techbord.com Wi-Fi 6 در مقابل Wi-Fi 5 معیار: عملکرد نسل جدید چگونه است؟

میانبرهای خرید:

ما شروع به دیدن دستگاه های بیشتری با قابلیت Wi-Fi 6 در بازار می کنیم ، بنابراین به طور طبیعی ، س bigال اصلی این است: آیا باید آنها را ارتقا دهید؟ امروز ما در حال بررسی عملکرد برخی از این سیستم ها در مقایسه با نسل قبلی هستیم. هدف در اینجا توصیه یک مارک یا سیستم خاص نیست ، بلکه باید چگونگی انباشته شدن فناوری و ویژگی های جدید را بررسی کرد.

هنگام مقایسه عملکرد یک شبکه بی سیم ، چند زمینه اصلی وجود دارد اندازه گرفتن. سرعت انتقال بارزترین است ، اما قدرت سیگنال و ظرفیت شبکه به همان اندازه مهم هستند. خیلی خوب است اگر بتوانید با سرعت نزدیک به روتر برسید ، اما اگر وقتی وارد اتاق بعدی می شوید از صخره ای پایین می آیند ، چه فایده ای دارد؟ اینها سه دسته ای هستند که ما برای ارزیابی عملکرد سیستم استفاده خواهیم کرد.

همانند هر نسخه جدید جدید ، Wi-Fi 6 (802.11ax) تعداد زیادی ویژگی جدید را در مقایسه با Wi- به ارمغان می آورد. Fi 5 (802.11ac). برای یک غوطه وری عمیق در فناوری و هر یک از زمینه های بهبود ، از Wi-Fi 6 Explained ما دیدن کنید. TL؛ DR: Wi-Fi 6 امکان ارسال بیت های بیشتری را با هر انتقال برای سرعت بهتر فراهم می کند. همچنین برای بهبود عملکرد چند دستگاه در محیط های شلوغ از طیف بی سیم استفاده بهتری می کند. در محیط های کم تراکم ، Wi-Fi 6 امکان اتصال همزمان بیشتر از هر دستگاه را برای افزایش توان عملیاتی فراهم می کند.

اگرچه Wi-Fi 6 مطمئناً سرعت بیشتری نسبت به نسل های قبلی دارد ، اما لزوما اصلی ترین آن نیست هدف. استاندارد جدید عمدتا بر بهینه سازی فناوری های موجود تمرکز دارد. پیشرفت های آینده مانند Wi-Fi 6E بخش های جدیدی از طیف را برای سرعت بیشتر باز می کند ، اما این یک سال تقریباً پایین است.

\"

برای آزمون ما ، ما مقایسه چهار دستگاه: دو دستگاه Wi-Fi 5 نسل قبلی و دو سیستم جدید Wi-Fi 6. در هر دو طرف ، ما یک روتر مستقل و یک سیستم مش دو واحدی داریم. مطمئناً گزینه های زیادی برای روترها در هر دو دسته وجود دارد که دارای سطوح مختلف عملکرد و هزینه هستند. ما در حال حاضر روی گردآوری شبکه Wi-Fi 6 برای اطلاعات بیشتر در مورد سیستمهای جداگانه کار می کنیم اما در حال حاضر ، و برای مقایسه Wi-Fi 6 با Wi-Fi 5 ، واحدهایی که ما انتخاب کرده ایم منظور ماست یک نمونه معمولی از عملکرد است که چنین سیستمی می تواند بدست آورد ، لزوماً سریعترین در بازار نیست.

دو دستگاه Wi-Fi 6 ما Asus ZenWiFi XT8 است که یک سیستم مش و Asus RT است. -AX3000 ، یک روتر مستقل. در سمت Wi-Fi 5 ، ما از D-Link Covr 2202 برای سیستم مش و D-Link DIR-882 برای روتر مستقل خود استفاده خواهیم کرد.

از زمان نوشتن ، این دستگاه ها می توانند به ترتیب با قیمت 430 ، 180 ، 280 و 130 دلار خریداری شده است. زیاد به قیمت گذاری نگاه نکنیم زیرا ما بیشتر روی فناوری های موجود در اینجا تمرکز کرده ایم و نه مشخصات یک دستگاه. شما می توانید با هزینه کمتر از 300 دلار سیستم های مش Wi-Fi 6 مقرون به صرفه تری دریافت کنید و بالعکس می توانید نزدیک به 400 دلار برای یک روتر Wi-Fi 5 گران قیمت پرداخت کنید.

\"

دو مش Wi-Fi سیستم های Fi تست شده

روش آزمایش ما به شرح زیر بود: همه واحدها در همان موقعیت ها قرار گرفتند ، در نقشه زیر با رنگ قرمز نشان داده شد و نتایج عملکرد از مکان های نشان داده شده به رنگ آبی اندازه گیری شد. ما همه آزمایشات را ابتدا با یک سرویس گیرنده Wi-Fi 6 و سپس همزمان با Wi-Fi 5 و Wi-Fi 6 انجام دادیم. دستگاه های آزمایشی در مکان های 1 ، 3 و 5 از یک آداپتور Wi-Fi 6 مبتنی بر PCIe با عملکرد بالا استفاده می کنند در حالی که بقیه مکان ها روی لپ تاپ Acer Swift 3 با Wi-Fi داخلی 6 آزمایش شده اند. Wi-Fi 5 مشتری OnePlus 6T بود و در همه مکانها مورد استفاده قرار گرفت. تست های علامت گذاری شده با "سیمی \" نشان دهنده سرعت انتقال داده به سروری است که از طریق اترنت به روتر ما متصل شده است ، در حالی که تست های علامت گذاری شده به عنوان "بی سیم \" به یک سرور بی سیم در همان شبکه ارسال می شود. در مجموعه آزمایشات سیمی ، داده ها از طریق Wi-Fi یک بار از مشتری به روتر و سپس از طریق اترنت به سرور ارسال می شوند. در تست های بی سیم ، داده ها از طریق Wi-Fi دو بار ارسال می شوند: یک بار از مشتری به روتر و سپس دوباره از روتر به سرور ارسال می شود. آزمایش های بی سیم از آنجا که اتصال Wi-Fi باید انتقال را از هر دو جهت تقسیم کند ، بیشتر طلبکار است.

این تنوع دستگاه و مکان اطمینان می دهد که نمونه واقعی تری از عملکرد دستگاه ها به دست می آوریم. به نظر ما این تنظیم معنادارتر از آزمایش هر دستگاه در یک محیط جداگانه است.

https://techbord. com معیار Wi-Fi 6 در مقابل Wi-Fi 5: عملکرد نسل جدید چگونه است؟

آزمایش در یک محیط باز به معنای وجود روترهای همسایه است که باعث تداخل می شوند. این روترها الگوریتم های پیشرفته اشتراک طیف و مدیریت مشتری را که Wi-Fi 6 دارد ، ندارند ، بنابراین نمی توانیم مستقیماً این ویژگی ها را آزمایش کنیم. این زمانی خواهد بود که یک اتاق جدا شده برای آزمایش مفید باشد. علاوه بر این ، نتایج ما چیزی است که هر کاربر خانه / کارمندان کوچک می توانند به آن دست یابند.

عملکرد بی سیم

با شروع قدرت سیگنال ، واحدهای اندازه گیری در اینجا بر حسب dBm هستند و نشان دهنده میزان قدرت سیگنال در گیرنده. مقادیر منفی هستند و مقادیر بزرگتر (نزدیک به 0) سیگنال قوی تری را نشان می دهند. این مقیاس لگاریتمی است بنابراین هر افزایش 3dBm سیگنالی را نشان می دهد که دو برابر قدرت دارد. محدودیت های فدرال برای میزان برق انتقال یک دستگاه وجود دارد ، بنابراین این آزمایش برای توصیف کیفیت آنتن و میزان استفاده هر دستگاه از بودجه محدود برق خود است.

\"

در باند 2.4 گیگاهرتز ، سیستم مش Wi-Fi 6 به طور کلی بهترین قدرت سیگنال را ارائه می دهد. در سمت 5 گیگاهرتز ، بیشتر بین سیستم ها فاصله دارد. هنگامی که دورتر می شوید ، مزایای شبکه مش مشخص می شود.

دستگاه های مستقل به سختی می توانند به گوشه مقابل خانه برسند. در این سناریو ، سیستم Wi-Fi 6 به طور کلی کمی جلوتر می رود.

https://techbord. com معیار Wi-Fi 6 در مقابل Wi-Fi 5: عملکرد نسل جدید چگونه است؟

با نگاهی به هر دو باند به طور کلی ، نتیجه گیری در اینجا دشوار است. ارتقا to به Wi-Fi 6 شامل تغییراتی در انتقال نیرو نیست و همچنان در همان باند فرکانس 5 گیگاهرتز کار می کند. پیشرفت در تکنولوژی تبدیل پرتو و آنتن در طول زمان همیشه به فناوری جدیدتر کمک می کند.

اکنون ما به سرعت پیش خواهیم رفت. این نتایج با iPerf3 ، ابزاری استاندارد صنعتی برای معیارگذاری توان شبکه ، بدست آمده است. عملکرد ایده آل اولین آزمایش است و این با فرستنده و گیرنده بسیار نزدیک به هم اندازه گیری می شود.

این نشان دهنده سریعترین سرعت انتقال دستگاه است که قادر است در یک موقعیت بدون هیچ مانعی یا تخریب سیگنال کار کند. دستیابی به سرعت بالاتر در محیط آزمایشگاه بدون تداخل امکان پذیر است ، اما این حداکثر حداکثر است که هر کاربری معمولاً انتظار دارد که بدست آورد.

\"

با سرعت 950 مگابیت بر ثانیه برای Wi-Fi 6 واحد ، این اولین بار است که ما شاهد یک دستگاه بی سیم هستیم که توسط رابط گیگابیت اترنت آن تنگ شده است. این بدان معناست که شما باید بقیه تجهیزات شبکه خود را به 2.5Gbps یا 10Gbps ارتقا دهید تا بتوانید از عملکرد فوق العاده بهره مند شوید.

Google Fiber و xFinity بسته های اینترنت 2Gbps ارائه می دهند ، اما این یک سناریو استثنایی نادر در شرایط ایده آل ، Wi-Fi 6 تقریباً 50٪ افزایش عملکرد را نسبت به Wi-Fi 5 ارائه می دهد. این دو واحد مستقل نیز 10 تا 20٪ درصد از عملکرد مشابه خود برخوردار هستند. این بین هر دو نسل مشترک است زیرا سیستم های مش به طور معمول از چندین واحد کم قدرت تشکیل شده اند. به همین دلیل ، استفاده از سیستم مش در یک مکان کوچک معمولاً منجر به حداکثر سرعت کمتر از یک واحد خواهد شد.

 https://techbord.com Wi-Fi 6 در مقابل Wi-Fi 5 معیار: عملکرد نسل جدید چگونه است؟

آزمون بعدی در همان اتاق انجام شد ، اما در موارد دیگر فاصله معقول ما شاهد همان داستان آزمایشی ایده آل هستیم ، سرعت کمی کمتر. افزودن دستگاه دوم سرعت را در سه دستگاه از چهار دستگاه کمی کاهش می دهد در حالی که سیستم مش Wi-Fi 6 در واقع کمی افزایش می یابد. با اختلاف بیشتر برای همان کانال بی سیم ، سربار منجر به سرعت کلی کمتر از یک دستگاه می شود. هر چند که یک دستگاه Wi-Fi 6 هنوز برنده مشخص است. بخاطر داشته باشید که اینها سرعت واقعی انتقال پرونده هستند و فقط اعداد نظری بازاریابی نیستند.

https://techbord.com Wi-Fi 6 در مقابل Wi-Fi 5 معیار: عملکرد نسل جدید چگونه است؟

در حال حرکت ، از زمانی که دستگاه در زیرزمین است ، نتیجه می گیریم - موقعیت 5 روی نمودار . برای آزمون سیمی ، ما می بینیم که دو واحد مستقل از جلو بیرون می آیند زیرا هنوز در یک فاصله نسبتاً نزدیک قرار دارند. با افزودن دومین دستگاه همزمان به مخلوط ، دستگاه Wi-Fi 5 در واقع جلوتر می آید. این در حالی است که دستگاه های Wi-Fi 6 کمی کندتر شده اند ، از اتصال اضافی عملکرد یا افزایش عملکرد مشاهده نمی شود.

https://techbord.com Wi-Fi 6 در مقابل Wi-Fi 5: معیار: عملکرد نسل جدید چگونه است؟ \

برای آزمایشات با نقطه پایانی بی سیم که در موقعیت 3 قرار دارد در نمودار ، ما به طور قابل توجهی سرعت کمتری را در اطراف مشاهده می کنیم. همان واحد مستقل Wi-Fi 5 که با یک نقطه پایانی سیم دار عملکرد خوبی داشته باشد واقعاً کوتاه است. دو دستگاه Wi-Fi 6 در اینجا برنده هستند.

https://techbord.com Wi-Fi 6 vs Wi-Fi 5 معیار: عملکرد نسل جدید چگونه است؟

ما در خارج از آزمون شرکت کردیم تا ببینیم سیگنال چگونه از دیواره خارجی عبور می کند. از آنجا که این مکان هنوز به روترها نزدیک است ، نتایج تک دستگاه همچنان در بالای صفحه قرار دارند. با کمال تعجب ، واحد قدیمی Wi-Fi 5 از روتر جدیدتر Wi-Fi 6 خارج می شود.

جالب است بدانید که هنگام آزمایش همزمان دو دستگاه برای سیستم های مش ، به یک افزایش عملکرد قابل توجه دست پیدا می کنیم. احتمالاً به این دلیل است که مکان آزمایش تقریباً از هر دو نقطه مشبک فاصله دارد ، بنابراین دو مشتری می توانند بین دو واحد سیستم سرویس دهی شوند.

\

محل آزمون بعدی دو اتاق فاصله دارد و با موقعیت 3 در نمودار بالا نشان داده شده است. این دقیقاً در لبه جایی است که سیستم مش سریعتر شروع می شود. با یک مشتری تنها ، دو سیستم مش از واحدهای مستقل بهتر عمل می کنند.

هنگامی که دستگاه دوم را اضافه می کنیم ، عملکرد شبکه روی دستگاه Wi-Fi 6 اندکی افت می کند اما در Wi-Fi مستقل کاملاً ثابت می ماند. 6 دستگاه و سیستم Wi-Fi 5 مش. دستگاه Wi-Fi 5 مستقل در اینجا شروع به مشکل می کند و عملکرد به طور قابل توجهی کاهش می یابد. سیستم Wi-Fi 6 در اینجا کمی سریعتر است ، اما نه خیلی زیاد.

var googletag = googletag || {} ؛ googletag.cmd = googletag.cmd || [] googletag.cmd.push (تابع () {googletag.pubads (). نمایش (\ \'/ 8095840 / .2_A.35940.4_techbord.com_tier1 \\' ، [300 ، 250] ، \ \'div-pg-ad-1569574001-2 \ \')؛})؛

https://techbord.com معیار Wi-Fi 6 در مقابل Wi-Fi 5: عملکرد نسل جدید چگونه است؟ \

این آخرین آزمون در مورد مشتریان و نقاط انتهایی واقع در گوشه های مقابل خانه و در سطوح مختلف ، در یک بدترین حالت است. به طور معمول شما می خواهید روتر خود را در مکانی مرکزی قرار دهید ، اما این همیشه ممکن نیست. مزایای سیستم مش در اینجا مشهود است.

اتصالات دستگاههای مستقل تقریباً غیر قابل استفاده هستند و روتر Wi-Fi 5 با دو اتصال کاملاً از کار افتاد. در این محدوده ، ما همچنین می توانیم بهبود عملکرد حاصل از بهینه سازی در استاندارد Wi-Fi 6 را مشاهده کنیم.

ارتقا دهید یا نه؟

این نمودارها و اعداد زیادی بود ، بنابراین بیایید قدم به عقب بگذاریم و در مورد معنای اینها صحبت کنیم. دستگاه های Wi-Fi 6 به وضوح سریع تر هستند ، اما خیلی زیاد نیستند. اگر از قبل سیستم Wi-Fi 5 دارید که از آن راضی هستید ، تقریباً هیچ دلیلی برای ارتقا ندارید. تنها سناریویی که ارزش آن را دارد این است که اگر یک اتصال اینترنت گیگابایتی داشته باشید و بخواهید آن را به حداکثر برسانید. ما نمی توانیم بهبود عملکرد متوسط ​​را توجیه کنیم که در غیر این صورت ارتقا یافته است. بیشتر سناریوهای استفاده در منزل مانند جریان یا مرور وب ارتباطی مانند این را اشباع نمی کند.

اگر از سیستم فعلی خود راضی نیستید و برای روتر جدید در بازار هستید ، پس ما می خواهیم مطمئناً Wi-Fi 6 را در نظر داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که برخی از مقیاس بندی های بزرگ و پیشرفت های مدیریت شبکه از Wi-Fi 6 ، مزایای کامل آنها را نخواهد داشت تا زمانی که اکثر مشتریان در شبکه از آن بهره ببرند. Wi-Fi 6. یکی دو سال دیگر که این چنین است ، دیگر بی فایده خواهد شد.

https://techbord.com Wi-Fi 6 در مقابل Wi-Fi 5: معیار: عملکرد نسل جدید چگونه است؟ \

دو واحد Wi-Fi مستقل تست شده

برای یک واحد مستقل ، حق بیمه Wi-Fi 6 در دستگاههایی که امروز آزمایش کردیم حدود 50 دلار است ، اما بسته به نوع واحد ، مارک و غیره متفاوت خواهد بود. اگر در فضای کوچکتری زندگی می کنید که می تواند توسط یک واحد پوشانده شود ، فکر می کنیم Wi-Fi 6 ارزش آن را دارد. اکنون شاهد بهبود عملکرد متوسط ​​و بهبود قابل ملاحظه ای در سطح جاده خواهید بود.

برای سیستم های مش ، این انتخاب می تواند کمی پیچیده تر باشد. مش Wi-Fi نسبتاً جدید است ، بنابراین اگر قبلاً چنین سیستمی دارید ، خیلی قدیمی نخواهد بود و هنوز نیازی به ارتقا ندارید. مصرف کننده ای که به گزینه های مش نگاه می کند ، مصرفی است که نیاز به پوشش فضای بیشتر و دستگاه های بیشتری دارد. Wi-Fi 6 در اینجا عالی است ، اما فقط وقتی تعداد زیادی مشتری Wi-Fi 6 وجود داشته باشد واقعا می درخشد. اگر دستگاه های قدیمی تری مانند تلفن ، جعبه های جریانی یا لپ تاپ دارید و قصد ندارید در سال آینده یا حدودی آن را ارتقا دهید ، ما هنوز یک سیستم Wi-Fi 6 نمی خریم. می توانید با خیال راحت منتظر بمانید تا دستگاه های سازگارتر عرضه شوند. با این حال ، اگر لپ تاپ یا تلفن جدیدی دارید که از Wi-Fi 6 پشتیبانی می کند ، شما از بهبود عملکرد قدردانی می کنید ، بنابراین ما می توانیم با خیال راحت این نسخه را توصیه کنیم.

منتظر آینده ما باشید روتر Wi-Fi 6 برای توصیه در مورد بهترین واحدی که می توانید خریداری کنید.

Asus RT-AX3000 Wi-Fi 6 در Amazon Asus ZenWiFi XT8 Mesh Wi-Fi 6 در Amazon Netgear Nighthawk AX8 Wi-Fi 6 در Amazon Netgear مش Wi-Fi 6 Orbi Tri-Band Mesh در آمازون D-Link Covr 2202 Mesh Wi-Fi 5 در آمازون D-Link DIR-882 در آمازون

اعتبار مستند: Uthai pr

.subDriveRevBot {margin: 30px 0 25 پیکسل شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ background-size: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید جدید دریافت یک نسخه رایگان از Superhot: کنترل ذهن حذف ، با مجوز از GOG قول ما: همه مشارکت خوانندگان به سمت شما خواهد بود بودجه محتوای بیشتر به این معنی است: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

Wi-Fi 6 در مقابل Wi-Fi 5 معیار: عملکرد نسل جدید چگونه است؟
features/wi-fi-6-در-مقابل-wi-fi-5-معیار-عملکرد-نسل-جدید-چگونه.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com گزارش شده است که تسلا تابستان امسال ذخیره سازی گسترده باتری را به شبکه برق تگزاس متصل می کند
techbord.com پیش سفارش دکل های بازی Ryzen 5 Aya Neo در سراسر جهان در دسترس است
techbord.com 7.5 میلیارد دلار خرید مایکروسافت برای ZeniMax توسط نهادهای نظارتی تأیید شده است
techbord.com ظرف بخرید تا Republic Wireless و 200000 مشترک آن را به دست آورید
techbord.com Super Nintendo World سرانجام پس از تاخیر همه گیر در 18 مارس افتتاح می شود
techbord.com Modder حافظه را در GeForce RTX 3070 تا 16 GB دو برابر می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.