دولت بایدن راه دیگری برای تشدید محدودیت‌ها بر هواوی و دیگر شرکت‌های چینی که د">

خبر

 • تک بورد - ایالات متحده دیگر استثنائاتی را برای تجهیزات شبکه هوآوی تایید نخواهد کرد

  ایالات متحده دیگر استثنائاتی را برای تجهیزات شبکه هوآوی تایید نخواهد کرد
  14 روز و 14 ساعت قبل

  "قانون تجهیزات امن 2021" FCC را از تایید معافیت های ممنوعیت محدود می کند.
  دولت بایدن راه دیگری برای تشدید محدودیت‌ها بر هواوی و دیگر شرکت‌های چینی که دولت ایالات متحده آن‌ها را به عنوان تهدیدات امنیت ملی معرفی کرده است، یافته است. هر دو طرف حوزه سیاسی در ایالات متحده از غول گوشی‌های هوشمند و شبکه‌ای که با دولت ترامپ در سال 2019 شروع شد، رفته‌اند. آخرین محدودیت: دیگر استثنائات خاصی برای اپراتور

  قانون جدید که "قانون تجهیزات ایمن 2021" نامیده می شود، FCC را ملزم می کند "قوانینی را وضع کند مبنی بر اینکه دیگر هیچ درخواست مجوزی را برای "دستگاه های فرکانس رادیویی که خطر امنیت ملی ایجاد می کنند" بررسی یا تایید نخواهد کرد. " این قانون هر شرکتی را که در فهرست شرکت‌های غیرقابل اعتماد قرار می‌گیرد، تحت پوشش قرار می‌دهد که در حال حاضر Huawei، ZTE، Hikvision، Hytera و Dahua Technology را پوشش می‌دهد. کمیسیون ارتباطات فدرال قبلاً شرکت های آمریکایی را از استفاده از تجهیزات شبکه از این ارائه دهندگان منع کرده بود. همچنین دستور داد تجهیزات موجود توسط ISPها جایگزین شوند و کنگره یک صندوق جایگزینی تجهیزات 1.9 میلیارد دلاری با نام مستعار "Huawei Rip & Replace" ایجاد کرد تا آن را محقق کند. در مواجهه با این همه اقدام ضد هوآوی، توانایی FCC برای تأیید استثناها به صورت موردی بود، و اکنون این شکاف بسته شده است.

  تبلیغات

  برندان کار، کمیسیونر FCC، فشار آورده است. برای تصویب این قانون، در ماه مارس گفت: «زمانی که تشخیص دادیم هواوی یا تجهیزات دیگر خطر امنیت ملی غیرقابل قبولی را به همراه دارد، تا زمانی که اجازه دهیم دقیقاً همان تجهیزات خریداری شود و در شبکه‌های ارتباطی ما قرار داده شود، منطقی نیست. دلار فدرال دخیل نیست. وجود این دستگاه‌های ناامن در شبکه‌های ما تهدید است، نه منبع مالی مورد استفاده برای خرید آنها." US Honor است، برند گوشی های هوشمند هوآوی که پس از ممنوعیت هواوی به عنوان یک شرکت جداگانه از بین رفت. آنر یک برند فرعی ارزش گرا از هواوی است، شبیه به اینکه غول خودروسازی ایالات متحده جنرال موتورز مالک Chevy، Cadillac، GMC و سایر برندهای بازارهای مختلف است. هوآوی Honor را به شرکتی به نام "شرکت فناوری اطلاعات جدید شنژن ژیکسین" فروخت که طبق گزارش آسوشیتدپرس هنوز یک شرکت دولتی است. Honor دارای قطعات، تامین‌کنندگان، نرم‌افزار و مدیرانی مشابه هوآوی است، تنها تفاوت واقعی آن این است که گوشی می‌سازد و تجهیزات شبکه نمی‌سازد.

  Honor اکنون یکی از سریع‌ترین برندهای در حال رشد در چین است. پر کردن خلاء هواوی اکنون که تحریم‌های آمریکا توانایی هواوی را برای فروش تلفن محدود کرده است. اخبار مربوط به ممنوعیت احتمالی Honor در ماه سپتامبر از واشنگتن پست منتشر شد که گفت مقامات ایالات متحده هنوز مطمئن نیستند که آیا این شرکت تهدیدی امنیتی است یا خیر.

خبرهای دیگر از گجت ها