خبر

 • تک بورد - اتحادیه اروپا برنامه هایی را برای استفاده از همه دستگاه های تلفن همراه برای استفاده از USB-C اعلام کرد

  اتحادیه اروپا برنامه هایی را برای استفاده از همه دستگاه های تلفن همراه برای استفاده از USB-C اعلام کرد
  28 روز و 13 ساعت قبل

  دستگاههایی که فقط از شارژ بی سیم استفاده می کنند از حکم مستثنی هستند.
  کمیسیون اروپا قصد خود را برای وضع قانونی اعلام کرده است که بر اساس آن همه دستگاه های الکترونیکی مصرفی در بازار اروپا دارای پورت USB-C برای شارژ هستند.

  خواندن بیشتر

  استاندارد جدید USB-C Type 2.1 تا 240 وات برق ارائه می دهد. در صورت تصویب قوانین جدید ، فروش دستگاه های الکترونیکی مصرفی که فاقد آن پورت هستند غیرقانونی خواهد بود به این قانون در مورد تلفن های هوشمند ، کنسول های بازی های ویدئویی ، بلندگوهای قابل حمل ، دوربین ها و برخی از انواع هدفون اعمال می شود ، اما در مورد دستگاه هایی که فقط از شارژ بی سیم استفاده می کنند ، اعمال نمی شود.

  همچنین دستگاه ها از داشتن درگاه های اضافی برای شارژ جلوگیری می کنند ، مادامی که دارای درگاه شارژ USB-C نیز باشند.

  سایر دستورات مرتبط شامل استاندارد "هماهنگ" برای فناوری شارژ سریع است و الزامی برای ارائه دستگاه های تلفن همراه بدون شارژر همراه با آن ، کاری که برخی از شرکت ها قبلاً به تنهایی برای کاهش ضایعات و کاهش هزینه ها انجام داده اند.

  سازندگان دو سال فرصت دارند تا از آن پیروی کنند. در حال حاضر تمرکز بر دستگاه هایی است که هزینه دریافت می کنند ، اما کمیسیون گفت که قصد دارد در آینده نزدیک توجه خود را به آداپتورهای برق نیز معطوف کند.

  هدف اعلام شده کاهش زباله های الکترونیکی است ، بر این اساس که مصرف کنندگان هنگام خرید دستگاه های جدید ، شارژرهای ناخواسته را کنار می گذارند. همچنین به عنوان یک حرکت راحت برای مصرف کننده قرار می گیرد - اگر هر دستگاه تلفن همراه قابل حمل از پورت یکسان استفاده کند ، در مورد پیدا کردن شارژر مناسب چه از سیم شخصی مصرف کننده و چه از قفسه های فروشگاه ، ابهام کمتری ایجاد می شود.

  تبلیغات

  کمیسر تیری برتون در بیانیه مطبوعاتی خود در مورد این قانون موارد زیر را بیان کرد:

  شارژرها از ضروری ترین دستگاه های الکترونیکی ما تغذیه می کنند. با افزایش روزافزون دستگاه ها ، شارژرهای بیشتری به فروش می رسند که قابل تعویض نیستند یا ضروری نیستند. ما به آن پایان می دهیم. با پیشنهاد ما ، مصرف کنندگان اروپایی قادر به استفاده از یک شارژر برای تمام وسایل الکترونیکی قابل حمل خود خواهند بود-این یک گام مهم برای افزایش راحتی و کاهش ضایعات است.

  این قانون جدید ممکن است نقطه اوج چندین سال طولانی باشد تلاش اتحادیه اروپا برای کاهش تعداد استانداردهای شارژ چندی پیش ، ده ها نفر وجود داشت. در حال حاضر ، تقریباً همه دستگاه های تلفن همراه از یکی از سه پورت USB-C ، Micro USB یا Lightning استفاده می کنند.

  Micro USB در چند سال گذشته در حال خروج است ، زیرا به تدریج جایگزین آن شده است USB-C در تلفن های Android و بسیاری از دستگاه های دیگر. اما تأثیر عمده در اینجا ممکن است بر روی اپل باشد ، که فقط هفته گذشته آیفون های جدیدی را معرفی کرد که هنوز از درگاه اختصاصی Lightning این شرکت استفاده می کنند ، حتی در حالی که اکثر صنایع دیگر از USB-C استفاده کرده اند.

  در اپل در بیانیه ای به آسوشیتدپرس گفت:

  ما همچنان نگران هستیم که مقررات سختگیرانه ای که تنها یک نوع اتصال را اجباری می کند ، به جای تشویق ، نوآوری را از بین می برد ، که به نوبه خود به مصرف کنندگان در اروپا و سراسر جهان آسیب می رساند.

  تیری در یک نشست خبری به انتقادات پاسخ داد. وی گفت: "اگر اپل بخواهد به پلاگین خود ادامه دهد ، توانایی انجام این کار را خواهد داشت." "این خلاف نوآوری نیست ، فقط برای سهولت بیشتر زندگی همشهریان است." مدلهای آینده ، در عوض متکی به شارژ بی سیم بر اساس استاندارد Qi و فناوری MagSafe شرکت هستند. قانون پیشنهادی مانع این امر نمی شود.

خبرهای دیگر از ابزارها