خبر

 • تک بورد - 10+ راه برای آزادسازی فضا در ویندوز

  10+ راه برای آزادسازی فضا در ویندوز
  25 روز و 4 ساعت قبل

  ممکن است این روزها فضای ذخیره سازی در دیسک سخت و حالت جامد مقرون به صرفه تر باشد ، اما این به معنای نامحدود بودن آن نیست. با توجه به اینکه اکنون بازی ها صدها گیگابایت را اشغال می کنند و به روزرسانی های ویندوز به فضای قابل توجهی بیشتر از گذشته نیاز دارند ، می توانید درایو خود را بیشتر پر کنید. خوشبختانه ، ما چند ترفند سریع داریم که به شما کمک می کند تا هر آنچه را که نیاز دارید از بین ببرید.

  مطلب ساده

  بارزترین نکته به روزهای Windows 95 بازمی گردد. بدیهی است که تخلیه سطل زباله یکی از سریعترین راه ها برای آزاد سازی فضا است. اگر دوست دارید به طور خطرناکی زندگی کنید ، می توانید به ویژگی های سطل آشغال خود بروید و گزینه حذف سریع پرونده ها را هر زمان که حذف شوند فعال کنید ، اما ما آن را توصیه نمی کنیم.

  به هر صورت ، ما فقط این را ذکر کنید زیرا اگر دوست دارید دسک تاپ خود را از هر آیکونی تمیز نگه دارید (به اینجا مراجعه کنید که چگونه می توانید سطل آشغال را دوباره جابجا کنید) ، ممکن است هفته ها از آخرین تخلیه آن بگذرد. همچنین ، ویژگی Storage Sense ویندوز 10 به طور پیش فرض پس از 30 روز سطل آشغال را خالی می کند.

  برنامه های غیرضروری و نرم افزارهای bloat را حذف نصب کنید

   https://techbord.com 10+ راه برای آزادسازی فضا در ویندوز

  این نیز ممکن است یک ایده ساده به نظر برسد ، اما ویندوز دارای چند برنامه و ویژگی است که برای آنها بی فایده است شما. وارد پنجره تنظیمات برنامه شوید و بتوانید برنامه ها را از طریق منوی موجود در آن سریع حذف کنید. برنامه هایی مانند Mixed Reality را می توان از این منو حذف نصب کرد ، اما اگر می خواهید سایر ویژگی های استفاده نشده را حذف کنید ، روی گزینه های اختیاری کلیک کنید و می توانید مواردی مانند Windows Media Player یا Internet Explorer 11 را خلاص کنید.

  ابزار شخص ثالث مانند Revo Uninstaller می تواند در این کار کمک کند و آن را به یک کار 3 کلیک تبدیل کند. این ابزارها همچنین می توانند پس از استفاده از راه حلهای Window ، اطمینان حاصل کنند که همه چیز تمیز است ، پرونده های باقیمانده را حذف کنید.

  پرونده های موقت

   https://techbord.com 10+ راه برای آزادسازی فضا در ویندوز

  رفتن به تنظیمات> سیستم> ذخیره سازی ، به شما فرصتی را می دهد تا ببینید فضای ذخیره شده توسط موقت چقدر است پرونده ها یا بارگیری ها. با کلیک بر روی پرونده های موقت ، می توانید درک دقیق تری از میزان ذخیره سازی داشته باشید و می توانید کادرهای انتخاب را که هنگام فشار دادن دکمه "حذف پرونده ها" اعمال می شوند ، انتخاب کنید.

  تمیز کردن دیسک

  یک روش اضافی برای استفاده کنترل فضای شما استفاده از ابزار پاک سازی دیسک داخلی ویندوز است. Disk Cleanup بخشی از پوشه Windows Administrative Tools در منوی شروع شما است ، یا فقط می توانید آن را در منو جستجو کنید.

  https://techbord.com 10+ راه برای آزادسازی فضا در ویندوز

  هنگام راه اندازی ، درایو را برای تمیز کردن انتخاب کنید و برنامه همه مواردی را که می توانید تمیز کنید نشان می دهد ، از پرونده های موقت گرفته تا تصاویر کوچک ، و فایل های سیستم مانند نصب قبلی ویندوز (و پوشه های Windows.old) و پرونده های مورد نیاز برای به روزرسانی. آنچه را می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و برای تأیید کار "OK" را بزنید.

  Storage Sense

  https://techbord .com 10+ راه برای آزادسازی فضا در ویندوز

  نسخه های اخیر ویندوز 10 دارای یک ابزار خودکار پاک سازی دیسک هستند که به Storage Sense معروف است. آن را در تنظیمات سیستم> فضای ذخیره سازی پیدا کنید.

  راه اندازی Storage Sense به ویندوز اجازه می دهد تا پس از یک دوره تنظیم شده ، پرونده های موقتی و همچنین موارد موجود در بارگیری ها و سطل آشغال را به طور خودکار حذف کند.

  پیش فرض ذخیره مکان ها < p> https://techbord.com 10+ راه برای آزاد سازی فضا در ویندوز

  ویندوز تنظیمات مکان های پیش فرض ذخیره اسناد ، فیلم ها ، تصاویر ، بارگیری ها و موارد دیگر را در پوشه ای در درایو نصب کنید. کسانی که از یک درایو ناب برای سیستم عامل استفاده می کنند ، اما درایوهای دیگر برای بازی ها و پرونده ها ، می خواهند این تنظیم را تغییر دهند تا فضای درایو اصلی آزاد شود.

  با کلیک بر روی "تغییر مکان ذخیره محتوای جدید ”دکمه” امکان انجام این کار را به شما می دهد. این صفحه به شما امکان می دهد مکانهای پیش فرض ذخیره را تغییر داده و حتی مکانها را برای فایلها و برنامه های جدید نصب کنید.

  OneDrive "Files On-Demand "

   https://techbord.com 10+ راه برای آزادسازی فضا در ویندوز

  کسانی که به OneDrive اعتماد می کنند همچنین می توانند از یک ویژگی مفید به نام Files On-Demand استفاده کنند . در حالی که حساب درایو ابری برای ذخیره فایلها در یک مکان متمرکز مفید است ، OneDrive همچنین به شما امکان می دهد از پرونده ها فقط در قالب آنلاین استفاده کنید ، مورد را بارگیری کنید و در صورت کمبود فایل محلی را حذف کنید.

  برای روشن کردن این ویژگی ، به تنظیمات OneDrive خود بروید و کادر زیر Files On-Demand را علامت بزنید. سپس وقتی فایلهای OneDrive خود را مشاهده کردید ، آنها در سه وضعیت مختلف نمایش داده می شوند: پرونده های ابر آبی فقط به صورت آنلاین در دسترس هستند ، مواردی که دارای علامت تیک سبز در یک دایره سفید هستند ، فایلهایی هستند که به صورت محلی ذخیره شده اند و در صورت کمبود فضای کافی به ابر برمی گردند ، و پرونده های دارای علامت سفید در یک دایره سبز به صورت محلی ذخیره می شوند ، که به ابر تبدیل نخواهند شد.

  حذف کاربران

  اگر رایانه شخصی خود را با کسی به اشتراک گذاشته اید که دیگر از دستگاه استفاده نمی کند ، شما می توانند حساب خود را همراه با پرونده ها و پوشه های مرتبط با آنها حذف کنند. این کار از طریق تنظیمات حساب انجام می شود.

  روی مورد Family & Other Users در نوار کناری کلیک کنید ، سپس حسابی را که دیگر استفاده نمی شود انتخاب کنید. از آنجا ، بر روی دکمه حذف کلیک کنید که گفتگوی دیگری درباره حذف حساب و داده ها ایجاد می کند. پس از تصمیم به حذف حساب ، فضای مورد استفاده آن کاربر را در درایو خود آزاد خواهید کرد.

  Hibernate را غیرفعال کنید

  https://techbord.com 10+ راه برای آزادسازی فضا در ویندوز

  خواب زمستانی یک جایگزین کم مصرف برای خواباندن رایانه شما است. این حالت سیستم فعلی شما را بر روی درایو می نویسد ، و به شما امکان می دهد تا رایانه را خاموش کرده و هنگام روشن کردن دوباره به آن حالت بازگردید. همچنین چندین گیگابایت فضا اشغال می کند. برای غیرفعال کردن آن ، یک خط فرمان به عنوان مدیر باز کنید و موارد زیر را تایپ کنید:

  powercfg / hibernate off

  این به شما در ذخیره سازی فضای کافی کمک می کند ، اگرچه Hibernate ذخیره خواهد شد معلول. اگر می خواهید Hibernate را دوباره فعال کنید ، فقط یک خط فرمان به عنوان سرپرست دوباره باز کنید و عبارت زیر را وارد کنید: powercfg / hibernate on

  استفاده از ابزار Compact OS

  سیستم عامل فشرده ابزاری است که برای دستگاه های بسیار فضای ذخیره سازی محدود ، و می تواند به آزاد شدن فضای زیادی کمک کند ، هرچند بالقوه به هزینه عملکرد است. به گفته خود مایکروسافت ، "Compact OS پرونده های سیستم عامل را به عنوان پرونده فشرده نصب می کند. "

  قبل از استفاده از ابزار Compact OS ، توصیه می کنیم نسخه پشتیبان تهیه کنید و فقط از آن استفاده کنید ذخیره سازی نسبتاً سریع. برای استفاده از ابزار ، خط فرمان را به عنوان سرپرست باز کنید. برای فشرده سازی نصب ویندوز 10 دستور زیر را وارد کنید: compact.exe / compactOS: همیشه

  این فرآیند باید چند گیگابایت از فضای ذخیره سازی شما را ذخیره کند. اگر می خواهید تغییر را برگردانید ، یک خط فرمان به عنوان مدیر باز کنید و دستور زیر را تایپ کنید: compact.exe / compactOS: هرگز

  پوشه یا درایو را فشرده نکنید

  اگر درایوهای شما به صورت NTFS قالب بندی شده اند ، شما قادر خواهید بود از ویژگی فشرده سازی داخلی برای صرفه جویی در فضا استفاده کنید. با این حال ، این گزینه می تواند بر عملکرد رایانه شما تأثیر منفی بگذارد ، زیرا داده ها را فشرده و از حالت فشرده خارج می کند.

  شما می توانید یک پوشه یا یک درایو را فشرده کنید. برای فشرده سازی پوشه ، روی آن کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید. سپس روی دکمه Advanced کلیک کنید. سپس کادر کنار "فشرده سازی محتوا برای صرفه جویی در فضای دیسک " را در بخش ویژگی های فشرده سازی یا رمزگذاری علامت بزنید. سپس روی تأیید کلیک کنید ، و درخواست را اعمال کنید. با پاک کردن کادر تأیید می توانید این تغییرات را برگردانید.

  https://techbord.com 10+ راه برای آزاد کردن فضای موجود در Windows

  اگر می خواهید یک درایو کامل را فشرده کنید ، از File Explorer استفاده کرده و به " این رایانه "بروید. سپس باید بر روی درایو مورد نظر برای فشرده سازی راست کلیک کنید ، و Properties را انتخاب کنید. کادر کنار "فشرده سازی این درایو برای صرفه جویی در فضای دیسک " را در برگه عمومی علامت بزنید. سپس روی Apply کلیک کنید. از شما خواسته می شود یک جعبه گفتگو بپرسید که آیا می خواهید این تغییر را در درایو ، زیر پوشه ها و پرونده ها اعمال کنید. انتخاب خود را انجام داده و تأیید را کلیک کنید.

  فراتر از ابزارهای Windows

  اگر این نکات بسیار ساده هستند و کار را به اتمام نمی رسانید ، تهیه یک ابزار تجزیه و تحلیل دیسک عاقلانه خواهد بود. چند گزینه مانند WinDirStat یا Space Sniffer وجود دارد که یک درایو را تجزیه و تحلیل می کند و تصویری از پوشه ها و پرونده هایی که بیشترین فضا را اشغال می کنند ارائه می دهد.

  این تجسم ها می توانند فضای یک برنامه ، برنامه را بهتر نشان دهند یا بازی در حال استفاده است ، و شما می توانید پوشه ها یا پرونده های بزرگ را در مکان های خاص پیدا کنید که گاهی پنهان هستند و یا یافتن آنها دشوار است.

  https://techbord.com 10+ راه برای آزادسازی فضا در ویندوز

  این یک روش عالی برای یافتن و حذف پرونده های موقت از برنامه های خاص یا داده های کاربر است که هیچ کدام نیست دیگر لازم است به عنوان مثال ، در پوشه Windows AppData حافظه پنهان و پرونده های موقتی برای مرورگرها ، پیام رسان ها و سرویس گیرنده های بازی وجود دارد که ممکن است برای حذف رسیده باشند. پوشه های دیگر می توانند شامل نصب کننده های موقت AMD یا نصب کننده بسته درایور Nvidia باشند.

  اگر به ایده هایی از مکان هایی که ممکن است بتوانید فضای ذخیره سازی خود را دوباره بدست آورید نیاز دارید ، در اینجا موارد اندکی وجود دارد:

  پشتیبان گیری موبایل از تلفن یا رایانه لوحی شما پرونده ها برای مرورگرهای وب بلااستفاده ، پیام رسان های فوری و کلاینت های بازی ، تصاویر درایو سیستم عامل قدیمی و سایر پرونده های پشتیبان ایمیل ذخیره شده به صورت محلی (به ویژه پیوست ها) نرم افزار تبدیل فایل با پرونده های رسانه ای ذخیره شده در مکان های تصادفی به صورت محلی ذخیره شده است که می توانید حذف کنید (Dropbox ، Box ، OneDrive و غیره) ابزارهایی که درایورهای شما را به صورت خودکار به روز می کنند ماشین های مجازی بلااستفاده (آنها را به درایو دیگری منتقل کنید) پوشه های temp را در همه جا

   https://techbord.com 10+ راه برای آزادسازی فضا در ویندوز

  گاهی اوقات ویندوز تعداد قابل توجهی از پرونده های قدیمی و غیر ضروری را در پوشه System خود دارد . استفاده از ابزارهایی مانند DriverStore Explorer می تواند به پاکسازی درایورهای ذخیره شده و منسوخ کمک کند.

  همچنین فضای زیادی برای فایلهای فروشگاه Windows Component ذخیره شده است (در \ Windows \ WinSxS) ، که در سفارشی سازی و به روزرسانی ویندوز استفاده می شود ، و عملیات بازیابی سیستم. اگر مایل به پاک کردن فضای خالی هستید ، این را در یک خط فرمان وارد کنید:

  dism.exe / Online / Cleanup-Image / StartComponentCleanup / ResetBase

  این عمل منسوخ شده را حذف می کند پرونده ها و همچنین جدیدترین پرونده های سیستم را تأیید و تعمیر کنید. انجام این کار بر توانایی شما برای پس گرفتن پس از به روزرسانی تأثیر می گذارد ، اما می تواند فضای قابل توجهی را ذخیره کند.

  پیدا کردن و حذف پرونده های تکراری

  https://techbord.com 10+ راه برای آزادسازی فضا در ویندوز

  پاک کردن موارد کپی پرونده راهی عالی برای آزاد سازی فضا است ، اما همیشه نیست ساده ترین روند خوشبختانه ، چند ابزار شخص ثالث وجود دارد که می توانند کار را آسان کنند.

  CCleaner شامل یک ابزار جستجوی پرونده تکراری است ، همچنین Total Commander. برخی از برنامه ها در یافتن و حذف پرونده های تکراری از جمله CloneSpy ، Wise Duplicate Finder ، Duplicate Cleaner و DupScout تخصص دارند.

  آخرین گزینه ها ...

  https://techbord.com 10+ راه برای آزادسازی فضا در ویندوز

  اگر این نکات به اندازه کافی برای آزادسازی فضا کمک نکردند ، چند ترفند دیگر وجود دارد به عنوان آخرین اقامتگاه ذخیره شده است ویندوز دارای عملکرد بازنشانی داخلی است ، که همه چیز را پاک می کند و شما را با یک صفحه تمیز شروع می کند. به تنظیمات> به روزرسانی و امنیت> بازیابی بروید. اولین دکمه شروع به بازنشانی ویندوز 10 می کند.

  و در آخر ، شما همیشه می توانید فایل ها را به یک درایو خارجی منتقل کرده و حافظه داخلی سریع را برای سیستم عامل و برنامه های خود آزاد کنید ، اما این گزینه همیشه هزینه بر است. صادقانه بگویم ، یک درایو 5 ترابایتی با کمتر از 100 دلار اغوا کننده به نظر می رسد.

  نکات مفید بیشتر نحوه رمزگذاری پرونده ها ، پوشه ها و درایوها در مقیاس بندی وضوح ویندوز 10: رمز و راز بازی "4K Gaming": 21 برنامه قابل حمل برای تجزیه و تحلیل و معیار سخت افزار خود داشته باشید .subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ background-size: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: تمام مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، این بدان معناست: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از امکانات