خبر

 • تک بورد - مقیاس پذیری وضوح: راز بازی

  مقیاس پذیری وضوح: راز بازی "4K Gaming"
  8 روز و 21 ساعت قبل

  چه بخواهیم و چه نخواهیم ، آغاز نسل جدید کنسول برای بازیکنان رایانه های شخصی هم دردسر و هم فرصت به همراه دارد. این کنسول های براق و جدید مجهز به سخت افزار کلاس میانه تا علاقه مندان هستند و نیازهای سیستم رایانه را بالا می برند. خواهید فهمید که ناگهان دیگر بازی های AAA با سرعت 60 فریم در ثانیه بی عیب و نقص در GPU جریان اصلی کار نمی کنند. بنابراین اگرچه بازی متوسط ​​جدید ممکن است از منابع بیشتری استفا

  طی چند نسل گذشته اینگونه بوده است. بازگشت به سال 2005 ، بازی های نسل اول Xbox 360 مانند F.E.A.R. و The Elder Scrolls IV: Oblivion ، حتی رایانه های شخصی سطح بالای بازی را مجازات کرد. در سال 2014 ، Assassin\'s Creed: Unity ، که به عنوان اولین بازی نسل بعدی Ubisoft شناخته می شود ، با 24 FPS وحشتناک در 1440p در پرچمدار GeForce GTX 980 اجرا شد. در حالی که یونیتی مطمئنا نماینده مشخصات عملکرد اوایل هشتم نیست بازی های -gen ، اجرای رایانه های شخصی پس از PS4 و Xbox One برای رایانه های شخصی کاملاً دشوارتر از قبل بود.

  \"

  اینجا در اواخر سال 2020 (گویی که نمی خواهیم) در حال حاضر به اندازه کافی مشکل نداریم) ، PlayStation 5 و Xbox Series X بار دیگر خط پایه سخت افزار را افزایش داده اند. عناوین مدرنی مانند Assassin’s Creed: Valhalla و Cyberpunk 2077 تلاش می کنند تا در 4K حتی در سیستم های سطح بالا نیز به خوبی اجرا شوند. و گرچه تنظیمات تنظیمات می توانند به شما کمک کنند ، محدودیتی در میزان عملکرد شما وجود دارد که می توانید از این طریق به ویژه در سیستم عامل های قدیمی بازگردید.

  یک روش دیگر برای افزایش قابل توجه عملکرد وجود دارد: مقیاس پذیری رزولوشن.

  اگر بخواهید پس از تنظیمات زیر و بم عملکرد 10-15٪ اضافی را بدست آورید ، مقیاس گذاری وضوح گزینه خوبی است. اگر با وضوح بالاتر مانند 4K بازی می کنید و مقیاس بندی وضوح را با وضوح تصویر ترکیب می کنید (برای راه حل های GeForce و Radeon به اینجا مراجعه کنید) ، نتایج اغلب بسیار نزدیک به بومی است.

  وضوح سفارشی کدام یک باید باشد شما استفاده میکنید؟ این به وضوح تصویر مانیتور شما بستگی دارد. مقیاس وضوح 83 درصد به طور معمول سازگاری خوبی بین کیفیت تصویر و عملکرد است. در 4K ، این به معنای رزولوشن سفارشی 3200 18 1800 است. در 1440p ، ما در مورد 2133 1200 1200 صحبت می کنیم. با کیفیت 1080p ، تراکم پیکسل در اکثر نمایشگرها از قبل کاملاً کم است ، بنابراین در صورت امکان از مقیاس گذاری در آنجا خودداری می کنیم.

  https://techbord.com مقیاس گذاری وضوح: راز قابل پخش \

  اگر واقعاً کمبود عملکرد ندارید ، مقیاس 0.83 درصدی با رزولوشن 1080p به 900 x 1600 ترجمه می شود. به خاطر داشته باشید که این عدد مقیاس رزولوشن سنگین تنظیم نشده است. بسته به انتظارات عملکردی ، وضوح تصویر اصلی و تراکم پیکسل مانیتور ، می توانید بالاتر یا پایین بروید. برای یافتن سایر رزولوشن های سفارشی ، به سادگی وضوح بومی خود را در ضریب مقیاس در هر دو محور ضرب کنید.

  در حالی که اکنون بسیاری از بازی ها گزینه های مقیاس گذاری وضوح را در منوی تنظیمات خود ارائه می دهند ، باید وضوح های سفارشی را در ویندوز تنظیم کنید برای سازگاری کامل ما شما را با چگونگی انجام این کار آشنا خواهیم کرد و معیارهای 4K را که تأثیر عملکرد را برجسته می کنند ، به اشتراک می گذاریم. دکل آزمایشی ما دارای GeForce RTX 3080 و Ryzen 9 3900X است. با وجود این مشخصات فوق العاده ، بسته به بازی ، می توانیم با پردازنده 4K محدود شده و مقیاس پذیری رزولوشن عملکرد قابل توجهی را افزایش دهیم.

  \"

  Horizon Zero Dawn انحصاری PlayStation 4 بود که در هنگام راه اندازی حیرت زده شد. در رایانه های شخصی ، کیفیت شخصیت و محیط در برابر بهترین عناوین AAA امسال قرار دارد: در واقع از Assassin’s Creed: Valhalla بهتر به نظر می رسد و اجرا می شود. با این وجود ، شما به RTX 3080 یا بهتر نیاز دارید تا حداکثر این بازی را با کیفیت 4K انجام دهید. در کارتهای دیگر ، مقیاس پذیری رزولوشن یک گزینه مناسب برای افزایش عملکرد است.

  در 4K بومی ، سیستم ما 78 FPS روان را مدیریت می کند ، اما در اینجا دستاوردهایی وجود دارد. در 1800p ، شاهد میانگین 96 FPS قابل توجه هستیم. در حالی که این برای مشخصات عملکرد RDR2 مانند یک حلقه مرده به نظر می رسد ، حداقل موارد در Horizon Zero Dawn به مراتب بهتر است: در 1800p ، با 1٪ پایین بودن 77 FPS ، به معنای موثر کاهش 60 FPS نیست. اگر یک مانیتور تازه سازی با رزولوشن 4K با تراکم پیکسل دارید ، مقیاس پذیری رزولوشن در این عنوان بازی را با نرخ فریم بالا باز می کند.

  افزایش چشمگیر عملکرد

  همانطور که انتظار می رفت ، تمام بازی هایی که آزمایش کردیم هنگام بازی دارای افزایش نرخ فریم قابل توجهی بودند با وضوح پایین تر. کاهش 17 درصدی تعداد پیکسل ها تا 27 درصد بهبود در میانگین نرخ فریم ها است. موتورهای بازی مدرن اغلب جلوه های بصری خاصی را به وضوح بافر قاب می بندند. به عنوان مثال ، در نسخه 4K بومی ، جلوه های آلفا با وضوح ربع با کیفیت 1920 x 1080 ارائه می شوند ، در حالی که اگر با 3200 x 1800 اجرا می کنید ، آنها با کیفیت 1600 x 900 ارائه می شوند.

  DLSS 2.0 چطور است؟

  ما همچنین DLSS 2.0 را در Watch Dogs: Legion آزمایش کردیم (و نه ، انویدیا ما را مجبور به انجام این کار نکرد). مقیاس گذاری با رزولوشن معمولی کامل نیست و تأثیر کیفیت تصویر دارد: پیکسل کمتری ارائه می کنید. این مورد به ویژه در مورد جزئیات دور و با فرکانس بالا بسیار محسوس است. وضوح می تواند کمک کند ، اما این یک گلوله جادویی نیست.

  DLSS 2.0 ، خوب ... نوعی است. همانطور که آزمایشات قبلی ما با Wolfenstein: Youngblood و Control نشان داد. الگوریتم DLSS AI با استفاده از هسته های تانسور RTX می تواند با ورودی با وضوح پایین شروع به کار کند و پیکسل های از دست رفته را به طور م recثر از نو بسازد ، تا حدی که کیفیت بالا از ارائه بومی قابل تشخیص نیست. در انتهای پایین ، کیفیت تصویر فدا می شود ، اما همانطور که خواهید دید ، افزایش عملکرد بسیار زیاد است.

  https://techbord.com Resolution Scaling: راز قابل بازی

  با تنظیم DLSS روی کیفیت ، میانگین 55 فریم در ثانیه داریم. این حالت کیفیت تصویر را ارائه می دهد که در واقع به مراتب بهتر از رزولوشن داخلی با TAA است. همچنین بسیار دورتر ، بسیار بهتر اجرا می شود. با این وجود ، ما در زیر 60 FPS در اینجا هستیم ، و گاه گاهی اوقات زیر 50 می افتد.

  DLSS Balanced یک نمایه عملکرد بسیار خوب و متعادل ارائه می دهد. میانگین 62 FPS با 1٪ پایین در دهه 50 ایده آل نیست ، اما با حالت Adaptive V-Sync بازی مطابقت دارد.

  با تنظیم DLSS روی حالت عملکرد ، می بینیم که کیفیت تصویر کمی ضربه با این حال ، نرخ فریم متوسط ​​تا 72 فریم در ثانیه با 60 فریم در ثانیه 1 درصد پایین شلیک می کند. اگر به دنبال یک قفل روان 60 فریم در ثانیه هستید ، حالت عملکرد راهی است که باید دنبال کنید. سرانجام ، ما حالت DLSS Ultra Performance را امتحان کردیم ، اما استفاده از آن را پیشنهاد نمی کنیم.

  var googletag = googletag || {} ؛ googletag.cmd = googletag.cmd || [] googletag.cmd.push (تابع () {googletag.pubads (). نمایش (\ \'/ 8095840 / .2_A.35940.4_techbord.com_tier1 \\' ، [300 ، 250] ، \ \'div-pg-ad-1569574001-2 \ \')؛})؛

  انویدیا ادعا می کند که DLSS Ultra Performance فقط برای نمایشگرهای 8K در نظر گرفته شده است و در این حالت ، چیزی فراتر از سخنرانی بازاریابی است. با فعال کردن حالت Ultra Performance با کیفیت 4K ، بازی از 720p فقط در حال افزایش است. در حالی که هنوز فریم ها به طرز شگفت انگیزی مناسب به نظر می رسند ، ارواح و مصنوعات به محض قرار دادن دوربین روی کیفیت بصری تأثیر می گذارند.

  Ultra Performance به طور متوسط ​​86 فریم در ثانیه با 66 فریم در ثانیه 1٪ به ما تحمیل می کند. این بسیار خوب از حالت عملکرد است ، اما ضربه به کیفیت تصویر فقط ارزش آن را ندارد.

خبرهای دیگر از امکانات