خبر

 • تک بورد -

  "Run as Administrator ": این به چه معناست؟
  2 روز و 20 ساعت قبل

  نکات مفید بیشتر

  شما بعنوان یک خواننده TechSpot مطمئناً نرم افزار را به عنوان سرپرست در ویندوز قبلاً باز کرده اید - شاید به تازگی همین امروز - بنابراین عملکرد احتمالاً برای شما خارجی نیست. با این حال ، ما کنجکاو بودیم که بیشتر بدانیم در هنگام ویندوز وقتی به سیستم عامل می گویید برنامه ای را به عنوان سرپرست اجرا کند ، دلیل اصلی این کار چیست؟

  شما که از Windows XP به Vista انتقال داده اید ، احتمالاً معرفی "کنترل دسترسی کاربر " (UAC) یا "کنترل یکپارچگی اجباری " (MIC) را بخاطر می آورید. این ویژگی امنیتی هنگامی که نرم افزار سعی در ایجاد تغییر در سیستم شما دارد به شما پیشنهاد می دهد و دلیل اصلی آن این است که چرا گاهی اوقات برنامه ها به دسترسی "بالا" نیاز دارند. UAC به عنوان یک م componentلفه اساسی امنیت ویندوز 10 برای کاهش تأثیر بدافزار باقی مانده است ، اگرچه در نسخه های بعدی تجربه کلی کاهش یافته و بهبود یافته است.

  هنگام ورود به ویندوز ، حساب شما اختصاص داده می شود نشانه ای که شامل اطلاعات شناسایی شامل گروه های کاربری و امتیازات شما مانند خواندن ، نوشتن و اجرای مجوزها است.

  https://techbord.com

  از جمله اطلاعات موجود در این رمز ، سطح یکپارچگی است که توسط سیستم عامل مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت اطمینان اشیا را تعیین می کند. مانند پرونده ها ، کلیدهای رجیستری به منظور اطلاع رسانی به کاربران هنگام راه اندازی و همچنین جداسازی فرایندها از دسترسی غیرضروری به پرونده های سیستم.

   https://techbord.com

  یادداشت سردبیر: این ویژگی اصلی بود در اکتبر 2018 منتشر شد. امروزه این موضوع به همان اندازه مرتبط است ، بنابراین ما آن را به عنوان بخشی از ابتکار عمل # Thhbackday پنجشنبه مورد بررسی قرار دادیم.

  مکانیسم کنترل یکپارچگی اجباری ویندوز (MIC) حداقل شش سطوح مختلف یکپارچگی: نصب کننده غیرقابل اعتماد ، کم ، متوسط ​​، زیاد ، سیستم و قابل اعتماد. به طور پیش فرض ، یک حساب کاربری استاندارد دارای یکپارچگی متوسط ​​است ، که حداکثر سطح موجود برای فرآیند ایجاد شده هنگام باز کردن یک فایل اجرایی بدون دسترسی بالا از طریق اعتبار مدیر است.

  هنگامی که کلیک راست می کنید روی یک فایل یا برنامه و گزینه "Run as administrator" را انتخاب کنید که این فرایند (و فقط آن فرآیند) با رمز سرپرست شروع می شود ، بنابراین یکپارچگی بالا برای ویژگی هایی که ممکن است به دسترسی اضافی به پرونده های ویندوز شما و غیره نیاز داشته باشد ، ایجاد می کند.

  سطوح مختلف یکپارچگی ویندوز: یکپارچگی نامطمئن: به فرایندهای ناشناس داده می شود. یکپارچگی کم: معمولاً برای نرم افزارهای رو به وب مانند مرورگرها استفاده می شود. یکپارچگی متوسط: برای کاربران استاندارد اعمال می شود و برای بیشتر اشیا استفاده می شود. یکپارچگی بالا: دسترسی در سطح مدیر ، به طور کلی به ارتفاع نیاز دارد. یکپارچگی سیستم: مختص هسته ویندوز و خدمات اصلی است. Trusted Installer: برای به روزرسانی های ویندوز و اجزای سیستم استفاده می شود.

  فرایندهایی که با باز کردن یک exe از یک حساب ویندوز با سطح تصفیه متوسط ​​شروع می شوند ، دارای یکپارچگی کامل خواهند بود ، مگر اینکه فایل اجرایی روی کم تنظیم شود و توسعه دهندگان توصیه می شوند از کمترین دسترسی ممکن استفاده کنند ، در صورت ایده آل جلوگیری از مواردی که نرم افزار به یکپارچگی بالا نیاز دارد برای جلوگیری از ریشه دهی کد غیرمجاز (بدافزار).

  عمل طراحی " کمترین امتیاز "برای خود ویندوز اعمال می شود حساب های سرپرست ، که هنگام ورود به سیستم هم نشانه استاندارد و هم سطح مدیر را دریافت می کنند ، در صورت امکان به جای دسترسی زیاد ، از دسترسی یکپارچه استاندارد / متوسط ​​استفاده می کنند.

  اگرچه مایکروسافت توصیه می کند برنامه ها را به عنوان مدیر اجرا نکنید و به آنها دسترسی یکپارچگی بالا بدهید بدون دلیل خوب ، داده های جدید برای نصب برنامه ای که همیشه به دسترسی مدیر نیاز دارد ، باید در Program Files نوشته شود با UAC فعال است ، در حالی که نرم افزارهایی مانند اسکریپت های AutoHotkey برای عملکرد صحیح اغلب به وضعیت بالا نیاز دارند.

  در اینجا همه راه هایی است که می توانیم برای باز کردن پیدا کنیم فایلهای اجرایی با دسترسی سرپرست (یکپارچگی بالا) در ویندوز 10 ، از جمله برخی از روشها برای پیکربندی نرم افزار برای باز کردن همیشه با دسترسی بالا:

  راه های اجرای یک برنامه به عنوان سرپرست در ویندوز

  شروع با واضح ترین موارد: می توانید با کلیک راست روی فایل اجرایی و انتخاب "Run as administrator" برنامه ای را به عنوان سرپرست راه اندازی کنید

  به عنوان میانبر ، نگه داشتن Shift + Ctrl هنگام دوبار کلیک روی پرونده نیز شروع می شود برنامه به عنوان مدیر.

  به طور جداگانه ، نگه دارید y در حالی که روی آن کلیک راست می کنید ، Shift را تغییر داده و "Run as a other user ... " را به منوی زمینه اضافه کنید ، که صفحه ای را باز می کند که در آن می توانید اعتبار کاربر دیگری را وارد کنید ، از جمله حساب مدیر ( نام کاربری Administrator است و در صورت عدم استفاده از گذرواژه ممکن است گذرواژه داشته باشد.).

  این مکانها همچنین دارای میانبرهایی برای دسترسی مدیر هستند ...

  منوی شروع: روی یک مورد اجرایی مانند هرجای دیگر کلیک راست کنید گزینه راه اندازی برنامه به عنوان سرپرست.

  نوار وظیفه: بر روی برنامه ای در نوار وظیفه خود کلیک کنید تا لیست پرش باز شود ، سپس از exe آن منو برای گزینه مدیر کلیک راست کنید.

  File Explorer: پرونده را در File Explorer انتخاب کنید> در منوی Ribbon در بالا روی Manage کلیک کنید> گزینه "Run as administrator" را انتخاب کنید

  Run prompt: این خط را در Run وارد کنید (کلید Windows + R) : RunAs.exe / user: Administrator "cmd.exe "

  خط فرمان: از خط فرمان ، این را با مکان پرونده خود وارد کنید: اجرا کنید as / user: administrator "C: \ Users \ TechSpot \ Desktop \ file.exe "

  https://techbord.com

  مدیر وظیفه: روی File کلیک کنید> اجرای کار جدید> کادر کنار "را علامت بزنید ایجاد کنید وظیفه با امتیازات اداری "> مکان پرونده خود را وارد کنید (به عنوان مثال: C: \ Users \ TechSpot \ Desktop \ file.exe)

  زمانبندی کار: هنگام ایجاد یک کار جدید (اقدام > ایجاد وظیفه) ، این تنظیمات را در برگه "عمومی " فعال کنید: "آیا کاربر به سیستم وارد شده است یا خیر " و "با بالاترین امتیازات اجرا کنید " اجرا کنید

  توجه داشته باشید که Command Prompt روش کار نمی کرد تا زمانی که حساب سرپرست را فعال کردیم و تنظیم دیگری را تغییر دادیم که اجازه می دهد دستور بدون رمز عبور وارد شود:

  جستجوی Start یا اجرای برای compmgmt.msc> رفتن به کاربران و گروه های محلی> کاربران> بر روی Administrator دوبار کلیک کرده و علامت "حساب غیرفعال است " را بردارید جستجو شروع یا اجرای gpedit.msc> رفتن به Computer Con figuration> تنظیمات Windows> خط مشی های محلی> گزینه های امنیتی> روی گزینه Accounts دوبار کلیک کنید: استفاده از حساب محلی را برای استفاده از گذرواژه های خالی محدود کنید تا ورود به سیستم آنلاین شود و غیرفعال کردن

  را نیز انتخاب کنید ، در همان بخش ویرایشگر سیاست های گروه (gpedit.msc ) که ما به آنها اشاره کردیم ، طیف وسیعی از گزینهها برای تنظیم دقیق تنظیمات کنترل حساب کاربری ویندوز (حرکت به پایین).

  نحوه تنظیم برنامه ها به گونه ای است که آنها همیشه به عنوان مدیر شروع شوند

  با توجه به Microsoft فلسفه ارائه برنامه ها با کمترین میزان دسترسی ممکن ، پیکربندی برنامه ای که همیشه به عنوان سرپرست اجرا شود معمولاً توصیه نمی شود اما گاهی اوقات راحت است وقتی که نرم افزار همیشه به ارتفاع نیاز دارد بنابراین شما مجبور نیستید هر بار از آن حلقه ها عبور کنید .

  در اینجا چند روش برای دستیابی به آن ذکر شده است:

  همیشه به عنوان مدیر از میانبر اجرا شود: روی یک پرونده میانبر کلیک راست> تب میانبر> پیشرفته> کادر را علامت بزنید تا "اجرا به عنوان سرپرست "

  < p> توجه داشته باشید که می توانید با کلیک راست بر روی exe اصلی ، یک پرونده میانبر ایجاد کنید و اگر میانبر را در C کپی کنید: \ Users \ TechSpot \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup هنگام ورود به سیستم ، برنامه به طور خودکار با ویندوز شروع می شود.

  همیشه از طریق ویژگی های سازگاری به عنوان سرپرست اجرا شوید: بر روی exe> Properties> برگه سازگاری راست کلیک کنید> کادر را علامت بزنید تا "این برنامه را به عنوان سرپرست اجرا کنید." p>

  همیشه به عنوان مدیر از طریق ویرایشگر رجیستری اجرا کنید:

  به این قسمت بروید: \ لایه ها اگر "لایه ها " وجود ندارد ، روی AppCompatFlags کلیک راست کرده و کلید جدیدی به نام لایه ها اضافه کنید روی لایه ها کلیک راست کنید (یا در پوشه یا در صفحه سمت راست) یک رشته جدید ایجاد کنید مقدار جدیدی تنظیم کنید نام را به عنوان کامل تنظیم کنید مسیر فایل exe مقدار را تعیین کنید a as ~ RUNASADMIN

  https://techbord.com

  Bonus Tips # 1

  نرم افزار شخص ثالث مانند MicEnum می تواند لیستی از پرونده ها / پوشه های ویندوز و سطح یکپارچگی آنها را تولید کند ، از جمله توانایی تنظیم سطح یکپارچگی جدید و همچنین مرور در پوشه و نماهای رجیستری.

  فرآیند اکسپلورر (تصویر مقدمه این مقاله) همچنین در صورت کلیک راست روی نوار افقی با پردازنده ، Private Bytes و غیره و باز کردن خصوصیات ، توانایی نمایش سطح یکپارچگی را نیز دارد. سپس کادر کنار Integrity Levels را علامت بزنید.

  https://techbord.com

  # 2

  در نصب جدید ویندوز ، اولین حساب کاربری ایجاد شده یک حساب مدیر محلی است در حالی که حساب های بعدی کاربران استاندارد هستند. به طور پیش فرض ، حساب سرپرست داخلی غیرفعال است.

  با وارد کردن این خط در خط فرمان ، می توانید حساب را فعال کنید تا هنگام ورود به ویندوز در دسترس باشد. برای غیرفعال کردن مجدد آن): مدیر کاربر خالص / فعال: بله

  # 3

  مایکروسافت برنامه های متفاوتی مانند Elevation PowerToys و PsExec دارد که می تواند برای دستیابی به مدیر نیز استفاده شود اما دامنه آن فراتر از این راهنما است.

  نحوه بهینه سازی اتصال اینترنت برای بازی چگونه می توان منوی زمینه ویندوز 10 را سفارشی کرد مجموعه ای از نکات سریع دستورالعمل ها ، ترفندها و موارد جالب توجهی که می توانید انجام دهید برنامه های ضروری را که باید در رایانه شخصی جدید نصب کنید و در سیستم عامل Windows یا macOS نصب کنید .subDriveRevBot { حاشیه: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ background-size: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: همه مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، به این معنی: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از امکانات