خبر

 • تک بورد - پاره شدن صفحه یا تأخیر ورودی؟ به Vsync یا نه به Vsync؟

  پاره شدن صفحه یا تأخیر ورودی؟ به Vsync یا نه به Vsync؟
  27 روز و 7 ساعت قبل

  پارگی صفحه یا تاخیر ورودی؟ به vsync یا نه vsync؟ برای طولانی ترین زمان ، این یک سوال یا در فضای بازی PC بود. شما می توانید یک تصویر بدون اشک و با سرعت مناسب در کادر یا تأخیر ورودی کم داشته باشید. شما نمی توانید هر دو را داشته باشید. یا می توانید؟

  خوب این بستگی دارد. اگر از قبل یک مانیتور مخصوص بازی دارید که از نرخ تازه سازی متغیر (FreeSync یا G-Sync) پشتیبانی می کند ، به هیچ وجه نیازی به استفاده از این راهنما ندارید. اما اگر یک مانیتور ثابت و تازه میزان ثابت دارید ، یا اگر دوست دارید بازی های خود را در تلویزیون انجام دهید ، این راهنما به شما کمک می کند تا از نظر پارگی صفحه و تأخیر ورودی ، تجربه بهتری ملموس داشته باشید.

  توسط با استفاده از محدودیت دقیق میلی ثانیه در RTSS (Rivatuner Statistics Server) ، می توانید vsync کم تأخیر را فعال کنید. نتیجه؟ کیفیت تصویر پاک و بدون اشکال و تأخیر ورودی که تا 50 میلی ثانیه کمتر از vsync معمولی است.

  این یکی از آن ترفندهای نادر کامپیوتر است که می تواند تجربه بازی شما را با کمترین معامله و عدم سرمایه گذاری به طور گسترده بهبود بخشد. هک چیه؟ و تو چگونه آن را انجام می دهی؟ ما گام به گام در این راهنما شما را راهنمایی خواهیم کرد.

  https://techbord.com Screen Tearing یا ورودی ورودی؟ به Vsync یا نه به Vsync؟

  پارگی وحشتناک صفحه با خاموش بودن vsync

  تأخیر ورودی چیست؟

  قبل از شروع کار ، بهتر است بدانید دقیقاً چه کاری انجام می دهیم. vsync کم تأخیر روشی است که به شما کمک می کند تاخیر ورودی شما را کاهش دهد. این به معنای واقعی چیست؟ وقتی صفحه کلید خود را تایپ می کنید یا ماوس خود را حرکت می دهید ، بین عملی که انجام می دهید و خروجی نمایشگر شما یک تاخیر جزئی ، تقریباً نامحسوس وجود دارد. این تأخیر به قدری جزئی است که در میلی ثانیه اندازه گیری می شود. وقتی از رایانه خود برای مرور یا انجام بازی های گاه به گاه استفاده می کنید ، به طور محسوسی بر تجربه تأثیر نمی گذارد.

  همچنین بخوانید: به چند FPS نیاز دارید؟ فریم در ثانیه ، توضیح داده شده

  با این حال ، در شرایط رقابتی مانند تیراندازهای esports ، هر میلی ثانیه حساب می شود. چند میلی ثانیه تأخیر ورودی می تواند به معنای تفاوت بین دریافت آن هدست یا دریافت اعتبار از خود باشد.

  همه نمایشگرها (و تلویزیون ها) به طور پیش فرض مقدار مشخصی تأخیر ورودی را اضافه می کنند. این امر معمولاً به نوع پانل مورد استفاده بستگی دارد. پنل های IPS و TN با نرخ تازه سازی کمترین تأخیر ورودی را از جعبه ارائه می دهند. بعضی از مانیتورها تا 0.5 میلی ثانیه پایین می آیند. پانل های VA دارای تأخیر ورودی بیشتری هستند ، به طوری که بسیاری از پانل ها در 8-10 میلی ثانیه هستند. تلویزیون ها (که اغلب از پنل های VA استفاده می کنند) بدترین عملکرد را دارند ، با برخی از تلویزیون ها تا 30 میلی ثانیه یا بیشتر می روند.

  هنگامی که vsync خاموش است ، GPU شما با سرعت بیشتری فریم های ارائه شده را به صفحه نمایش می فرستد همانطور که می تواند از آنجا که صفحه نمایش می تواند فریم ها را خیلی سریع خارج کند (1 فریم در هر 16.66 میلی ثانیه برای پانل های 60 هرتزی) ، پارگی صفحه هنگامی اتفاق می افتد که فریم جدید قبل از خارج شدن تصویر از قاب قبلی وارد شود.

  وقتی vsync معمولی فعال است ، GPU دیگر قادر به جایگزینی محتویات بافر مانیتور با یک قاب جدید نیست ، قبل از اینکه فریم قدیمی به شهرت 16.66 میلی ثانیه برسد. این به این معنی است که هر فریم به طور کامل نمایش داده می شود و پارگی صفحه را از بین می برد. با این حال ، این GPU را وادار می کند تا به جای ارسال سریعترین حالت ممکن ، آنها را به صف صف بکشد.

  به دلیل صف بندی ، vsync معمولی می تواند به اندازه 50 میلی متر تأخیر در بالای تأخیر ورودی پایه نمایشگر شما اضافه کند. اینجا جایی است که vsync کم تأخیر وارد تصویر می شود.

  با تکنیک vsync کم تأخیر ، اساساً فریم ریت (سرعت خروجی GPU با فریم) را به عددی محدود می کنید که کمی پایین است. میزان تازه سازی مانیتور این مانع از ارسال فریم های جدید از پردازنده گرافیکی قبل از آماده شدن مانیتور برای خروج از آنها می شود. نتیجه؟ یک تجربه بدون اشکال روی صفحه نمایش با تأخیر که تقریباً به اندازه vsync خاموش است. در اینجا نحوه انجام این کار وجود دارد ...

  آنچه شما نیاز دارید

  قبل از شروع کار ، باید آخرین نسخه Rivatuner Statistics Server (RTSS) را بارگیری کنید. شما همچنین به یک اتصال اینترنتی فعال احتیاج دارید تا بتوانید برای انجام آزمایش به این دو صفحه وب دسترسی داشته باشید:

  UFO Refresh Rate Test vsync Tester

  HPET (High Precision Event Timer) باید در BIOS شما فعال باشد. اگر به هر دلیلی آن را غیرفعال کرده اید ، لطفاً دوباره وارد آن شوید و آن را فعال کنید.

  شروع

  اولین کاری که می خواهید انجام دهید تعیین میزان تازه سازی واقعی مانیتور است. اگر یک پنل 60 هرتزی داشته باشید ، احتمالاً بسیار نزدیک به 60 است ، اما با چند صدم ثانیه خاموش می شود. یا از UFO Refresh Rate Test یا vsync Tester استفاده کنید. اگر وقت اضافی دارید ، از هر دو استفاده کنید تا ببینید آیا اعداد مطابق است یا خیر.

  برای آزمایش میزان تازه سازی مانیتور ، تمام برگه های دیگر را در مرورگر خود ببندید و هرگونه فرایند پس زمینه را ببندید ، سپس 30 ثانیه صبر کنید 1 دقیقه. صفحه آزمون میزان تازه سازی نمایشگر شما را تا چندین رقم اعشار نشان می دهد. برای مرحله بعدی آن را به سه رقم بچرخانید.

  با استفاده از آزمایش UFO میزان تازه سازی واقعی خود را پیدا کنید

  https://techbord.com پاره شدن صفحه یا تأخیر ورودی؟ به Vsync یا نه به Vsync؟

  Rivatuner را نصب و اجرا کنید

  پس از نصب Rivatuner ، مطمئن شوید که آن را با امتیازات اداری اجرا می کنید . سپس ، روی دکمه سبز "افزودن" در پایین سمت چپ کلیک کنید. به مکان نصب بازی خود بروید. (توجه داشته باشید ، شما می توانید این را به صورت جهانی نیز تنظیم کنید ، ما ترجیح می دهیم سفارشی سازی براساس هر بازی باشد).

  بازی قابل اجرا را انتخاب کنید ، سپس آن را به Rivatuner اضافه کنید.

  افزودن جدید بازی به RTSS

  https://techbord.com پارگی صفحه یا تأخیر ورودی؟ به Vsync یا نه به Vsync؟

  درپوش قاب خود را محاسبه کنید

  میزان تازه سازی سه رقم اعشار را بگیرید ، سپس 0.01 را از آن کم کنید. به عنوان مثال اگر نرخ تازه سازی شما 60.001 باشد ، محدودیت قاب شما 59.991 خواهد بود.

  در رابط Rivatuner ، بازی را در سمت چپ انتخاب کنید. سپس ، در کادر کنار حد نرخ فریم ، کلاهک نرخ فریم خود را تایپ کنید. شما اکنون نرخ فریم بازی خود را فقط به زیر میزان تازه سازی مانیتور محدود کرده اید. شما می خواهید کمی با این شماره بازی کنید. برخی از بازی ها نسبت به بقیه نسبت به محدودیت فریم حساس ترند: اگر داور زیادی دارید ، سعی می کنید با افزایش 0.002 به نرخ فریم ریت اضافه کنید.

  vsync را فعال کنید و راه اندازی کنید

  بازی خود را اجرا کنید ، سپس مطمئن شوید که فعال هستید vsync در تنظیمات. اگر قادر به انجام این کار نیستید ، vsync سطح راننده را از کنترل پنل AMD یا Nvidia مجبور کنید و این کار تمام می شود!

  با فعال کردن vsync کم تأخیر ، به طور چشمگیری لذت خواهید برد تأخیر ورودی بهتر بدون پارگی صفحه. چند نکته وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. vsync کم تأخیر اگر سیستم شما قادر به اجرای مداوم بالاتر از میزان تازه سازی مانیتور باشد ، بهترین عملکرد را دارد. اگر فقط علامت 60 FPS را زده باشید ، فعال کردن این امر ممکن است باعث لکنت زبان شود ، هر زمان که نرخ فریم در زیر کاهش یابد.

  همگام سازی Scanline: گزینه جایگزین حتی بهتر

  اگر نمی خواهید با آن بازی کنید محدود کردن نرخ فرکشنال کسری ، RTSS گزینه دیگری را ارائه می دهد: همگام سازی scanline. همگام سازی Scanline به شما امکان می دهد مکان های پارگی صفحه را با خاموش vsync کنترل کنید.

  این چگونه کمک می کند؟ پاره شدن صفحه به صورت یک خط نشان داده می شود و سپس می توانید آن را به قسمت فوقانی یا پایین صفحه مانیتور بکشید - جایی که به طور مثر از بین می رود. برای فعال کردن همگام سازی scanline ، مطمئن شوید که با تنظیم حد فریم در 0 در RTSS ، محدودیت فریم را غیرفعال کرده و vsync درون بازی یا سطح راننده را غیرفعال کنید.

   https://techbord.com پاره شدن صفحه یا تاخیر ورودی؟ به Vsync یا نه به Vsync؟

  سپس ، تصمیم بگیرید که می خواهید خط اسکن کجا باشد. شما می خواهید این مورد را آزمایش کنید ، اما در حالت ایده آل ، وضوح عمودی مانیتور خود را بگیرید (اگر نمایشگر 1440p باشد 1440) ، سپس 10 را از 20 کم کنید. این عدد را در جعبه همگام سازی Scanline تنظیم کنید. S-Sync اغلب تأخیر ورودی کمتری نسبت به vsync با تأخیر کم ارائه می دهد.

  با این حال ، توجه داشته باشید که برای استفاده بهینه از آن به یک سیستم قدرتمند (یا یک بازی با شدت کمتر) نیاز خواهید داشت. در بازی هایی که استفاده از GPU شما به طور مداوم بالاتر از 80 درصد است ، S-Sync عملکرد بالایی ندارد تا خط اشک را در یک مکان نگه دارد و می تواند باعث لکنت زبان شود.

  به عنوان یک قاعده کلی ، از S-Sync برای بازیهای با شدت کمتر استفاده کنید ، جایی که نرخ فریم متوسط ​​شما می تواند به طور قابل توجهی بالاتر از 60 FPS باشد. از vsync کم تأخیر در بازیهایی که نزدیک به 60 فریم در ثانیه در حال اجرا هستند استفاده کنید.

  نیشگون گرفتن و راه رفتن

  برخی از تنظیمات عملکرد رایانه می توانند اثر دارونما داشته باشند یا عوض شوند ، مانند موردی که در مقیاس بندی وضوح وجود دارد. اما با vsync کم تأخیر ، شما واقعاً تجربه ای بهتر و بدون تعامل را تجربه می کنید. اگر فضای خالی برای عملکرد کافی دارید اما از مانیتور مخصوص بازی با VRR استفاده نمی کنید ، vsync کم تأخیر روشن می تواند حس تیراندازهای کششی و بازی های رقابتی را تغییر دهد ، در حالی که از پارگی صفحه خلاص می شوید.

  هیچ تجهیزات خاصی در کار نیست و تنها نرم افزاری که شما نیاز دارید RTSS است. اگر این راهنما را دنبال کرده باشید ، باید در تأخیر ورودی و پاسخگویی در کتابخانه بازی خود بهبود چشمگیری داشته باشید.

  .subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ background-size: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: همه مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، این بدان معناست: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از امکانات