خبر

 • تک بورد - 3Dfx: رفته اما فراموش نشده است

  3Dfx: رفته اما فراموش نشده است
  27 روز و 2 ساعت قبل

  3Dfx در سال 1994 در سان خوزه ، کالیفرنیا توسط سه نفر از کارمندان سابق Silicon Graphics تاسیس شد و شروع به ساخت سخت افزار برای ماشین های بازی کرد. اولین بازی بازی Voodoo با چیپست Voodoo این شرکت مانند San Francisco Rush ، ICE Home Run Derby و Wayne Gretzky’s 3D Hockey برگزار شد. اما در نیمه دوم سال 1996 ، قیمت حافظه به طور قابل توجهی کاهش یافته بود که توجه 3Dfx را به سمت بازار مصرف کننده رایانه معط

  .flex-container {display: flex؛ } .flex-container> div {align-items: stretch؛ } .flexmain {flex-grow: 8؛ } .flexdos {flex-grow: 1؛ حاشیه: 0px 0 15px 35px؛ } .flexdos ، .personalNote {background-color: #eee؛ بالشتک: 15px؛ اندازه قلم: 0.8em؛ ارتفاع خط: 23 پیکسل؛ } .personalNote {display: none؛ } فقط صفحه نمایشmedia و (حداکثر عرض: 760px) {.flexdos {نمایش: هیچ؛ } .personalNote {display: block؛ }}

  گرافیک Voodoo 3Dfx از یک کارت الحاقی فقط سه بعدی تشکیل شده بود که به کارت VGA از یک کارت 2D جداگانه به Voodoo نیاز داشت ، که سپس به نمایش دادن. این کارت ها توسط تعداد زیادی از شرکت ها فروخته شد. Orchid Technologies برای اولین بار با Orchid Righteous 3D 299 دلاری روانه بازار شد ، تابلویی که دارای رله های مکانیکی است که هنگام استفاده از چیپست "کلیک" می کند. پس از آن کارت ، Monster 3D Diamond Multimedia ، Canopus Pure3D ، Colormaster Voodoomania ، Quantum3D Obsidian ، Miro Hiscore ، Skywell Magic3D و غیره دنبال شدند. ، از جمله تعداد زیادی از تولید کنندگان گرافیک فقط 2D. چشم انداز سه بعدی در سال 1996 با حدود 50٪ از بازار S3 را ترجیح می داد. اما این به زودی تغییر می کرد. تخمین زده شد که 3Dfx 80-85٪ از بازار شتاب دهنده های سه بعدی را در دوران اوج سلطنت وودو تشکیل دهد.

   https://techbord.com 3Dfx: رفته اما فراموش نشده است

  سرانجام بیشتر رقابتهای 3Dfx از شرکتهایی بود که قبلاً در بازار تولید گرافیک 2 بعدی تاسیس شده بودند. ، و منظور تولید کارتهای ترکیبی با قابلیت 2D و 3D بود. در حالی که این محصولات با کیفیت تصویر یا عملکرد Voodoo مطابقت ندارند ، اما پایین بودن قیمت آنها و سهولت استفاده آنها باعث محبوبیت بسیاری از OEM ها شده است. تقاضا و علاقه عموم مردم برای انجام این کار وجود داشت.

  در آن زمان ، به نظر می رسید که 3Dfx در موقعیت منحصر به فردی قرار دارد که کارتهای گرافیک را مستقیماً درست نمی کند ، اما چیپست خود را به دستگاه های سوم فروخته است. OEM های حزب را برای استفاده در کارت های مارک خاص خود استفاده کنید. این شرکت فکر می کرد این مسئله ای است که سعی می شود بعداً در زندگی خود به آن بپردازد ، اما اندکی بیشتر در این باره.

  پاسخ 3Dfx به کارت دسته کوچک موسیقی جاز یک سال بعد با راه اندازی نسخه Voodoo Rush که شتاب دهنده اصلی Voodoo خود را با تراشه گرافیکی 2D در همان صفحه جفت کرد. Rush دارای مشخصات مشابه Voodoo مستقل بود اما چون مجبور بود پهنای باند حافظه را با تراشه 2D به اشتراک بگذارد ، عملکرد متضرر شد. 3Dfx سعی کرد این مشکل را با تجدید نظرهای بعدی با حافظه بیشتر و سرعت بالاتر ساعت اصلاح کند اما همه چیز بی فایده بود. Voodoo Rush کمتر از یک سال پس از راه اندازی متوقف شد.

  با توجه به یادداشت شخصی ...

  شماره دسامبر 1995 مجله GamePro حاوی بخشی از DigiPen ، مدرسه ای در ونکوور بود. که برنامه نویسی بازی های ویدیویی را آموزش می دهد. اخبار این مدرسه "Graphics Computer Applied " نمی توانست زمان بهتری داشته باشد زیرا معلم کامپیوتر من در مورد شغل رویایی ما و چگونگی ارتباط آن با فن آوری تکلیفی را صادر کرده است. من همان موقع و آنجا می دانستم که قرار است چه کاری انجام دهم.

  من تا زمانی که به یاد می آورم وارد بازی های ویدیویی شده ام. برای مدت کوتاهی در اواسط دهه 80 ، عمه من دارای یک فروشگاه اجاره فیلم بود. این فروشگاهی بود که قبل از انحصار صنعت توسط بلاک باستر در هر شهر کوچک پیدا می کرد ، با انتخاب قابل احترام فیلم ها و - مهمتر از همه برای ما بچه ها - بازی های نینتندو. این فقط علاقه من به بازی را بیشتر تقویت کرد.

  اواخر دهه 90 کاملاً محاصره شدم و تقاضای تقریباً هر کنسول اصلی بازار را کردم. یک هفته طول می کشد که حداقل چند شماره از آخرین بازی های رایانه ای را از طریق پست دریافت نمی کنم. هک ، من حتی تاریخ انتشار را در تقویم خود دایره کردم و روزها را تا زمان راه اندازی به طور جدی شمارش کردم.

  https://techbord.com 3Dfx: رفته اما فراموش نشده است

  بنابراین من در آنجا بودم ، یک کودک 13 ساله قابل تأثیر در کلاس کامپیوتر با تمام زندگی اش که قبلاً ترسیم شده است. من مدرسه خود را به پایان می رسانم ، در DigiPen پذیرفته می شوم ، با نوعی مدرک فارغ التحصیل می شوم و رویای ساخت بازی های ویدیویی را شروع می کنم.

  با توجه به عقاید ، احتمالاً اینگونه بود که علاقه دیگری که داشتم - رایانه شخصی - مداخله نکرد.

  من اولین رایانه خود را در سال 1998 گرفتم و به معنای واقعی کل مسیر زندگی من را تغییر داد. من هنوز به بازی مشغول بودم ، مواظب باش ، اما تمرکز بلافاصله از کنسول ها به کامپیوتر منتقل شد و طولی نکشید که متوجه شدم پردازنده AMD K6-2 من با 3DNow! مجموعه دستورالعمل ها در بخش گرافیک به کمک نیاز داشتند.

  3Dfx Interactive را وارد کنید.

  اوج اجرای نسبتاً کوتاه 3Dfx - و جایی که داستان من با آنها تلاقی می کند - در سال 1998 با راه اندازی از Voodoo2 بسیار موفق. Voodoo2 که با فرایند تولید 350 نانومتر ساخته شده است ، سرعت هسته و حافظه سریعتر 90 مگاهرتز را به ترتیب بالاتر از 50 مگاهرتز در نسل اول Voodoo افزایش می دهد. به سادگی چیزی وجود نداشت که بتواند با آن رقابت کند ، چه رسد به زمانی که یک بازی Glide API را اجرا کرده باشد (قبل از اینکه Direct3D و OpenGL به صورت استاندارد دیده شوند).

  3Dfx همچنین یک واحد نقشه برداری بافت دوم را در Voodoo2 اضافه کرد ، که به شما اجازه می دهد دو بافت در یک پاس بدون ضربه عملکرد ترسیم شوند. آنها دوباره به شتاب دهنده سه بعدی خالص تبدیل شدند و کارهایی که در مورد گیمرها طنین انداز شد.

  چیپست های Voodoo و Voodoo2 3Dfx به طور گسترده ای به عنوان بازی های سه بعدی شروع به کار شناخته می شوند. برخی حتی این دوره را دوران طلایی بازی های رایانه های شخصی می دانند که عناوینی مانند Quake ، Quake 2 ، Need for Speed ​​II: SE ، Virtua Fighter 2 ، Resident Evil ، Tomb Raider ، Diablo II ، Unreal و Rainbow Six به طور موثری عالی هستند استفاده از Glide API. وارد شده و چیزهایی را بهم ریخته است. "برای یک بررسی بیشتر در این زمینه ، مجموعه برخی از بهترین بازیهای 3Dfx Glide را که تاکنون ایجاد شده است بررسی کنید.

خبرهای دیگر از امکانات