خبر

 • تک بورد - اپل آسیب پذیری های امنیتی را در نسخه های جدید iOS ، macOS و watchOS برطرف می کند

  اپل آسیب پذیری های امنیتی را در نسخه های جدید iOS ، macOS و watchOS برطرف می کند
  13 روز و 8 ساعت قبل

  هیچ ویژگی جدیدی در هیچ یک از این نسخه ها وجود ندارد - فقط به روز رسانی های امنیتی.
  امروز ، اپل نسخه های جدیدی از سیستم عامل های iOS و iPadOS 14 ، macOS Big Sur و watchOS 7 را منتشر کرد. این به روزرسانی ها فقط یک روز قبل از رونمایی اپل از مدل های جدید iPhone و Apple Watch و تاریخ انتشار iOS 15 و watchOS 8 منتشر شد.

  خواندن بیشتر

  از رویداد "جریان کالیفرنیا" در 14 سپتامبر اپل چه انتظاری داریم چه در مورد iOS ، macOS یا watchOS صحبت کنیم ، اینها به روز رسانی های امنیتی در همه زمینه ها هستند. آنها هیچ ویژگی یا عملکرد جدیدی به هیچ عنوان اضافه نمی کنند.

  به طور خاص ، دو مشکل اصلی در سیستم عامل های اپل مورد بررسی قرار گرفته است ، یکی با Core Graphics و دیگری با WebKit. در هر دو مورد ، می توان از محتویات مخرب (PDF یا محتوای وب) برای اجرای دلخواه کد استفاده کرد. اپل همچنین می گوید این به روزرسانی ها مشکلی را حل می کند که به مهاجمان اجازه می دهد محافظت های اپل را که قصد توقف اجرای کد را از طریق پیام ها داشتند ، دور بزنند.

  این به روز رسانی ها دارای iOS 14.8 ، iPadOS 14.8 ، watchOS 7.6.2 و macOS Big Sur 11.6 هستند. .

  اپل معمولاً به روزرسانی های امنیتی را با فرمت نسخه 14.x به جای نسخه 14.xx منتشر نمی کند. به طور معمول ، به روز رسانی با یک نقطه اعشار علاوه بر رفع اشکالات یا آسیب پذیری های امنیتی ، ویژگی های جدیدی را نیز اضافه می کند.

  این به روز رسانی ها اولین سیستم عامل های اپل در چند هفته اخیر هستند ، اما احتمالاً آخرین آنها در این چرخه سالانه است. به احتمالاً این شرکت در رویداد خود فردا تاریخ راه اندازی iOS 15 ، iPadOS 15 و watchOS 8 را اعلام می کند.

  این به روز رسانی ها ویژگی های جدید متعددی را که قبلاً در کنفرانس توسعه دهندگان این شرکت در ماه ژوئن اعلام شده بود ، معرفی می کند - هر چند در حال حاضر ، برخی از ویژگی هایی که برای راه اندازی iOS 15 اعلام شده بود ، در چرخه iOS 15 به روزرسانی های بعدی موکول شده است.

خبرهای دیگر از ابزارها