خبر

 • تک بورد - نحوه انتقال بازی های رایانه ای به درایو جدید: Steam، Origin، Windows Store، Epic Games، Battle.net و GOG

  نحوه انتقال بازی های رایانه ای به درایو جدید: Steam، Origin، Windows Store، Epic Games، Battle.net و GOG
  10 روز و 3 ساعت قبل

  یک دلیل متداول برای انتقال فایل های نصب بازی این است که شما یک درایو سریعتر یا بزرگتر جدید به سیستم خود اضافه کرده اید و بارگیری مجدد زمانی غیرممکن است که بتوانید به سادگی فایلها را جابجا کرده و راه انداز بازی را با محل ذکر شده مجددا پیکربندی کنید.

  هنگامی که تازه وارد بازی از چندین دستگاه ذخیره سازی می شوید ، ممکن است کمی پیچیدگی یادگیری با گسترش چندین کتابخانه در ارتباط باشد. برخی از سیستم عامل ها مانند Steam دست شما را می گیرند و حرکت بازی های شما را آسان می کنند ، در حالی که برخی دیگر بیشتر فکر می کنند می خواهند به شما سیلی بزنند حتی برای فکر انتقال فایل های بازی شما. هنگامی که از SSD به HDD منتقل می شوید یا برعکس. دیسک چرخشی کندتر زمان بارگذاری بازی ها را همانطور که قبلاً مشاهده کرده بودیم افزایش می دهد ، اگرچه این امر به ندرت پیامدهای مهمی در گیم پلی واقعی که GPU و CPU بیشتر در آن رایج هستند ، دارد. استثنا در مورد آن بازی هایی است که باید بارها و بارها صفحه ها را بارگذاری کنید.

  در این مقاله ما بیشتر سیستم عامل های بازی رایانه ای را پوشش می دهیم: Steam ، Origin ، Windows Store ، Epic Games Store ، Blizzard Battle.net ، GOG و Riot Games. فهرست مقاله را مرور کرده و پلتفرم دلخواه خود را انتخاب کرده و مراحل ذکر شده را دنبال کنید و بازی های خود را با سهولت انجام دهید. امیدوارم شما را از خشم و عصبانیت دور کند ، همانطور که من در تلاش برای فهمیدن مراحل این راهنما بودم.

  Steam

  Steam آن را حرکت دادن بازی های شما با افزودن چندین کتابخانه Steam نسبتاً بدون درد است ، بنابراین می توانید بیش از یک مکان محل بازی های خود را پیکربندی کنید.

  در منوی اصلی Steam ، Steam> Settings را انتخاب کنید. در نوار کناری ، به "بارگیری "> "پوشه های کتابخانه Steam "> "افزودن پوشه کتابخانه " بروید. "درایو را انتخاب کنید که در آن می خواهید بازی ها در حال حرکت باشند. می توانید روی کتابخانه جدید راست کلیک کرده و "ایجاد پوشه پیش فرض " را انتخاب کنید.

  https://techbord .com نحوه انتقال بازی های رایانه ای به درایو جدید: Steam، Origin، Windows Store، Epic Games، Battle.net & GOG

  برای این راهنما ، از درایو E: استفاده می کنیم به روی "پوشه جدید " ضربه بزنید و نامی برای کتابخانه جدید انتخاب کنید. من بسیار خلاق هستم ، بنابراین با "SteamLibrary. "

  اکنون که کتابخانه ای در درایو جدید دارید ، می توانید به Steam بگویید که بازی های موجود را به مکان جدید منتقل کند.

  https://techbord.com نحوه انتقال بازی های رایانه ای به درایو جدید: Steam، Origin، Windows Store ، Epic Games، Battle.net & GOG

  روی بازی مورد نظر راست کلیک کنید ، " Properties \ "

  " Files Local "را انتخاب کنید "برگه از نوار کناری ، سپس گزینه " انتقال پوشه نصب ... "کتابخانه ای را که می خواهید بازی را به آن منتقل کنید انتخاب کنید ، سپس روی " انتقال پوشه "کلیک کنید.

  پس از انجام این کار ، هنگام جابجایی بازی یک نوار بارگیری را مشاهده خواهید کرد ، هنگامی که بازی دوباره آماده شد ، فقط آن را طبق معمول از Steam اجرا کنید.

   https://techbord.com نحوه انتقال بازی های رایانه ای به درایو جدید: Steam، Origin، Windows Store، Epic Games، Battle.net & GOG

  حرکت چندگانه بازیهای Steam در یک زمان

  جابجایی یک یا دو بازی Steam با دستورالعملهای فوق العاده خوب عمل می کند ، اما اگر شما فقط یک درایو ذخیره سازی بزرگ جدید خریداری کرده اید و می خواهید همه بازیهای Steam نصب شده خود را به ارزش چندین ترابایت به طور همزمان جابجا کنید ؟

  برای این منظور ، بهترین راه حل این است که کل پوشه را به صورت دستی با استفاده از Windows File Explorer منتقل کنید.

  1) همانطور که در تصویر نشان داده شده است ، یک کتابخانه Steam جدید ایجاد کنید. دستورالعمل های بالا را دنبال کنید ، یا فقط دنبال کنید ... به Steam> Settings> Downloads> Steam Library Folders> Add Library Folder بروید. بیایید بگوییم که ما یک پوشه جدید کتابخانه در E ایجاد کرده ایم: \\ SteamLibrary.

  2) در پنجره Steam Library Folders ، روی کتابخانه جدید راست کلیک کرده و "Make folder default. "

  3) را با استفاده از File Explorer ، به محل اصلی کتابخانه Steam (معمولاً C: \\ Program Files (x86) \\ Steam \\) و به محل پوشه های بازی \ '\\ Steam \\ steamapps \\ common \' بروید. در اینجا تمام فایل های نصب بازی را خواهید یافت.

  4) پوشه های بازی را که می خواهید به درایو جدید منتقل کنید کپی کنید.

  5) به محل جدید کتابخانه (E: \\ SteamLibrary) بروید و پوشه های بازی را در مسیر \ 'E: \\ SteamLibrary \\ steamapps \\ common \' کپی کنید. اگر پوشه ها ایجاد نشده اند ، فقط آنها را به صورت دستی ایجاد کنید.

  6) به Steam بروید. در کتابخانه خود ، همه بازی هایی را که به مکان جدید منتقل کرده اید انتخاب کنید (Shift / Ctrl + برای انتخاب چند بازی همزمان) کلیک کنید. پس از انتخاب ، روی انتخاب راست کلیک کرده و "Manage "> "Uninstall. " را انتخاب کنید. با این کار فایل های بازی از محل اصلی حذف می شوند ، نه از مکان جدید ، بنابراین نگران نباشید.

  7) دوباره همه بازی های منتقل شده خود را انتخاب کرده و "Install. " را انتخاب کنید. Steam سعی می کند در مکان جدید کتابخانه ، جایی که فایل ها در حال حاضر در آنجا قرار دارند بارگیری کند. در انتظار تأیید صحت ، همه بازی های Steam به طور معمول از درایو و کتابخانه جدید کار می کنند.

  EA Origin

  Origin حرکت شما را بسیار آسان می کند بازی ها. کافی است به کتابخانه خود بروید و روی کارت بازی راست کلیک کنید. یک گزینه حرکت وجود دارد که فایل اکسپلورر شما را باز می کند و به شما امکان می دهد بازی را به هر کجا که می خواهید منتقل کنید.

  https://techbord.com نحوه انتقال بازی های رایانه ای به درایو جدید: Steam، Origin، Windows Store، Epic Games، Battle.net & GOG

  به درایوی که می خواهید بروید بازی را به آن منتقل کنید و پوشه ای را انتخاب کنید که در آن قرار داده شود. من توصیه می کنم که یک پوشه مخصوص بازی های Origin خود بسازید ، اما این پیش شرطی مانند Steam نیست.

  EA Desktop

  اگر تصمیم گرفته اید از پلتفرم جدیدتر EA ، EA Desktop استفاده کنید ، ممکن است متوجه شده باشید که ویژگی بازی حرکت را از دست داده است. اگرچه به احتمال زیاد در آینده یکی از آنها به دست می آید ، اما در حال حاضر توصیه می کنم از Origin به عنوان یک مرحله توقف استفاده کنید.

  هر دوی این سیستم عامل ها بازی ها را از دیگری تشخیص می دهند ، بنابراین Origin را باز کرده و مراحل زیر را دنبال کنید. مراحل ذکر شده در قسمت بالا شما باید دسکتاپ EA را قبل از باز شدن Origin ببندید ، بنابراین مطمئن شوید که به جای استفاده از "X " در پنجره ، آن را از سینی سیستم ببندید.

  Windows Store و Xbox App

  برای کاربران Windows 10 ، انتقال بازی های بارگیری شده از طریق Windows Store یا برنامه Xbox در رایانه ساده است. می توانید این کار را از طریق تنظیمات برنامه در Windows انجام دهید.

  روی منوی Start کلیک کنید و به تنظیمات بروید. سپس تنظیمات برنامه را انتخاب کنید:

  https://techbord.com نحوه انتقال بازی های رایانه ای به درایو جدید: Steam ، Origin ، Windows Store ، Epic Games ، Battle.net & GOG

  لیست برنامه ها را پایین بیاورید یا از نوار جستجو استفاده کنید ، تا زمانی که بازی مورد نظر خود را پیدا کنید.

  روی بازی کلیک کرده و گزینه move را انتخاب کنید. یک پنجره کوچکتر با کشویی از همه درایوهای واجد شرایط ظاهر می شود (درایویی که بازی در حال حاضر روی آن قرار دارد در لیست ظاهر نمی شود). درایو را که می خواهید بازی را منتقل کنید انتخاب کنید و یکبار دیگر ضربه بزنید.

  وقتی این فرایند به پایان رسید می توانید بازی را به صورت عادی راه اندازی کنید.

  جابجایی دستی فایلهای بازی

  سایر پلتفرمهای دیگر که آزمایش کردیم از شما می خواهند که فایلهای بازی را خودتان منتقل کرده و با روشهای مختلف ، پلتفرم را به محل جدید فایل نشان دهید. در این مثال ، ما یک بازی را از کتابخانه Epic Games من در درایو C: به یک کتابخانه ثانویه در درایو E: منتقل می کنیم ، اما این مراحل برای کتابخانه های سایر سیستم عامل های این لیست نیز قابل اجرا است.

  با مرور به محل بازی که می خواهید در File Explorer منتقل کنید شروع کنید.

  Mortal Shell را به اینجا منتقل می کنم. این برنامه در C: \\ Program Files \\ Epic Games قرار دارد. پوشه ای را که نام بازی مورد نظر خود را انتخاب کرده اید انتخاب کنید. یا Ctrl + X را فشار دهید یا راست کلیک کرده و "Cut. " را انتخاب کنید. اگر پوشه را به درایو مقصد بکشید ، به جای جابجایی فایل ها ، یک کپی دوم در مقصد ایجاد می شود.

  اکنون مرور کنید به درایو جدید شما یک پوشه جدید ایجاد کنید و نام مناسب آن را بگذارید. من از "EpicLibrary. " استفاده کردم این پوشه می تواند در هر مکانی که دوست دارید روی درایو باشد. من ترجیح دادم کتابخانه های بازی اضافی خود را در سطح بالای درایو ایجاد کنم ، اما شما باید آن را هر طور که دوست دارید سازماندهی کنید.

  آن پوشه جدید کتابخانه را باز کنید و در بازی که از درایو دیگر خود بریده اید ، جایگذاری کنید. به بسته به اندازه بازی که در حال حرکت هستید ، ممکن است چند دقیقه طول بکشد. بازی در حال حاضر در مکان مناسب قرار دارد ، اما هنوز کاملاً آماده بازی نیست. هنوز باید راه اندازی مجدد را انجام دهید تا همه چیز مانند قبل کار کند. بسته به پلتفرم ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

  در اینجا لیستی از مسیرهای پیش فرض برای سیستم عامل ها در این راهنما آمده است که باید فایل های خود را به صورت دستی جابجا کنید. پوشه های بازی را در این مکانها پیدا کنید:

  Epic - C: \\ Program Files \\ Epic Games \\ Battle.net - C: \\ Program Files (x86) \\ Riot - C: \\ Riot Games \\ GOG - C: \\ Program Files (x86) \\ GOG Galaxy \\ Games \\

  فروشگاه Epic Games

  به دلیل عملکرد پلتفرم Epic ، شما دوباره باید پلت فرم را "فریب" دهید و فکر کنید بازی را در مکان جدید بارگیری کرده است. هنگامی که بازی شما در محل جدید قرار گرفت ، نام پوشه را تغییر دهید - همه چیز کار می کند - برای مثال تغییر "Fortnite " به "temp Fortnite. "

  راه انداز Epic Games را باز کنید و پیدا کنید بازی ای که به تازگی منتقل کرده اید باید ظاهری خاکستری پیدا کند که گویی نصب نشده است. اگر اینطور نیست ، روی سه نقطه کنار عنوان بازی کلیک کنید و "حذف نصب " را انتخاب کنید. نگران نباشید ، این در واقع حذف نصب بازی نیست.

  https://techbord.com نحوه انتقال بازی های رایانه ای به درایو جدید: Steam، Origin، Windows Store، Epic Games، Battle.net & GOG

  اکنون روی "نصب " در زیر عنوان بازی کلیک کنید. برخی گزینه ها را مطرح خواهد کرد. روی "مرور ، " کلیک کنید و به مکان مورد نظر جدید بروید - پوشه "Fornite temp " را در کجا قرار داده اید ، اکنون Epic launcher یک پوشه "Fortnite " جدید ایجاد می کند.

  شروع install سپس بلافاصله نصب را لغو کنید. با کلیک مجدد بر روی منوی سه نقطه ، گزینه لغو را پیدا خواهید کرد.

  با لغو نصب ، به File Explorer بازگردید ، به محل جدید بازی بروید ، "Fortnite " تقریبا خالی را حذف کنید پوشه را تغییر دهید و نام "Fortnite temp " را به "Fortnite " تغییر دهید. به راه انداز برگردید و نصب را از سر بگیرید. چند لحظه طول می کشد تا بررسی کنید که همه فایلها وجود دارند ، اما پس از اتمام بازی شما آماده بازی از خانه جدید خود بدون بارگیری مجدد چیزی است.

  نبرد .net

  Battle.net ویژگی جابجایی ندارد ، اما حداقل بجای مخالفت با شما کار می کند. هنگامی که بازی خود را جابجا می کنید ، کافی است راه انداز را در جهت درست راهنمایی کنید.

  بازی خود را به صورت دستی با استفاده از File Explorer به خانه جدید خود منتقل کنید - در صورت نیاز به کمک ، در قسمت بالا حرکت کنید. بخش این راهنما با عنوان "انتقال دستی فایل های بازی " - و سپس به صفحه آن در راه اندازی Battle.net بروید.

  در زیر دکمه آبی بزرگ "نصب " یک گزینه وجود دارد فایل های بازی را پیدا کنید در فایل اکسپلورر که باز می شود ، به محلی که اخیراً آن را منتقل کرده اید بروید و پوشه را انتخاب کنید.

  https://techbord.com نحوه انتقال بازی های رایانه ای به درایو جدید: Steam، Origin، Windows Store، Epic Games، Battle.net & GOG

  راه انداز فایل های بازی را به سرعت تأیید می کند ، و سپس بازی شما آماده بازی است. فایلهای بازی خود را به صورت دستی منتقل کنید ، سپس روی فایل اجرایی راست کلیک کنید.

  به عنوان مثال ، برای League of Legends از داخل پوشه ای که منتقل کرده اید "LeagueClient.exe \ " نامیده می شود. از آنجا می توانید یک میانبر جدید ایجاد کنید ، آن را به منوی شروع خود پین کنید یا آن را به نوار وظیفه خود وصل کنید.

  GOG Galaxy

  برای انتقال فایل های بازی در GOG ، باید فایلها را خودتان جابجا کنید و سپس راه انداز را فریب دهید تا فکر کند فایلها را در درایو جدید نصب کرده است.

  ابتدا فایلهای بازی را پیدا کرده و به فایل جدید منتقل کنید مکان بصورت دستی اگر در این زمینه به کمک نیاز دارید ، لطفاً به قسمت راهنمای تحت عنوان "انتقال دستی فایل های بازی "

  به بازی های "نصب شده " خود در GOG Galaxy بروید. روی کارت بازی راست کلیک کنید و "Manage Installation " را انتخاب کنید و سپس "Uninstall. "

  بازی منتقل شده است ، بنابراین در واقع حذف نمی شود ، اما باید راه انداز را دریافت کنید تصدیق کنید که بازی دیگر همان جایی نیست که چند لحظه پیش بود. با خطایی مواجه می شوید که به شما می گوید بازی را نمی توان حذف نصب کرد. هرچند خوب است ، شما در مسیر درستی هستید.

  https://techbord.com چگونه برای انتقال بازی های رایانه ای به درایو جدید: Steam، Origin، Windows Store، Epic Games، Battle.net & GOG

  پس از آن ، بازی از بخش " Installed "به بخش "متعلق به " کتابخانه شما است. روی کارت بازی راست کلیک کرده و install را انتخاب کنید.

  در پنجره کوچکی که باز می شود ، روی مسیر پیش فرض فایل در بالا کلیک کنید تا یک لیست کشویی مشاهده شود. در پایین لیست ذکر شده گزینه مرور را انتخاب کرده و به پوشه ای که بازی خود را در آن منتقل کرده اید بروید و "Select Folder " را در پایین سمت راست فایل اکسپلورر کلیک کنید.

  این مهم است توجه داشته باشید ، شما پوشه ای را انتخاب می کنید که پوشه بازی در آن قرار دارد ، نه خود پوشه بازی ها. چیزی شبیه به E: \\ GOG Library احتمالاً درست است ، در حالی که چیزی شبیه به E: \\ GOG Library \\ The Witcher: Enhanced Edition نادرست است.

   https://techbord.com نحوه انتقال بازی های رایانه ای به درایو جدید: Steam، Origin، Windows Store، Epic Games، Battle.net & GOG

  در در این مرحله ، راه انداز فایل های بازی را در محل جدید خود تشخیص می دهد و قبل از بازگشت بازی در حالت قابل پخش به بخش "نصب شده " کتابخانه شما ، آنها را به سرعت تأیید می کند.

  و کار شما تمام شده است !

خبرهای دیگر از امکانات