خبر

 • تک بورد - اپل به زودی قطعات و ابزارهایی را برای کاربرانی که قصد تعمیر گوشی خود را دارند ارسال خواهد کرد

  اپل به زودی قطعات و ابزارهایی را برای کاربرانی که قصد تعمیر گوشی خود را دارند ارسال خواهد کرد
  20 روز و 7 ساعت قبل

  این تغییر در لحن ممکن است به بررسی دقیق نظارتی قریب‌الوقوع کمک کند.
  اپل فروش کیت‌های تعمیر را به مصرف‌کنندگانی که می‌خواهند برخی از تعمیرات ضروری را در آیفون خود انجام دهند، آغاز خواهد کرد. این برنامه با عنوان Self Service Repair، ابتدا از اوایل سال آینده در ایالات متحده در دسترس خواهد بود و مناطق بیشتری در طول سال 2022 به آن دسترسی خواهند داشت.

  مطالعه بیشتر

  فدریگی از اپل در مورد خطرات بارگذاری جانبی سخنرانی چشمگیری ارائه می کند در ابتدا، این برنامه به طور انحصاری برای دستگاه های آیفون 12 و آیفون 13 اعمال می شود، اما "به زودی" برای مک های دارای تراشه های M1 نیز. انتشار خبری از اپل در مورد این برنامه می گوید که قصد دارد به مشتریانی که با انجام تعمیرات خود راحت هستند به قطعات و پشتیبانی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند، اما معتقد است که به یک ارائه دهنده خدمات مجاز اپل (AASP) مستقل مراجعه کنند. ارائه دهنده تعمیر یا فروشگاه اپل همچنان بهترین انتخاب برای اکثر کاربران خواهد بود.

  اما برای کسانی که می‌خواهند گوشی یا لپ‌تاپ خود را خودشان تعمیر کنند، اپل این فرآیند را اینگونه توضیح می‌دهد:

  برای اطمینان از اینکه مشتری می‌تواند با خیال راحت تعمیر را انجام دهد، مهم است که ابتدا کتابچه راهنمای تعمیر را مرور کنند. سپس مشتری با استفاده از فروشگاه اینترنتی تعمیرات سلف سرویس اپل، قطعات و ابزار اصلی اپل را سفارش می دهد. پس از تعمیر، مشتریانی که قطعه مستعمل خود را برای بازیافت پس می‌دهند، اعتبار خرید خود را دریافت می‌کنند.

  فروشگاه جدید بیش از 200 قطعه و ابزار مجزا را ارائه می‌دهد و مشتریان را قادر می‌سازد تا متداول‌ترین تعمیرات را در آیفون 12 انجام دهند. و آیفون 13.

  برخی از همان ابزارهایی که کارکنان Genius Bar خود اپل از آن استفاده می کنند، برای کاربران ارسال می شود. این بر اساس یک ابتکار مشابه برای در اختیار گرفتن این ابزارها در دست ارائه دهندگان تعمیرات مستقل است که به 2800 ارائه دهنده گسترش یافته است.

  تبلیغات

  کاربرانی که از طریق این برنامه تعمیرات را انجام می دهند، ضمانت دستگاه های خود را لغو نخواهند کرد، مشروط بر اینکه آنها دستورالعمل های ارائه شده را دنبال می کنند و از ابزارهای اپل استفاده می کنند. اپل هنوز نگفته است که این ابزارها چقدر هزینه خواهند داشت.

  حامیان حق تعمیر این را یک لحظه خوشایند و سرنوشت ساز می نامند، حتی اگر به راحتی بتوان آن را به عنوان تلاشی برای حذف قوانین خواند. یا سایر مداخلات دولت، زیرا FTC تحت دولت بایدن نشان داده است که رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به حق تعمیر یک اولویت فعلی است.

  Apple برای کاربرانی که پوشش AppleCare+ خریداری کرده‌اند، شهرت زیادی برای خدمات مشتریان قوی ایجاد کرده است. اما تلاش‌های گذشته این شرکت برای اطمینان از اینکه فقط برخی از مغازه‌های تایید شده تعمیرات را انجام می‌دهند به این معنی است که بسیاری از مشتریانش به راحتی به تعمیرات دسترسی ندارند، به خصوص در مناطق روستایی و کمتر ثروتمند.

  اپل استدلال کرده است که باز کردن سیل‌دریچه‌ها برای تعمیرات توسط هرکسی در برخی موارد منجر به فریب مشتریان توسط عملیات غیرقانونی و قطعات غیرمجاز می‌شود.

  همه آنچه گفته شد، این امکان وجود دارد که قطعات موجود در برنامه تعمیر سلف‌سرویس فریب بخورند. به اندازه کافی گران است اگر حق انتخاب داشته باشند، تعداد کمی از مصرف کنندگان به جای درخواست تعمیرات از اپل یا یکی از شرکای آن، واقعاً از این برنامه استفاده خواهند کرد.

خبرهای دیگر از گجت ها