خبر

 • تک بورد - CPU و GPU به روزرسانی و قیمت گذاری: آوریل 2021

  CPU و GPU به روزرسانی و قیمت گذاری: آوریل 2021
  25 روز و 8 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  با ادامه کمبود سهام پردازنده و کارت گرافیک ، وقت آن است که در بازار به روز شوید تا ببینید وضعیت فعلی چگونه است و آیا در هفته های آینده خیالی برای خریداران وجود دارد یا خیر. مقاله قبلی در مورد این موضوع وقتی حدود یک ماه پیش آن را منتشر کردیم بسیار مورد استقبال قرار گرفت. از آن زمان ما اطلاعات و اطلاعات زیادی کسب کرده ایم ، بنابراین بیایید شروع کنیم ...

  GPU Market Update

  پر دردسرترین بخش بازار کامپیوتر ، یک ماه از آخرین به روزرسانی ما و وضعیت باقی مانده است که شما نمی توانید یک کارت گرافیک در MSRP بخرید ، که فکر می کنم کسی را متعجب نخواهد کرد. در مورد این مسئله هیچ نقطه قاطعانه ای وجود ندارد ، زیرا بسیاری از شرکت های بزرگ از جمله TSMC و انویدیا هشدار می دهند که تقاضا برای عرضه در سال 2021 پیشی خواهد گرفت.

  با این حال ، در حالی که شرکت ها خیلی سریع به این موضوع اشاره می کنند ، من فکر می کنم مهم است که توجه داشته باشم که این اظهارات به معنای وضعیت موجود در دسترس نبودن نیست و قیمت گذاری مسخره مانند کل سال ادامه خواهد داشت. انویدیا و AMD هر دو در نیمه سال منتظر پیشرفت هستند که احتمالاً به معنای بازگشت قیمت به حالت عادی و برخی از محصولات با قابلیت دسترسی مناسب است. این نظرات بیشتر در مورد خطوط تولید به عنوان یک کل است ، و آنچه که تقریباً قطعاً در اواخر سال 2021 اتفاق خواهد افتاد این است که برخی از محصولات در دسترس خواهند بود در حالی که برخی دیگر این امکان را ندارند ، زیرا تقاضا و محدودیت های تولید بسته به نوع محصول دقیق متفاوت است. p>

  در بیشتر مناطق ، از لحاظ در دسترس بودن GPU واقعی تغییر زیادی نکرده است. در Newegg ، ارزان ترین پردازنده گرافیکی موجود در هر چیزی که نزدیک به MSRP است ، Nvidia’s GeForce GT 1030 است که می توانید با حدود 120 دلار از آن استفاده کنید. کارت های نسل فعلی همه موجودی نیستند و کارت های نسل های قبلی مانند RTX 2060 با قیمت بسیار زیادی تورم می شوند. هیچ تغییری واقعی در آنجا رخ نمی دهد.

  در سایر نقاط جهان ، آنچه را که آخرین بار در مورد آن صحبت کردیم مشاهده می کنیم: برخی از پردازنده های گرافیکی در انبار موجود هستند و فقط با قیمت های بسیار تورم برای خرید در دسترس هستند. این در منطقه و فروشگاه متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، در PC Case Gear استرالیا ، یافتن GPU انویدیا در واقع دشوارتر از یک ماه پیش است ، در حالی که کارت گرافیک AMD RX 6900 XT و RX 6700 XT در دسترس است. بسیاری از خرده فروشان ترجیح می دهند این محصولات را به جای لیست نکردن ، در قرعه کشی یا معاملات "دسترسی سریع" توزیع کنند. این به فروشگاه محلی شما بستگی خواهد داشت اما دوباره ، قیمت های بالا و در دسترس بودن کم واقعیت باقی مانده است.

  چه خبر است؟

  تعدادی از افراد صنعت طی چند هفته گذشته برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا دقیقاً شرایط موجود وجود دارد ، ارتباط برقرار کرده و می توانند به سه قسمت اصلی تقسیم شوند:

  # 1 : AIBs به افزایش قیمت ادامه می دهند

  تولید کنندگان کارت (AIB) خود همچنان به افزایش قیمت محصولات خود ادامه می دهند و یا قیمت های بالا را حفظ می کنند. اساساً ، در حالی که Nvidia و AMD می توانند قیمت مرجعی (MSRP) را برای مجموعه خاصی از پردازنده های گرافیکی تعیین کنند - بگذارید بگوییم RTX 3070 با 500 دلار MSRP - تولید کنندگان واقعی هیئت مدیره قیمت لیست خاص خود را برای شریک هیئت مدیره سفارشی خود دارند نسخه ها از آنجا که تقاضا بسیار زیاد است ، AIB ها علاقه ای به سود رفتن به بازار جرم ندارند ، بنابراین با گذشت زمان به تدریج MSRP خود را افزایش می دهند.

   https://techbord.com CPU و GPU به روزرسانی و قیمت گذاری: آوریل 2021

  ما نمی خواهیم هیچ AIB خاصی را نام ببریم ، اما از چندین خرده فروش شنیده ایم که برخی از مارک ها نسبت به دیگران در افزایش MSRP تهاجمی هستند و اغلب قیمت هایی که در وب سایت های خرده فروشی مشاهده می کنید قیمت های تورم خرده فروشی دیوانه ای نیستند ، اما قیمت واقعی رسمی آن کارت ها در آن است منطقه ای که توسط AIB تنظیم شده است. ممکن است یک هفته بعد دوباره بررسی کنید و ببینید قیمت ها بالا رفته است. خب ، این تقریباً به دلیل AIBs است که MSRP را برای آخرین دسته سهام بار دیگر بالا می برد.

  اغلب این افزایش قیمت ها فقط در مدل های سطح بالاتر یک خانواده اعمال می شود. بنابراین بگویید ، یک Asus Strix OC در مقابل یک مدل Asus Dual ، که به نظر می رسد برخی از کارت ها مقرون به صرفه تر هستند ، زیرا کارت های ردیف پایین با همان افزایش نیستند. به عنوان مثال اگر PCCG را بررسی کنید ، Dual با قیمت 1239 دلار موجودی وجود ندارد ، در حالی که Strix OC 1659 دلار است - یک اختلاف عمده قیمت در آنجا. اما وقتی نوبت به عرضه واقعی GPU می رسد ، AIB ها فقط کارت های با رده بالاتر و حاشیه بالاتر را با قیمت های جدید و تورم تولید می کنند و هیچ مدل را در پایین تر عرضه نمی کنند.

  https://techbord.com CPU و GPU در دسترس بودن و قیمت گذاری به روز شده: آوریل 2021

  البته ، از دیدگاه AIB کاملاً منطقی است. آنها می خواهند سود خود را به حداکثر برسانند و می خواهند انواع گران تری را که می توانند با بالاترین قیمت بفروشند تولید کنند. این در حالی ادامه دارد که تقاضا تا حد قابل توجهی از عرضه پیشی بگیرد. در حقیقت ، برخی از مدل های کارت "وانیل" اساساً کاملاً متوقف شده اند زیرا AIB ها نشان می دهند که آنها فقط موفق به ساخت آنها نخواهند شد ، و این باعث خرابی خرده فروشانی می شود که پیش خرید می کنند. اگر تعداد زیادی از مردم کارت را از قبل سفارش دهند که پس از آن دیگر متوقف شود ، خرده فروش کمی درگیری دارد ، به همین دلیل پیش فروش این محصولات در اکثر قریب به اتفاق خرده فروشان در دسترس نیست - خطر بسیار زیاد است ممکن است کارت موجود نباشد و یا گرانتر باشد هنگام خرید سهام ، خرید آن گرانتر باشد.

  # 2: توزیع کنندگان خرده فروشان را پیچ می کنند (و شما)

  مسئله دوم در سطح توزیع کننده است. در حالی که توزیع کنندگان لزوماً در هر نمونه قیمت کارت های AIB را افزایش نمی دهند ، اما از طریق سیستمی به نام بسته بندی باعث خرده فروشی ها می شوند. این جایی است که اگر یک خرده فروش بخواهد GPU را از یک توزیع کننده خریداری کند ، توزیع کننده تنها در صورتی GPU را در دسترس قرار می دهد که برای جابجایی اجزای موجود در بخشهای دیگر نیز خرید سخت تری داشته باشد.

  چیزی که معمولاً شنیده ایم از چندین خرده فروش این است که اگر آنها بخواهند یک کارت گرافیک جدید بخرند ، ممکن است ملزم به خرید مادربردهای ارزان قیمت 50 AMD A520 در یک بسته نرم افزاری نیز شوند. اگر آنها نتوانند آن مادربردها را بفروشند ، این دوشی را به دوش خرده فروشان می اندازد و ممکن است آنها را به سمت افزایش قیمت پردازنده گرافیکی سوق دهد تا خسارات احتمالی را که مجبور به پذیرش سایر م asلفه ها به عنوان بخشی از معاملات بسته هستند ، جبران کند.

  https://techbord.com CPU و GPU در دسترس بودن و به روزرسانی قیمت: آوریل 2021

  به همین دلیل است که معاملات زیادی را در خرده فروشان مشاهده می کنید که می توانید یک کارت گرافیک همراه با یک جز component دیگر مانند مادربرد ، فضای ذخیره سازی ، منبع تغذیه یا کولر را خریداری کنید. این به این دلیل است که خرده فروشان برای دریافت کارت گرافیک مجبور به خرید آن اجزا هستند ، به عنوان روشی متخلفانه برای توزیع کنندگان برای فروش سهام ناخواسته به خرده فروشان و وجه نقد ، سنگینی بار خرده فروشان را به دوش می کشد. این مسئله به تنهایی منبع ناامیدی عظیم هر خرده فروشی است که با آن صحبت کرده ایم.

  بسته به توزیع کننده ، این معاملات بسته ممکن است اشکال مختلف داشته باشد. برخی از کارتهای گرافیکی بسته به طور انحصاری با گزینه های رایانه از پیش ساخته شده داخلی ، که خرده فروشان بعداً کل سیستم ها را با نام تجاری خود می فروشند. برخی دیگر مخلوطی از معاملات بسته نرم افزاری و محصولات مستقل را ارائه می دهند ، اما به طور قابل توجهی قیمت گذاری کارت های مستقل را افزایش می دهند. برخی قیمت های عادلانه و بدون بسته نرم افزاری را ارائه می دهند ، اما سهمیه بسیار محدودی دارند ، اگرچه این روش نسبت به سایر روش های تهیه سهام GPU کمتر است. یک خرده فروش حتی به ما گفت که این معاملات بسته با گذشت زمان زیادتر می شود ، توزیع کنندگان سعی می کنند مادربردها یا هارددیسک های گران قیمت بیشتری را در ماه های متوالی بسته بندی کنند.

  شخصی که با او صحبت کردیم ناامیدی خود را اعلام کرد که خریداران پردازنده های گرافیکی قیمت های مضحکی را در خرده فروشی پرداخت می کنند ، اما این قیمت های تورم در حد طراحان واقعی GPU نیست که سخت ترین کار را انجام می دهند و می توانند آن را برای محصولات نسل بعدی سرمایه گذاری کنند.

  https://techbord.com CPU و GPU در دسترس بودن و قیمت گذاری به روز شده: آوریل 2021

  متأسفانه ما هنوز نتوانسته ایم کسی را در یک توزیع کننده پیدا کنیم که بخواهد در مورد تأمین GPU با ما صحبت کند ، بنابراین ما طرف اصلی این داستان را نداریم. اما وضعیتی که ما از طرف های مختلف می شنویم - خواه خرده فروشان ، AIB ها یا حتی خود شرکت های GPU - این است که توزیع کنندگان در ایجاد مشکل برای خرید GPU از طریق این روش ها و سودآوری در مصرف کنندگان برای مصرف کنندگان روزمره نقش دارند. روند. یک نفر که با او صحبت کردیم ناامید شد که خریداران GPU قیمت های مضحکی را در خرده فروشی پرداخت می کنند ، اما این قیمت های تورم برای طراحان GPU واقعی که سخت ترین کار را انجام می دهند و می توانند برای محصولات نسل بعدی سرمایه گذاری کنند ، پایین نمی آید. # 3: مسائل مربوط به زنجیره تامین

  علاوه بر افزایش قیمت AIB و بسته بندی توزیع کننده ، یک مشکل سوم نیز وجود دارد ، و آن مسائل واقعی زنجیره تامین است که بر روی صنعت تراشه به طور کلی تأثیر می گذارد.

  ما در مقاله قبلی به طور خلاصه به این موضوع پرداختیم و هفته ها است که در مورد کمبود تراشه در سطوح مختلف گزارش کرده ایم و همه در محدوده تأمین هستند. وقتی می گوییم عرضه قادر به تأمین تقاضا نیست ، منظور ما از عرضه در بازار عادی کمتر از حد نرمال نیست ، زیرا محصولات با نرخ رکورد از قفسه ها پرواز می کنند و درآمد در بالاترین حد خود است. در عوض ، عرضه محدود شده و تأمین این تقاضا را محدود می کند.

  https://techbord.com CPU و GPU به روزرسانی و قیمت گذاری به روز شده: آوریل 2021

  به عنوان یک بازبینی ، کارخانه ها از نظر تعداد تراشه هایی که می توانند تهیه کنند محدود هستند. TSMC AMD را تأمین می کند و سامسونگ که Nvidia را تأمین می کند نمی توانند بیش از آنچه در حال حاضر پردازنده گرافیکی تولید می کنند. علاوه بر این ، در مورد تأمین مواد اولیه ، بسترها ، حافظه GDDR و سایر اجزایی که در بخش تولید کارت گرافیک هستند ، مشکلات مداومی وجود دارد.

  به طور خلاصه ، کارتهای گرافیک پیچیده تر هستند و به موارد بیشتری نیاز دارند اجزای سازنده نسبت به پردازنده ، بنابراین مستعد ابتلا به مشکلات زنجیره تامین هستند. تولیدکنندگان کارت گرافیک همچنان به ما می گویند که تامین قطعات به آرامی در حال بهبود است ، اما هنوز در مکان مورد نیاز کوتاه است و این مسئله با مشکلات لجستیکی مانند افزایش هزینه حمل و نقل و تعرفه ها بسته به منطقه افزایش می یابد.

  ؟

  اکنون ممکن است تعجب کنید ، ما در مورد سه موضوع صحبت کرده ایم ، اما هیچ یک از این مشکلات استخراج نیست. آن معدنچیان مزاحم چگونه در این معادله نقش دارند؟ آیا نمی توانیم فقط از معدنچیان عصبانی شویم؟

  این تا حدی درست است ، اما استخراج هنوز هم تنها بخشی از یک شرایط پیچیده است. واقعیت این است که استخراج ، تقاضا را افزایش می دهد ، که به سایر مناطق زنجیره تامین فشار وارد می کند و واکنش هایی مانند تورم قیمت گذاری AIB و توزیع کنندگان توزیع کننده ایجاد می کند.

  https://techbord.com CPU و GPU به روزرسانی و قیمت گذاری: آوریل 2021

  با وجود همه این ملاحظات و نگرانی ها ، بازار کلی GPU در مقایسه با زمانی که یک ماه پیش بررسی کردیم ، در واقع اندکی بهبود یافته است. ممکن است در نگاه اول چنین به نظر نرسد - شما هنوز هم نمی توانید GPU را با قیمت مناسب خریداری کنید ، چیزی که همه منتظر آن هستند - اما به طور کلی ، نشانه های کوچکی وجود دارد که نشان می دهد در مسیر بهبود هستیم ، بنابراین اجازه دهید از طریق آنها کار کنیم.

  آخرین قیمت گذاری Scalper / قیمت گذاری بازار

  آخرین باری که در بازار scalper اعلام حضور کردیم - جایی که می توانیم ایده واقعی قیمت گذاری GPU فعلی و آنچه را که مردم تمایل به پرداخت آن دارند ، بدست آوریم - قیمت ها در طی یک ماه نسبتا مساوی بودند. این نیز با یک دوره نسبتاً مساوی رشد ارزهای رمزپایه همزمان شده است ، بنابراین این تفکر وجود داشت که اگر قیمت ارزهای رمزپایه افزایش پیدا نمی کرد ، این نه تقاضای GPU را افزایش می دهد و نه قیمت آن را افزایش می دهد.

  برای این مقاله ، ما بررسی کرده ایم با قیمت GPU در هفته گذشته و مقایسه آن با دوره مشابه ماه قبل برای همه GPU های نسل فعلی. داده ها از لیست تکمیل شده eBay برای کارت های گرافیک کاملاً جدید در بازار ایالات متحده جمع آوری شده است. بار دیگر شاهد روندی هستیم که ماه به ماه نسبتاً مساوی است ، بنابراین تقریباً برای مدت دو ماه اساساً در اوج قیمت GPU در بازار اسکالپر بوده ایم.

  خبر خوب این است که قیمت GPU در حال افزایش نیست و اکنون طی یک دوره ثابت نبوده است.

  خبر خوب این است که قیمت GPU در حال افزایش نیست و اکنون در یک دوره ثابت نبوده است. این مدرکی است مبنی بر اینکه حد مجاز خریداران برای پردازنده گرافیکی جدید رسیده است. و علامت گذاری که خریداران مایل به صرف پردازنده گرافیکی هستند بین مدل ها متفاوت است.

  MSRP eBay میانگین قیمت مارس eBay متوسط ​​قیمت آوریل تورم قیمت در ماه مارس تورم قیمت فعلی افزایش قیمت مارس تا آوریل GeForce RTX 3090 1500 دلار 3،083 دلار 3126 دلار 106٪ 108٪ 1٪ GeForce RTX 3080 700 $ 2،256 $ 2،175 222٪ 211٪ -4٪ GeForce RTX 3070 500 $ 1،374 $ 1،400 $ 1،400 175٪ 180٪ 2٪ GeForce RTX 3060 Ti 400 $ 1،297 $ 1،405 224٪ 251٪ 8٪ GeForce RTX 3060 $ 384 $ 430 168٪ -2٪ Radeon RX 6900 XT 1000 دلار 1،870 $ 1،814 87٪ 81٪ -3٪ Radeon RX 6800 XT 650 $ 1،560 $ 1،480 140٪ 140٪ 128٪ -5٪ Radeon RX 6800 580 $ 1،340 $ 1،340 $ 1،330 131٪ 129٪ -1٪ Radeon RX 6700 XT 480 دلار 1165 دلار 967 143٪ 101٪ -17٪ میانگین 156٪ 151٪ -2٪

  پردازنده های گرافیکی Nvidia GeForce به طور قابل توجهی بیش از AMD متورم هستند. RTX 3070 در حال حاضر 180 درصد بالاتر از MSRP یا 2.8 برابر MSRP 500 دلاری آن با قیمت 1400 دلار به فروش می رسد. برای کارتهایی که ضعیف ترین میزان عرضه را دارند ، RTX 3080 و RTX 3060 Ti ، شما در حال پرداخت حداقل سه برابر قیمت عادی آنها هستید ، اما باز هم ، این رقم طی چند ماه گذشته جابجا نشده است (به غیر از عملا غیر در حال حاضر ، پردازنده های گرافیکی AMD Radeon از 2 تا حدود 2.3 برابر MSRP ها هستند. 6700 XT حتی در مقایسه با دوره پس از عرضه ، یک محصول جانبی از عرضه مناسب 6700 XT حتی 17 درصد کاهش یافته است ، در حالی که 6900 XT با یک تورم قیمت نسبتاً متوسط ​​81 درصدی روبرو است که کمتر از هر نسل فعلی است GPU.

  این بدان معناست که خریدارانی که واقعاً مایل به پرداخت هزینه بدتری هستند بهتر از GPU Radeon نسبت به GeForce هستند. 6700 XT در حال حاضر ارزش بسیار بهتری نسبت به RTX 3070 ارائه می دهد ، نه تنها در بازار قهوه ای ، بلکه در خرده فروشی با تعدادی کارت. قیمت متوسط ​​6700 XT 967 دلار در مقایسه با 1400 دلار برای RTX 3070 است ، که باعث می شود 3070 45٪ گران تر شود و به طور متوسط ​​5 ~ عملکرد بازی بهتر بر اساس تست عملکرد ما باشد.

  https://techbord.com CPU و GPU بروزرسانی و قیمت گذاری: آوریل 2021

  مقایسه های دیگر نیز AMD را به دلیل کمتری ترجیح می دهد قیمت گذاری متورم RX 6800 علی رغم ارائه 13 درصد نرخ فریم بالاتر به طور متوسط ​​در 1440p ، در حال حاضر کمی ارزان تر از RTX 3070 است. یک مورد مشابه برای RX 6800 XT در مقابل RTX 3080 قابل مشاهده است. متوسط ​​قیمت اسکیپلر برای پردازنده گرافیکی Nvidia با وجود ارائه عملکرد تقریباً یکسان ، 47٪ بالاتر است. در بازی ها ، نه در استخراج ، که من نمی دانم این کارت ها چگونه عمل می کنند و رک و پوست کنده برایم مهم نیست.

  حالا نمی گویم بیرون بروید و این قیمت های دیوانه GPU را در eBay پرداخت کنید اما این یک نگاه جالب در مورد آنچه که مردم در حال حاضر برای پردازنده های گرافیکی پرداخت می کنند است.

  ما شنیده ایم که عرضه AMD به آرامی در حال بهبود است و به نظر می رسد که تأثیرات آن در این بازار ، جایی که Radeon برای افرادی که ناامید هستند و مایل به پرداخت قیمت های متورم هستند ارزش قابل توجهی بهتر ارائه می دهد. افزایش قیمت در پردازنده های گرافیکی GeForce کاملاً نفرت انگیز است و گرچه من نمی توانستم به مردم توصیه کنم این قیمت ها را روی پردازنده های گرافیکی Radeon نیز بپردازند ، اما شما قطعاً نباید تقریباً سه برابر MSRP کارت کارت GeForce بپردازید.

  https://techbord.com CPU و GPU در دسترس بودن و قیمت گذاری به روز شده: آوریل 2021

  نکته امیدوار کننده ای که باید در اینجا یادداشت کنید این است که قیمت GPU با وجود رشد ماهانه در بازار رمزنگاری ثابت مانده است. من یک متخصص رمزنگاری نیستم ، بنابراین مجبور شدم بیش از تحقیق صفر را که معمولاً در بازار رمزنگاری انجام می دهم ، انجام دهم ، اما روندها به نظر واضح است. در حالی که بیت کوین در دوره ای که من نگاه می کردم ماه نسبت به ماه ثابت بود ، Ethereum - یک سکه بسیار محبوب برای استخراج در GPU ها - 24٪ افزایش دارد. و سپس در سراسر CoinDesk 20 ، که آنها به عنوان "20 دارایی برتر" در بازار رمزنگاری با "تقریبا 99٪ از بازار از نظر حجم" توصیف می کنند ، متوسط ​​افزایش ماه به ماه این سکه ها 41٪ بود. برخی از سکه ها مسطح ، برخی با اندکی افت ، برخی رشد قابل توجهی را تجربه کردند ، اما به طور متوسط ​​41٪. مطمئناً ، این با گذشت زمان و با طبیعت بسیار ناپایدار بازار رمزنگاری تغییر خواهد کرد ، اما این همان عکس فوری بود که در همان دوره ای که برای اطلاعات فروش GPU استفاده کردم گرفته شد.

  این سقوط بزرگ در آن نیست قیمت های GPU که مردم می خواهند ، اما این یک علامت مثبت است.

  این هیچ دیدگاهی در مورد زمان بازگشت قیمت های GPU به حالت عادی به ما نمی دهد ، اما در حال حاضر ما بیشتر به روندهای کوتاه مدت علاقه مند هستیم: آیا قیمت GPU ثابت ، افزایش یا کاهش است؟ روندهای مسطح یا نزولی چیزی است که ما بدنبال آن هستیم ، در حالی که افزایش آن فاجعه بار خواهد بود. و این همان جایی است که بازار GPU ایستاده است.

  بازار CPU به روز شده

  بازار CPU مسیر ساده تری داشته و در مقایسه با ماه گذشته که در مورد آن صحبت کردیم ، پیشرفت های زیادی صورت گرفته است.

  تغییر بزرگی در این بازار معرفی پردازنده های نسل 11th Rocket Lake اینتل است. گرچه همه این پردازنده ها با استقبال خوبی روبرو نشده اند - Core i9-11900K خوب نیست - اینتل در انتهای پایین بازار ارزش و عملکرد زیادی را ارائه می دهد. تراشه هایی مانند Core i5-11400F و نسل قبلی Core i5-10400F بهترین پردازنده های ارزشی برای گیمرها هستند و هر دو در خرده فروشان عمده به راحتی در دسترس هستند.

   https://techbord.com CPU و GPU در دسترس بودن و قیمت گذاری به روز شده: آوریل 2021

  در چه چیزی" با توجه به بحث هایی که با خرده فروشان داشته ایم ، خبر خوب برای سازندگان سیستم ، تقاضا برای قطعات ژن 11th اینتل کم است. این بدان معناست که پس از عرضه محصول ، شاهد فروش معمول نیستیم ، که معمولاً قیمت گذاری را افزایش می دهد و در دسترس بودن را کاهش می دهد. در عوض ، بیشتر قطعات ژن یازدهم را می توان از هم اکنون در MSRP یا در برخی موارد با تخفیف برداشت. Core i7-11700K قبلاً از 420 دلار به 400 دلار کاهش یافته است و تخفیف های جزئی مشابهی را در چند پردازنده دیگر در خط تازه منتشر شده مشاهده خواهید کرد.

  در حالی که پردازنده های نسل 10 Comet Lake متوقف می شوند ، اما بیش از حد منطقی در دسترس باقی می ماند. Core i9-10850K ، Core i7-10700KF و Core i5-10400F فقط چند مورد را با قیمت مناسب یا تخفیف ارائه می دهیم ، بخشی مانند 10700KF هشت هسته ای 300 دلار ، همان شش هسته ای AMD Ryzen 5 5600X. این نوع ارزش و رقابت در حال حاضر بازار CPU را کاملاً قدرتمند کرده و از طرف اینتل در دسترس است.

   https://techbord.com CPU و GPU بروزرسانی و قیمت گذاری: آوریل 2021

  به نظر می رسد یک استثنا Core i9-11900K است که به طرز شگفت آوری ، با وجود آن استقبال ضعیف سخت است و با قیمت های تورم فروخته می شود از طرف دیگر ، پردازنده هایی که ممکن است واقعاً بخواهید بخرید و آنهایی که باید بخرید همگی در دسترس هستند ، بنابراین ممکن است زمان خوبی برای در نظر گرفتن یک به روزرسانی پردازنده باشد.

  در سمت AMD ، خواه تأمین باشد بهبود یافته بستگی زیادی به منطقه شما خواهد داشت. در ایالات متحده ، چیز زیادی تغییر نکرده است: Ryzen 7 5800X با قیمت 450 دلار MSRP به راحتی در دسترس است ، در حالی که Ryzen 5 5600X ارزان تر با 300 دلار MSRP لمسی است و در دسترس است. به عنوان مثال آنها در Microcenter با این قیمت در دسترس هستند ، اما شما به دنبال حق بیمه قیمت Newegg و Amazon هستید ، بنابراین این امر بستگی دارد. پردازنده های قدیمی تر در AMD مانند Ryzen 5 3600 و Ryzen 7 2700X همچنان با تقریباً قیمت اصلی راه اندازی یا بعضی اوقات بالاتر به فروش می رسند ، که ارزش کمتری نسبت به Intel دارد. تا زمانی که 5600X تثبیت نشود یا AMD قسمت جدیدتر و ارزان تری از Zen 3 را در محدوده قیمت زیر 300 دلار آزاد نکند ، این وضعیت تغییر نخواهد کرد.

  در ایالات متحده احتمالاً خرید آن دشوار خواهد بود پردازنده های AMD Ryzen 9 ، 5900X یا 5950X ، با اکثر خرده فروشان سهام کافی ندارند. اما آنچه ما می شنویم این است که عرضه برای این قطعات کاملاً بهبود یافته و باید ظرف چند ماه مناسب باشد. به عنوان مثال ، در استرالیا ، می توانید 5900X را با ETA فقط یک هفته پیش سفارش دهید ، در حالی که ماه گذشته سفارش های آخرین روز راه اندازی انجام می شد.

  https://techbord.com CPU و GPU بروزرسانی و قیمت گذاری: آوریل 2021

  در مناطق دیگر ، Ryzen 9 5950X طی ماه گذشته از حالت غیرقابل دسترس به دسترس دیگر رسیده است. اورکلاکرها در انگلیس در حال حاضر مقدار کمی سهام دارند ، در حالی که Mindfactory می تواند هر یک از پردازنده های AMD Ryzen 5000 ، از جمله نسخه سینی 5600X را برای شما ارسال کند. بر این اساس ، مدت طولانی طول نمی کشد تا بازار CPU کاملاً تثبیت شود و انتظار دارم که در به روزرسانی سهام ماه آینده ، ما در حال بررسی بازار CPU نسبتاً سالم در مقایسه با آنچه در این مدت با آن پرداختیم ، باشیم. چند ماه گذشته.

  این ممکن است بر روی سایر محصولات نیز تأثیر بگذارد ، به ویژه در سمت AMD. اگر آنها قادر به پاسخگویی به تقاضای پردازنده های دسک تاپ Ryzen 5000 باشند ، با گذشت زمان باید بتوانند بیش از 7 نانومتر از TSMC را به سایر محصولات کم سهام اعم از کارت گرافیک یا APU اختصاص دهند. اگر AMD بخواهد در این مسیر گام بردارد و روند فعلی اینتل در بازار CPU بودجه را به چالش بکشد ، می تواند دریچه ای برای محصول Ryzen 5 5600 نیز باز کند.

  صحبت در مورد پردازنده های مرکزی در این مورد کاملاً تازه کننده است به این دلیل که دسترسی به محصولات جدید مانند Ryzen 5000 از ماه ها قبل افتضاح بوده است. بازار عالی نیست ، اما به نظر می رسد در حال بهبود است و این خبر خوبی برای افرادی است که خواهان ارتقا سیستم هستند. متأسفانه به خریداران GPU کمک زیادی نمی کند ، اما این مسئله بعدی است که باید برطرف شود.

  ما همچنان قیمت CPU و GPU را کنترل خواهیم کرد و شما را در جریان امور قرار می دهیم. همچنین فراموش نکنید که می توانید تاریخچه قیمت گذاری را در Product Finder ما مشاهده کرده و هشدارهای الکترونیکی ایجاد کنید ، بنابراین هنگام افت قیمت به شما اطلاع داده می شود.

  Intel Core i5-11400F در Amazon AMD Ryzen 7 5800X در Amazon AMD Ryzen 5 5600X در آمازون Intel Core i5-11600K در آمازون Intel Core i7-10700KF در آمازون Nvidia GeForce RTX 3070 در آمازون AMD Radeon RX 6700 XT در آمازون Nvidia GeForce RTX 3080 در آمازون AMD Radeon RX 6800 در آمازون AMD Radeon RX 6800 XT در Amazon .subDriveRevBot {حاشیه: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ اندازه پس زمینه: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: تمام مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، این بدان معناست: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از امکانات