2 20 درصد افزایش یابد.

  انتظار می رود حمل لپ تاپ در سه ماهه چهارم با ارتقاء افراد به منظور لذت بردن از مواردی مانند پردازنده های نسل بعدی اینتل ، افزایش یابد. یا ویندوز 11 ، که هفته آینده عرضه می شود (اگرچه ، به یاد داشته باشید ، برای ارتقاء به ویندوز 11 نیازی به خرید رایانه شخصی جدید ندارید). با این حال ، اعداد نهایی نیز تحت تأثیر همه گیری جهانی COVID-19 قرار خواهد گرفت.

  در تمام مدت ، زنجیره تامین لپ تاپ هنوز توسط قطعات محدود ، از جمله مدارهای یکپارچه برای Wi-Fi ، دچار مشکل شده است. ماژول های Fi ، USB Type-C Power Delivery و مدیریت قدرت. علاوه بر این ، صفحه نمایش های 14 و 15.6 اینچی با استفاده از پنل های IPS و رزولوشن 1080 1920 1920 نیز محدود هستند. خبر خوب این است که پنل های TN با وضوح پایین در آن اندازه ها پاسخگوی تقاضا هستند ، در حالی که پنل های 11.6 اینچی ارزان تر می شوند. Trendforce پیش بینی کرد که عرضه و تقاضای صفحات نوت بوک در سه ماهه چهارم به "تعادل" برسد.

  در سال 2022 ، واکسیناسیون باید بیش از پیش شایع باشد و Trendforce معتقد است میزان فروش لپ تاپ سالانه 7 تا 8 درصد کاهش می یابد. ، به 220 میلیون واحد برآورد شده است. حتی اگر این روند روند نزولی داشته باشد ، توجه داشته باشید که هنوز در حال پیشرفت نسبت به 60 میلیون دستگاهی است که در سال 2019 پیش از همه گیری حمل شده است.

خبرهای دیگر از ابزارها