خبر

 • تک بورد - اندروید یک مدل توسعه

  اندروید یک مدل توسعه "ابتدا در بالادست" برای هسته لینوکس در نظر می گیرد
  28 روز و 23 ساعت قبل

  گوگل برای به روز رسانی اندروید در کنفرانس لوله کشی لینوکس متوقف می شود.
  کنفرانس لوله کشی های لینوکس این هفته برگزار می شود و از آنجا که اندروید یکی از بزرگترین توزیع کنندگان هسته لینوکس در جهان است ، مهندس نرم افزار گوگل تاد کیوس برای گزارش پیشرفت تیم اندروید به سراغ آن رفت. اندروید 12-که هر روز منتشر می شود-وعده می دهد که اندروید را با ارسال تصویر "Generic Kernel Image" (GKI) گوگل به کاربران

  به طور سنتی ، هسته لینوکس چندین بار قبل از برخورد با تلفن Android ، معمولاً توسط هر ذینفع در یک دستگاه Android چنگال می شود. ابتدا ، گوگل هسته لینوکس را به "اندروید معمولی"- هسته لینوکس به همراه تعدادی تغییرات مربوط به تلفن و اندروید ، منتقل می کند. سپس فروشندگان SoC مانند Qualcomm ، Samsung یا MediaTek چنگال Android Common را برای ایجاد هسته مخصوص SoC برای هر نسخه اصلی تراشه تهیه می کنند. سپس هر دستگاه یک چنگال از هسته SoC برای پشتیبانی سخت افزاری مخصوص دستگاه دریافت می کند.

  تکه تکه شدن هسته اندروید یک آشفتگی بزرگ است و می توانید تصور کنید که راه برای رفع اشکال در بالای صفحه چقدر طولانی و دشوار است. درخت چنگال برای رسیدن به پایین ، جایی که کاربران نهایی زندگی می کنند. مستندات رسمی Android.com خاطرنشان می کند که "این تغییرات می توانند گسترده باشند ، تا جایی که 50٪ از کدهای اجرا شده بر روی یک دستگاه از کد خارج از درخت است (نه از لینوکس بالادستی یا از هسته های معمولی AOSP). " این نیز یک غرق کننده بزرگ است و حتی تلفن های Google معمولاً هسته هایی را که از دو سالگی شروع می شوند ارسال می کنند.

  تبلیغات

  Google در سفری برای کاهش فاصله بین Android و Linux با GKI بوده است. هدف این است که گوگل به جای سه بار یکبار هسته لینوکس را برای Android فورک کند و به SoC و سازندگان دستگاه برای سفارشی سازی خود از طریق ماژول های افزونه فضا بدهد.

  اسلایدی از ارائه ، جزئیات جدید جدول زمانی استراتژی هسته. بزرگنمایی/اسلایدی از ارائه ، جزئیات جدید کرنل-استراتژی زمانی. Google

  کیوس توضیح داد ، "تلاش بزرگ این است که همه کد های سخت افزاری خاص را از هسته اصلی و ماژول های فروشنده خارج کنیم. یکی از بخشهای بزرگ این تلاش این است که ما باید یک رابط پایدار بین آن ماژول های فروشنده و هسته عمومی ، به طوری که آنها می توانند به صورت نا همزمان ارسال شوند. " این رابط "KMI" یا "Kernel Module Interface" نامیده می شود. Kjos می گوید در حال حاضر "تفاوت اصلی" بین Android GKI و لینوکس اصلی قلاب همه این ماژول های فروشنده است.

  Kjos می گوید گوگل در مقایسه با کد خارج از درخت ، قلاب های کوتاه را برای این ماژول های فروشنده ترجیح می دهد. ، زیرا "ما می خواهیم تا آنجا که ممکن است به بالادست نزدیک باشیم". گوگل نیز در تلاش است تا کد فروشنده را در بالادست قرار دهد ، اما اعتراف می کند ، "این یک پروژه چند ساله است ، و ما انتظار نداریم که ما تا به اینجا تمام راه را انجام دهیم." Kjos جدول زمانی چند سال آینده کار هسته را مشخص کرد ، که 2020-2022 به عنوان کار برای ارتقاء ویژگی های موجود و جداسازی تغییرات فروشندگان در ماژول ها است و از سال 2023 شروع می شود و یک مدل توسعه "بالادست اول" برای ویژگی های جدید را در نظر می گیرد. "از آنجا که ماژول های خارج از درخت برای موارد استفاده ما بسیار مهم هستند ، ما انتظار داریم که همیشه مجموعه ای از صادرات و مواردی متفاوت یا علاوه بر آنچه در بالادست است داشته باشیم ، اما کل این پروژه یک پروژه چند ساله است تلاش می کنیم تا آنجا که ممکن است از شر تکه های خارج از درخت خلاص شویم و تا آنجا که ممکن است با بالادست هماهنگ شویم. "

  تبلیغات

  کار تصویر عمومی هسته Google توسط Google بسیار شبیه پروژه است Treble ، که GSI (یا "تصویر سیستم عمومی") را ایجاد کرده است که اجازه می دهد نسخه های Android مستقل از پشتیبانی سخت افزاری به روز شوند. امروزه می توانید نسخه عمومی اندروید را روی گوشی فلش کرده و بیشتر کار کنید ، اما سیاست معمول مربوط به سفارشی سازی OEM به این معنی است که Generic System Images در دستگاه های مصرف کننده ارسال نمی شود. گرچه GKI متفاوت است و گوگل در واقع قصد دارد هسته های عمومی را برای کاربران نهایی ارسال کند.

  در حالی که در بحث ذکر نشده است ، Google روی توزیع GKI به عنوان یک ماژول "پروژه اصلی" کار می کند. اجازه دهید به روزرسانی های هسته از طریق فروشگاه Play ارسال شوند ، جایی که هسته را می توان به راحتی به عنوان یک برنامه به روز کرد. ما چندین بار با اعضای تیم Android در مورد GKI مصاحبه کرده ایم و در نهایت ، برنامه این است که بتوانیم نه تنها نسخه های هسته LTS را از طریق فروشگاه Play به روز کنیم ، بلکه به نسخه های اصلی جدید نیز ارتقا دهیم. امروزه به روزرسانی های هسته LTS گهگاه از طریق به روزرسانی های OTA وارد می شوند ، اما دستگاه ها معمولاً به نسخه های اصلی جدید هسته نمی روند.

  مدت زمان ارسال GKI به مصرف کنندگان "Android 12" است و از آنجا که این هسته اصلی است کار فقط در دستگاه های جدید اتفاق می افتد ، همه نگاه ها به Pixel 6 معطوف خواهد بود تا ببینند اولین حرکت جاه طلبانه گوگل در این زمینه چگونه خواهد بود. پیکسل 6 اولین دستگاهی است که دارای SoC داخلی "Google Tensor" است و اگر نظریه های مربوط به زمان های پشتیبانی طولانی تر گوگل درست باشد ، امکان پرش از نسخه های اصلی هسته کمک بزرگی برای پشتیبانی از چرخه های زندگی است. پنج سال. با فرض اینکه پیکسل 6 با هسته لینوکس 5.10-که چندین بار در این گفتگو فراخوانده شد-عرضه شود ، این پیشرفت بسیار خوبی نسبت به تاخیر دو ساله معمول خواهد بود-5.10 در دسامبر 2020 منتشر شد.

  فهرست بندی تصویر توسط SOPA Images / گتی ایماژ

خبرهای دیگر از ابزارها