خبر

 • تک بورد - اقدام کلاس Google+ برای نقض حریم خصوصی G+ 2.15 دلار پرداخت می کند

  اقدام کلاس Google+ برای نقض حریم خصوصی G+ 2.15 دلار پرداخت می کند
  22 روز و 14 ساعت قبل

  گوگل اطلاعات خصوصی 52 میلیون کاربر را در سال 2018 فاش کرد و مورد شکایت قرار گرفت.
  چه کسی مرگ ناگهانی و چشمگیر Google+ را به خاطر می آورد؟

  رقیب فیس بوک و "ستون فقرات اجتماعی" Google در حدود 2014 در داخل شرکت مرده بود ، اما Google اجازه داد سرویس خراب سالها در حالت تعمیر و نگهداری باقی بماند در حالی که شرکت محصولات مستقل را کنار می گذاشت. در سال 2018 ، وال استریت ژورنال گزارش داد که Google+ داده های خصوصی "صدها هزار کاربر" را برای سالها فاش کرده است ، که گوگل از این مشکل مطلع است و این شرکت از ترس بررسی مقررات ، ترجیح داده است که نشت داده ها را فاش نکند. در پی این گزارش ، گوگل مجبور شد نشت داده ها را تصدیق کند و این شرکت اعتراف کرد که داده های "خصوصی" 500،000 حساب در واقع خصوصی نیست. از آنجا که دیگر هیچ کس در Google+ کار نمی کرد ، "رفع" این اشکال این بود که Google+ را به طور کامل ببندد. سپس پرونده های قضایی آغاز شد. در اکتبر 2018 و "رویکرد ضعیف گوگل در امنیت داده" را مسئول اشکالات می داند. این شکایت می افزاید: "بدتر از آن ، پس از کشف این آسیب پذیری در بستر Google+ ، متهمان حداقل هفت ماه سکوت کردند و تصمیم حساب شده ای گرفتند تا به کاربران اطلاع ندهند که اطلاعات شخصی آنها به خطر افتاده است ، و حریم خصوصی اطلاعات مصرف کنندگان را بیشتر به خطر انداخته است. آنها را در معرض خطر سرقت هویت یا بدتر قرار می دهد. " وب سایت پرونده با جزئیات کامل در googleplusdatalitigation.com است.

  این پرونده در ژوئن 2020 حل شد و گوگل موافقت کرد که 7.5 میلیون دلار پرداخت کند. پس از از دست دادن حدود نیمی از این مبلغ به هزینه های قانونی و اداری ، و با تکمیل 1،720،029 نفر فرم های مناسب تا مهلت اکتبر 2020 ، مبلغ پرداختی برای هر نفر 2.15 دلار است.

  تبلیغات Ars Management اریک بنگمن ویراستار دیروز این بادآورده باورنکردنی را دریافت کرد. همه را در یک جا خرج نکنید! ویرایشگر Ars Ars Eric Bangeman دیروز این بادآورده باورنکردنی را دریافت کرد. همه را در یک جا خرج نکنید! Eric Bangeman

  این اولین نشت داده Google+ از سال 2015 تا 2018 فعال بود و به توسعه دهندگان اجازه می داد تا به داده های API "مردم" Google+ حتی برای نمایه های خصوصی دسترسی کامل داشته باشند. این بدان معناست که هر برنامه نویس می تواند هرگونه اطلاعات نمایه Google+ را که پر کرده اید ، از جمله نام ، تاریخ تولد ، جنسیت ، ایمیل ، وضعیت رابطه ، شغل و لیستی از مکانهایی که در آن زندگی کرده اید ، بدست آورد. دو ماه بعد ، گوگل دومین اشکال حریم خصوصی Google+ را اعلام کرد که دوباره این داده های API مردم را افشا کرد ، اما این بار برای 52.5 میلیون کاربر عظیم. پرونده بعداً گسترش یافت و همه این افراد را تحت پوشش قرار داد.

  Google+ در آوریل 2019 کشته شد و دیگر نمی تواند به کسی صدمه بزند.

خبرهای دیگر از ابزارها