خبر

 • تک بورد - اینتل بابت ممنوعیت استفاده از قطعات سین کیانگ عذرخواهی کرد

  اینتل بابت ممنوعیت استفاده از قطعات سین کیانگ عذرخواهی کرد


  29 روز و 7 ساعت قبل

  اینتل آخرین شرکت چندملیتی است که درگیر مناقشه حقوق بشر بین پکن و غرب است.
  اینتل به دلیل ممنوعیت استفاده از قطعات سین کیانگ در پاسخ به حملات رسانه های ملی گرای چین بر سر این سیاست عذرخواهی کرده است و به آخرین شرکت چندملیتی تبدیل شده است که در چین درگیر شده است. نبرد با آمریکا بر سر مسائل حقوق بشر

  این اپیزود به سرعت به یکی از موضوعات مورد بحث آنلاین در چین تبدیل شد که کاربران اینترنتی در Weibo-مانند توییتر از دولت خواستند تا اینتل را با جریمه ها و مجازات های دیگر مجازات کند.

  جنجال پس از اینتل بالا گرفت. نامه ای در پایان سال به تامین کنندگان ارسال کرد و خاطرنشان کرد که قطعات ساخته شده در منطقه شمال غربی چین در سین کیانگ نباید در تراشه های آن استفاده شود. این پیام توجه رسانه ملی گرای Guancha را به خود جلب کرد.

  اینتل در یک پست رسانه اجتماعی به زبان چینی گفت که می خواهد "روشن کند" که این ممنوعیت فقط برای انطباق با قوانین ایالات متحده است و نه "نیت خود" یا موقعیت."

  اینتل افزود: "ما به دلیل مشکلی که برای مشتریان، شرکا و عموم مردم چین ایجاد شده عذرخواهی می کنیم."

  این بیانیه در Weibo ترند بود و مشاهده شده بود. 190 میلیون بار تا بعد از ظهر پنجشنبه.

  با افزایش تنش‌ها بین غرب و چین، شرکت‌های چندملیتی دوری از سیاست را دشوارتر می‌یابند و «تعلیم مجدد» یک میلیون مسلمان اویغور در منطقه غربی سین کیانگ توسط پکن یک نقطه عطف خاص است. .

  رسانه های دولتی مخالفت ملی گرایانه را با برندهایی مانند نایک و اچ اند ام که نگرانی های خود را در مورد سین کیانگ ابراز کرده اند یا قول داده اند استفاده از کار اجباری را از بین ببرند، برانگیخته اند. اینتل به فایننشال تایمز گفت که بیانیه چینی آن قصد دارد "به نگرانی های مطرح شده توسط ذینفعان ما در آنجا در مورد نحوه برقراری ارتباط با الزامات و سیاست های قانونی خاص با شبکه تامین کنندگان جهانی خود رسیدگی کند." این شرکت اضافه کرد که همچنان با قوانین ایالات متحده مطابقت خواهد داشت.

  «این شرکت باید قوانین آمریکا را رعایت کند اما همچنان می‌خواهد در چین درآمد کسب کند، ما در حال حاضر نمی‌توانیم آنها را جایگزین کنیم، اما می‌توانیم آنها را جریمه کنیم. یکی از مفسران Weibo گفت. بیایید میلیاردها دلار آن‌ها را در یک زمان جریمه کنیم و از پول آن برای تحقیق و توسعه استفاده کنیم.

  اینتل سال گذشته یک چهارم درآمد خود را از مشتریان در چین به دست آورد و بیش از 10000 کارمند در این کشور دارد. اخیراً با فروش یک کارخانه تراشه‌های حافظه به یک سازنده تراشه‌های کره‌ای، فعالیت‌های خود در چین را کاهش داده است.

  تابلوید ملی‌گرایانه چین Global Times، اینتل را متهم کرد که «دستی را که به آن غذا می‌دهد گاز گرفته است». در سرمقاله ای آمده است: "کاری که ما باید انجام دهیم این است که توهین به چین را برای شرکت ها گران تر کنیم." مشکلات طرفداران و وزارت تبلیغات حزب کمونیست.

  روز چهارشنبه، استودیو وانگ جونکای، خواننده اصلی یکی از بزرگترین گروه‌های پسر چین، اعلام کرد که تمام روابط خود را با سازنده تراشه آمریکایی قطع خواهد کرد و افزود که مکرراً از شرکت خواسته بود که "موضع صحیح" را علناً ابراز کند و "منافع ملی بر همه چیز برتری دارد."

  وانگ قبل از مناقشه، سفیر برند اینتل بوده است.

  © 2021 Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است به هیچ وجه توزیع، کپی یا اصلاح نشود.


  تگ ها:

  اینتل , بابت , ممنوعیت , استفاده , قطعات , کیانگ , عذرخواهی


خبرهای دیگر از گجت ها