خبر

 • تک بورد - 10 بازی ساز برتر تمام دوران

  10 بازی ساز برتر تمام دوران


  1 ماه قبل

  صنعت بازی‌های ویدیویی بیش از 50 سال است که در حال تکامل و گسترش بوده است، از ماشین‌های آرکید بی‌نقص که با سکه کار می‌کنند تا بازی‌های روی تلفن‌های ما یا حتی از طریق ابر. ژانرهای کامل رشد کرده و متعاقباً سقوط کرده اند، همانطور که استودیوهای بازی سازی در هر اندازه ای رشد کرده اند.

  در حالی که ما در اینجا در TechSpot در مورد بازی‌های ویدیویی زیاد صحبت می‌کنیم، این قطعات تمایل دارند بر روی خود بازی‌ها یا نحوه اجرای آنها بر روی سخت‌افزار مدرن رایانه شخصی تمرکز کنند. با این حال، امروز می خواهیم پرده صنعت را کنار بزنیم و نگاهی به استودیوهای پشت برخی از بازی های مورد علاقه مان بیندازیم تا مشخص کنیم چه چیزی باعث می شود که آنها تیک بزنند. آنها چگونه به صنعت کمک کرده یا بر آن تأثیر گذاشته اند؟ برخی از بزرگترین موفقیت های آنها چیست؟ آنها ترجیح می دهند چه نوع بازی هایی بسازند؟

  برای واضح بودن، استودیوهای زیادی وجود دارند که در این مقاله نخواهید یافت که به همان اندازه شایسته ستایش باشند، اما شامل همه آنها می شود. غیر ممکن باش. بدون هیچ مقدمه ای و بدون ترتیب خاصی، در اینجا 10 بازی ساز برتر TechSpot در تمام دوران آمده است.

  Nintendo

  https://techbord.com 10 <b>بازی</b> ساز <b>برتر</b> <b>تمام</b> دوران

  تاسیس: 23 سپتامبر 1889 < قوی>تخصص ژانر: فرانچایزهای مختلف قابل توجه: Mario، The Legend of Zelda، Pokémon، Donkey Kong، Animal Crossing

  ده ها شرکت بازی بین المللی بسیار موفق در آنجا وجود دارند، اما تعداد کمی می توانند تجربیاتی را ایجاد کنند که برای همه - بدون توجه به سن شما - و همچنین نینتندو جذاب باشد. برای شواهدی از آن فقط باید به موفقیت باورنکردنی سوییچ نگاه کنید. سوئیچ علیرغم عرضه به خوبی در چرخه عمر کنسول های نسل آخر، از زمان عرضه در سال 2017 تاکنون توانسته است بیش از 90 میلیون دستگاه بفروشد و از فروش مادام العمر ایکس باکس وان پیشی بگیرد و به سرعت به پلی استیشن 4 نزدیک شود.

  مردم برای انجام بازی ها کنسول می خرند، و نینتندو برخی از محبوب ترین بازی های اطراف را می سازد، همانطور که برای چندین دهه انجام داده اند - از اوایل دهه 1980، زمانی که این شرکت هنوز سیستم های دستی "Game & Watch" را توزیع می کرد. چرا؟ بستگی داره از کی بپرسی برخی ممکن است بگویند این فرنچایزهای بلندمدت همه جا حاضر هستند که در هسته نینتندو قرار دارند و آن را به جلو می برند. امثال ماریو و پوکمون برخی دیگر استدلال می کنند که باز بودن شرکت در برابر ایده های جدید است که به آن اجازه داده است مرتبط باقی بماند. از این گذشته، چه کسی انتظار داشت که Zelda به یک سندباکس کاملاً جهان باز تبدیل شود؟

  با این حال، موفقیت نینتندو عمیق‌تر از این است. توضیح کلیدی در مورد اینکه چگونه این شرکت توانسته است قلب و ذهن میلیون ها نفر را در سراسر جهان تسخیر کند بسیار ساده است: آنها در درجه اول بر ساخت بازی های سرگرم کننده تمرکز می کنند. ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، مطمئناً همه بازی‌ها با سرگرمی طراحی شده‌اند، درست است؟ تا حدودی، بله.

  اما این روزها، میل به حداکثر رساندن درآمد، دستکاری روانشناسی بازیکنان و نگه داشتن مردم تا زمانی که ممکن است به بازی ادامه داده است، شروع شده است. مسیر. پاس‌های نبرد، خرید لوازم آرایشی، لوت‌باکس، و قفل‌های حمله هفتگی همگی عادی هستند و ممکن است زمان و مکان خاص خود را داشته باشند. اما نینتندو تمایل دارد کمتر به این روندها توجه کند. توسعه دهندگان آن بازی هایی را که می خواهند بسازند می سازند. این بدان معناست که وقتی در یک بازی نینتندو شیرجه می‌زنید، آن را در خالص‌ترین شکل آن تجربه می‌کنید، بدون اینکه موانع مصنوعی شما را ناامید کنند یا مانع پیشرفت شما شوند.

  A دومین عامل کلیدی دسترسی است. در حالی که تلاش می کنم والدین یا برادرزاده جوانم را به چیزی مانند Skyrim یا Assassin's Creed علاقه مند کنم، سیلی زدن به یک کنترلر در دست آنها و دویدن آنها در Breath of the Wild، Animal Crossing، یا Super Mario Odyssey کار بی نقصی بود. روند. ممکن است آن‌ها بلافاصله تمام کنترل‌ها را انتخاب نکرده باشند، اما این واقعیت که بازی‌ها به آرامی مکانیک‌هایشان را به آن‌ها معرفی می‌کنند، و اغلب فضایی برای آزمایش باقی می‌گذارد، یکی از نکات مهم فروش بود.

  به‌طور کلی، توسعه‌دهندگان در نینتندو ترجیح می‌دهد تجربه‌هایی از بازی ایجاد کند که تازه، معمولاً مستقل و قابل بازی توسط تقریباً هر کسی باشد. صرف نظر از تجربه شما از پیچیدگی های بازی های ویدیویی، احتمالاً یک بازی نینتندو وجود دارد که می توانید انتخاب کنید و از آن لذت ببرید. و این را نمی توان برای اکثر استودیوهای توسعه AAA دیگر گفت.

  Bethesda Game Studios

  https://techbord.com 10 بازی‌ساز <b>برتر</b> <b>تمام</b> دوران

  تاسیس: 2001 تخصص ژانر: اولین -بازی‌های نقش‌آفرینی جهان باز شخص فرانچایزهای قابل توجه: The Elder Scrolls, Fallout

  شما به سختی می‌توانید کلمات "open-world" و "RPG" را در یک جمله بدون اینکه کسی کار Bethesda را مطرح کند زیر لب زمزمه کنید. Softworks. این استودیو زمانی مستقل عملاً تعریف کرده است که یک بازی RPG با دنیای باز و فانتزی sandbox مدرن چه می‌تواند باشد.

  جهان‌های پویا با کارها و برنامه‌های NPC واقعی؟ بررسی. توانایی ورود به هر ساختمان و غارت کور از آن؟ بررسی. آزادی بازی کردن هر نوع شخصیتی که می خواهید، با حداقل محدودیت؟ بررسی کنید، بررسی کنید و بررسی کنید. تقریباً همه بازی‌های Bethesda از این فرمول پیروی می‌کنند، و در حالی که برخی ممکن است بگویند کمی کهنه شده است، من خواهش می‌کنم تفاوت داشته باشم. من امروز می‌توانم به راحتی به Skyrim برگردم که در سال 2011 انجام دادم، و با قضاوت بر اساس صحنه مودینگ عظیم بازی -- در مورد آن کمی بیشتر -- من تنها نیستم.

  Bethesda در سال 1986 تأسیس شد، اما تا سال 1996 بود که شروع به ساختن نام واقعی کرد. آن سال بود که Daggerfall منتشر شد. در حالی که نمی‌توانم بگویم لزوماً امروز خوب است، اما گستره وسیع بازی هنوز ذهن را درگیر می‌کند. بیش از 15000 شهر، شهرک و دهکده را در خود جای داده است که در سراسر دنیایی که بر اساس رویه ایجاد شده است، پراکنده شده اند که می تواند روزهای واقعی را برای عبور پیاده روی شما ببرد. با وجود ابتدایی بودن، Daggerfall انکوباتور بسیاری از ویژگی‌هایی بود که بازی‌های Elder Scrolls را امروزی می‌سازند: انجمن‌های صنفی قابل پیوستن، سیاه چال‌های گسترده، توانایی دزدکی کردن، چاقو زدن یا پرتاب کردن طلسم‌ها، و رویکردی آزادانه برای تجهیز و پیشرفت شخصیت. .

  Morrowind با گرافیک سه بعدی، داستان‌های بهتر و دنیای «بیگانه‌تر» پیشرفت‌ها را افزایش داد. این نقشه بسیار بزرگ و مضحک Daggerfall را فدای یک جایگزین کوچکتر و دست ساز کرد، اما برای انجام این کار لازم نبود عمق زیادی را رها کند. بازی هنوز نسبتاً پیچیده است، با تاس‌های سبک DND برای حملات، قطعات دنده‌ای که به قسمت‌های جداگانه بدن شما شکاف می‌دهند، و ایجاد طلسم سفارشی.

  بازی‌های جدیدتر Bethesda مانند Fallout 3، Skyrim، و Oblivion، همگی گام‌های بیشتری به جلو برداشتند، به ویژه در حوزه گرافیک، شبیه‌سازی جهان و محدوده. اگرچه اغلب به قیمت پیچیدگی مکانیکی اصلی است. اما این خوب است. در پایان روز، من شرط می بندم که اکثر مردم بازی های Bethesda را برای مکانیک های رزمی سخت (که همیشه درهم و برهم هستند) بازی نمی کنند.

  بزرگترین نقطه قوت Bethesda به عنوان یک استودیو توانایی آن در بازیکن را به داخل بکشید و آنها را به طور کامل در دنیایی غوطه ور کنید که واقعی است. از آنجایی که ما در مورد جهان‌هایی صحبت می‌کنیم که در آن اژدها، جادو، نکرومانسرها و جهش‌یافته‌ها امری عادی هستند، این یک شاهکار است!

  وقتی در جنگلی در Skyrim قدم می‌زنم یا مخفیانه از میان شهری ویران شده در اسکایریم عبور می‌کنم. Fallout 4، می توانم برای یک لحظه فراموش کنم که دارم یک بازی ویدیویی انجام می دهم. تعداد کمی از توسعه دهندگان بازی موفق به برانگیختن این حس شگفتی و غوطه وری می شوند و این همان چیزی است که Bethesda را به یکی از بهترین استودیوهای اطراف تبدیل می کند.

  Bioware

  https://techbord.com 10 بازی‌ساز <b>برتر</b> <b>تمام</b> دوران

  تاسیس: 1 فوریه، 1995 تخصص ژانر: بازی های نقش آفرینی مبتنی بر انتخاب فرانچایزهای قابل توجه: جلوه های انبوه، عصر اژدها

  اگر به طور هذلولی بگوییم که بتسدا ادعای ژانر RPG جهان باز را داشته است، ما در مورد Bioware و RPG های داستان محور نیز همین را می توان گفت. تقریباً هر گیمری درباره موفقیت‌ها (و شکست‌های Bioware) شنیده است و احتمالاً یک یا چند بازی خود را انجام داده است. چه یک کلاسیک مانند Dragon Age: Origins یا چیزی کمی مدرن‌تر مانند Mass Effect 3 و Dragon Age: Inquisition.

  در حالی که استودیو در سال‌های اخیر با انتشارهای مشکوکی مانند Anthem و Mass Effect: Andromeda دست و پنجه نرم کرده است. ، تاریخچه Bioware برای خود صحبت می کند. این شرکت در سال 1996 با یک بازی رزمی مکانیکی به نام "Shattered Steel" شروع کرد، اما تا سال 1998 که اولین بازی Baldur's Gate منتشر شد، به موفقیت خود ادامه نداد. Infinity Engine RPG که توسط Interplay Entertainment منتشر شد، برای بسیاری اولین بازی واقعی D&D بود. بسیاری از کلاس‌ها و مسابقاتی که در Dungeons & Dragons نسخه دوم پیدا می‌کنید، از جمله Fighter، Druid، Mage، Thief، Bard، و موارد دیگر را داشت.

  Baldur's گیت با موتور اینفینیتی که اکنون بدنام است کار می کرد: موتوری که برای ماجراجویی های ایزومتریک 2 بعدی (یا هیبریدی 2 بعدی/3 بعدی) طراحی شده است. The Engine در ژانر RPG تحول آفرین بود، و ایجاد آن دلیلی است که ما بزرگانی مانند Pillars of Eternity، Planescape: Torment و احتمالاً حتی (کمی) عناوین مدرن تر مانند Star Wars: Knights of the Old Republic را داریم که بایوور هرگز چنین نخواهد کرد. در صورتی که با بازی های اینترنت اکسپلورر به موفقیت اولیه ای دست پیدا نکرده بود.

  بدیهی است که Bioware مدرن با سه دهه قبل بسیار متفاوت است. با این حال، به استثنای انتشارات اخیر، استودیو هرگز دست از نوآوری و فراتر رفتن از مرزهای RPG های داستان محور برنداشت. شوالیه های جمهوری قدیم که در بالا ذکر شد، اگر نگوییم بهترین بازی جنگ ستارگان، اغلب به عنوان یکی از بهترین بازی های جنگ ستارگان در نظر گرفته می شود. این به بازیکنان این امکان را می داد که از هیچ سفری کنند تا جدی شوند، در حالی که در طول مسیر تصمیمات اخلاقی سختی می گرفتند که به نظر می رسید واقعاً بر داستان و شخصیت های متعدد آن تأثیر بگذارد.

  https://techbord.com 10 بازی‌ساز <b>برتر</b> <b>تمام</b> دوران

  Dragon Age: Origins از بسیاری جهات یکسان بود و شبیه به KOTOR بازی می‌کرد . همان دیدگاه سوم شخص، همان مکانیک های مهمانی، و همان تاکید بر داستان، تصمیم گیری ها و مدیریت روابط پیچیده شخصیت ها را داشت. این فقط با گرافیک (بسیار) بهتر، یک محیط فانتزی، و سیستم معروف "Origin" که به هر شخصیت یک داستان منحصر به فرد و قابل بازی بر اساس کلاس یا نژادشان می داد، این کار را انجام داد. اگرچه این سیستم در آن زمان انقلابی بود، اما هنوز به طور صادقانه در یک بازی مدرن بازسازی نشده است - شاید Dragon Age 4 سرانجام آن را تغییر دهد؟

  مجموعه Mass Effect بر اساس این پایه محکم با سبک هنری جدید ساخته شده است. و یک محیط بسیار جدید با برخی از جذاب ترین شخصیت هایی که در یک بازی ویدیویی دیده ایم. مبارزات سبک کاور تیراندازی سوم شخص را اضافه کرد که به نظر می‌رسید با هر انتشار بهتر می‌شد و حس تداوم بین عناوین به لطف سیستم ذخیره واردات در ۲ و ۳.

  مهم نیست که برخی از آنها چقدر بد هستند. نسخه‌های اخیر ممکن است از نظر انتقادی یا مالی شکست خورده باشند، اگر به DNA اصلی یک بازی کلاسیک Bioware نگاه کنید، نوع تأثیری که این استودیو طولانی مدت بر صنعت بازی داشته است، آشکار می‌شود.

  بازی‌های Rockstar


  تگ ها:

  بازی , برتر , تمام , دوران


  v 14
خبرهای دیگر از امکانات

 • تک بورد - چه اتفاقی برای هات میل افتاده است؟

  در اواسط دهه 90 تلقی شدن به عنوان یک بزرگ فناوری کار چندان سختی نبود. تنها چیزی که واقعاً برای تحت تأثیر قرار دادن توده ها نیاز داشتید، یک آدرس پست الکترونیکی خفن، یا به اختصار افزودنی ایمیل بود.

 • تک بورد - به روز رسانی قیمت و در دسترس بودن GPU: ژانویه 2022

  میانبرهای خرید:

 • تک بورد - 4K در مقابل 1440p در مقابل 1080p: چه مانیتوری بخریم؟

  میانبرهای خرید:

 • تک بورد - 20 سال بازی Pro Evolution Soccer: PES vs FIFA

  PES در مقابل FIFA... برای حدود 20 سال، طرفداران فوتبال انجمنی که گیمر هم بودند همین را به شما می‌گفتند: بازی‌های سری FIFA ممکن است جو و سرگرم‌کننده باشند، اما اگر می‌خواهید یک بازی فوتبال که در واقع مانند فوتبال باشد، با بازیکنان زیادی که در هر حر...

 • تک بورد - تاریخچه مختصری از CPU دسکتاپ چند هسته ای

  سخت است که بیش از حد تأکید کنیم که کامپیوترها تا چه حد پیشرفت کرده اند و چگونه تقریباً همه جنبه های زندگی ما را متحول کرده اند. از دستگاه‌های ابتدایی مانند توستر گرفته تا دستگاه‌های پیشرفته مانند فضاپیماها، به سختی می‌توانید این دستگاه‌ها را که از...

 • تک بورد - Rob's Alder Lake Windows 11 Rig Build Log: انتخاب اجزا، قیمت، ساخت و عملکرد بازی

  این یک اعتراف است: من تقریباً یک دهه است که یک رایانه شخصی از ابتدا نساخته ام. مطمئناً، من RAM را جایگزین کرده‌ام، درایوهای حالت جامد، یک خنک‌کننده جدید و چندین کارت گرافیک اضافه کرده‌ام، اما آخرین باری که با انبوهی از اجزای جعبه‌ای آماده برای کنا...

 • تک بورد - چه اتفاقی برای فلیکر افتاده است؟

  در سال 2007، فلیکر محبوب‌ترین سایت اشتراک‌گذاری عکس اختصاصی در وب بود و از نظر تعداد تصاویر جدید آپلود شده رشد تصاعدی داشت. هیچ اینستاگرام یا Unsplash در اطراف وجود نداشت، و اساساً فلیکر می توانست به این تبدیل شود. یک دهه بعد، در سال 2018، فلیکر ب...

 • تک بورد - فیس بوک و سال وحشتناک، وحشتناک، نه خوب، نه بسیار بد

  آیا تغییر نام می تواند شهرت لکه دار شرکت را نجات دهد؟
  کاش سال 2021 سال بهتری بود؟ فیس بوک نیز احتمالا این کار را می کند. این شرکت مدت‌هاست که مورد انتقاد سیاستمداران، ناظران رسانه‌ها و حامیان مصرف‌کننده قرار گرفته است، اما تا سال 2021 بود که اح...

 • تک بورد - معامله مخفی اوگاندا که NSO را در آستانه سقوط قرار داده است

  زمانی که دیپلمات‌های آمریکایی در اوگاندا توسط پگاسوس هک شدند، اوضاع تغییر کرد.
  در فوریه 2019، یک زن اسرائیلی روبروی پسر رئیس‌جمهور اوگاندا نشست و سخنی جسورانه انجام داد - آیا او می‌خواهد مخفیانه هر تلفنی در جهان را هک کند؟