خبر

 • تک بورد - 10 GPU برتر AMD در همه زمان ها

  10 GPU برتر AMD در همه زمان ها
  25 روز و 23 ساعت قبل

  تاریخچه و فناوری گرافیکی زیادی برای باز کردن بسته در اینجا وجود دارد. هنگامی که AMD ATI را خریداری کرد ، فقط شرکت را جذب نکرد ، بلکه شهرت خود را به عنوان یک قدرت گرافیکی برای سالهای سال ادامه داد. با نگاه به گذشته ، می بینید که AMD چگونه خود را برای این نوع موفقیت آماده کرده است ، گرچه برای سالهای زیادی به نظر نمی رسید بسیار گلگون باشد.

  علاقه مندان محصولات چشمگیر سازندگان تراشه های مورد علاقه خود را مشاهده کرده اند ، این روزها AMD از پردازنده های گرافیکی و پردازنده های گرافیکی با عملکرد عالی برخوردار است. با مجموعه گسترده ای از محصولات در تاریخ برای نمایش از مجموعه گرافیکی ATI و AMD ، تعداد معدودی وجود دارد که صنعت را به جلو سوق داده ، منتقدان را تحت تأثیر قرار داده و موفقیت مالی را برای شرکت به ارمغان آورده است.

  ATI VGA Wonder

  https://techbord.com 10 GPU مهم AMD در همه زمانها

  < p> Wonder Series VGA به قرار دادن ATI در نقشه در اواخر دهه 1980 کمک کرد. VGA Wonder یک کارت اضافی برای رایانه های شخصی IBM در اواخر دهه 80 بود که دارای حداکثر 512 کیلوبایت حافظه ویدئویی بود. وضوح نمایشگر 1024x768 را می دهد و از سوئیچینگ خودکار حالت نیز برخوردار است. مدل های پیگیری مانند Wonder 16 و VGA Edge به گسترش نام ATI کمک کردند و در نهایت ، سری VGA Wonder ادغام شدند و سپس جایگزین سری Mach از شتاب دهنده های 2D شدند. کارت های گرافیک مربوط به این دوران حتی دارای یک پورت ورودی برای ماوس بودند.

  ATI Rage 128

   https://techbord.com 10 GPU قابل توجه AMD در همه زمان ها

  اعتبار تصویر: Trio3D

  3D Rage به عنوان اولین شتاب دهنده 3D شرکت معرفی شد ، به امید اینکه برای افزایش عملکرد 2D با کیفیت بالا با ویژگی های بیشتر. با این حال ، این قایق را در Z-buffering از دست داد ، به این معنی که کاملاً به عنوان یک رقیب سرسخت برای رقبایی مانند Nvidia NV1 عمل نمی کند. متأسفم.

  خوشبختانه توسط Rage II و سرانجام Rage 128 پیگیری شد. Rage 128 باعث شد ATI به جریان اصلی برسد و عملکردی مطابق با Nvidia RIVA TNT و Voodoo 2 داشته باشد. The Rage 128 می تواند این کار را با ارائه عملکرد بالاتر در حالت رنگی 32 بیتی با کیفیت بالا انجام دهد. برخی از رقبا حتی این حالت را ارائه نمی دادند!

  علاقه مندان با عملکرد بالا Rage 128 Rage Fury MAXX بود ، که از GPU های دوتایی در یک صفحه استفاده می کند ، طرحی که ATI (و AMD) در آینده تکیه خواهد کرد. انتظارات 64 مگابایتی Fury MAXX بسیار زیاد بود. متاسفانه ، قیمت و پشتیبانی سیستم عامل کارت موفقیت آن را محدود کرد.

  ATI Radeon DDR

  https://techbord.com 10 GPU قابل توجه AMD در همه زمان ها

  در حالی که ATI هرگز موفق به کنترل معیارها نشد ، پیشنهادات آن عملکرد متوسطی با قیمت های جذاب داشتند. Radeon DDR با حافظه سریعتر خود ، در آگوست 2000 راه اندازی شد و نشان داد که ATI چقدر به بازار کارت گرافیک گیمرها متعهد است.

  با 64 مگابایت حافظه و تعداد زیاد ترانزیستور ، Radeon DDR ویژگی های جدیدی مانند نقشه برداری دست انداز محیطی ، علاوه بر پشتیبانی کاملاً جدید از DirectX 8. Radeon DDR به لطف عملکرد رنگی 32 بیتی و پشتیبانی از ویدئو و خاموش ویدئو ، نکته مهمی در تاریخ ATI بود.

  ATI Radeon 9700

   https://techbord.com 10 GPU قابل توجه AMD در همه زمان ها

  تا سال 2002 ، ATI ساخت شهرت مناسبی در ارائه کارت های گرافیک با ویژگی های فراوان دارد ، حتی اگر همیشه سریعترین ارائه 3D را ارائه ندهند. با دستیابی ATI به ArtX ، عواملی که تراشه های گرافیکی Nintendo 64 و Nintendo GameCube را طراحی کردند ، اوضاع تغییر کرد. در نتیجه ، نسل سوم Radeon از هر لحاظ هیولا بود.

  این اولین کارت پشتیبانی پشتیبانی از DirectX 9 بود ، از جمله shader ، vertex و pixel مدل 2.0. بعلاوه ، بسته GPU فلیپ تراشه آن ، به کارت اجازه می دهد تا خنک تر و با سرعت کلاک بیشتری کار کند. این حتی در مواقعی که امکاناتی نظیر فیلتر کردن و حذف ناهمسانگرد را فراهم می کند ، در عملکرد سه بعدی Nvidia GeForce 4 Ti 4600 برتر است. این نسل از کارت های گرافیک فقط مورد علاقه علاقه مندان به جیب عمیق قرار نگرفت ، زیرا برخی از مدل های میان رده Radeon 9500 می توانند با اصلاحاتی به 9700 تبدیل شوند و ارزش محصولات ATI را بیشتر کنند. این تراشه دارای پاها بود و نرخ فریم بالایی را برای چندین سال در بازی ها مدیریت می کرد.

  گرافیک کنسول را وارد کنید: Flipper and Hollywood

خبرهای دیگر از امکانات