خبر

 • تک بورد - اپل پس از افزایش تقاضای همه گیر به اولین شرکت 3 تریلیون دلاری تبدیل شد

  اپل پس از افزایش تقاضای همه گیر به اولین شرکت 3 تریلیون دلاری تبدیل شد


  22 روز و 21 ساعت قبل

  ارزش بازار 1 تریلیون دلار افزایش یافت

  سازنده آیفون در آگوست 2018 به یک شرکت 1 تریلیون دلاری تبدیل شد و دو سال بعد به اولین شرکتی تبدیل شد که ارزش آن به 2 تریلیون دلار رسید. روز دوشنبه، سهام این شرکت 3 درصد افزایش یافت و به 182.86 دلار رسید و از آخرین نقطه عطف عبور کرد، قبل از اینکه کاهش یافت و به قیمت 182 دلار معامله شد.

  اپل برای مدت کوتاهی عنوان ارزشمندترین شرکت جهان را به مایکروسافت از دست داد. پایان ماه اکتبر با این حال، یک تجمع قدرتمند در ماه نوامبر تاج آن را بازگرداند. سپس در پایان سال 2021 افزایش یافت و از 15 نوامبر نیم تریلیون دلار به ارزش بازار خود افزوده است.

  فقط تعداد انگشت شماری از شرکت ها بیش از 1 تریلیون دلار ارزش دارند، از جمله تسلا و آمازون. آلفابت مادر گوگل و گروه نفت عربستان سعودی آرامکو حدود 2 تریلیون دلار ارزش گذاری شده اند، در حالی که ارزش بازار مایکروسافت تقریباً 2.5 تریلیون دلار است.

  سهام اپل در سال 2021 بیش از 30 درصد افزایش یافت زیرا به طرز ماهرانه ای از بحران زنجیره تامین عبور کرد و از آن سود برد. از تقاضای اضافی در طول همه‌گیری برای آیفون‌ها، مک‌ها و آی‌پدها در حالی که مشتریان دفاتر خانگی خود را ارتقا دادند.

  در اوایل دسامبر پس از اینکه تحلیلگران مورگان استنلی هدف قیمت 12 ماهه خود را به 200 دلار افزایش دادند، ارزش سهام افزایش یافت. هنوز قیمتی در راه اندازی مورد انتظار دستگاه های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی تعیین نکرده بود.

  Moody's همچنین اپل را در ماه دسامبر به triple-A ارتقاء داد و آن را تنها سومین شرکت Triple-A ارزیابی شده توسط آژانس رتبه بندی، در کنار مایکروسافت کرد. و جانسون و جانسون S&P Global همچنان اپل را با AA+، یک درجه کمتر از AAA، رتبه بندی می کند.

  Advertisement https://techbord.com اپل پس از <b>افزایش</b> استفاده از همه گیر به <b>اولین</b> <b>شرکت</b> 3 <b>تریلیون</b> <b>دلاری</b> <b>تبدیل</b> شدEnlarge

  Tom Forte, analyst در DA Davidson، گفت که اشتیاق سرمایه گذاران برای تسلا و وسایل نقلیه الکتریکی نیز به سهام اپل سرایت کرده است، به این امید که سازنده آیفون در چند سال آینده وارد صنعت خودرو شود.

  همچنین موارد سنگینی نیز وجود داشته است. فعالیت در اطراف اپل در بازارهای مشتقه، زیرا معامله گران شرط بندی می کردند که سهام همچنان در حال افزایش است.

  ارزش بازار اپل اکنون در یک دهه تحت رهبری تیم کوک تقریباً 2.7 تریلیون دلار رشد کرده است، شاهکاری که منتقدان را شگفت زده کرد. اعتبار او پس از اینکه استیو جابز را تحویل گرفت.

  < p>موفقیت کوک از آن زمان بر پایه توانایی او در پشت صحنه در مدیریت زنجیره های تامین و فروش محصولات در تعداد بسیار زیاد است و در عین حال از تهدیدات نظارتی و سیاسی در واشنگتن، بروکسل و پکن جلوگیری می کند.

  "کوک". بن وود، تحلیلگر ارشد در CCS Insight گفت: به عنوان یک شرط مطمئن اما محافظه کارانه در نظر گرفته شد. "اما آنچه او تحویل داده است چیزی جز شگفت انگیز نیست. او فرنچایز آیفون را به پردرآمدترین کالای الکترونیکی مصرفی در تاریخ تبدیل کرده است."

  کیتی هابرتی، تحلیلگر مورگان استنلی، خاطرنشان کرد که قیمت سهام اپل تنها در پنج سال گذشته حدود 500 درصد افزایش یافته است و از S&P 500 بهتر عمل کرده است. ، که در مدت مشابه حدود 105 درصد افزایش یافته بود.

  در نتیجه اپل اکنون با نسبت قیمت به درآمد بالای 30 معامله می کند که از میانگین سه ساله 23.4 بالاتر است. DA Davidson.

  اما تعداد کمی از تحلیلگران معتقدند که سهام در قلمرو حبابی است. طبق گزارش بلومبرگ، از 45 تحلیل‌گر که اپل را پوشش می‌دهند، 35 نفر آن را خرید و دو نفر آن را فروش ارزیابی می‌کنند.

  چشم‌انداز صعودی نشان می‌دهد که چگونه اپل توسط وال استریت تجدید ارزیابی شده است تا دلیل افزایش آن باشد. کسب و کار خدمات پر حاشیه که درآمدهای مکرر را به ارمغان آورده و وابستگی خود را به چرخه های تعویض آیفون قطع کرده است.

  اپل که در سال مالی منتهی به سپتامبر روزانه بیش از 1 میلیارد دلار درآمد داشت، اکنون 745 میلیون دلار درآمد دارد. پرداخت مشترکین به مجموعه‌ای از خدمات رو به رشد از جمله پخش موسیقی، ویدیوی درخواستی و تریلیون‌ها، و پوشش ضمانت‌نامه.

  در سال گذشته، کسب‌وکار خدمات آن تقریباً 70 میلیارد دلار درآمد داشت که دو برابر آن بود. از چهار سال پیش طبق گزارش Evercore ISI، در سه ماهه قبل، حاشیه سود در این واحد به رکورد 70.5 درصد رسید که بیش از دو برابر حاشیه فروش سخت افزار است.

  از بزرگترین خطرات برای اپل و قیمت سهام آن این است که ستون‌های کسب‌وکار خدمات با تغییرات خط‌مشی از هم می‌پاشد.

  قانون‌گذاران در واشنگتن سؤالاتی را در مورد پرداخت تخمینی ۸ تا ۱۲ میلیارد دلاری در سال که آلفابت برای داشتن جستجوی Google به‌عنوان پیش‌فرض در دستگاه‌هایش می‌دهد، مطرح کرده‌اند. در حالی که دیگران مدل کسب و کار اپ استور اپل را برای کاهش 15 تا 30 درصدی برخی از تراکنش ها هدف قرار داده اند.

  تا کنون، اپل نسبتا سالم ظاهر شده است. در ایالات متحده، اپیک گیمز سال گذشته از آن به دلیل داشتن یک انحصار غیرقانونی شکایت کرد، اما Epic در 9 مورد از 10 مورد شکست خورد. هنگامی که اپل برای یک ضرر درخواست تجدید نظر کرد، دادگاه بالاتر درخواست آن را پذیرفت و حکم دادگاه بدوی مبنی بر باز کردن اپ استور برای پلتفرم‌های پرداخت رقیب را به تعویق انداخت. ساعت‌های اپل و سایر لوازم جانبی.

  هوبرتی خاطرنشان کرد که بازار «پوشیدنی‌ها» مانند اپل واچ در سال 2014 به سختی وجود داشت، اما اکنون یک تجارت 38 میلیارد دلاری است - به اندازه یک شرکت Fortune 120.

  گزارش‌های اضافی توسط جو رنیسون و اریک پلات در نیویورک

  © 2022 Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است به هیچ‌وجه توزیع، کپی یا اصلاح نشود.

  >


  تگ ها:

  افزایش , تقاضای , اولین , شرکت , تریلیون , دلاری , تبدیل


  v 9
خبرهای دیگر از گجت ها