خبر

 • تک بورد - اسکریپت جدید قرار دادن ویندوز 10 یا 11 بر روی رزبری پای را آسان می کند

  اسکریپت جدید قرار دادن ویندوز 10 یا 11 بر روی رزبری پای را آسان می کند
  23 روز و 6 ساعت قبل

  یک روش نسبتاً ارزان و ساده برای چرخاندن نسخه ARM ویندوز.
  نصب نسخه های ARM ویندوز 10 یا ویندوز 11 بر روی برد ارزان رزبری پای به مدت طولانی امکان پذیر بوده است اما همیشه به زمان و حوصله بیشتری نیاز دارد از اینکه ارزشش را دارد اما اگر کنجکاو هستید ، یک اسکریپت جدید به نام "WoR-flasher" (که Windows روی رزبری است) این روند را ساده می کند. WoR-flasher دارای رابط کاربری ساده ای است که می تواند رسانه

  سازنده اسکریپت استدلال می کند که هیچ قانونی یا موافقت نامه صدور مجوز ویندوز را نقض نمی کند زیرا تمام کد خود را مستقیماً از سرورهای مایکروسافت بارگیری می کند و Windows را در حالت غیرمجاز و غیرفعال نصب می کند ، همانطور که بر روی رایانه x86 معمولی بدون کلید محصول نصب می شود. به مایکروسافت فقط مجوزهای نسخه ARM ویندوز را به OEM ها می فروشد. WoR-flasher به طور رسمی با استفاده از نسخه 32 بیتی Raspberry Pi OS آزمایش شده است (و این همان چیزی است که من برای ایجاد برخی از رسانه های نصب نیز استفاده کردم) ، اما باید در هیچ توزیع لینوکس مبتنی بر Debian بدون مشکل اجرا شود.

  تبلیغات

  خواندن بیشتر

  مدل جدید Raspberry Pi 4 با یک رم زیاد: 8 گیگابایت

  تنها مدل های Pi که حتی باید نصب ویندوز را در نظر بگیرید ، نسخه های بالاتر Pi 4 با 4 گیگابایت است یا 8 گیگابایت RAM (با یک راه حل سریع که به ویندوز اجازه می دهد بیش از 3 گیگابایت رم را ببیند). و با وجود این بردها ، حتی با کارت microSD سریع و اورکلاک پردازنده ، ویندوز 11 آنقدر سریع نخواهد بود که از آن به عنوان سیستم عامل روزانه شما استفاده کند. اما این ابزار راهی مقرون به صرفه برای آزمایش برنامه های ARM Windows به توسعه دهندگان و علاقه مندان می دهد. ویندوز 11 در حال معرفی ABI جدیدی به نام "ARM64EC" است که برای ساده سازی روند انتقال برنامه های x86 ویندوز به ARM با اجازه توسعه دهندگان به ارسال برنامه هایی که از ترکیبی از کد ARM و x86_64 استفاده می کنند ، طراحی شده است. ویندوز از شبیه سازی x86_64 داخلی خود برای هر کد x86_64 (با مجازات عملکرد همراه) استفاده می کند ، در حالی که کد ARM می تواند بطور طبیعی با سرعت کامل اجرا شود.

خبرهای دیگر از ابزارها