خبر

 • تک بورد - 5 ایده برای بهبود و وارد کردن زندگی جدید به قاب رایانه قدیمی شما

  5 ایده برای بهبود و وارد کردن زندگی جدید به قاب رایانه قدیمی شما
  26 روز و 13 ساعت قبل

  اگر همه موارد دیگر به شکست منجر شود ، در اینجا گزینه های اصلی با کمتر از 100 دلار ذکر شده است

  اگر پرونده رایانه شما چندین ساله است ، ممکن است احساس کنید که دیگر آن را برش نمی دهد. ممکن است USB-C یا حتی USB 3.0 نداشته باشد. ممکن است جریان کافی برای سخت افزار فعلی شما یا فضای کافی برای همه درایوهای داخلی شما فراهم نکند. برخی از اتصالات جلویی آن حتی ممکن است دیگر کار نکنند. اما وقتی به محبوب ترین موارد امروز نگاه می کنید ، می فهمید که هیچ یک از آنها برای شما مناسب نیستند ، یا صرفاً ارزش آن را ندارند. شاید ، شما هنوز مورد قدیمی خود را دوست دارید اما احساس می کنید می توانید از یک یا دو ویژگی جدید که در حال حاضر ندارید استفاده کنید.

  سالهاست که یک صفحه جانبی از شیشه معتدل یک ویژگی استاندارد است در بیشتر موارد. این مشخص کننده انتهای دریچه های جانبی بود ، درست در زمانی که درایوهای M.2 که می توانستند از آنها بهره مند شوند شروع به محبوب شدن کردند. همچنین تعداد درایوهای خارجی (معمولاً به صفر) و درایوهای داخلی 3.5 "محدود می شود ، هم به دلایل زیبایی شناختی و هم به این دلیل که پر کردن قسمت جلوی قاب با درایوهایی که فاقد هرگونه دریچه جانبی است ، باعث از بین رفتن قابلیت حرارتی آن می شود.

  شاید شما یک پنل شیشه ای معتدل نمی خواهید زیرا اغلب رایانه شخصی خود را به اطراف حمل می کنید. شاید هنوز هم از CD استفاده می کنید و نمی خواهید میز کار خود را با یک درایو خارجی شلوغ کنید. شاید شما به چندین دیسک سخت برای راه اندازی مقرون به صرفه RAID. همچنین ، تعویض یک مورد تقریباً همان کار ساخت یک رایانه شخصی جدید از ابتدا است. ممکن است خودتان وقت و اعتماد به نفس برای تعویض آن را نداشته باشید. اگر هر یک از موارد بالا برای شما صدق می کند ، وضعیت فعلی خود را ارتقا دهید مورد از راههایی که با اکثر موارد جدید انجام نمی شود ممکن است فقط همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. بنابراین ، از کجا شروع می کنید؟

  اتصال دهنده های جدید جلو

  عدم اتصال دهنده های جلو مدرن و کاربردی در یک مورد مطمئناً دلیلی برای جایگزینی آن نیست. فقط با پرداخت 19 دلار ، می توانید یک خلیج 5.25 "با دو اتصال USB 3.0 دریافت کنید بردارها ، دو رابط USB 2.0 و جک هدفون و میکروفون. بهترین قسمت این است که اتصال دهنده های USB 3.0 مستقیماً به مادربرد شما متصل می شوند ، بدون اینکه نقطه متوسطی از خرابی باشد. پورت های USB 2.0 و صوتی از برد مدار درست مثل موردی که در پرونده شما تعبیه شده استفاده می کنند.

  https: / /techbord.com 5 ایده برای بهبود و وارد کردن زندگی جدید به پرونده PC قدیمی شما

  همچنین ممکن است به یک دلیل دیگر نیاز به مرکز اتصال داشته باشید: اگر پرونده شما آنها را در وسط قرار داده است یا نزدیک پایین ، احتمالاً به این دلیل که فکر می کردید برج برج در بالای میز قرار می گیرد ، اما اکنون روی زمین است.

  اگر یک خلیج 3.5 "داخلی دارید و در واقع می خواهید USB 3.0 در وسط داشته باشید از پانل جلوی کیس ، که معمولاً آن خلیج ها وجود دارد ، اتصال دو USB 3.0 Tek Republic فقط 12 دلار و Excelity یک دلار بیشتر است. C-Zone محصولی مشابه با اتصالات صوتی با قیمت 16 دلار دارد.

  اگر مادربرد شما دارای یک اتصال USB-C داخلی است ، Hima محصولی کاملاً مشابه USEC’s با یک رابط USB-C اضافی با قیمت 29 دلار دارد. یک بار دیگر ، اتصال USB-C مستقیماً به مادربرد متصل می شود.

  انتقال فن ها به اطراف

  اگر می خواهید کیس خود را برای عملکرد حرارتی آن تعویض کنید ، ممکن است ابتدا گزینه های دیگر را بررسی کنید. به عنوان مثال ، Corsair \ 'Carbide 200R از محبوب ترین موارد در نیمه اول دهه گذشته بود. این مورد به دلیل طراحی بدون ابزار مورد تحسین قرار گرفت ، اما بخاطر مواد حرارتی مورد انتقاد قرار گرفت ، حداقل در مورد کارتهای گرافیک و درایوهای ذخیره سازی.

  البته تا زمانی که نسخه غیر پنجره ای داشته باشید ، با خود کیس نیست بلکه با پیکربندی پیش فرض فن است. پنل جلوی 200R جریان هوا را بسیار محدود می کند و با وجود منافذی در سرتاسر قسمت ، بیشتر هوا به داخل جعبه می رود و خارج می شود بدون اینکه به کارت گرافیک برسد.

  در این صورت ، ممکن است راه حل ساده تر از آن باشد که فکر می کنید: فن جلو را به سمت دریچه سمت پایین ، درست روبروی کارت گرافیک حرکت دهید. اگر می ترسید اتصال پنل سمت چپ قاب به مادربرد مشکل باز شدن قاب را برای شما دشوار کند ، می توانید یک کابل داخلی 12 پین 4 پین با کمتر از 5 دلار یا یک بسته 5 برای 7 دلار.

  همچنین ممکن است بخواهید فیلتر ورودی آب را اضافه کنید. آمازون گزینه های زیادی دارد ، قیمت ها کیفیت ، اندازه ، شکل و مغناطیسی بودن قاب و یا رنگ بودن آن را منعکس می کنند. فقط مطمئن شوید که فیلتر از یک شبکه واقعی ساخته شده است و نه فقط یک قطعه فلز سوراخ شده که هوا را مسدود می کند به همان اندازه که گرد و غبار را مسدود می کند.با ورود بیشتر هوا از طریق یک فیلتر تصفیه شده به داخل کیس ، هوای بسیار کمی می تواند به داخل کیس وارد شود. از طریق منافذ و سوراخهای غیر فیلتر شده.

  از سال 2017 ، AMD با سری Wraith که عمدتا مناسب هستند ، کولرهای پردازنده از بالا به پایین را محبوب کرده است. اگر کولر از بالا به پایین دارید ، ممکن است بخواهید همچنین می توانید یک کابل کشویی برای این فن خریداری کنید ، اما استفاده از تقسیم کننده 4 پین (6 دلار برای یک بسته 2 عددی) یک راه حل زیبا تر است

  با تغییر جهت درایوهای ذخیره سازی M.2 ، که معمولاً در نزدیکی کارت گرافیک قرار می گیرند ، 200R بدون پنجره ممکن است در واقع وضعیت بهتری نسبت به سال 2012 باشد.

  یک کشو برای شما دستگاه های USB

  دلیل دیگر در عدم جایگزینی قاب قدیمی شما ، استفاده از یکی از محل های 5.25 "آن برای کشو است. به هر حال ، مکان مناسب برای نگهداری دستگاه های USB شما در نزدیکی درگاه های USB رایانه شما چیست؟

  ارزان ترین کالای از آن نوع در حال حاضر Cosmos است ، با قیمت 9 دلار. ممکن است فقط یک وسیله پلاستیکی کوچک باشد ، اما ارزان تر از نوارهای RGB "ضروری" است. اگر محصولی با کیفیت بالاتر و محفظه فلزی می خواهید ، Enlabs محصولی به قیمت 20 دلار دارد.

  https://techbord.com 5 ایده برای بهبود و ایجاد زندگی جدید در مورد PC قدیمی شما

  یک کنترل کننده فیزیکی فن

  اگر طرفداران شما با کانکتورهای 4 پین به مادربرد شما متصل هستند ، می توانید سرعت چرخش را از طریق کنترل کنید نرم افزار. مشکل این است که ، معمولاً در حین بازی متوجه می شوید که رایانه شما به دلیل چرخش طرفداران کارت گرافیک با تقریباً کامل گاز ، از صدای ناراحتی برخوردار است. رایانه شما ساکت تر خواهد بود و طرفداران بزرگتر بزرگتر کمی سریعتر می چرخند تا کارت گرافیک را با هوای خنک تری تأمین کنند.

  https: / /techbord.com 5 ایده برای بهبود و وارد کردن زندگی جدید به پرونده رایانه قدیمی شما

  اگر یک جایگاه خارجی 3.5" دارید ، کنترلر 4 کاناله KKmoon با دکمه های فیزیکی با قیمت 15 دلار گزینه خوبی است و کینگوین محصولی را که احتمالاً یکسان است با قیمت 1 دلار بیشتر به فروش می رساند. اگر فقط 5/25 جایگاه خارجی دارید ، آداپتور وانتک 7 دلار است. اگر صفحه لمسی را ترجیح می دهید ، کینگوین یک مدل 5 کاناله مربوط به 32 دلار دارد.

خبرهای دیگر از امکانات