خبر

 • تک بورد - چرا فایل های تصویری به فرمت های مختلف نیاز دارند؟

  چرا فایل های تصویری به فرمت های مختلف نیاز دارند؟
  16 روز و 18 ساعت قبل

  اکثر عکس های دیجیتالی شما با فرمت JPEG (a.k.a. JPG) ذخیره می شوند ، اما وقتی این روزها تصویری را از وب بارگیری می کنید ، ممکن است از قالب مدرنتر WebP استفاده کنید. به احتمال زیاد شما با انیمیشن های GIF آشنا هستید که ده ها سال قدمت دارند اما با برچسب ها و میم ها به محبوبیت خود رسیده اند. و حتی وقتی می خواهید اسکرین شات را در Paint ذخیره کنید ، گزینه های زیادی برای نوع فایل در اختیار شما قرار می گیر

  اما چرا ما به انواع مختلفی از فایل ها نیاز داریم؟ تفاوت آنها چگونه است و فرمت های جدیدتر چگونه بهتر هستند؟ هنگام ذخیره تصویر ، از کدام باید استفاده کنید؟ در اینجا یک آغازگر در ارتباط ترین و اصلی ترین قالب های فایل تصویر وجود دارد ، بنابراین می توانید آنها را بهتر بشناسید و مزایای آنها در کجا نهفته است.

  GIF: web انیمیشن های دوستانه

  قالب تبادل گرافیکی در سال 1987 توسط Compuserve با هدف بلند پروازانه معرفی شد: محبوبیت تصاویر رنگی به صورت آنلاین. این فرمت همچنین قادر بود چندین تصویر را در یک فایل واحد ذخیره کند ، و اساساً قبل از امکان قرار دادن ویدیو در صفحه وب ، متحرک سازی می کرد.

  چرا از نظر فضا بسیار کارآمد است؟ تا حدی به این دلیل که هر تصویر در یک فایل GIF فقط از یک پالت تا 256 رنگ از 16.7 میلیون رنگ RGB استفاده می کند (اگرچه همان فایل می تواند شامل تصاویری باشد که از پالت های مختلف 256 رنگ استفاده می کنند). از سال 1989 این قالب از شفافیت پشتیبانی می کند و این امکان را ایجاد می کند که لوگوهای غیر مستطیلی برای استفاده در رنگهای مختلف پس زمینه ایجاد شود.

  https://techbord.com چرا فایل های تصویری به فرمت های مختلف نیاز دارند؟

  چیزهای بی اهمیت: چگونه "GIF " را تلفظ می کنید؟

  از قضا ، همانطور که ویدیو دارد اجرای آسان تر بر روی اینترنت ، GIF ها جایگزین کلمات شده اند. فیس بوک از سال 2015 فقط GIF ها را به طور رسمی پشتیبانی می کند و از سال 2018 فقط بخشی از استوری های اینستاگرام به صورت برچسب بوده است.

  GIF های متحرک حداقل به دو دلیل مورد پسند کاربران قرار می گیرد: در بخش نظرات در برابر متن و تصاویر ثابت ظاهر شوید. دوم ، انتقال احساسات از طریق انیمیشن بسیار کمتر از مهارت و کلمات یا یک تصویر واحد است. کافی است به بخش Giphy "trending " نگاه کنید تا ببینید احساسات اصلی ترین استفاده GIF های آنلاین است.

  انیمیشنی که در زیر مشاهده می کنید یک GIF نیست . Giphy به شما امکان می دهد در صورت تمایل یک فایل GIF قابل حمل را مشاهده و بارگیری کنید ، اما برای نشان دادن این امر به صورت عملی ، یک فایل ویدئویی MP4 با وزن تنها 1.5 مگابایت در مقابل GIF 11 مگابایتی با کیفیت معادل تعبیه شده است.

  وصیت واقعی اهمیت GIF ها این است که این نام از عمر خود قالب فراتر رفته است. به عنوان مثال ، فایل های "فرمت" GIFV که توسط Imgur استفاده می شوند ، ویدئوهای کوتاه و حلقه دار هستند که اندازه آنها به اندازه کافی کوچک است و می توانند به عنوان GIF استفاده شوند (و در واقع سریعتر بارگیری می شوند زیرا قبل از بارگیری کل فایل قابل مشاهده هستند) به لطف تکنیک های فشرده سازی ویدئو ، می توانید از رنگ های بیشتری استفاده کنید.

  اگر عکسی را به صورت GIF ذخیره کنید ، غیر واقعی به نظر می رسد و به جای شیب موجود در طبیعت ، رنگ ها به شدت تغییر می کنند. اگر می خواهید یک سری عکس بگیرید و آنها را از طریق اینترنت ارسال کنید ، GIF ممکن است ایده خوبی باشد ، اگرچه PNG (در مورد آن در زیر بیشتر بخوانید) با فشرده سازی کمتر به طور قابل توجهی بهتر است.

  ساده test

  ما از یک الگوی آزمایشی و یک آزمایش عکس برای نشان دادن نحوه فشرده سازی هر فرمت تصاویر و کیفیت تصویر حاصله از آنها هنگام هدف قرار دادن تقریبا اندازه یکسان فایل (100 کیلوبایت برای الگو ، 200 کیلوبایت برای عکس) استفاده خواهیم کرد. ) در صورت تمایل برای مقایسه الگوی با کیفیت کامل و عکس فشرده نشده ، اینجا را کلیک کنید.

  الگوی GIF: 256 رنگ ، 94 کیلوبایت

  < strong>

  عکس GIF: 8 رنگ ، 212 کیلوبایت

  JPEG: برای عکسها عالی است ، مگر اینکه ویرایش کنید

  در سال 1992 ، گروه متخصصان عکاسی مشترک (تلفظ J-peg) یک استاندارد (که در نسخه های قدیمی ویندوز JPG نامیده می شود) ایجاد کردند. برای در نظر گرفتن طول) برای ذخیره عکس های دیجیتالی به شیوه ای کم مصرف و بدون از دست دادن رنگ قابل توجه. آ ترکیبی تا 64 الگو نتیجه نهایی این است که تصویر از نزدیک تار به نظر می رسد. بسته به سطح کیفیت فشرده سازی ، پیچیده تر از 64 الگو ممکن است نادیده گرفته شود ، حجم فایل را تا حد زیادی کاهش می دهد ، اما در نتیجه مصنوعاتی ایجاد می شود ، احتمالاً به شکل مربع های بزرگ و تک رنگ.

  برای صرفه جویی در فضا ، اجزای رنگی تصویر معمولاً در یک چهارم وضوح جزء روشنایی ذخیره می شوند ، فقط به این دلیل که چشم انسان نسبت به تغییرات رنگ روشن حساسیت کمتری نسبت به تغییرات سطح روشنایی دارد.

  عکس JPG: کیفیت: 48 ، 196 کیلوبایت

  تصویر زیر بسیار بهتر از GIF بالا JPG برای عکاسی فشرده/قابل حمل مناسب است و سالها استاندارد وب بود. اکثر تصاویر فشرده شده در وب از تنظیمات کیفیت بین 70 تا 90 استفاده می کنند. به هر حال ، طبیعت از خطوط کاملاً مستقیم ساخته نشده است. اگر می خواهید اسکرین شاتی بگیرید که شامل متن باشد ، PNG معمولاً انتخاب بهتری است.

  JPEG نقش بسزایی در محبوبیت عکاسی دیجیتال داشته است ، زیرا اکثر دوربین های دیجیتال از آن برای ذخیره عکس استفاده می کنند. در سال 2017 ، اپل بر اساس فرمت برنامه نویسی ویدیو با کارایی بالا (HEVC) به قالب ظروف تصویر با کارایی بالا (HEIC) تغییر کرد و در قالب محتویات فایل تصویر با کارایی بالا (HEIF) ، به عنوان فرمت پیش فرض برای تصویر ذخیره شد. ذخیره سازی در محصولات آن هر چند هنوز هیچ مرورگر وب از HEIC پشتیبانی نمی کند.

  الگوی JPG: تنظیم کیفیت: 45 ، 98 کیلوبایت

  یک مشکل دیگر در JPEG هنگامی که تصویر را ویرایش و ذخیره می کنید رخ می دهد ، زیرا پیکسل های اطراف قسمت هایی که تغییر می دهید با ذخیره فایل دوباره فشرده می شوند. اگر چندین بار تصویر را ویرایش و ذخیره کنید ، کیفیت تصویر به طور جدی کاهش می یابد. > به طور رسمی "پینگ " ، قالب Portable Network Graphics در سال 1995 توسط گروهی که قصد جایگزینی GIF را داشتند اعلام شد ، اما مسلماً جایگزین مستقیم تری برای قالب bitmap (BMP) است که فشرده سازی ندارد.

  < p> PNG فشرده سازی بدون اتلاف را ارائه می دهد و تنها برای اتکا به فضا ، به تکرار الگوهای درون تصویر تکیه می کند. اگر می خواهید ویرایش تصویر خود را ادامه دهید یا می خواهید یک تصویر دقیق ذخیره کنید ، PNG فرمت مورد نظر شما است. همچنین از شفافیت کامل و جزئی پشتیبانی می کند.

  الگوی PNG: رنگ 24 بیتی ، 101 کیلوبایت

  < strong> عکس PNG: تصویر رنگی 24 بیتی>> 800 کیلوبایت حجم فایل

  در حالی که به تنهایی تنها یک تصویر در هر فایل ذخیره می کند ، پسوند APNG (متحرک PNG) توسط همه دستگاه های مدرن پشتیبانی می شود مرورگرهای وب و اجازه ایجاد انیمیشن های سبک GIF با رنگ های بیشتر از GIF ها را می دهد.

  فایل های تصویری PNG به طور کلی چندین برابر بزرگتر از GIF یا JPEG هستند ، فقط به این دلیل که حاوی اطلاعات بسیار بیشتری هستند. با این حال ، هنگام در اختیار داشتن اطلاعات یکسان ، بسته به نرم افزاری که برای فشرده سازی آنها استفاده می شود ، از نظر اندازه با فایل های GIF قابل مقایسه هستند و گاهی بسیار کوچکتر.

  JPEG-LS نسخه بدون ضرر JPEG است و ارائه می دهد اندازه فایل های قابل مقایسه است ، اما به اندازه PNG پشتیبانی نمی شود. JPEG 2000 ، که قرار بود جایگزین JPEG شود ، همچنین از فشرده سازی بدون ضرر پشتیبانی می کند ، اما هرگز در اینترنت رایج نشد. جایگزین دیگر ، قالب فایل برچسب گذاری شده (TIFF) است که از فضاهای رنگی مانند فیروزه ای-زرد-مشکی (CMYK) که در چاپ استفاده می شود پشتیبانی می کند ، اما اگر به آن نیاز دارید ، احتمالاً آن را می شناسید.

  WebP: یک قالب برای همه؟

  قالب WebP توسط Google در سال 2010 اعلام شد ، با هدف جایگزینی همه GIF ، JPEG و PNG با الگوریتم های فشرده سازی بدون ضرر و بدون ضرر ، انیمیشن و شفافیت س questionال این است ، آیا می توان آن را مانند سایر فرمت ها انجام داد؟

  وقتی صحبت از فشرده سازی بدون ضرر می شود ، مزایای WebP نسبت به PNG قابل بحث است و برای تصاویر متحرک به ویژه APNG به نظر می رسد کارآمدتر. از سوی دیگر ، الگوریتم فشرده سازی تلفاتی WebP بسیار عالی است و فایل هایی را ایجاد می کند که چندین برابر کوچکتر از نسخه اصلی هستند و برای مشاهده آنها باید به دنبال تفاوت ها باشید.

  الگوی WebP: کیفیت 100٪ ، 55 کیلوبایت

  Adobe Photoshop از این قالب با افزونه رایگان Google پشتیبانی می کند و بسیاری از برنامه های ویرایش دیگر بومی آن را پشتیبانی می کنند. مرورگرها همچنین با یک استثناء عمده ، پشتیبانی WebP را نسبتاً سریع اضافه کردند. تا سال گذشته ، دلیل اصلی عدم استفاده از WebP در وب سایت بدون گزینه جایگزین ، عدم پشتیبانی از Safari بود ، بنابراین iPhone ها از فرمت تصویر پشتیبانی نمی کردند و این بخش بزرگی از کاربران در حال مرور وب هستند.

  < p> عکس WebP: کیفیت 55٪ ، 201 کیلوبایت

  با ورود iOS 14 ، پشتیبانی WebP اضافه شد. با توجه به سرعت پذیرش سریع نسخه های جدید iOS و تمایل بیشتر افراد برای تعویض بیشتر موبایل ها نسبت به دسکتاپ یا لپ تاپ ، در حال حاضر تنها عدم پشتیبانی از نسخه های قدیمی macOS بزرگترین مشکل باقی مانده است.

  بعدی نسل WebP که WebP 2 نامیده می شود ، در حال توسعه است و باید با فرمت تصویر بعدی با نام AVIF رقابت بیشتری داشته باشد.

  AVIF: آینده تصاویر در وب؟

  بر اساس کدک ویدئویی AV1 ، که توسط YouTube و Netflix در سیستم های Android استفاده می شود و در محفظه HEIF ذخیره می شود ، AVIF توسط Alliance for Open Media در سال 2019 ، حدود یک سال پس از AV1 بود. این برنامه از چندین ویژگی که WebP ندارد ، از جمله HDR و فضاهای رنگی وسیع تر پشتیبانی می کند.

  Google Chrome قبلاً از این قالب پشتیبانی می کند و موزیلا روی افزودن پشتیبانی به Firefox کار می کند. Vimeo قبلاً AVIF را به عنوان فرمت تصویر پیش فرض خود در مرورگرهای پشتیبانی کننده قرار داده است و Netflix نیز اعلام کرده که قصد انجام این کار را دارد.

  مزیت دیگر AVIF نسبت به WebP توانایی با توجه به تغییرات سطح روشنایی ، تغییرات رنگ را دقیقاً حدس بزنید. این امر باعث می شود آرم ها و متن ، که معمولاً روشن تر یا تیره تر از پس زمینه هستند ، حتی در زمانی که تصویر بسیار فشرده شده است ، واضح به نظر برسد.

  SVG: اشکال ، نه پیکسل

  که در سال 2001 توسط کنسرسیوم شبکه جهانی وب (W3C) منتشر شد ، قالب گرافیک بردار مقیاس پذیر با سایر مواردی که تا کنون ذکر کردیم متفاوت است ، زیرا از اشکال ساخته شده است نه پیکسل ، و بنابراین تصاویر باقی می مانند بدون توجه به میزان بزرگنمایی یا اندازه کاغذی که آن را چاپ می کنید ، به همان اندازه واضح است.

  از آنجا که از متن ساخته شده اند ، تصاویر SVG را می توان با ویرایشگرهای متن ایجاد و ویرایش کرد یا به عنوان کد در وب سایت ها جاسازی شد. برنامه های اختصاصی وجود دارد که برای ساخت آنها استفاده می شود مانند Adobe Illustrator و Inkscape. SVG ها از انیمیشن ، از جمله تصاویر تعاملی نیز پشتیبانی می کنند. همه مرورگرهای وب مدرن از ارائه SVG پشتیبانی می کنند (لوگوی TechSpot که در بالا مشاهده می کنید کد SVG است ، نه تصویر).

  لوگوی TechSpot زیر یک فایل SVG است: 8 کیلوبایت متن!

  https://techbord.com چرا فایل های تصویری به فرمت های مختلف نیاز دارند؟

  < p> مشکل گرافیک بردار این است که معمولاً اندازه آنها بسیار سنگین تر یا بزرگتر از گرافیک های شطرنجی است ، مانند سایر فرمت های ذکر شده در این مقاله. برای عکس ها ، گرافیک برداری به هیچ وجه کاربردی نیست ، اما برای تصاویر با اشکال کم ، مانند آرم ، بی شک بهترین هستند. > TIFF یا TIF - قالب تصویر TIFF بیش از دو دهه است که وجود دارد و همچنان در صنعت انتشارات ، توسط عکاسان و در GIS (سیستم های اطلاعات جغرافیایی) با استفاده از پسوند GeoTIFF برای جاسازی استفاده می شود. داده ها در bitmap برای حفظ کیفیت تصویر در حین ویرایش استفاده می شود ، بنابراین از نور یا فشرده سازی استفاده نمی کند و به دلیل اندازه بزرگ فایل در وب به طور گسترده استفاده نمی شود. HEIF یا HEIC - این قالب معمولاً به عنوان محفظه ای از فایل های تصویری و تصویری ، بر اساس قالب HEVC (کدگذاری ویدئویی با کارایی بالا) دیده می شود. از آن در وب استفاده نمی شود ، اما از زمانی که iPhone از آن استفاده کرده و عکس ها را با استفاده از این فرمت ذخیره می کند ، رایج شده است. RAW - با استفاده از چندین پسوند فایل مشاهده می شود ، تصاویر RAW ، همانطور که با نام مشخص شده اند ، حداقل پردازش می شوند و تا آنجا که ممکن است داده ها را از سنسور تصویر دوربین دیجیتال یا سایر اشکال اسکنرهای تصویر دریافت می کنند. عکس های RAW روزانه توسط عکاسان استفاده می شود. BMP - فرمت فایل تصویری قدیمی که در نسخه های قبلی ویندوز رواج یافت. فایلهای Bitmap (که اغلب به BMP ها اشاره می شد) از فشرده سازی استفاده نمی کنند و وقتی فایلهای مشابه با استفاده از فرمتهای مدرن تر مانند PNG به دست می آیند ، اندازه فایلها غیر عملی می شود.

خبرهای دیگر از امکانات