خبر

 • تک بورد - چگونه منوی زمینه Windows 10 را سفارشی کنیم

  چگونه منوی زمینه Windows 10 را سفارشی کنیم
  23 روز و 12 ساعت قبل

  اگر علامت آن برداشته نشود ، طولی نمی کشد که منوی زمینه ویندوز بهم ریخته است. داشتن موارد زیاد در منوهای کلیک راست می تواند خصوصاً آزاردهنده باشد زیرا نمی توانید از ماوس برای پیمایش استفاده کنید ، باید روی فلش های بالا و پایین لیست کلیک کنید و ما شرط می بندیم که در حداقل یک برنامه در منوهای زمینه شما که هرگز استفاده نمی کنید.

  برعکس ، مدیریت منوی زمینه برای کار به نفع شما می تواند یک تغییر مفید در سیستم عامل شما باشد ، یا حداقل خلاص شدن از شر چیزهای بی فایده ای که برنامه های شخص ثالث ممکن است در آنجا اضافه کرده باشند .

  ابزارهای مختلف روند افزودن میانبر به نرم افزار ، برنامه های کمکی و مقاصد بازدید شده در اطراف ویندوز را ساده کرده اند. مایکروسافت قبلاً با کلیک راست روی منوی شروع یا زدن کلید Windows + X روی صفحه کلید دسترسی به پانل های کنترل مختلف و مکانهای مدیریت سیستم در ویندوز را آسان کرده است ، اما موارد مفید زیادی در منوهای کلیک راست وجود ندارد (راست کلیک روی دسک تاپ ، روی پرونده ها و پوشه ها و غیره).

  به عنوان مثال ، ما به روش هایی پرداخته ایم که می توانید سطل آشغال را از دسک تاپ ویندوز حذف کنید ، و آن را در جای دیگری قرار دهید که به همان اندازه قابل دسترسی و مفید باشد.

  اگرچه ما هیچ روش برای قرار دادن آن در هر منوی زمینه را در آن زمان پوشش نداده ایم ، با اضافه کردن یک میانبر برای تخلیه بازیافت با کلیک راست روی دسک تاپ خود ، بدون داشتن نمادی روی دسک تاپ ، دسترسی به آن را بیشتر می کند.

  ایده های دیگری که ممکن است ارزش افزودن به منوی زمینه ویندوز را داشته باشد عبارتند از:

  خط فرمان در سطح مدیر توانایی مالکیت پرونده ها و پوشه ها میانبرها برای راه اندازی مجدد / خاموش کردن / به حالت تعلیق درآوردن سیستم شما نرم افزار مفید در منوهای خاص مانند SpaceSniffer هنگام کلیک راست بر روی هارد دیسک دسترسی به پاکسازی دیسک یا بازیابی سیستم و غیره که در منوهای بیشتری دفن شده اند

  https://techbord.com نحوه شخصی سازی منوی زمینه Windows 10

  توجه داشته باشید که ابزار "Computer Management " در ویندوز دسترسی به مدیر دیسک بومی سیستم عامل ، مدیر دستگاه ، نظارت بر عملکرد ، برنامه ریز کار ، نمایش رویداد ، خدمات و غیره را همه در یک مکان فراهم می کند. .

  شما می توانید مدیریت کامپیوتر را از لیستی که هنگام کلیک راست روی منوی "شروع" ظاهر می شود راه اندازی کنید ، اما اگر به یک میانبر برای یکی از آن مکان ها فکر می کنید ارزش افزودن آن را در جای دیگری دارد.

  همچنین به خاطر داشته باشید که بسیاری از ابزارهای منوی زمینه ای که ما آزمایش کردیم فقط اگر آنها را به عنوان سرپرست راه اندازی کنیم ، می تواند به درستی اجرا شود ، این گزینه باید هنگام کلیک راست روی گزینه قابل اجرا در ویندوز در دسترس باشد ، اگرچه می توانید با کلیک بر روی برنامه ، Control و Shift را روی صفحه کلید خود نگه دارید تا با مدیر باز شود حقوق.

  افزودن و حذف موارد منوی زمینه

  اگر می خواهید فقط یک مورد را حذف کنید ، بهتر است مستقیماً از طریق گزینه های ارائه شده توسط خود نرم افزار مراجعه کنید.

  سریعترین مسیر بعدی ممکن است نرم افزاری باشد که در CCleaner Portable تعبیه شده است (Tools> Startup> Context Menu) ، اگرچه لیست کاملی از نرم افزارها از منوهای زمینه ما در حین آزمایش ارائه نمی شود ، بسیار مفید است و ما این نسخه قابل حمل از برنامه را توصیه کنید که فقط آنچه را که نیاز دارید انجام می دهد و بعداً می توانید آن را حذف کنید.

  Glary Utilities عملکردی مشابه با رابط کاربری بهتر را ارائه می دهد ، اگرچه برای همیشه رایگان نیست.

  https://techbord.com نحوه سفارشی کردن منوی زمینه Windows 10

  جایزه

  شما می توانید منوهای زمینه را طوری تنظیم کنید که در سمت چپ یا راست جایی که کلیک می کنید بدون هیچ گونه نرم افزار دیگری ظاهر شود. برای راه اندازی تنظیمات Tablet PC ، یک اعلان Run را باز کرده و پوسته را وارد کنید ::: {80F3F1D5-FECA-45F3-BC32-752C152E456E}. برای تنظیمات "دست دادن " به تب "Other " بروید.

  https://techbord.com نحوه سفارشی سازی منوی زمینه Windows 10

  ابزارهای بیشتر اختصاص داده شده به Task Easy Context Menu

  رابط کاربری مستقیم ، اگرچه مدرنترین نیست. شامل طیف وسیعی از گزینه های منوی منحصر به فرد مانند امکان مسدود کردن ورودی صفحه کلید / ماوس ، راه اندازی مجدد ویندوز اکسپلورر ، کپی کردن IP و میانبر خالی سطل بازیافت فوق الذکر همراه با موارد مورد انتظار برای Run ، regedit ، Services ، Msconfig و غیره هنگامی که روی دسک تاپ ویندوز 10 کلیک راست می کنید در سه زیر منوی جدید توزیع می شود.

  https://techbord.com نحوه شخصی سازی منوی زمینه Windows 10

   https://techbord.com نحوه شخصی سازی ویندوز 10 منوی زمینه

  همچنین بخشهایی برای ویرایش منوی زمینه پوشه ها ، پرونده ها ، پرونده های موجود ، درایوها و My Computer وجود دارد ، پشتیبانی از ایجاد گزینه های منوی سفارشی با کلیک روی دکمه " ویرایشگر لیست " (در تصویر بالا) ، و در آزمایش ما "ContextMenu Cleaner" (تصویر زیر) که در این ابزار تعبیه شده است ، حذف موارد ناخواسته منوی زمینه را آسان تر می کند.

  این یک لیست کامل را ایجاد می کند بدون درهم و برهمی و آسان است که یک مورد خاص را فعال یا غیرفعال کنید. همانطور که قبلا ذکر شد ، ما نمی توانیم PDF Architect را در CCleaner (یا ابزارهای دیگر) پیدا کنیم ، در حالی که آنها برای غیرفعال کردن در منوی Easy Context به راحتی در دسترس بودند.

  قبل و بعد از آن ...

  https://techbord.com نحوه سفارشی سازی منوی زمینه Windows 10

  https://techbord.com نحوه شخصی سازی منوی زمینه Windows 10

  Filemenu Tools

  بیشترین گزینه را از نرم افزار آزمایش شده دارد و یک رابط صیقل داده شده البته بسیار ورودی که احتمالاً فقط برای کاربران پیشرفته یا هر کسی که قصد استفاده از منحنی یادگیری را دارد جذاب خواهد بود.

   https://techbord.com نحوه سفارشی سازی Windows 10 Context Menu

  راست کلیک بر روی Enhancer

  ویژگی های محدود در نسخه رایگان ، با استفاده از ابزارهای نامربوط به صورت انبوه (تأیید کننده پرونده SFV ، تغییر نام پرونده ، مدیر پسوند پرونده) ، پرداخت شده دارای ویژگی کاملتری با قیمت 9.99 دلار (افزودن میانبرها ، زیر منو بازدید کنندگان ، حذف موارد ...). در حفظ وضعیت تنظیمات مشکل داشت ، اما منوی Easy Context در بعضی مواقع نیز دچار مشکل می شد.

  https://techbord.com چگونه می توان Windows 10 Context Menu

  راست کلیک کنید Extender v2

  شما نمی توانید موارد سفارشی خود را اضافه کنید یا مواردی را که قبلا در منوهای زمینه خود هستند حذف کنید ، اما با راست کلیک راست به شما امکان افزودن / حذف را می دهد ابزارها و گزینه هایی که درون نرم افزار تعبیه شده اند ، که عمدتا شامل میانبرهای مکان های اطراف ویندوز هستند. دسترسی داخلی برای ایجاد / بازیابی پشتیبان های رجیستری و نقاط بازیابی سیستم را فراهم می کند.

  دستیابی به برخی از این موارد از رجیستری ویندوز

  همچنین می توانید مواردی را از منوی زمینه از رجیستری ویندوز اضافه و حذف کنید ، هرچند که به آسانی و قابل اعتماد بودن استفاده از یکی از ابزارهای توصیه شده نیست.

  برای شروع ، با زدن کلید Windows + R و وارد کردن regedit ویرایشگر رجیستری ویندوز را راه اندازی کنید.

  به Computer \ HKEY_CLASSES_ROOT بروید \ * \ shell و Computer \ HKEY_CLASSES_ROOT \ * \ shellex برای یافتن بسیاری از ورودی های منوی زمینه برنامه و حذف مواردی که دیگر نمی خواهید.

  توجه: ما توصیه می کنیم قبل از شروع ، از رجیستری خود نسخه پشتیبان تهیه کنید (File> Export> Save the file). برای بازیابی پرونده ذخیره شده ، به جای وارد کردن کلیک کنید.

  https://techbord.com نحوه شخصی سازی منوی زمینه Windows 10

   https://techbord.com نحوه شخصی سازی منوی زمینه ویندوز 10

  https://techbord.com نحوه شخصی سازی منوی زمینه Windows 10

  شما می توانید موارد سفارشی را از فهرست رجیستری به منوی زمینه دسک تاپ خود اضافه کنید ، مانند راه انداز میانبر برای یک برنامه.

  به Computer \ HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ Background \ shell \ بروید ، و سپس ...

  بر روی "shell " کلیک راست کرده و به New> Key بروید - نام برنامه ای را که قرار است راه اندازی کنید به آن بدهید. روی آن ورودی جدید کلیک راست کرده و کلید جدید دیگری به نام "command " درست کنید روی مقدار پیش فرض در سمت راست راست کلیک کرده و آن را اصلاح کرده و به آن فهرست دایرکتوری اجرایی https://techbord.com نحوه شخصی سازی منوی زمینه Windows 10 https://techbord.com چگونه می توان Windows 10 10 Menu Context Menu نکات مفید بیشتر 5 نشانه ای که درایو ذخیره سازی شما در معرض شکست است یافتن مارک مادربرد و برنامه های مدل 21 برای تجزیه و تحلیل و عیب یابی سخت افزار شما" به عنوان مدیر "اجرا شود: معنی چیست؟ .subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ اندازه پس زمینه: حاوی background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: تمام مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، این بدان معناست: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از امکانات