خبر

 • تک بورد - استرالیا همچنین از گوگل می خواهد که جستجو را از اندروید جدا کند

  استرالیا همچنین از گوگل می خواهد که جستجو را از اندروید جدا کند
  11 روز و 5 ساعت قبل

  ACCC با این مشکل مواجه است که گوگل موتور جستجوی پیش فرض در همه چیز است.
  کمیسیون رقابت و مصرف‌کننده استرالیا (ACCC) آخرین نهاد نظارتی دولتی است که در مورد نحوه تجارت Google مشکل دارد. همانطور که رویترز گزارش می دهد، ACCC از گوگل می خواهد که یک "صفحه انتخاب" را به کاربران اندروید نشان دهد و به آنها اجازه دهد موتور جستجوی پیش فرضی غیر از جستجوی گوگل را انتخاب کنند. همچنین می‌خواهد توانایی گوگل بر

  راد سیمز، رئیس ACCC، استدلال کمیسیون را در بیانیه‌ای توضیح داد:

  ما نگران هستیم که تسلط Google و توانایی آن در استفاده از منابع مالی خود برای تأمین بودجه ترتیبات به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض در بسیاری از دستگاه‌ها و سایر دستگاه‌ها باشد. ابزاری که از طریق آن مصرف کنندگان به جستجو دسترسی پیدا می کنند، مانند مرورگرها، به رقابت و مصرف کنندگان آسیب می رساند. گوگل سالانه میلیاردها دلار برای این مکان‌ها پرداخت می‌کند، که نشان می‌دهد چگونه بودن موتور جستجوی پیش‌فرض برای مدل کسب‌وکار گوگل بسیار ارزشمند است.

  شرکت تحقیقات بازار Kantar می‌گوید اندروید 60 درصد از بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد. در حالی که در iOS و macOS، گوگل به‌عنوان جستجوی پیش‌فرض در Safari، سالانه ۱۵ میلیارد دلار به اپل می‌پردازد. گوگل همچنین سالانه 400 میلیون دلار به موزیلا می پردازد تا به عنوان پیش فرض در فایرفاکس باقی بماند. گوگل 94 درصد از بازار موتورهای جستجوی استرالیا را در اختیار دارد.

  نزدیک ترین رقیب جستجوی گوگل، بینگ مایکروسافت است که چیزی حدود 2.5 درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار دارد. با وجود اینکه موتور جستجوی پیش فرض ویندوز، دومین سیستم عامل محبوب جهان است. گوگل اخیراً به دادگاه اتحادیه اروپا گفت که "Google" عبارت جستجوی شماره 1 در بینگ است و ادعا می کند که این آمار به عنوان مدرکی است که نشان می دهد کاربران به جای اینکه مجبور به استفاده از آن شوند، گوگل را انتخاب می کنند.

  تبلیغات

  Google قبلاً آن را انجام داده است. یک تغییر مشابه در جداسازی اندروید در اتحادیه اروپا، که باعث شد این شرکت صفحه‌های رأی را برای موتور جستجوی پیش‌فرض و مرورگر پیش‌فرض اضافه کند. اتحادیه اروپا همچنین برخی از مفاد استاندارد Google "Mobile Application Distribution Agreement" (MADA) را که OEM ها باید امضا می کردند تا مجوز برنامه های Google را صادر کنند، تعطیل کرد. یک تغییر به این معنی است که Google نمی‌تواند یک بسته‌بندی «همه یا هیچ» از برنامه‌های Google را مجبور کند، بنابراین اگر یک OEM یک برنامه واحد (مثلاً فروشگاه Play) بخواهد، لازم نیست همه برنامه‌های پیش‌فرض Google را شامل شود. در دستگاه های خود.

  Android's جستجوی رأی اتحادیه اروپا. Enlarge / جستجوی رأی اتحادیه اروپا اندروید. Google

  اتحادیه اروپا همچنین گفت که Google نمی تواند OEM ها را از فورک کردن اندروید محدود کند. پیش از این، استفاده از پایگاه کد اندروید به روش هایی که گوگل آن را تایید نمی کرد، باعث می شد یک OEM از اکوسیستم Google Play خارج شود. کره جنوبی همچنین با محدودیت‌های فورک اندروید گوگل مخالفت کرد و این شرکت را 177 میلیون دلار جریمه کرد، که یکی از بزرگ‌ترین جریمه‌های کره جنوبی تا کنون است.

  ادامه مطلب

  Google رفتار با اتحادیه اروپا را متوقف می‌کند. راه حل ضد انحصار به عنوان یک "فرصت تبلیغاتی" مدل کسب و کار اندروید مستقیماً از OEM ها هزینه دریافت نمی کند. در عوض، از طریق خریدهای فروشگاه Play توسط کاربر نهایی، جستارهای جستجوی Google، و نمایش تبلیغات گوگل، برای Google درآمد ایجاد می کند. این سه حوزه آنچنان پولساز هستند که نه تنها می توانند به طور کامل توسعه اندروید را تامین کنند، بلکه گوگل همچنین یک برنامه اشتراک درآمد را برای OEM های اندرویدی ارائه می دهد که مشوق هایی مانند یک بازگشت به درآمد جستجوی هر کاربر ارائه می دهد.

  پاسخ Google به همه این تغییرات این بود که در صورت همراهی با آن، OEM ها را برای اندروید شارژ می کند. در اتحادیه اروپا، شرکت‌های OEM می‌توانند به شرایط ترجیحی Google و معاملات درآمدی قدیمی پایبند باشند، یا می‌توانند با پرداخت 40 دلار به ازای هر دستگاه و از دست دادن معاملات اشتراک درآمد، شرایط را تغییر دهند.

  ACCC's's حرکت هنوز یک الزام نیست - در حال حاضر، این یک اقدام بالقوه است که تنظیم کننده برای مشاوره صنعت در سال 2022 ارائه خواهد کرد.

خبرهای دیگر از گجت ها