خبر

 • تک بورد - گالری طرح بندی صفحه کلیدهای عجیب و غریب: از Colemak تا C 'HWERTY

  گالری طرح بندی صفحه کلیدهای عجیب و غریب: از Colemak تا C 'HWERTY
  17 روز و 5 ساعت قبل

  جایی مثل ردیف خانگی وجود ندارد ، درست است؟ "ASDF " و "JKL:" فقط کلیدهایی نیستند که انگشتان ما روی آنها قرار می گیرند ، آنها دوستان ما هستند. خوب ، شاید کمی زیاد باشد ، اما بدون شک همه ما از تایپ حروف اول خود فاصله زیادی گرفته ایم. در اولین روزهای تایپ کردن ، با وجود همه بازی های سرگرم کننده در CD-ROM آموزش دهنده تایپ ، تنظیمات صفحه کلید گیج کننده و تصادفی بود.

  سرانجام ، پیمایش در طرح طبیعت دوم شد و امروز من اینجا هستم ، بدون آنکه نیاز به نگاه کردن داشته باشم ، با سرعت بی پروا تایپ می کنم. دوین هفت ساله کاملاً تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. احتمالاً به راحتی می توان گفت که بسیاری از ما چیزهای فراتر از صفحه کلید استاندارد QWERTY را نمی دانیم. اما موارد بسیار بیشتری وجود دارد خیلی زیاد.

  بیایید نگاهی به چند طرح بندی صفحه کلید محبوب و منطقه ای بیندازیم. احتمالاً به این زودی ها شما را وادار به تعویض نمی کنند ، اما ارزش یک نگاه کوتاه را دارد. هرچه بیشتر بدانید ، و همه اینها.

  https://techbord.com A گالری طرح بندی صفحه کلیدهای عجیب و غریب: از Colemak به C \ \'HWERTY

  توجه: این ویژگی در ژوئن 2016 منتشر شد. ما آن را به عنوان بخشی از ابتکار # Thhbackback پنجشنبه خود جلب کرده ایم.

  Dvorak

  به دنبال این نباشید که "Dvorak" در طرح بندی نوشته شده است مانند من - این نام شخصی است که آن را در سال 1936 ثبت اختراع کرد ، آگوست دووراک. وی احساس کرد که استفاده از QWERTY یک درد است و برای کارآیی بیشتر طرح خود را توسعه داده است.

  به نظر می رسد مطالعات موافق هستند و شاید به این دلیل است که هنگام استفاده از Dvorak ، 70 درصد از سکته های مغزی در ردیف خانگی است (در مقابل 32 درصد هنگام استفاده از QWERTY.)

  https://techbord.com گالری صفحه کلید عجیب چیدمان ها: از Colemak به C \ \'HWERTY

  هنگام استفاده از Dvorak ، متوجه خواهید شد که بیش از نیمی از سکته های مغزی شما با دست راست است. دووراک این کار را عمداً انجام داد ، بر این اساس که راست دست اکثر مردم است. یادداشت جالب (حداقل برای نویسندگان بیهوده): همه واکه ها در ردیف خانه هستند.

  کولماک

  کولمک را می توان QWERTY-lite دانست. فقط 17 تفاوت در چیدمان کلید بین این دو وجود دارد ، به علاوه یک کلید backspace دوم جایگزین کلید Caps Lock می شود. Colemak ترکیبی از کلمن (نام خانوادگی سازنده) و Dvorak است.

   https://techbord.com گالری طرح بندی صفحه کلیدهای عجیب و غریب: از Colemak تا C \ \'HWERTY

  طرح به وضوح فقط یک نسخه جدید از Dvorak نیست ، هرچند ، تلاشی برای رفع آن است مشکلات Dvorak در حالی که کاربران QWERTY را مرعوب نمی کند. با نگاه به طرح Colemak به عنوان یک تایپیست QWERTY ، تصور تغییر کار ساده تر از این است که اگر به Dvorak نگاه می کنید.

  QWERTZ

  \"

  هنگامی که از سوراخ خرگوش طرح بندی صفحه کلید پایین می روید ، کاملاً واضح است که QWERTY قدرت زیادی در بسیاری از جهان دارد. به عنوان مثال ، QWERTZ یک سازگاری جزئی است که معمولاً در اروپای مرکزی (آلمان ، اتریش ، جمهوری چک و دیگر کشورهای نزدیک استفاده می شود.) به دو دلیل کلیدهای Z و Y روشن می شوند. اول ، زیرا Z در آلمان بیشتر از Y استفاده می شود. دوم اینکه ، T و Z با هم استفاده می شوند ، منطقی است که T و Z در کنار هم قرار بگیرند. همچنین می توانید مصوت های umlauted (ä ، ö ، ü) را در این طرح پیدا کنید و یک کلید Alt Gr برای دسترسی به سطح سوم تعیین کلید وجود دارد.

  AZERTY

  https://techbord.com گالری طرح بندی صفحه کلیدهای عجیب و غریب: از Colemak تا C \ \'HWERTY \

  در اینجا مثالی دیگر از طرح تقریباً QWERTY. این کشور در بیشتر کشورهای فرانسوی زبان مورد استفاده قرار می گیرد ، اگرچه فرانسه و بلژیک هرکدام تغییرات ملی خود را در طرح دارند و همه از آن خوششان نمی آید. مبادله Q با A و W با Z در ردیف بالا انجام می شود. نقطه ویرگول برای کلید M تغییر می کند. اگر بخواهم کنار یک صفحه کلید AZERTY بنشینم ، بزرگترین تغییر این خواهد بود که عملکرد ردیف شماره تغییر می کند.

  Maltron

  \"

  حالا بیایید از یک کهکشان دور ، بسیار دور از QWERTY بازدید کنیم . صفحه کلید Maltron غیرعادی به نظر می رسد ، اما با در نظر گرفتن ارگونومی طراحی شده است - بنابراین ممکن است دستان دردناک و مچ دست شما را تسکین دهد. صفحه کلید به صورت تکه ای جدا شده و اعداد در وسط قرار دارند. مربع سمت چپ حروف دارای ANISF برای ردیف خانه است و ردیف اصلی مربع سمت راست DTHOR است. شرکتی که پشت این صفحه کلید غیرمعمول است ، PCD Maltron ، در سال 1977 به عنوان پاسخی به مسائل مربوط به طرح QWERTY شروع به کار کرد و برخی از طرفداران پرشور را پیدا کرده است.

  JCUKEN

  \"

  بنابراین در مورد کشورهایی که الفبای کاملا متفاوت با الفبای انگلیسی مبتنی بر لاتین است؟

  در روسیه از الفبای سیریلیک استفاده می شود و از سال 1917 (زمانی که روسیه الفبای خود را اصلاح کرد تا برخی حروف را حذف کند) ، JCUKEN (همچنین به نام YCUKEN شناخته می شود ، YTsUKEN و JTSUKEN) به عنوان طرح صفحه کلید پیش فرض عمل کرده است. طرح منظم QWERTY به عنوان یک عملکرد دوم در همان صفحه کلید همانطور که در عکس بالا نشان داده شده است ، حفظ می شود.

  BÉPO

  \"

  بیایید صفحه کلید فرانسوی دیگری را بررسی کنیم. طرح BÉPO برای سهولت برنامه نویسی و افزایش کارایی طراحی شده است (شبیه Dvorak.) این تنظیم خاص براساس مطالعه آماری زبان فرانسوی است. مردم می گویند تایپ با BÉPO آسان تر است زیرا کلیدهایی که اغلب در ردیف خانه استفاده می شوند. BÉPO شخصیت های زیادی دارد که در طرح AZERTY گم شده اند ، از جمله:

  همه زبان های رسمی اتحادیه اروپا بر اساس الفبای لاتین. کسانی که اسپرانتو هستند ولزی ترکی و آذری؛ ایسلندی ؛ حروف یونانی چهره ها ¹²³⁴⁵ غرفه داران و سرنخ ها برخی از نمادهای ریاضی ، بیشتر نمادهای ارزی ؛ بیش از 500 کاراکتر از طریق یک سیستم بیست کلید مرده قابل نقد است. صفحه کلید F ترکی

  https://techbord.com گالری طرح بندی صفحه کلیدهای عجیب و غریب: از Colemak به C \ \'HWERTY

  جستجوی این صفحه کلید من را به جالب ترین (و اولین مقاله) من در مورد ماشین تحریر ترک خوانده است. صفحه کلیدهای QWERTY در ترکیه بسیار رایج است ، اما در سال 1955 ، صفحه کلید F ترکی اختراع شد تا تایپ کردن زبان محلی را کارآمدتر کند.

  در مورد آن اینگونه فکر کنید: "فقط به Scrabble نگاه کنید: هر زبان را با دقت ببینید به هر حرف مقدار متفاوتی اختصاص می دهد و تعداد مشخصی از هر کاشی را در کیسه قرار می دهد. بازی Scrabble در رومانی با کاشی های انگلیسی چندان منطقی نخواهد بود و با این وجود در بیشتر اروپا ما بر اساس نحوه کار انگلیسی از ماشین تحریر استفاده می کنیم. "

  C \ \'HWERTY - برتون

  https://techbord.com گالری طرح بندی صفحه کلیدهای عجیب و غریب: از Colemak به C \ \'HWERTY \

  بیایید به یکی دیگر از طرح های صفحه کلید برای فرانسوی زبان ها نگاه کنیم ، درست است؟ این اخبار است زیرا دولت برای تغییر پیش فرض طولانی مدت ، AZERTY ، تحت فشار قرار گرفته است. این طرح در سال 2003 ارائه شد و صفحه کلید ساخته شده برای کسانی است که به زبان برتون صحبت می کنند ، زبانی که در مناطقی از شمال غربی فرانسه صحبت می شود. هنگام مقایسه این طرح با AZERTY ، A با حرف برتون C’H (از نظر صدا شبیه \'ch\' آلمانی) و Z مبادله با W.

  var googletag = googletag || {} ؛ googletag.cmd = googletag.cmd || [] googletag.cmd.push (تابع () {googletag.pubads (). نمایش (\ \'/ 8095840 / .2_A.35940.4_techbord.com_tier1 \\' ، [300 ، 250] ، \ \'div-pg-ad-1569574001-2 \ \')؛})؛ صفحه کلید "هر طرح \"

خبرهای دیگر از امکانات