خبر

 • تک بورد - 20 سال بازی Pro Evolution Soccer: PES vs FIFA

  20 سال بازی Pro Evolution Soccer: PES vs FIFA


  14 روز و 2 ساعت قبل

  PES در مقابل FIFA... برای حدود 20 سال، طرفداران فوتبال انجمنی که گیمر هم بودند همین را به شما می‌گفتند: بازی‌های سری FIFA ممکن است جو و سرگرم‌کننده باشند، اما اگر می‌خواهید یک بازی فوتبال که در واقع مانند فوتبال باشد، با بازیکنان زیادی که در هر حرکت تهاجمی دخیل بودند، سری کونامی تنها انتخاب شما بود.

  قبل از تبدیل شدن به بدترین بازی Steam با بازبینی تمام دوران تحت نام eFootball 2022، سری Pro Evolution Soccer نیمی از بزرگترین رقابت‌ها در تاریخ بازی‌های ورزشی بود.

  https://techbord.com 20 سال <b>بازی</b> Pro <b>Evolution</b> Soccer: PES vs FIFA

  حتی طرفداران سرسخت فیفا نیز باید قدردان وجود PES باشند، زیرا الکترونیک آرتز را تحت فشار قرار داد تا به بهبود فرنچایز خود در دو دهه گذشته ادامه دهد، نه اینکه بازی هایی را که کمی بیشتر از به روز رسانی های تیم بودند را با قیمت کامل بفروشند.

  .clicktoplay { margin-top: 10px; text-align: right; اندازه فونت: .8em; padding-bottom: 10px; رنگ: #607D8B; }

  تکامل یک نام

  پدر سری Pro Evolution "Goal Storm" نام داشت و به طور انحصاری برای پلی استیشن سونی در اواخر سال 1995 منتشر شد. و اوایل سال 1996 در سراسر جهان. در ژاپن از نام "World Soccer Winning Eleven" استفاده کرد.

  یکی از نکات مهم فروش فیفا 96 گرافیک مبتنی بر چند ضلعی بود که از زوایای بیشتری نسبت به بافت رقیبش بهتر به نظر می رسید. گرافیک مبتنی بر.

  طوفان هدف به بازیکنان این امکان را می‌داد تا بازی‌های بین‌المللی را بین 36 تیم ملی انجام دهند. به صورت پیش‌نمایش، آن تیم‌ها از نام واقعی بازیکنان استفاده نکردند، بر خلاف FIFA 96، که اولین بازی در آن سری بود که از نام بازیکنان واقعی استفاده کرد.

  برای ویدیوی گیم‌پلی روی تصویر کلیک کنید

  در سال 1996، این گرافیک ها عالی در نظر گرفته شدند.

  بازی بعدی این سری یک سال و نیم بعد با نام Goal Storm \'97 در آمریکای شمالی، World Soccer: Winning وارد شد. Eleven \'97 در ژاپن و International Superstar Soccer Pro در بقیه جهان. نوآوری اصلی بازی در جنبه تاکتیکی بود، زیرا به بازیکنان اجازه می داد بین 13 ترکیب بازیکن و 8 استراتژی انتخاب کنند.

  ISS Pro 98 اولین نسخه از این سری بود که از نسخه های غلط املایی بازیکنان استفاده کرد. نام های واقعی بازی بعدی ISS Pro Evolution نام داشت که شامل راهی برای مقابله با کمبود مجوز بود، زیرا بازیکنان می‌توانستند ویرایش شوند و تغییرات در کارت حافظه ذخیره می‌شد. همچنین شامل مواردی بود که می‌توانست جزء اصلی این سری شود: حالت Master League.

  در اصل، Master League یک لیگ ساده با نسخه‌های خیالی 16 تا از بهترین تیم‌های باشگاهی اروپا بود. شما می توانید به عنوان هر یک از آن تیم ها بازی کنید، اما تیم با تیمی که از بازیکنان خیالی ساخته شده است جایگزین می شود. با برنده شدن در مسابقات، امتیازهایی به دست می‌آورید که می‌توانید با اضافه کردن بازیکنان تیم‌های دیگر به تیم خود خرج کنید.

  ISS Pro Evolution 2 چندین پیشرفت را در این سری معرفی کرد. شایان ذکر است، بسیاری از بازیکنان نام واقعی خود را داشتند و مستر لیگ به دو بخش، با صعود و سقوط در پایان هر فصل گسترش یافت. اما در آمریکای شمالی منتشر نشد، جایی که Konami و Saffire ESPN MLS GameNights با مجوز کامل را منتشر کردند.

  مهم نیست چه باشگاهی را برای کمپین Master League خود انتخاب کنید، تیم آن با یک تیم جایگزین خواهد شد. ساخته شده از همان بازیکنان تخیلی.

  سالهای طلایی

  در سال 2001، Winning Eleven 5 در ژاپن و آمریکای شمالی منتشر شد. این اولین بازی از این سری بود که برای پلی استیشن 2 منتشر شد. این بازی ارتقای بزرگی را در گرافیک و فیزیک توپ به ارمغان آورد. هنگامی که در اواخر همان سال در اروپا منتشر شد، آن را Pro Evolution Soccer نامیدند.

  در ژاپن، نسخه PS2 Winning Eleven 5 بیش از 500000 نسخه فروخت. به روز رسانی Final Evolution که تقریباً همزمان با FIFA 2002 منتشر شد، بیش از 275000 فروخت و بازی EA به آن نزدیک نشد. در اروپا، PES در سال 2001 21 میلیون یورو (نشان دهنده فروش حدود 500000 واحد) در مقایسه با 52 میلیون (حدود 1.3 میلیون واحد) که FIFA 2002 ساخته بود، به دست آورد.

  بازی فیفا نه تنها دارای نسخه های پلی استیشن بود. ، اما روی Nintendo GameCube نیز بود و مهمتر از آن، نسخه PC داشت -- با حالت آنلاین. PES بازی بهتری بود، اما همه آن را نمی‌دانستند.

  دوران پلی‌استیشن 2 ارتقای عظیمی در گرافیک و فیزیک توپ به ارمغان آورد.

  Pro Evolution Soccer 2 Winning Eleven 6 نام داشت. ژاپن و برنده یازده 6: بین المللی در آمریکای شمالی. این اولین بازی از این سری بود که برای یک پلتفرم غیر سونی، یعنی GameCube منتشر شد، همچنین تعداد تیم های باشگاهی (بدون مجوز) را به 40 افزایش داد. این بازی دارای یک تیم کاملاً دارای مجوز بود: تیم ملی ژاپن، به لطف یک قرارداد انحصاری که ژاپن را تا سال 2016 از سری FIFA دور نگه داشت.

  Winning Eleven 6 پرفروش‌ترین بازی PS2 در ژاپن در سال 2002 با بیش از 1.1 میلیون نسخه و دومین بازی پرفروش به طور کلی بود. ، فقط پشت بازی های Game Boy Advance، Pokémon Ruby & Sapphire قرار دارد. به روز رسانی Final Evolution 400000 واحد دیگر اضافه کرد که FIFA 2003 نزدیک نشد. در اروپا، PES 2 در 40 روز بیش از 1 میلیون نسخه فروخت، اما FIFA 2003 در نهایت با 2.5 میلیون فروش در سال 2002، آن را شکست داد و نسخه های Xbox، GBA و تلفن همراه را اضافه کرد.

  PES 3 اولین بازی بود. در سری‌هایی که قرار است برای رایانه‌های شخصی منتشر شود، در حالی که پشتیبانی از پلی‌استیشن و گیم‌کیوب اصلی را کنار گذاشته‌اند (البته، منوهای درون بازی هر دو نسخه فرض می‌کردند که از کنترلر پلی‌استیشن استفاده می‌کنید).

  PES 3 اولین مورد بود. بازی در این سری برای رایانه شخصی منتشر می شود.

  https://techbord. com 20 Years of Pro <b>Evolution</b> Soccer: PES vs FIFA

  بازی پیچیده تر شد و آمارهای بیشتری بر توانایی های بازیکنان مختلف تأثیر می گذاشت. این بازی شامل 64 تیم باشگاهی بود که 6 تیم مجوز داشتند و مستر لیگ به 4 دسته اول گسترش یافت. این نسخه همانند نسخه قبلی خود به فروش رسید و رکورد فروش در اروپا را با یک میلیون نسخه در روز اول انتشار به ثبت رساند.

  نسخه رایانه شخصی دارای مزیتی بود: "فایل گزینه" شامل تغییرات در تیم های بدون مجوز که می توانند ذخیره شوند و به راحتی از طریق اینترنت به اشتراک گذاشته شوند. به لطف کار طرفداران هاردکور، این بازی عملاً برای همه کسانی که یک فایل مود را دانلود می‌کردند مجوز گرفت (دیسک‌های بازی مود شده پلی‌استیشن نیز برای همین هدف در دسترس بودند).

  در آن مرحله، تیم‌ها می‌توانستند به طور کامل تغییر کنند. برای ایجاد لیگ های کامل که در بازی گنجانده نشده اند. طرفداران حتی می‌توانند به دنبال فایل‌های گزینه "محلی‌سازی‌شده" بگردند که تمام اطلاعات صحیح درباره تیم‌ها و بازیکنان مورد علاقه‌شان را داشته باشد.

  برای ویدیوی بازی روی تصویر کلیک کنید

  با تشکر از کار طرفداران هاردکور، این بازی عملاً برای همه کسانی که "فایل گزینه" اصلاح شده را دانلود کردند مجوز گرفت.

  حالت‌های سنگین‌تر شامل تغییرات اضافی زیادی مانند پیراهن‌هایی با حامیان مالی واقعی، و حتی آهنگ‌های طرفداران واقعی، از جمله آن‌ها بود. که هرگز در یک بازی تجاری گنجانده نمی شود. در یکی از مدهای محبوب اسرائیلی از آن دوران، می‌توانستید صدای طرفداران را بشنوید که «اگر نمی‌پری، تو داور هستی»، که به نظر می‌رسید «اگر نمی‌پری، تو» Re a cop"... که هواداران اسرائیلی می خواندند، در حالی که در مواقع تنش با نیروهای پلیس در استادیوم پرش می کردند. این تنها یک نمونه از مودینگ ساخته شده توسط طرفداران است که در سرتاسر جهان با ویژگی‌های بومی‌سازی فراوان، بسیار فراتر از انجام یا کنترل کونامی اتفاق افتاده است.

  PES 3 اولین بازی‌ای بود که در این بازی انجام شد. لیگ PES در سال 2004، درست قبل از انتشار PES 4 در اروپا. در ابتدا، مسابقات فقط برای چند کشور در اروپا باز بود، اما تعداد کمی از شرکت کنندگان در مسابقات نهایی باعث تشویق بسیاری از مسابقات مقدماتی در آن کشورها شد.

  تعداد کشورها در این کشورها مدام در حال افزایش بود. سال های بعد EA به سرعت از جام جهانی تعاملی فیفا پیروی کرد، اگرچه بازی‌های آن سال‌ها بخشی از بازی‌های سایبری جهانی بودند. در سال‌های بعد، مسابقات مقدماتی لیگ PES به صورت آنلاین منتقل شدند.

  PES 4 از Xbox اصلی پشتیبانی کرد و اولین بازی در این سری بود که دارای لیگ‌های کامل، از جمله 3 لیگ دارای مجوز بود. همچنین این اولین عنوان در این سری بود که داور را در حین بازی نشان داد. در نهایت می‌توانید با تیم واقعی یک باشگاه بازی کنید، اما مهم‌تر از همه، یک نکته کلیدی این بود که بازیکنان می‌توانستند پس از هر بازی، برخی از آمارهای خود را بر اساس سن و زمان بازی بهبود یا بدتر کنند.

  برای گیم‌پلی روی تصویر کلیک کنید. ویدیو

  در PES 4، بالاخره می‌توانید مستر لیگ را با تیم واقعی یک باشگاه بازی کنید.

  این تغییر، استراتژی توصیه‌شده Master League را برای بقیه بازیکنان تعیین می‌کند. سریال: بازیکنان جوان با حقوق کم را با قراردادهای بلندمدت قرارداد ببندید، ببینید آنها برای چندین فصل پیشرفت می کنند و درست قبل از اینکه قراردادشان به پایان برسد و مطالبات حقوقی آنها مضحک شود، آنها را به قیمت گزافی بفروشید. من شخصاً چندین کمپین Master League را بازی کردم تا اینکه تیم من تقریباً به طور کامل جایگزین شد.

  PES 5 اولین بازی از این سری بود که برای یک دستی منتشر شد: PlayStation Portable. با وجود محدودیت‌هایی که به دلیل دکمه‌های کمتر کنسول وجود داشت، عموماً از آن نسخه استقبال شد. نسخه پلی استیشن 2 اولین نسخه از این سری بود که حالت آنلاین داشت.

  PES 6 نسخه ایکس باکس را برای ایکس باکس 360 حذف کرد، که گرافیک و فیزیک توپ بهبود یافته بود، اما فاقد حالت ویرایش کاملاً کاربردی بود. همچنین نسخه ای برای Nintendo DS داشت که مانند سایرین مورد استقبال قرار نگرفت. نسخه امسال آمریکای شمالی آخرین نسخه ای بود که از نام "Winning Eleven" استفاده کرد: Winning Eleven: Pro Evolution Soccer 2007.

  The Wiiddle Ages

  Konami از سال بعد از انتشار واقعی بازی شروع به تولید نسخه های جدید کرد، درست مانند کاری که EA با FIFA انجام داده بود. PES 2008 یک نسخه (2 بعدی) برای تلفن های همراه داشت، اما مهمتر از همه این بود که اولین نسخه ای بود که نسخه های پلی استیشن 3 و نینتندو وی را داشت. برخلاف نسخه DS، بازی Wii یک پورت محدود نبود، بلکه انقلابی در بازی‌های ورزشی بود.

  مکانیسم اشاره و کلیک Wii Remote باعث شد بازی تقریباً شبیه به یک بازی واقعی باشد. بازی استراتژی زمان، با پاس‌های عبوری دقیق‌تر از هر پلتفرم دیگری است.

  با Wii Remote، بازی تقریباً شبیه یک بازی استراتژی زمان واقعی بود.

  بیشتر نسخه‌های بازی عموماً به خوبی مورد بررسی قرار می‌گرفتند، با انتقادات حول محور مسائل فنی، اما هنوز هم می‌توانم آن را به عنوان یک نقطه ضعف در سری از نظر گیم‌پلی به یاد بیاورم.

  همه چیز خیلی سریع پیش می‌رفت، با توپ ظاهراً به کفش‌های بازیکنان می‌چسبد که پاس دریافت می‌کردند. اگر می‌خواستم با بازیکنانی بازی کنم که بیشتر شبیه ابرقهرمانان کمیک‌بوک‌ها هستند تا همتایان واقعی‌شان، می‌توانستم به سادگی بازی فیفا را انتخاب کنم.

  وقتی توپ به این سرعت حرکت می‌کند، نباید بچسبد. به بازیکنان اینگونه کفش ها!

  PES 2009 اولین بازی بود که از مجوز انحصاری کونامی برای لیگ قهرمانان اروپا استفاده کرد. همچنین اولین موردی بود که حالت \'Become a Legend\' را در بر داشت که به شما امکان می داد یک بازیکن را کنترل کنید، مشابه حالت \'Pro Be a Pro\' فیفا که یک سال قبل معرفی شد. این نسخه نسخه DS نداشت، اما نسخه Wii پشتیبانی از کنترلر کلاسیک کنسول را اضافه کرد.

  خوشبختانه گیم پلی کندتر از نسخه قبلی خود بود، اما به اندازه ای نبود که گزینه بدیهی برای فوتبال باقی بماند. از آنجایی که سری فیفا در حال بهتر شدن بود. FIFA 09 نسبت به نسخه های قبلی خود دارای فیزیک واقع گرایانه تری بود و یک حالت آنلاین "Pro Be a Pro" برای 20 بازیکن بود که هر بازیکن وظیفه داشت یک بازیکن را در زمین به غیر از دروازه بان کنترل کند. به‌روزرسانی بعدی حالت Ultimate Team را که ترکیبی از گیم‌پلی معمول فیفا با یک بازی کارت تجاری است، به این سری آورد.

  PES 2010 کنترل واقعی 360 درجه بازیکنان را از طریق آنالوگ فعال کرد. میله ها لیگ اروپا یوفا را در کنار لیگ قهرمانان اروپا به نمایش گذاشت. برای اولین بار در این سری، یک نسخه آیفون داشت که ساده شده بود اما شبیه به نسخه های دیگر بود.

  با توجه به اینکه آیفون ها در آن زمان صفحه نمایش 3.5" داشتند، در واقع بسیار خوب بود.

  PES 2011 نسخه هایی را برای اندروید، سیمبین و ویندوز فون اضافه کرد. PES 2012 حتی یک نسخه برای گوشی Xperia Play سونی اریکسون در کنار نسخه ای برای Nintendo 3DS داشت که بهتر از بازی‌های DS در حالی که از چوب آنالوگ استفاده می‌کردند.

  به‌جز این تغییرات، بازی بسیار شبیه به نسخه‌های قبلی بود و به فیفا اجازه داد با بهبود حالت حرفه‌ای خود و فروش میلیون‌ها PES بیش از حد مورد توجه قرار گیرد.

  بازگشت به فرم

  PES 2013 که هیچ نسخه موبایلی نداشت، بسیار مورد توجه قرار گرفت و بهتر از بازی های قبلی دریافت کرد، با گیم پلی بهبود یافته که شبیه بازی‌های قبلی این سری بود.

  PES 2014 اولین مورد از این سری بود که با استفاده از موتور فاکس توسعه یافت. موتور فیزیک Havok بود، اما به‌عنوان پولیش‌نشده دیده می‌شد.

  PES 2015 پشتیبانی از پلی‌استیشن 2 و تمامی نسخه‌های دستی را به نفع پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان کنار گذاشت. آن بازی به عنوان بهترین عنوان این سری در حدود یک دهه گذشته شناخته می شد. متأسفانه، کیفیت بازی به فروش تبدیل نشد. FIFA 15 با تعداد مجوزها و حالت Ultimate Team صیقلی، بیش از 18 میلیون نسخه در مقایسه با PES 2015 خوب اما نسبتاً ناچیز 1.72 میلیون نسخه فروخت.

  گیم پلی PES 2013 شبیه بازی اول بود. بازی‌های PES، به بهترین شکل ممکن.

  PES 2016 به دلیل گیم‌پلی‌اش مورد تحسین قرار گرفت و بعداً با استفاده از مجوز مسابقات یورو 2016، به‌روزرسانی رایگان دریافت کرد. همچنین این اولین بازی بود که شامل حالت "myClub" بود که شبیه به تیم نهایی FIFA بود و همچنین به صورت رایگان در دسترس بود.

  PES 2017 یک بار دیگر نسخه‌های iOS و Android را عرضه کرد. اینها در لیگی کاملاً متفاوت از لیگ فیفا بودند. در حالی که نسخه‌های موبایل EA مانند بازی‌های PS2 کم‌هزینه و بدون موسیقی متن واقعی یا شلوغی درون بازی به نظر می‌رسیدند، PES در اصل myClub بود، همانطور که در نسخه‌های PS3 و Xbox 360 بود. در PS4 و Xbox One، PES 2017 به دلیل گرافیک ارتقا یافته مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، اما نسخه PC به دلیل شبیه به پورت کنسول های قدیمی تر مورد انتقاد قرار گرفت.

  این مشکل با PES 2018 که به نظر خوب به نظر می رسید، اصلاح شد. همانطور که ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر می شوند. اما موفقیت واقعی نسخه موبایل بود که بیش از 150 میلیون بار دانلود شد.

  با PES 2019، PS3 و Xbox 360 حذف شدند. برای اولین بار در 10 سال گذشته، بازی هیچ تورنمنت یوفا نیز نداشت.

  فقط در اواخر سال 2017، PES یک نسخه رایانه شخصی با گرافیک سطح پلی استیشن 4 داشت.

  >

  تغییر جهت

  در سال 2019، کونامی eFootball PES 2020 را منتشر کرد. بدون نام، این بازی شبیه به بازی های قبلی این سری بود و نسخه های موبایل نیز دریافت می شدند. ارتقاء به Unreal Engine 4 و بیش از 300 میلیون بار دانلود.

  این بازی حالت Matchday آنلاین را اضافه کرد، که در آن طرفداران دو تیم که قرار بود در زندگی واقعی با یکدیگر بازی کنند، می‌توانند مسابقه برنامه ریزی شده را انجام دهند و حداقل در PES به تیم خود کمک کنند "برنده" شود. یک به‌روزرسانی، مسابقات یوفا یورو 2020 با مجوز انحصاری را اضافه کرد، حتی اگر در زندگی واقعی، مسابقات فقط یک سال بعد برگزار شود.

  در سال 2020، کونامی یک بازی کامل منتشر نکرد، بلکه فقط eFootball PES را منتشر کرد. به روز رسانی فصل 2021، که همان بازی با لیگ ها و تیم های به روز شده با نصف قیمت بود. این بازی برای همان پلتفرم‌های PES 2020 به‌علاوه Xbox Series X و Series S جدید در دسترس بود.

  در سال 2021، Konami eFootball 2022 را منتشر کرد - اولین بازی از این سری بدون "Pro Evolution Soccer" "به نام خود. این بازی برای همه پلتفرم‌هایی که به‌روزرسانی فصل 2021 را دریافت کرده‌اند، و همچنین پلی‌استیشن 5 در دسترس بود، اما به سطح نسخه‌های موبایل در همه پلتفرم‌ها تنزل پیدا کرد.

  این بازی به سرعت 92% نظرات منفی را در Steam ایجاد کرد. با اسکرین شات هایی که نشان دهنده اشکالات و گرافیک بازی است که اغلب به آنها "وحشیانه" می گویند، در فضای مجازی پخش می شود.

  eFootball 2022 سعی کرد نشان دهد که برخی از هم تیمی های رونالدو در کنار او احساس نامرئی می کردند.

  https://techbord.com 20 Years of Pro <b>Evolution</b> Soccer: PES vs FIFA

  بعد از عقب افتادن از غول بزرگ فیفا، بخشی از توضیحات پشت حرکت رادیکال eFootball برای بازی رایگان بود، اما واضح است که آنطور که انتظار می رفت نتیجه ای حاصل نشده است. نسخه اولیه فقط دارای گزینه ای برای مسابقات 1v1 در برابر یک بازیکن محلی یا آنلاین، و "رویدادهای چالشی" بین 9 تیم (تنها تیمی که می توان از بین آنها انتخاب کرد) با ارتقاهای پولی برنامه ریزی شده بود.

  در ابتدا، کونامی گفت که در عرض چند هفته یک به‌روزرسانی برای رفع مشکلات اصلی بازی منتشر می‌کند، اما در نهایت فقط یک به‌روزرسانی جزئی منتشر کرد که آپدیت اصلی آن تا بهار 2022 به تعویق افتاد. طرفداران PES فقط می‌توانند امیدوار باشند که این فاجعه رخ خواهد داد. کونامی را وادار کنید تصمیمات اخیر خود را تجدید نظر کند و جانشین شایسته ای برای PES 2020 منتشر کند. حتی یک آپدیت فصل دیگر نیز در این مدت انجام خواهد شد.

  به غیر از تصمیم گیری بد، سری Pro Evolution Soccer را باید برای تمام مکانیک های گیم پلی به خاطر بسپارید. و نوآوری که در طول سالیان به ارمغان آورد. آینده این مجموعه مبهم به نظر می رسد، اما میراثی که از خود به جا می گذارد نمی تواند مورد تردید قرار گیرد.

  .gameseriesindex { background: #6b9e8e24; بالشتک: 12px 15px; حاشیه پایین: 25 پیکسل. } .gameseriesindex img.triangleLogo, .gameseriesindex picture { پس زمینه: transparent !important; ارتفاع: 60px !مهم; عرض: 60 پیکسل !مهم; شناور: چپ !important; padding: 0px 14px 60px 0 !important; } body.interior .articleBody ul.gameseriesli { margin-left: 95px; } body.interior .gameseriesindex .articleBody h4 { margin-top: 60px; اندازه فونت: 1.35em; } .gameseriessub { font-size: 0.9em; } .gameseriesindex h4 { font-size: 1.3em; padding: 6px 0 12px;} ul.gameseriesli li a {font-weight: 500; font-family: Roboto; اندازه فونت: 1.05em; line-height: 1.6} @media only screen and (حداکثر عرض: 760px) { body.interior .articleBody ul.gameseriesli { margin-left: 20px; } .gameseriesindex img.triangleLogo, .gameseriesindex picture { padding: 0 14px 14px 0 !important; } .gameseriessub {font-size: 0.85em; } ul.gameseriesli li a { font-size: 0.95em; } }

  سری بازی‌های ویدیویی برجسته TechSpot

  بنشینید، کمی Doritos و Mountain Dew به عنوان ما برخی از به یاد ماندنی‌ترین فرنچایزهای بازی‌های رایانه‌ای را مرور می‌کنیم، از آغاز تا تبدیل شدن به مجموعه‌های بازی و در نهایت پدیده‌های فرهنگی.

  17 Years of Call of Duty 26 Years of The Elder Scrolls 17 Years of Far Cry 13 Years of Assassin\ 's Creed 21 Years of Hitman 27 Years of Doom King's Field: The Roots of Elden Ring & Dark Souls 27 Years of Need for Speed ​​20 Years of Pro Evolution Soccer


  تگ ها:

  بازی , evolution , soccer , fifa


  v 8
خبرهای دیگر از امکانات

 • تک بورد - چه اتفاقی برای هات میل افتاده است؟

  در اواسط دهه 90 تلقی شدن به عنوان یک بزرگ فناوری کار چندان سختی نبود. تنها چیزی که واقعاً برای تحت تأثیر قرار دادن توده ها نیاز داشتید، یک آدرس پست الکترونیکی خفن، یا به اختصار افزودنی ایمیل بود.

 • تک بورد - به روز رسانی قیمت و در دسترس بودن GPU: ژانویه 2022

  میانبرهای خرید:

 • تک بورد - 4K در مقابل 1440p در مقابل 1080p: چه مانیتوری بخریم؟

  میانبرهای خرید:

 • تک بورد - تاریخچه مختصری از CPU دسکتاپ چند هسته ای

  سخت است که بیش از حد تأکید کنیم که کامپیوترها تا چه حد پیشرفت کرده اند و چگونه تقریباً همه جنبه های زندگی ما را متحول کرده اند. از دستگاه‌های ابتدایی مانند توستر گرفته تا دستگاه‌های پیشرفته مانند فضاپیماها، به سختی می‌توانید این دستگاه‌ها را که از...

 • تک بورد - Rob's Alder Lake Windows 11 Rig Build Log: انتخاب اجزا، قیمت، ساخت و عملکرد بازی

  این یک اعتراف است: من تقریباً یک دهه است که یک رایانه شخصی از ابتدا نساخته ام. مطمئناً، من RAM را جایگزین کرده‌ام، درایوهای حالت جامد، یک خنک‌کننده جدید و چندین کارت گرافیک اضافه کرده‌ام، اما آخرین باری که با انبوهی از اجزای جعبه‌ای آماده برای کنا...

 • تک بورد - چه اتفاقی برای فلیکر افتاده است؟

  در سال 2007، فلیکر محبوب‌ترین سایت اشتراک‌گذاری عکس اختصاصی در وب بود و از نظر تعداد تصاویر جدید آپلود شده رشد تصاعدی داشت. هیچ اینستاگرام یا Unsplash در اطراف وجود نداشت، و اساساً فلیکر می توانست به این تبدیل شود. یک دهه بعد، در سال 2018، فلیکر ب...

 • تک بورد - فیس بوک و سال وحشتناک، وحشتناک، نه خوب، نه بسیار بد

  آیا تغییر نام می تواند شهرت لکه دار شرکت را نجات دهد؟
  کاش سال 2021 سال بهتری بود؟ فیس بوک نیز احتمالا این کار را می کند. این شرکت مدت‌هاست که مورد انتقاد سیاستمداران، ناظران رسانه‌ها و حامیان مصرف‌کننده قرار گرفته است، اما تا سال 2021 بود که اح...

 • تک بورد - معامله مخفی اوگاندا که NSO را در آستانه سقوط قرار داده است

  زمانی که دیپلمات‌های آمریکایی در اوگاندا توسط پگاسوس هک شدند، اوضاع تغییر کرد.
  در فوریه 2019، یک زن اسرائیلی روبروی پسر رئیس‌جمهور اوگاندا نشست و سخنی جسورانه انجام داد - آیا او می‌خواهد مخفیانه هر تلفنی در جهان را هک کند؟

 • تک بورد - 10 بازی ساز برتر تمام دوران

  صنعت بازی‌های ویدیویی بیش از 50 سال است که در حال تکامل و گسترش بوده است، از ماشین‌های آرکید بی‌نقص که با سکه کار می‌کنند تا بازی‌های روی تلفن‌های ما یا حتی از طریق ابر. ژانرهای کامل رشد کرده و متعاقباً سقوط کرده اند، همانطور که استودیوهای بازی سا...