خبر

 • تک بورد - اپل قبل از انتشار مونتری دوباره طراحی مجدد سافاری را برای مک انجام می دهد

  اپل قبل از انتشار مونتری دوباره طراحی مجدد سافاری را برای مک انجام می دهد
  26 روز و 8 ساعت قبل

  تغییرات بزرگی وجود دارد ، اما می توانید بسیاری از آنها را عقب بیندازید.
  این هفته ، اپل Safari 15 را برای macOS Big Sur و Catalina منتشر کرد. از جمله موارد دیگر ، به روزرسانی جدید شامل یک تغییر اساسی در طراحی است - به علاوه توانایی بازگشت به طرح قبلی و ظاهر شدن اگر طرفدار آن نیستید.

  خواندن بیشتر

  اپل iOS 15 را با حالت Focus و بیشتر منتشر می کند اپل روز دوشنبه به روز رسانی اصلی نرم افزار را برای همه سیستم عامل های خود به جز macOS منتشر کرد. به روزرسانی ها با انتشار مدل های جدید iPhone ، iPad و Apple Watch به طور دقیق زمان بندی شد.

  اما رویداد راه اندازی محصول هفته گذشته شامل مکینتاش نبود ، که انتظار می رود تا پایان سال توجه بیشتری را به خود جلب کند ، در کنار اعلام تاریخ انتشار macOS Monterey.

  با این وجود به نظر می رسد که اپل تصمیم گرفته است که به روزرسانی Safari را به طور جداگانه فشار دهد تا در این بین تجربه ثابت در سراسر سیستم عامل ها حفظ شود. (این کار را با برخی نسخه های قبلی که macOS پس از iOS نیز انجام شد ، انجام داده است.)

  طراحی مجدد Safari تغییرات زیادی را در نسخه های بتا اخیر در همه سیستم عامل ها (و به ویژه در iOS و iPadOS) تجربه کرده است. چشمگیرترین تغییر در iPhone ، جابجایی آدرس و نوار جستجو از بالای صفحه به پایین بود ، ترفندی که به منظور سهولت استفاده از سافاری در تلفن با یک دست طراحی شده است.

  تبلیغات

  در ابتدا ، این روش اپل یا بزرگراه با آن تغییر بود ، اما اپل راهی را برای بازگرداندن این تغییر به زمان عرضه عمومی iOS 15 اضافه کرد.

  بالای آدرس و نوار جستجو ، iOS و macOS یک تغییر بزرگ دیگر داشتند: ساده سازی مینیمالیستی رابط کاربری برای استفاده از فضای صفحه نمایش کمتر. همچنین برای انتشار در macOS و iOS کمی برای شماره گیری مجدد شماره گیری شده است.

  اگر هنوز تکرار شماره گیری عقب را دوست ندارید ، می توانید به طرح قبلی در پنجره تنظیمات Safari بازگردید. به عنوان مثال ، می توانید نوار آدرس را همانطور که قبلاً بود در بالای برگه های مرورگر خود قرار دهید. (به طور پیش فرض ، Safari اکنون اینها را در کنار هم قرار می دهد.) همچنین می توانید رفتاری را که نوار برگه را مجددا رنگ می کند تا مطابق با محتوای صفحه وب باشد ، غیرفعال کنید.

  تغییرات طراحی را کنار بگذارید ، برخی از موارد جدید ویژگی های Safari 15. Tab Groups "به شما کمک می کند تا برگه های خود را ذخیره و سازماندهی کرده و به راحتی در دستگاه ها به آنها دسترسی پیدا کنید." علاوه بر این ، Safari می تواند در صورت امکان سایت ها را به طور خودکار از HTTP به HTTPS تغییر دهد.

  در اینجا یادداشت های کامل (اما کوتاه) اپل برای به روز رسانی Safari این هفته آمده است:

  Safari 15 عملکرد سریع تری را ارائه می دهد ، بهبود امنیت و ویژگی های جدید زیر:

  • گروه Tab به شما کمک می کند تا برگه های خود را ذخیره و سازماندهی کرده و به راحتی در دستگاه ها به آنها دسترسی پیدا کنید. • گزینه نوار برگه فشرده بیشتر صفحه وب شما را روی صفحه نشان می دهد • ارتقا HTTPS در صورت موجود بودن سایتها به طور خودکار از HTTP به HTTPS امن تر تبدیل می شود

خبرهای دیگر از ابزارها