techbord.com 21 برنامه برای تجزیه و تحلیل و معیار سخت افزار شما

شما فقط یک دسکتاپ مخصوص بازی یا یک لپ تاپ برای دفتر خریداری کرده اید. شاید رایانه خود را با پردازنده مرکزی و مادربرد جدید ارتقا داده باشید. ممکن است بخواهید سیستم خود را اورکلاک کرده و بهینه سازی کنید تا سیستم هرچه سریعتر کار کند. اما آیا می دانید دقیقاً چه چیزی بدست آورده اید؟ آیا دستگاه شما قطعاتی را که قرار است داشته باشد بدست آورده است؟ آن کامپیوتر در واقع چقدر خوب کار می کند؟ اینها واقعاً س i

به همین دلیل عاقلانه است که برخی از برنامه ها را برای بررسی آنچه درون پرونده است ، آزمایش کنید و دکل خود را در برابر ماشین های دیگر آزمایش کنید یا آنها را با نتایج نشان داده شده در سخت افزار مقایسه کنید. بررسی ها.

گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد ، اما ما لیستی از 21 برنامه را که برای تجزیه و تحلیل یا محک زدن دستگاه های شما بسیار مناسب هستند ، تهیه کرده ایم - آیا تلفن همراه دریافت کرده اید ، رایانه شخصی یا رایانه رومیزی که دارای ویندوز ، لینوکس یا macOS است ، شما را تحت پوشش قرار داده ایم.

برنامه های نرم افزاری پیشنهادی در این مقاله دستگاه شما را اسکن کرده و اطلاعات مربوط به سخت افزار موجود را بررسی می کنند. بسیاری از برنامه هایی که دوست داریم و به طور منظم از آنها استفاده می کنیم کاملا رایگان هستند ، اگرچه تعداد محدودی از آنها فقط با خرید کاملاً پتانسیل خود را باز می کنند. بدون ترتیب خاصی ، اجازه دهید لیست را در اختیار شما قرار دهیم.

قسمت 1: برنامه هایی برای تجزیه و تحلیل و نظارت بر رایانه #content p.byline {font-size: 0.9em؛ حاشیه: -5px 0 0؛ } #content p.byline a {padding-bottom: 4px؛ } .article .articleBody h3 {padding: 25px 0 20px؛ } CPU-Z

اکنون از TechSpot بارگیری کنید | وب سایت: CPU-Z

این برنامه کوچک اکنون 20 سال است که وجود دارد و کار توسعه دهنده نرم افزار Frank Delattre ، مستقر در فرانسه است. پردازنده های مدرن حاوی مجموعه ای از دستورالعمل ها هستند که هنگام فعال شدن ، اطلاعات زیادی در مورد پردازنده ارائه می دهند: مارک ، مدل ، تعداد هسته ها ، سطح حافظه پنهان و غیره.

\"

منبع تصویر: TR | تالارهای گفتگوی TechPowerUp

مانند بسیاری از مطالب موجود در این لیست ، I-Nex رایگان است ، اما به نظر نمی رسد مانند سایر برنامه ها به طور منظم به روز شود - بنابراین اگر جعبه Linux شما آخرین نسخه را بسته بندی می کند سخت افزار ، ممکن است آن را به درستی تشخیص ندهد.

قسمت 2: برنامه هایی برای محک زدن و آزمایش استرس سخت افزار شما

اکنون همه ابزارهای نظارتی مورد نیاز را در اختیار دارید ، اما از کجا می دانید دستگاه شما عملکرد دارد دقیقاً همانطور که باید انجام شود؟ این یکی از دلایل محک زدن ما است.

برنامه های معیار زیادی وجود دارد و بسیاری از بازی ها دارای ویژگی معیار هستند (بعضی اوقات ، اما همیشه آنها را استفاده نمی کنیم) . بازی ها برای تست استرس GPU شما عالی هستند ، اما برای این مقاله ما 13 نرم افزار را انتخاب کرده ایم که معمولاً در بررسی سخت افزار استفاده می شوند یا ویژگی های تست اضافی را که بازیها نمی توانند انجام دهند ، ارائه می دهند.

ما برنامه هایی را شامل نمی شویم که بتوانند نرخ فریم بازی را کنترل و ثبت کنند ، مانند FRAPS یا Afterburner MSI ، زیرا اینها مستقیماً کامپیوتر را آزمایش نمی کنند. با این حال ما آنها را در مقاله پیگیری بررسی خواهیم کرد.

Sandra 20/20

اکنون از TechSpot بارگیری کنید | وب سایت: Sandra 20/20

برای شروع بخش معیار ، ما از ابزار تجزیه و تحلیل سیستم طولانی مدت دیگری استفاده می کنیم: SiSoft Sandra. از نظر ارزش ظاهری ، ممکن است به نظر می رسد که همان ویژگی های HWinfo و AIDA64 را ارائه می دهد ، اما بر خلاف آن برنامه های خلاصه ، Sandra همراه با تعداد زیادی ابزار معیار است.

https://techbord.com 21 برنامه برای تجزیه و تحلیل و محاسبه سخت افزار شما \

لیست آزمایشات جامع است ، اما بیشتر آنها مخصوص یک کار خاص هستند ، مانند ریاضیات مربوط به پردازش تصویر. خوشبختانه ، یک تست رایانه ای کلی وجود دارد اما یک نکته احتیاط آمیز است: این تست برای مدت طولانی اجرا می شود و ممکن است در طول آزمون ، رایانه شما دچار اشکال شود (خاموش شدن صفحه ، خراب شدن طرفداران RGB و غیره) ، زیرا واقعاً فشرده است. .

https://techbord.com 21 برنامه برای تجزیه و تحلیل و محک زدن سخت افزار شما

صفحه نتایج یافته ها را در مقایسه با سایر سیستم عامل های معیار مقایسه می کند ، و همچنین تجزیه و تحلیل جداگانه از آمار و ارقام را ارائه می دهد. برای مدیران سیستم و سازندگان رایانه ، Sandra تمام مبانی را پوشش می دهد. اگرچه نسبت به کاربر رایانه شخصی کاملاً دوستانه نیست.

Sandra فقط برای ویندوز در دسترس است ، اما نسخه "Lite \" رایگان است و دارای تست های زیادی است. قیمت بروزرسانی برای باز کردن قفل همه چیز در حال حاضر 69.99 دلار است ، اما می تواند روی حداکثر 5 رایانه شخصی نصب شود. نسخه های بیشتری برای حرفه ای ها و بخش های مختلف صنعت وجود دارد (که به چندین مجوز و نظارت از راه دور نیاز دارند) ، اما قیمت آنها به طور قابل توجهی بالاتر است ، از 199.99 دلار ، تا 2.195 دلار.

PCMark 10

بارگیری در حال حاضر از TechSpot | وب سایت: PCMark 10

اگر به دنبال معیار کلی تری هستید که کامپیوتر ویندوز شما را در شرایط متداول مختلف (برنامه های اداری ، پخش ویدئو ، بازی و غیره) آزمایش کند ، PCMark 10 را بررسی کنید این برنامه که توسط Futuremark در فنلاند ساخته شده است (بعداً توسط UL خریداری شد) ، این برنامه از سال 2002 در بازنگری های مختلف وجود داشته است.

نسخه رایگان "Basic" وجود دارد که یک معیار کلی و واحد را اجرا می کند تست؛ باز کردن قفل باقیمانده آزمایشات و سایر ویژگی ها ، 29.99 دلار به شما باز می گردد. اگر بعد از آزمایشات بیشتر (مانند عمر باتری ، عملکرد ذخیره سازی و آزمایش خاص برنامه) و کنترل بیشتر بر روی برنامه ، باید هر سال 1،495 دلار برای نسخه "حرفه ای" هزینه کنید.

https://techbord.com 21 برنامه برای تجزیه و تحلیل و معیار سخت افزار شما

PCMark موارد مختلفی را از قبیل بارگذاری و دما CPU کنترل می کند ، و نتایج را می توان برای مقایسه با سایر سیستم ها در پایگاه داده UL بارگذاری کرد. نسخه جداگانه ای از PCMark برای دستگاه های Android وجود دارد.

3DMark

اکنون از TechSpot بارگیری کنید | وب سایت: 3DMark

یکی دیگر از ابزارهای معیار UL و محبوبیت بیشتری ، 3DMark نزدیک به 22 سال پیش ظاهر شد و یکی از روشهای استاندارد تست کارت های گرافیک بوده است - اگرچه بازی ها این مسئله را به دست گرفته اند نقش ، در بیشتر موارد. دلیل این امر این است که این برنامه با استفاده از جدیدترین فناوری رندر پشتیبانی شده توسط کارتهای گرافیک مدرن ، بر روی بارهای گرافیکی سه بعدی فشرده متمرکز است.

نسخه های جداگانه ای برای ویندوز ، Android و iOS وجود دارد و به صورت رایگان " نسخه اصلی "که دارای 4 تست استاندارد است. محصول 29.99 دلاری "پیشرفته" تمام آزمایشات را به شما ارائه می دهد ، از جمله تست استرس حلقه ای و به اصطلاح Feature Test که برخی از سخت افزارها یا قابلیت های ارائه را تجزیه و تحلیل می کند ، و خرید به شما امکان می دهد تنظیمات گرافیکی را شخصی سازی کنید.

< p> https://techbord.com 21 برنامه برای تجزیه و تحلیل و معیار سخت افزار شما

نسخه "حرفه ای" 3DMark ، با هدف متخصصان صنعت ، کنترل بیشتری بر روی اتوماسیون و پیکربندی آزمون فراهم می کند ، همچنین سالانه 1495 دلار هزینه دارد اما تنها تست اضافی که می گیرید یک ابزار با کیفیت تصویر است!

< p> 3DMark همچنین به شما امکان می دهد تا در یک پایگاه داده بارگذاری شده و رایانه شخصی خود را با سایر تنظیمات مقایسه کنید.

https://techbord.com 21 برنامه برای تجزیه و تحلیل و محک زدن سخت افزار شما \

3DMark هنوز در انجمن اورکلاک محبوب است و بیشترین امتیازات در پایگاه داده اغلب رایانه های شخصی است که با مایع نیتروگ خنک می شوند en ، همه تا سطح شدید (مثلاً پردازنده 28 هسته ای ، 3.8 گیگاهرتز به 5.8 گیگاهرتز رسیده است).

Cinebench 20

اکنون بارگیری از TechSpot | وب سایت: Cinebench

بعدی یک معیار کلاسیک دیگر است - ابزار Cinebench در واقع یک نسخه بسیار کوتاه از یک برنامه رندر به نام Cinema 4D ، توسط Maxon است. هنگامی که آن را اجرا می کنید ، برنامه از CPU برای تولید یک تصویر واحد استفاده می کند ، اما همه کارها با آخرین تکنیک های ردیابی اشعه انجام می شود.

GPU به غیر از ارسال خروجی ، در آزمون استفاده نمی شود به مانیتور ، اما برای تجزیه و تحلیل اینکه CPU چگونه می تواند نخ ها و حافظه را مدیریت کند بسیار مناسب است. Cinebench می تواند با استفاده از مقدار مشخصی از رشته ها ، صحنه را ارائه دهد ، فقط با 1 (اساساً فقط یک هسته پردازنده) شروع می شود و تا 256 شروع می شود.

حتی اگر پردازنده این کار را انجام ندهد از بسیاری از رشته ها پشتیبانی نمی کند ، معیار همچنان اجرا خواهد شد ، زیرا هر رشته از دستورالعمل ها یک منطقه کوچک از تصویر را پردازش می کنند - به عبارت دیگر ، استفاده از رشته های بیشتر فقط به معنای کوچکتر بودن هر بخش ارائه شده است.

https://techbord.com 21 برنامه برای تجزیه و تحلیل و محک زدن سخت افزار شما \

شما نتایج Cinebench را تقریباً در هر بررسی پردازنده در وب پیدا خواهیم کرد ، اما توجه داشته باشید که نسخه های قدیمی تر آزمون مشابهی را انجام نمی دهند ، بنابراین نتایج قابل مقایسه نیستند. اگرچه این یک تمرین دقیق برای کل سیستم شما نیست ، اما چیزی بهتر از تماشای پردازنده چند هسته ای جدید شما در صحنه نیست. این کاملا رایگان است و برای ویندوز و macOS در دسترس است.

یکی دیگر از معیارهای محبوب پردازنده که بر اساس کارهای ارائه شده است ، تاج است. این نرم افزار بر اساس Corona Renderer 1.3 است و به شما اجازه می دهد عملکرد پردازنده خود را با یک پایگاه داده بزرگ مقایسه کنید.

GPU Basemark

اکنون بارگیری از TechSpot | وب سایت: GPU Basemark

به نظر می رسد که Basemark کمی شبیه 3DMark است (و بخشی از تیم توسعه کارکنان سابق Futuremark هستند) اما این آزمون گرافیکی یک مزیت مهم نسبت به رقیب فنلاندی خود دارد: نسخه های ویندوز ، لینوکس ، MacOS ، اندروید و iOS. بنابراین اگر شما یک آزمایشگر حرفه ای سخت افزار هستید یا فقط تجهیزات زیادی برای بررسی دارید ، GPU Basemark ممکن است فقط با نیاز شما مطابقت داشته باشد.

\"

برای یک تست رندر ، بسیار بزرگ است بارگیری در کمتر از 1 گیگابایت و اگر می خواهید کاوش کنید که کارت گرافیک شما چگونه انواع مختلف فشرده سازی بافت را کنترل می کند ، از سرورهای آنها حتی موارد بیشتری برای کشیدن وجود دارد. Basemark از 3 API گرافیکی مختلف پشتیبانی می کند: DirectX 12 ، OpenGL و Vulkan ، که باعث می شود در بازاری که در آن رقابت می کند بی نظیر باشد.

نسخه رایگان برای همه سیستم عامل ها وجود دارد ، اما اگر می خواهید قفل آن را باز کنید توانایی خودکار کردن آزمون یا پیکربندی آنها خارج از آنچه Basemark تنظیم کرده است ، احتمالاً شانس ندارید. این بدان دلیل است که این ویژگی ها فقط در نسخه شرکت ها موجود است و هیچ برچسب قیمت عمومی برای آن وجود ندارد!

OCCT

اکنون بارگیری از TechSpot | وب سایت: OCCT

اگر شما به اورکلاکینگ مشغول هستید یا سیستم جدیدی را ایجاد کرده اید و می خواهید میزان پایداری آن را آزمایش کنید ، بنابراین شما می خواهید برنامه ای برای تست استرس رایانه شما . OCCT (ابزار بررسی اورکلاک) بسیار متناسب با این لایحه است ، و گرچه فقط برای دستگاههای ویندوز است ، اما با اجرا شدن می تواند انواع حسگرها و سخت افزارها را کنترل کند.

https://techbord.com 21 برنامه برای تجزیه و تحلیل و محک زدن سخت افزار شما \

آنجا \ طیف وسیعی از آزمایشات در برنامه وجود ندارد ، اما آنها دقیقاً همان کاری را انجام می دهند که باید انجام دهند: CPU ، GPU یا RAM را بارگذاری کرده و تمرین خوبی به آنها می دهند. OCCT برای استفاده عمومی رایگان است ، اگرچه برای خلاص شدن از شر پنجره یادآوری ، هر بار که یک آزمون را انجام می دهید ، از شما 1 دلار درخواست می کند. با این حال ، این سود فقط یک ماه طول خواهد کشید: سازندگان برنامه برای یک سال 10 دلار یا برای ابدیت 15 دلار پول می گیرند تا همین کار را انجام دهند.

var googletag = googletag || {} ؛ googletag.cmd = googletag.cmd || [] googletag.cmd.push (تابع () {googletag.pubads (). نمایش (\ \'/ 8095840 / .2_A.35940.4_techbord.com_tier1 \\' ، [300 ، 250] ، \ \'div-pg-ad-1569574001-2 \ \')؛})؛ Blender Benchmark

اکنون از TechSpot بارگیری کنید | وب سایت: Blender Open Data

Blender یک نرم افزار منبع باز برای مدل سازی ، رندر ، انیمیشن و پس از تولید سه بعدی است. این معیار مبتنی بر این نرم افزار است و توسط تیم پروژه برای جمع آوری نتایج آزمایش سخت افزار و مقایسه بین سخت افزار سیستم ، نصب و راه اندازی و کمک به توسعه دهندگان برای ردیابی عملکرد در هنگام تولید Blender ساخته شده است.

بنچمارک مخلوط کن برای ویندوز ، لینوکس و macOS موجود است.

21 برنامه برای تجزیه و تحلیل و معیار سخت افزار شما
features/21-برنامه-برای-تجزیه-و-تحلیل-و-معیار-سخت-افزار.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com واتس اپ تماس صوتی و تصویری یک به یک را به برنامه دسک تاپ خود اضافه می کند
techbord.com آمازون پس از شکایت به نظر می رسد هیتلر ، آرم را تغییر می دهد
techbord.com Square در حال خرید عمده سهام سرویس جریان Tidal به قیمت 297 میلیون دلار است
techbord.com تحلیلگر: خرید یک کارت گرافیک پیشرفته برای استخراج
techbord.com Ayxta Fold 5G Vertu اولین تلفن تاشو
techbord.com بازیکن هشت ساله Fortnite 33،000 و 5000 $ PC به خاطر حرفه ای شدن به وی اعطا کرد
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.