خبر

 • تک بورد - انجمن HDMI از USB-IF در استفاده از شماره های نسخه جدید برای ارجاع به پورت های قدیمی پیروی می کند

  انجمن HDMI از USB-IF در استفاده از شماره های نسخه جدید برای ارجاع به پورت های قدیمی پیروی می کند


  1 ماه قبل

  HDMI 2.1 یک ارتقاء به HDMI 2.0 است، مگر در مواردی که اینطور نیست.
  اگر به تجهیزات تلویزیون 8K سطح بالا دست می زنید یا یکی از جدیدترین کنسول های Xbox یا PlayStation را دارید، ممکن است با HDMI 2.1 آشنا باشید. آخرین نسخه از مشخصات نمایشگر همه جا حاضر، پشتیبانی از نرخ نوسازی متغیر را اضافه می کند، تأخیر را کاهش می دهد و افزایش پهنای باند بزرگی را ارائه می دهد که امکان رزولوشن بالاتر، نرخ تازه سازی ب

  مطالعه بیشتر

  مشخصات HDMI 2.1 منتشر شد که دوره جدیدی از ویدئوهای پویا HDR را آغاز می کند

  معلوم شد که سازندگان تلویزیون و مانیتور در واقع نیازی به پشتیبانی از این ویژگی های HDMI 2.1 ندارند تا ادعای مطابقت با HDMI 2.1 داشته باشند. . این خلاصه گزارش TFTCentral است که اشاره می‌کند که مشخصات HDMI 2.1 در واقع به‌جای ارتقای ساده، جایگزین مشخصات HDMI 2.0 می‌شود. بنابراین هر سازنده ای که از ویژگی های سطح HDMI 2.0 پشتیبانی می کند، از نظر فنی از "HDMI 2.1" پشتیبانی می کند زیرا مشخصات HDMI 2.0 دیگر وجود ندارد. و ویژگی‌هایی که وقتی درباره HDMI 2.1 صحبت می‌کنیم به آن فکر می‌کنیم - از جمله سیگنال‌دهی پیوند نرخ ثابت (FRL)، پشتیبانی از نرخ نوسازی متغیر (VRR)، حالت خودکار تأخیر کم (ALLM) و کانال بازگشت صدا (eARC) - از نظر فنی هستند. اختیاری است.

  براد برامی، معاون رئیس جمهور، "محصولات دیگر نمی توانند گواهینامه 2.0 را فقط برای 2.1 دریافت کنند، و همچنین ویژگی های 2.1 اختیاری برای پیاده سازی هستند، بنابراین ویژگی های محبوبی مانند 4k120، ALLM، VRR مورد نیاز نیستند." بازاریابی و عملیات برای HDMI LA، تایید شده به Ars. برای مثال، سازندگان فقط می‌توانند eARC را پیاده‌سازی کنند و ادعا کنند که یک دستگاه دارای 2.1 هستند.»

  سازندگانی که ادعا می‌کنند از HDMI 2.1 پشتیبانی می‌کنند، طبق توافقنامه HDMI Adopter موظف هستند که به وضوح مشخص کنند که کدام ویژگی HDMI 2.1 است. دستگاه‌ها پشتیبانی می‌کنند، اگرچه برامی اذعان داشت که این هنوز هم می‌تواند برای مصرف‌کنندگان گیج‌کننده باشد و تولیدکنندگان فردی در نهایت مسئول این هستند که مردم بدانند چه چیزی به دست می‌آورند. این سردرگمی با این واقعیت تشدید می‌شود که اصطلاحات "HDMI 2.0" هنوز در حال استفاده گسترده است، حتی اگر از نظر فنی منسوخ شده است.

  "من فکر می‌کنم برخی از محصولات قدیمی‌تر که دارای گواهینامه زیر 2.0 هستند، فقط خود را حفظ می‌کنند. برامی گفت: بازاریابی دست نخورده است. برخی [تولیدکنندگان] متأسفانه فکر می‌کنند که حتی اگر تحت 2.1 گواهینامه داشته باشند، اگر ویژگی‌های 2.1 را پیاده‌سازی نکرده باشند، باید به 2.0 مراجعه کنند، زیرا فکر می‌کنند که 2.0 مجموعه‌ای از ویژگی‌های شناخته شده است. همچنین ادعای انطباق با 2.1 نیز به همان اندازه گیج‌کننده است. و همچنان از مجموعه ویژگی های نسخه 2.0 استفاده می کنند و ویژگی های پشتیبانی شده را بیان نمی کنند. بنابراین سناریوهای متعددی وجود دارد، و همه آنها می توانند گیج کننده باشند. و به همین دلیل است که تولید کنندگان و فروشندگان باید به سادگی بیان کنند که از کدام ویژگی ها پشتیبانی می کنند. می توانم بگویم که در حال افزایش است. با گذشت زمان واضح است، اما مطمئن نیستم که آیا هرگز کاملاً روشن خواهد شد."

  اگرچه این وضعیت HDMI 2.1 فقط در حال حاضر در حال گسترش است، هیچ یک از این حقایق از نظر فنی جدید نیستند - برخی در حال حفاری هستند. در Internet Archive Wayback Machine تأیید می کند که بخش HDMI 2.0 از وب سایت hdmi.org بین 6 فوریه و 13 فوریه 2019 حذف شده است. اما یک دوره زمانی وجود داشت که هر دو مشخصات همزمان در وب سایت وجود داشتند و نوامبر. در بیانیه مطبوعاتی 2017 (PDF) که مشخصات HDMI 2.1 را اعلام کرد، اشاره ای به از بین رفتن HDMI 2.0 نشد. این نیز این نیست که تالار گفتمان HDMI جهش از HDMI 1.4 به HDMI 2.0 را مدیریت کرد، و اکثر شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان وقتی نسخه جدیدی از چیزی را منتشر می‌کنند، اینطور نیست.

  یک سابقه وجود دارد برای این چیزی نیست که کسی بخواهد آن را تقلید کند: انجمن پیاده‌کننده‌های USB به طور مداوم شماره‌های نسخه‌های جدید را روی نسخه‌های قدیمی مشخصات USB می‌زند، چیزی که از زمانی شروع شد که "USB 3.0" سال‌ها پیش به "USB 3.1 Gen 1" تبدیل شد. USB-IF از آن زمان با نام‌های پوچ مانند "USB 3.2 gen 2x2" و "USB 3.2 gen 1" (که USB 3.0 نیز هست) این عمل را به سطح هنر اجرا ارتقا داده است.

  این نوعی نامگذاری شیکانه برای سازندگان سخت افزار سود آشکاری دارد، آنها ادعا می کنند از جدیدترین نسخه یک مشخصات پشتیبانی می کنند، حتی اگر از نظر فنی تمام جدیدترین و بهترین ویژگی های آن مشخصات را پشتیبانی نکنند. این تولیدکنندگان به خوبی در انجمن HDMI و USB-IF، هم به عنوان عضو و هم به عنوان بخشی از رهبری سازمان سابق، حضور دارند. اما برای افرادی که فقط سعی می کنند چیزهایی بخرند که از ویژگی های مورد نیازشان پشتیبانی می کند، این نوع رفتار همچنان در بهترین حالت گیج کننده و در بدترین حالت عمدا گمراه کننده است. می‌توانید به صفحات محصول Dell، HP، Lenovo، و Acer نگاهی بیندازید و چهار اصطلاح مختلف برای اشاره به یک نوع پورت ببینید: «USB 3.0»، «SuperSpeed ​​USB 5 Gbps signaling rate»، «USB 3.2 gen 1»، و به ترتیب "USB 3.1 Gen 1". همه اینها در حال حاضر (یا در مقاطع زمانی مختلف بوده اند) راه های کاملاً معتبری برای مراجعه به این نوع پورت هستند.

  وضعیت HDMI 2.1 هنوز به این بد نیست، اما اگر HDMI انجمن همچنان به معرفی شماره‌های نسخه «جدید» که به‌طور عطف به ماسبق برای نسخه‌های قدیمی‌تر استاندارد اعمال می‌شود، ادامه می‌دهد، ما در نهایت به همان مکان خواهیم رسید. در حال حاضر، اگر به 8K، HDR، نرخ تازه‌سازی بالاتر و سایر ویژگی‌های خاص HDMI 2.1 علاقه‌مند هستید، فقط باید در خرید مانیتورها و تلویزیون‌های دارای برچسب HDMI 2.1 دقت بیشتری داشته باشید. برخی از شرکت‌ها نیز این وظیفه را بر عهده می‌گیرند که مشخص کنند کدام محصولات از تمام ویژگی‌های HDMI 2.1 پشتیبانی می‌کنند، همانطور که مایکروسافت با برچسب‌های مانیتور «ویژگی‌های بازی برای Xbox» انجام داده است. اما در درازمدت، من یک بار دیگر از سازمان‌های استاندارد التماس می‌کنم که فقط اجازه دهند اعداد نسخه معنایی داشته باشند.


  تگ ها:

  انجمن , hdmi , usb-if , استفاده , شماره , نسخه , جدید , ارجاع , پورت , قدیمی , پیروی


  v 11
خبرهای دیگر از گجت ها