خبر

 • تک بورد - اپل ممکن است با مک های اینتل کار کند، اما Hackintoshes همچنان می تواند از جدیدترین CPU ها استفاده کند

  اپل ممکن است با مک های اینتل کار کند، اما Hackintoshes همچنان می تواند از جدیدترین CPU ها استفاده کند


  11 روز و 5 ساعت قبل

  پروژه OpenCore به پر کردن شکاف بین رایانه‌های شخصی و مک‌های واقعی اینتل ادامه می‌دهد.
  اپل هنوز فروش مک‌های اینتل را متوقف نکرده است، اما می‌توان گفت که ما هرگز یک مک با یکی از پردازنده‌های نسل دوازدهم Core اینتل را نخواهیم دید. آی تی. اما این جزئیات جزئی مانع از حمایت جامعه هکینتاش از پردازنده ها و پلتفرم های جدید اینتل و AMD نمی شود. توسعه‌دهندگان OpenCore، قوی‌ترین و فعال‌ترین بوت‌لودر برای ب

  مطالعه بیشتر

  دستگاه پردازنده‌های دسکتاپ اینتل با تراشه‌های جدید نسل دوازدهم بازنگری جامعی دریافت می‌کند

  کلید ساخت یک هکینتاش کاربردی معمولاً ساختن رایانه‌ای است که تا حد امکان به سخت‌افزار واقعی مک اینتل نزدیک باشد— مهمتر از همه، CPU، GPU و چیپست. وظیفه OpenCore این است که هر شکافی را که بین رایانه شخصی شما و سخت افزار واقعی مک باقی می ماند، پر کند تا macOS به درستی راه اندازی شود و کار کند. پشتیبانی از خواندن و راه‌اندازی سیستم‌های فایل macOS را اضافه می‌کند، افزونه‌های هسته را برای پشتیبانی از سخت‌افزار اضافی بارگیری می‌کند، به macOS می‌گوید که چگونه خروجی‌های صوتی و پورت‌های USB سیستم شما را مدیریت کند، و سخت‌افزار را برای استفاده از پشتیبانی داخلی macOS جعل می‌کند (اگر، برای مثال، رایانه شخصی دارای یک GPU است که شبیه به یک پردازنده گرافیکی موجود در مک اینتل واقعی است اما کاملاً مشابه نیست.

  همانطور که OpenCore توسعه یافته و بالغ شده است، در پر کردن شکاف های بزرگتر و بزرگتر بین آنها بهتر شده است. سخت افزار کامپیوتر و مک های "واقعی". می‌تواند نسخه‌های قدیمی macOS مانند Tiger (10.4) و Snow Leopard (10.6) را روی سخت‌افزار قدیمی راه‌اندازی و اجرا کند، و حتی می‌توان از آن برای اجرای نسخه‌های macOS جدیدتر روی مک‌های واقعی استفاده کرد که اپل از لیست پشتیبانی رسمی حذف کرده است. حتی می‌تواند macOS را روی پردازنده‌های AMD اجرا کند، البته در مورد نرم‌افزارهایی که به عملکردهای ویژه اینتل متکی هستند، احتیاط‌هایی نیز وجود دارد. جامعه هنوز فعال Hackintosh Reddit پر از افرادی است که macOS را بر روی انواع سخت افزارهای مختلف اجرا می کنند.

  این نوعی انعطاف است که باعث می شود macOS روی پردازنده های نسل دوازدهم اینتل و چیپست Z690 کار کند. همه آنچه گفته شد، اجرای macOS بر روی سخت افزارهای جدیدتر برای افراد ضعیف نیست و برخی چیزها کار نمی کنند. تلاش برای استفاده از هسته‌های کارآمد جدید پردازنده‌های نسل دوازدهم (یا هسته‌های E) نیز می‌تواند باعث کندی عمومی شود، زیرا macOS نمی‌داند چگونه کار را بین انواع مختلف هسته‌ها به بهترین شکل توزیع کند—macOS پشتیبانی نمی‌کند (و هرگز نخواهد کرد) فناوری "Thread Director" اینتل، که باید در سیستم عامل شما گنجانده شود تا بهترین عملکرد را داشته باشد.

  پردازنده‌های گرافیکی نسل یازدهم و دوازدهم پردازنده‌های اینتل نیز در هکینتاش کار نمی‌کنند. هرگز در مک های واقعی پشتیبانی نمی شود، بنابراین برای انجام خروجی نمایشگر و سایر وظایف باید به یک GPU اختصاصی AMD تکیه کنید (در مک های واقعی اینتل، حتی iMac ها و MacBook Pro با پردازنده های گرافیکی اختصاصی همچنان از پردازنده های گرافیکی یکپارچه اینتل برای رمزگذاری ویدیو و عکس استفاده می کنند. رمزگشایی). اپل همچنان در حال اضافه کردن پشتیبانی از پردازنده‌های گرافیکی جدیدتر AMD در نسخه‌های macOS است، احتمالاً بنابراین این کارت‌ها می‌توانند در مک پرو کار کنند - سری Radeon RX 6900، سری 6800 و RX 6600 XT همگی پشتیبانی می‌شوند - اما اپل می‌تواند به راحتی تصمیم بگیرد که پشتیبانی از جدیدتر را متوقف کند. هر زمان که بخواهد پردازنده های گرافیکی. و پردازنده‌های گرافیکی انویدیا به هیچ وجه پشتیبانی نمی‌شوند.

  اگرچه در حال حاضر تمام شدن و خرید قطعات هکینتاش را توصیه نمی‌کنم، توانایی OpenCore و توسعه‌دهندگان آن برای اجرای macOS روی همه انواع سخت افزار x86 یک دستاورد فنی قابل توجه است. این فرآیند ممکن است (و احتمالاً) دشوارتر شود زیرا سخت افزار اینتل حتی از آنچه اپل در مک های واقعی اینتل استفاده می کند دورتر می شود. و به محض اینکه اپل تصمیم گرفت به طور کلی پشتیبانی از مک های اینتل خود را متوقف کند، بعید است که macOS بتواند مستقیماً روی هر سخت افزار غیر اپل، اینتل یا غیره اجرا شود. اما حداقل در حال حاضر، جامعه هکینتاش همچنان قوی است و اگر نمی خواهید هکینتاش 2022 شما نیازی به سخت افزار 2020 ندارد.


  تگ ها:

  ممکن , اینتل , کند، , hackintoshes , همچنان , تواند , جدیدترین , استفاده


خبرهای دیگر از گجت ها