خبر

 • تک بورد - سیلیکون گرافیک: رفته اما فراموش نشده است

  سیلیکون گرافیک: رفته اما فراموش نشده است
  چند ثانیه قبل

  ممکن است شما در مورد SiliconGraphics شنیده باشید که بعداً به عنوان Silicon Graphics، Inc و سپس به سادگی SGI شناخته می شود ، اما تعداد اندکی از کاربران خانگی خارج از یک جامعه علاقه مندان علاقه مند ، از رایانه های آن استفاده کرده اند. دلیل این امر این است که SGI به ساخت ایستگاه های کاری با کارایی بالا ، طراحی نرم افزار و ابر رایانه برای متخصصان متخصص در گرافیک سه بعدی اختصاص یافته است.

  در دهه 1990 ، اوج خود را از دست داد ، Silicon Graphics در میان طراحان 3D و گرافیک دارای قدرت افسانه ای بود که از قدرت بی نظیر این ایستگاه های کاری که در لبه محاسبات بصری بودند ، استفاده می کرد.

  میراث Silicon Graphics هنوز در Nintendo 64 دیده می شود ، که آنها به توسعه آن کمک کردند و چندین فیلم هالیوودی ، از جمله پارک ژوراسیک ، Twister ، کنگو ، داستان اسباب بازی و بسیاری دیگر ، اما اجازه ندهید که از خود جلوتر شویم ...

  #content p.byline، #content p.small {font-size: .85em؛ }

  https://techbord.com Graphics Silicon: رفته اما فراموش نشده است

  سیستم Onyx2 SGI (1996) شامل 8 پردازنده مرکزی MIPS R10000 ، 16 گیگابایت RAM و دو خط گرافیکی بود. حداکثر 16 رک می توانند به هم متصل شوند و مانند یک رایانه عمل کنند. اعتبار: SGI Vintage Stuff

  Silicon Graphics از روزی شروع شد که اکثر مردم حتی کامپیوتر خانگی هم نداشتند. سال 1982 بود. جیمز کلارک شغل خود را در دانشگاه استنفورد رها کرد ، جایی که وی دانشیار مهندسی برق بود و دیدگاه ایجاد رایانه های قدرتمندی را دارد که می توانند محاسبات پیچیده مورد نیاز در انیمیشن سه بعدی را انجام دهند.

  با عزیمت از استنفورد ، کلارک هفت دانشجوی کارشناسی ارشد با استعداد را با خود برد. از جمله کورت آکلی بود که مهندس بافرهای فریم و زیر سیستم های پردازنده در اولین ترمینال های SGI IRIS و سیستم های CAD مورد استفاده برای توسعه آنها بود

  وی همچنین RealityEngine را برای ابررایانه های تجسم Crimson و Onyx ایجاد کرد "و در توسعه مشخصات گرافیکی OpenGL یکپارچه بود.

   https://techbord.com Silicon Graphics: Gone اما فراموش نشده است

  از چپ به راست: جیم بارکسدیل ، مارک آندرسن و جیمز کلارک در سال 1995. کلارک همچنین موسس Mosaic / Netscape بود.

  دیوید براون ، دیگری دانش آموخته استنفورد و بنیانگذار SGI ، قبلا بیش از 10 سال قبل از تأسیس Sun Microsystems به توسعه ایستگاه کاری SUN کمک کرده بود. براون برای اولین ایستگاه های کاری SGI صفحه پردازنده "PM1 " را ایجاد کرد. وی بعداً برای کار در تجهیزات دیجیتال (DEC) و سپس Sun Microsystems نقل مکان کرد.

  یکی دیگر از بازیگران اصلی تاسیس Silicon Graphics چارلز کوتا بود. كوتا پس از اخذ مدرک كارشناسی ارشد خود در رشته های الکترونیك و مهندسی نرم افزار ، به كلارك پیوست و به طراحی موتور هندسه كمك كرد. Geometry Engine ابتدای مدل سازی سه بعدی را در سطح سخت افزاری مدیریت کرد - خطوط لوله هندسی که فضای مدل را برای نمایش دگرگونی های مشاهده فضا کنترل می کردند.

  SGI سیستم های نسل اول IRIS (مدل های 1000 و 1200) خود را در سال 1984 منتشر کرد. اینها ایستگاه های کاری مستقل نبودند ، بلکه واحدهای نمایش شطرنجی بودند که قصد داشتند به دستگاه های با کاربرد عمومی تر مانند DEC VAX متصل شوند. مدلهای اولیه IRIS از یک صفحه پردازنده PM1 استفاده می کنند ، نوع دیگری از ایستگاه کاری SUN استنفورد که دیوید براون به آن کمک کرده است. این سیستم ها به پردازنده های 8 مگاهرتزی Motorola 68000 و RAM 768kB مجهز شده اند اما فاقد درایو دیسک هستند.

  https://techbord .com Silicon Graphics: Gone but Forgotten

  بعداً در همان سال ، SGI 1400 و 1500 را راه اندازی کرد. هر دستگاه با حداکثر 10 مگاهرتز و 1.5 مگابایت RAM برخورد کرد. همچنین هر کدام از آنها دارای درایو دیسک بودند. 1400 دارای 72 مگابایت ST-506 بود و 1500 دارای یک درایو بزرگ 474 مگابایتی مبتنی بر SMD با کنترل کننده دیسک Xylogics بود.

  سری 2000 و 3000 SGI از سال 1985 تا 1989 ظهور می کند. سیستم های مختلف ، از جمله خط "Turbo " ، هنوز از پردازنده های موتورولا استفاده می کردند ، البته پردازنده های سریع تر ، و از همان سخت افزار گرافیکی استفاده می کردند. با این حال ، براون برای مدیریت سیلیکون با فرکانس بالاتر ماژول پردازنده PM1 (PM2 فعلی) را دوباره مهندسی کرده است. RAM آنها بیشتر بود و درایوهای دیسک ST-506 و SMD استاندارد شدند. آنها همچنین از تابلوهای شتاب دهنده شناور Weitek استفاده کردند.

  تا زمانی که SGI خط تولید خود را در سال 1989 قطع کرد ، در مجموع حدود 3500 سیستم فروخته بود. ممکن است چنین تعداد کمی از واحدهای حمل شده ناچیز به نظر برسد ، اما آنها ماشین آلات پرهزینه ای از هر کدام 45000 تا 100000 دلار بودند. در سال 1988 ، درآمد SGI به طور پیوسته به 153 میلیون دلار افزایش یافت.

  در اوایل دهه 1990 ، SGI اولین سیستم های RISC خود را معرفی کرد. در سال 1991 ، این شرکت اولین ایستگاه های کاری 64 بیتی Crimson خود را که توسط ریزپردازنده های MIPS R4000 تأمین می شود ، تولید کرد. در تلاش برای تأمین ثبات پردازنده های MIPS ، SGI این شرکت را خریداری کرد و نام آن را MIPS Technologies، Inc در سال 1992 تغییر داد. خرید MIPS در را به سایر مشاغل خارج از چرخ دنده سنتی SGI باز کرد.

  برخی از کیت های توسعه نینتندو 64 ایستگاه های کاری SGI Indy بودند. تصویر: Shane Battye

  https://techbord.com Silicon Graphics: رفته اما نه Forgotten

  در سال 1993 ، نینتندو با پیشنهاد طراحی GPU بعدی شرکت به SGI نزدیک شد. این دو شرکت در تابستان آن قرارداد را نوشتند و SGI برای تهیه "پردازشگر واقعیت " (RCP) به کار خود ادامه داد. سه سال بعد ، نینتندو اولین کنسول بازی 64 بیتی خود ، Nintendo 64 را منتشر کرد.

  مهمترین مشتری Silicon Graphics در مرحله RISC خود هالیوود بود. چندین استودیو ماشینهای SGI را برای انجام کارهای CG پس از تولید و انیمیشن سه بعدی در فیلمهایی مانند پارک ژوراسیک (1993) ، جانی مونمونیک (1995) ، جری مگوایر (1996) ، آناستازیا (1997) و گمشده در فضا (1998) خریداری کردند. طبق IMDb ، استودیوهای مختلف از ایستگاه های کاری Silicon Graphics در بیش از 40 تولید بین سالهای 1993 و 2003 استفاده کردند.

  در پارک معروف Jurassic "این سیستم UNIX است! من این را می دانم!" آنچه دیدیم Silicon Graphics '3D File System Navigator برای IRIX (سیستم عامل مبتنی بر یونیکس) بود

   https://techbord.com Silicon Graphics: Gone but Forgotten

  اما هالیوود تنها ذینفع فن آوری های نوآورانه SGI نبود. ایستگاه های کاری اولیه این امکان را به کاربران می داد تا از طریق API اختصاصی معروف به IRIS Graphics Language به زیر سیستم های گرافیک سه بعدی دسترسی پیدا کنند. IRIS GL طی سالها تکامل یافته و با استفاده از هر ویژگی جدید ، نفخ بیشتری می یابد ، نگهداری آن دشوارتر و استفاده از آن پیچیده تر می شود.

  فیلم های ساخته شده با SGI

  منبع: گرهارد لنرز

  تجهیزات سال فیلم Abyss 1989 اولیه IRIS 4D (احتمالاً شامل 4D / 120) Antz 1998 O2 (166) ، Origin 2000 (270) Casper unknown Cats & Dogs 2001 O2 ، اکتان 2 ، مبدا 200 ، VW 230 ، VW 320 افشای 1994 Indy Evolution 2001 O2 ، اکتان 2 ، Origin 200 ، VW 230 ، VW 320 Final Fantasy 2001 ناشناخته فارست گامپ Frighteners 1996 Indy ، Indigo 2 Gladiator O2 ، Indigo 2 Extreme ، Origin 200 ، Octane ، Onyx ، Dual Pentium Hollow Man O2 ، Octane ، Onyx ، Origin 2000 ، Power Challenge Ice Age Octane، Octane 2 Lord of the Rings 2000 Octane، Origin 2000، VW 230، VW 320 Jumanji unknown Jurassic Park 1993 PowerSeries Twin Tower Jurassic Park 2 1997 Unknown Jurassic Park 3 2001 Unknown (ایستگاه های کاری O2) Shrek 2001 Unknown Star Wars Episode 1 Indy، Indigo 2 (احتمالاً O2 ، Origin 2000) Starship Troopers unknown Terminator 2 1991 ناشناخته (دوران 4D) The Adventures of Rocky and Bullwinkle Onyx 2 The Crow unknown شکار برای اکتبر قرمز ناشناخته ماسک ناشناخته The Matrix 1999 Octane، Onyx 2، Origin 200 The Mummy unknown The Perfect Storm O2، Origin 2000 The Rugrats Movie 1998 O2 ، Origin 200 Titanic ناشناخته داستان اسباب بازی Twister چالش 1996 ، چالش قدرت چه رویاهایی ممکن است بیایند اکتان

  در سال 1992 ، SGI تصمیم گرفت که IRIS بیش از حد پیچیده شده است ، اما نمی خواست آن را کنار بگذارد و از ابتدا شروع کند. در عوض ، توسعه دهندگان با مهندسی مجدد API ، مجوز آن را با هزینه کمی برای رقبای خود آغاز کردند. و OpenGL متولد شد. این حرکت به برنامه نویسان اجازه می دهد تا برنامه های گرافیکی سه بعدی متقابل را به همان سرعت و کارآیی سیستم های IRIS بنویسند.

  SGI برای نظارت بر تحولات بیشتر این صنعت ، هیئت بررسی معماری OpenGL را سازمان داد. استاندارد OpenGL به عنوان تنها API گرافیکی سه بعدی کراس پلتفرم باقی مانده و حتی به تلفن های همراه و سایر دستگاه های قابل حمل نیز منتقل شده است. رقیب اصلی آن Direct3D مایکروسافت است ، یک API DirectX که فقط روی سیستم های مبتنی بر ویندوز اجرا می شود.

  پردیس مرکز فناوری آمفی تئاتر SGI در Mountain View به Google اجاره داده شد و سال ها بعد توسط غول جستجو ، جایی که اکنون Googleplex در آن واقع شده است

  https://techbord.com Silicon Graphics: Gone but Forgotten

  مدیریت بر این عقیده بود که شرکت باید با استفاده از نفوذ خود به دنبال رشد از طریق خرید و کاوش در شاخه های ثانویه تجارت باشد.

  < p> این به نفع موسس کلارک نبود که می خواست همچنان به توسعه سخت افزارهای پیشرفته بپردازد. بن بست باعث شد تا كلارك در ژانویه 1994 از SGI خارج شود. ماه بعد وی بنیانگذار راه اندازی مرورگر اینترنتی Mosaic Communications Corporation بود كه بعداً به Netscape معروف شد. پس از عزیمت کلارک ، یک سری سرمایه گذاری های بد در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000 افول SGI را پیش بینی کرد.

  در سال 1995 ، این شرکت سه شرکت را به دست آورد - Alias ​​Research ، Kroyer Films و Wavefront Technologies - در کل حدود 500 میلیون دلار. این شرکت ها را با هم ادغام کرد تا Alias ​​/ Wavefront ، بازوی توسعه دهنده نرم افزار گرافیک سه بعدی پیشرفته را تشکیل دهد. نه سال بعد ، SGI آن را به عنوان ضرر نوشت و این بخش را به قیمت 57 میلیون دلار به شرکت سرمایه گذاری سهام Accel-KKR فروخت.

   https://techbord.com Silicon Graphics: Gone but Forgotten

  رایانه های Silicon Graphics در سال 1997

  SGI O2 (1 سیستم -CPU با گرافیک سه بعدی یکپارچه) ، SGI Octane (1 یا 2 CPU ، کارت گرافیک Impact 3D با شتاب هندسه و پشتیبانی از بافت اختیاری) ، SGI Onyx2 (حداکثر 4 CPU در هر جعبه ، حداکثر 24 CPU در هر سیستم ؛ InfiniteReality 3D Graphics ) اعتبار: SGI Vintage Stuff

  در فوریه 1996 ، SGI تصمیم گرفت با خرید Cray Research به قیمت 740 میلیون دلار در تجارت ابر رایانه سر و صدا کند. این شرکت نام "بخش Cray Business Systems" را تغییر داد و شروع به کار برای توسعه فناوری (با نام تجاری CrayLink) کرد که می تواند در خط سرورهای سطح بالای SGI ادغام شود.

  بسیار کوتاه مدت باشد SGI برگشت و بخش را به Sun Microsystems فروخت ، فقط سه ماه پس از خرید ، اما مارک Cray را حفظ کرد. اگرچه جزئیات این معامله هنوز فاش نشده است ، اما یکی از مدیران Sun که به واسطه معامله کمک کرد ، اعتراف کرد که این خرید "" به طور قابل توجهی کمتر از 100 میلیون دلار بوده است. "

   https://techbord.com Silicon Graphics: Gone but Forgotten

  " SGI ناامید بود. "آنها در حال تمام شدن نقدینگی بودند و آنها باید دارایی های خود را از کتاب خود خارج کنند. [ما هزینه کمتری را از آنچه تصور می کردید پرداخت کردیم. "

  در مارس 2000 ، SGI سرانجام مارک Cray را فروخت و خط تولید Cray خود را به شرکت Tera Computer با قیمت 35 میلیون دلار و یک میلیون سهم تحویل داده است. در سپتامبر همان سال ، شرکت گرافیکی سه بعدی و متلاطم ، خط ایستگاه های کاری مبتنی بر ویندوز را با هزینه ای در حدود 100 میلیون دلار خریداری کرد. این سیستم ها با نام SGI مارک جدیدی ایجاد کردند اما کمتر از یک سال بعد در ژوئن 2001 آنها را متوقف کرد.

  ژوئن 2001 همچنین آغاز پایان SGI بود.

  در سال 2003 ، شرکت مقر خود را در مانتین ویو ، کالیفرنیا تخلیه کرد و ساختمان را به گوگل اجاره داد. سال بعد ، Alias ​​/ Wavefront را فروخت و تا نوامبر 2005 ، SGI پس از شش سال متوالی کاهش فروش از بورس اوراق بهادار نیویورک حذف شد.

  SGI در ماه مه 2006 خواستار حمایت از ورشکستگی فصل 11 شد. دادرسی در ماه اکتبر به نتیجه رسید. یک سال بعد ، سهامدار عمده مدیریت Southpaw Asset مشتریان خود را به فروش سهام SGI خود به دلیل کاهش ارزش تشویق کرد.

  در آگوست 2008 ، SGI 354.1 میلیون دلار درآمد کسب کرد که 24 درصد کاهش نسبت به سال قبل و آخرین گزارش درآمد خود است. دسامبر همان سال بیایید ، Nasdaq به SGI هشدار داد كه به دلیل مشكلات مالی در حال بررسی حذف شركت است ، اما هرگز به چنین چیزی نرسید.

  در آوریل 2009 ، SGI مجدداً درخواست فصل 11 را داد و به Fremont 's Rackable Systems با قیمت 25 میلیون دلار. سیستم های SGI امروز زنده هستند اما فقط به اسم. Rackable نام خود را به Silicon Graphics International تغییر داد ، علامت تجاری SGI را حفظ کرد و بلافاصله پس از خرید ، تیک Nasdaq خود را از RACK به SGI تغییر داد. با این حال ، SGI امروزه در درجه اول به جای سیستم های گرافیکی سه بعدی ، به سرورهای سطح بالای لینوکس معامله می شود. Wired یادداشت می کند که فیلم سازان تازه کار می توانند ایستگاه های کاری قدیمی را از طریق بازار دست دوم "پر رونق " خریداری کنند. به عنوان مثال ، یک علاقه مند می تواند یک Indy را خریداری کند ، که در دهه 1990 حدود 14000 دلار پرداخت شده و اکنون حدود 40 دلار است.

  .defuncttechindex {background: # 6b9e8e24؛ بالشتک: 12px 15px؛ margin-bottom: 25px؛ } .defuncttechindex img.triangleLogo ، .defuncttechindex تصویر {پس زمینه: شفاف! مهم؛ قد: 60 پیکسل! مهم؛ عرض: 60 پیکسل! مهم؛ float: چپ! مهم؛ padding: 0px 14px 60px 0! important؛ } body.interior .articleBody ul.defuncttechli {margin-left: 95px؛ } body.interior .articleBody h4 {margin-top: 60px؛ اندازه قلم: 1.35em؛ } .defuncttechsub {font-size: 0.9em؛ } ul.defuncttechli li a {font-weight: 500؛ font-family: Roboto؛ اندازه قلم: 1.05em؛ line-height: 1.6}media only screen and (max-width: 760px) {body.interior .articleBody ul.defuncttechli {margin-left: 20px؛ } .defuncttechindex img.triangleLogo ، .defuncttechindex تصویر {padding: 0 14px 14px 0! important؛ } .defuncttechsub {font-size: 0.85em؛ } ul.defuncttechli li a {font-size: 0.95em؛ }} TechSpot سری گذشته اما فراموش نشده است

  داستان شرکت های اصلی سخت افزار و الکترونیک است که در یک زمان رهبران و پیشگامان صنعت فناوری بودند ، اما اکنون منسوخ شده اند. ما برجسته ترین بخش تاریخ ، نوآوری ها ، موفقیت ها و جنجال های آنها را پوشش می دهیم.

  3Dfx Interactive OCZ Technology Palm Gateway 2000 Commodore Sinclair Computers Compaq Cyrix Silicon Graphics (SGI) wiki

  .subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-تکرار: بدون تکرار؛ اندازه پس زمینه: حاوی background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: همه مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، به این معنی: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از امکانات