خبر

 • تک بورد - آمازون سازنده Roomba را به قیمت 1.7 میلیارد دلار خریداری کرد

  آمازون سازنده Roomba را به قیمت 1.7 میلیارد دلار خریداری کرد


  8 روز و 16 ساعت قبل

  آمازون می گوید می خواهد به مشتریان کمک کند تا کارهایی مانند جاروبرقی را انجام دهند.
  آمازون به تازگی یک معامله پرفروش برای خرید شرکت رباتیک خانگی iRobot به قیمت 1.7 میلیارد دلار اعلام کرده است. این چهارمین خرید بزرگ آمازون تا کنون است، پس از خرید زنجیره مواد غذایی Whole Foods در سال 2017 (13.7 میلیارد دلار)، استودیوی فیلمسازی MGM در سال 2021 (8.45 میلیارد دلار) و ارائه دهنده پزشکی One Medical د

  iRobot پیروترین شرکت رباتیک مصرف‌کننده در جهان است. این شرکت عمدتاً جاروبرقی‌های رومبا و موپ‌های رباتیک می‌سازد، و همچنین در تلاش است تا یک محصول موبر روبو را از روی زمین تولید کند.

  ادامه مطلب

  Amazon MGM را تکمیل می‌کند. ادغام، فیلم ها و تلویزیون های استودیو را به Prime VideoAmazon اضافه می کند که با روبات ها غریبه نیست. این شرکت دارای یک بخش کامل "Amazon Robotics" است که بر کار لجستیکی شرکت در انبارهای آمازون تمرکز دارد. آمازون شرکت رباتیک انبار Kiva Systems را در سال 2012 و Canvas Technology را در سال 2019 خریداری کرد و اخیراً اولین ربات «کاملاً خودمختار» خود به نام «Proteus» را راه‌اندازی کرد که شبیه یک رومبا با قدرت صنعتی است. به‌جای جاروبرقی، دستگاه زیر یک سبد کالا حرکت می‌کند و آن را چند اینچ بالا می‌برد، فقط به اندازه‌ای که سبد را برای تحویل از زمین خارج کند.

  Amazon اخیراً با عرضه تجاری ربات خانگی "Astro" انگشتان پاهای خود را در چمن iRobot فرو برده است. Astro در اصل یک الکسا/دوربین/تبلت چرخ دار است که می تواند در خانه حرکت کند. با این حال، فروش فقط با دعوت انجام می شود، بنابراین بیشتر شبیه یک آزمایش است تا یک راه اندازی عمده برای مصرف کنندگان.

  آمازون در بیانیه مطبوعاتی خود اصلاً به ربات خانه کوچک اشاره نمی کند، هرچند، با دیو لیمپ، SVP دستگاه‌های آمازون، گفت: «ما می‌دانیم که صرفه‌جویی در زمان مهم است و کارهای روزمره زمان گرانبهایی را می‌طلبند که بهتر می‌توان آن را صرف انجام کاری کرد که مشتریان دوست دارند. در طی سال‌ها، تیم iRobot توانایی خود را در اختراع مجدد نحوه تمیز کردن افراد با محصولاتی ثابت کرده است. فوق‌العاده کاربردی و مبتکرانه هستند - از تمیز کردن زمانی و مکانی که مشتریان می‌خواهند و در عین حال از موانع معمول در خانه اجتناب می‌کنند تا تخلیه خودکار سطل جمع‌آوری.»

  در بیانیه مطبوعاتی آمده است، مدیر عامل iRobot، کالین آنگل، به‌عنوان رئیس شرکت باقی خواهد ماند. iRobot، و معامله منوط به تأیید مقررات است.


  تگ ها:

  آمازون , سازنده , roomba , قیمت , میلیارد , دلار , خریداری


  v 4
خبرهای دیگر از گجت ها