خبر

 • تک بورد - اپل دیگر Face ID را در آیفون 13s تعمیر شده نمی شکند

  اپل دیگر Face ID را در آیفون 13s تعمیر شده نمی شکند
  27 روز و 7 ساعت قبل

  اپل از محدودیت های «سریال سازی» تعبیه شده در سیستم عامل و نمایشگر عقب نشینی می کند.
  اپل می گوید از برنامه خود برای شکستن Face ID در آیفون های تعمیر شده مستقل عقب نشینی می کند. زمانی که تعویض صفحه نمایش آیفون 13 «غیر مجاز» منجر به خراب شدن سیستم Face ID شد، رابطه اغلب مشاجره‌آمیز این شرکت با انجمن تعمیرات دوباره مورد آزمایش قرار گرفت. گزارش جدیدی از The Verge می‌گوید که اپل «به‌روزرسانی نرم‌افز

  ادامه مطلب

  صنعت و اپل با قوانین "حق تعمیر" مخالف هستند تعویض صفحه نمایش رایج ترین تعمیرات گوشی های هوشمند است. اپل یک میکروکنترلر جدید را در نمایشگر آیفون 13 قرار داده است که هر صفحه را با سایر اجزای گوشی جفت می کند. همانطور که iFixit گزارش کرده است، اگر یک تعمیرگاه شخص ثالث نمایشگر آیفون 13 را جایگزین کند، اپل سیستم Face ID گوشی را غیرفعال می کند.

  جامعه تعمیرات شروع به نامیدن این روند وابسته به بخش "سریال سازی" کرده است. اساساً، هر جزء محافظت شده یک شماره سریال را به سیستم عامل گزارش می دهد و نرم افزار شماره سریال هایی را که دستگاه قرار است داشته باشد را پیگیری می کند. اگر قطعه ای را تعویض کنید، یکی از شماره سریال ها تغییر می کند و سیستم عامل از آن مطلع می شود. در مورد تعویض صفحه نمایش آیفون 13 شخص ثالث، تلفن می‌گوید: "نمی‌توان Face ID را در این آیفون فعال کرد."

  تبلیغات

  تعمیرگاه‌های مجاز به نرم‌افزار اختصاصی اپل دسترسی دارند که نمایشگر جدید را جفت می‌کند. میکروکنترلر با بقیه گوشی برای فعال کردن مجدد Face ID. ممکن است مغازه‌های غیرمجاز میکروکنترلرهای صفحه‌نمایش را تعویض کنند، اما این افزایش چشمگیر کار برای متداول‌ترین تعمیرات تلفن است و به میکروسکوپ و لحیم‌کردن ظریف نیاز دارد. Face ID در آیفون 13 یک جزء کاملاً متفاوت از نمایشگر است، بنابراین هیچ توجیه واضحی برای قفل کردن Face ID پس از تعویض صفحه نمایش وجود ندارد. با این حال، نتیجه نهایی، طبق گفته iFixit، یک «قفل بی‌سابقه» بود که «به اپل توانایی تأیید یا رد هر تعمیر را می‌دهد».

  پس از موجی از مطبوعات بد، «بحران جلوگیری شد» برای جامعه تعمیرات با این حال، اگر این موضوع در وهله اول هرگز مشکلی نبود، خوب بود.

خبرهای دیگر از گجت ها