خبر

 • تک بورد - زیراکس PARC: سر تکان دادن به ذهن GUI ، اترنت ، چاپ لیزر و موارد دیگر

  زیراکس PARC: سر تکان دادن به ذهن GUI ، اترنت ، چاپ لیزر و موارد دیگر
  26 روز و 13 ساعت قبل

  اگرچه ما به طور كلی پیشرفتهای فن آوری را با شركتهایی مرتبط می كنیم كه با موفقیت آنها را تجاری می كنند ، اما اغلب اجساد كم ارزش وجود دارند كه پشت پرده زحمت می كشند. در بسیاری از موارد در طول 40 سال گذشته ، مرکز تحقیقات زیراکس پالو آلتو (PARC امروز) همان بازیگر پنهان بوده است ، بسیاری از فن آوری های امروزی را در همه جا ابداع کرده یا آنها را از مفاهیم انتزاعی پالایش می کند.

  PARC به عنوان بازوی توسعه شرکت زیراکس در سال 1970 راه اندازی شد ، PARC نقشی اساسی در مهندسی چاپ لیزر و بسیاری از فن آوری های تشکیل دهنده رایانه شخصی - مشهورترین کاربر گرافیکی بازی کرده است. رابط (GUI) مورد استفاده در سیستم اطلاعاتی زیراکس 8010 ستاره در سال 1981 و به دنبال آن اپل لیزا. این تیم شامل بسیاری از برترین دانشمندان علوم رایانه در جهان بود که از جمله آنها کارمندان سابق موسسه تحقیقاتی استنفورد بودند.

  بسیاری از نوآوری های آن اگرچه برخی از خوانندگان قدیمی ما ممکن است با مرکز تحقیقاتی پالو آلتو آشنا باشند ، اما ما فکر می کنیم دستاوردهای آن تا حد زیادی از جمعیت جوانتر فناوری نجات یافته است. ما می خواهیم چند مورد را بگیریم و اعتبار خود را در زمان تأخیر اعتبار بدهیم.

  توجه: این ویژگی در دسامبر 2011 منتشر شد. ما آن را ویرایش کرده و به عنوان بخشی از # Thhbackback پنجشنبه ابتکار عمل. .xerox-img {float: left؛ حاشیه: 0 20px 20px 0؛ } .xerox-ul {list-style-type: square؛ سرریز: پنهان margin-top: 5px! مهم؛ } .xerox-ul li {margin-left: -25px؛ padding-left: 2px؛ padding-bottom: 7px؛ } .xerox-fact {padding: 20px؛ حاشیه: 0 0 40px 0؛ background-color: # f8f8f8؛ top-top: 10px solid #eee؛ مرز پایین: 10 پیکسل جامد #eee؛ } body.interior .articleBody h3 {font-size: 30px؛ ارتفاع خط: 1.45؛ وزن قلم: 600؛ font-family: 'Roboto Condensed'؛ بالشتک: 15px 0 15px؛ رنگ: # 3f637b؛ } body.interior .articleBody ul {padding-left: 8٪؛ اندازه قلم: 0.95em؛ حاشیه: 20px؛ } .clicktoplay {text-align: center؛ اندازه قلم: .8em؛ padding-bottom: 5px؛ نوع قلم: مورب؛ رنگ: # 777؛ }

  https://techbord.com Xerox PARC: اشاره ای به ذهن پشت GUI ، اترنت ، چاپ لیزر ، و بیشتر اترنت و اینترنت

  بستر شبکه ای که تقریباً با هر رایانه مدرن عرضه می شود ، در سال 1973 با رابرت متکلف و سه نفر از او در PARC متولد شد. همکارانی که به عنوان مخترع شناخته می شوند نسخه آزمایشی اولیه اترنت با سرعتی معادل 2.94 مگابایت بر ثانیه بود و در مقاله ای که توسط Metcalfe با عنوان "اترنت: توزیع بسته های توزیع شده برای شبکه های محلی رایانه " تألیف شد ، در سال 1976 شرح داده شد (PDF). در سال 1979 ، Metcalfe زیراکس ، Intel و Digital Equipment Corporation را متقاعد کرد که 10 مگابایت بر ثانیه اترنت را از طریق استاندارد "DIX " ارتقا دهند.

  اترنت اولیه از کابل های کواکسیال استفاده می کرد ، اما سرانجام آنها به نفع جفت پیچ خورده خاموش شدند و کابلهای فیبر نوری. تعداد بیشماری از پیشرفتهای مرتبط با شبکه در خلال ایجاد و بهبود اترنت اتفاق افتاد ، از جمله بسته جهانی PARC (PUP) ، یک مجموعه پروتکل کار با اینترنت که کار اولیه TCP / IP را تحت تأثیر قرار داد و به عنوان سنگ بنای پروتکل های XNS بعدی زیراکس عمل کرد. . علاوه بر این ، PUP جز component اصلی مفهوم نبوی "دفتر آینده" PARC بود (این آگهی اولیه را بررسی کنید).

  https://techbord.com Xerox PARC: اشاره ای به ذهن پشت GUI ، اترنت ، چاپ لیزر و موارد دیگر توپ و ماوس نوری

  بحث اینکه چه کسی اولین موش را تولید کرده قابل بحث نیست ، اما PARC آن نبود. بله ، بله که موضوع این مقاله است ، اما ادامه مطلب را بخوانید. منع مصرف توپ بولینگ موش مانند یک طرح مخفی نظامی در سال 1952 ایجاد شد ، در حالی که داگلاس انگلبارت از استنفورد در اوایل دهه 60 به طور مستقل یک موش چرخ تولید کرد. تنها چند هفته قبل از آنكه انگلت قصد داشت دستگاه خود را در سال 1968 به نمایش بگذارد ، شركت آلمانی Telefunken ماوس توپی را آشكار كرد - گرچه به سختی به طرحهای مدرن شباهت دارد.

  بیل انگلیش ، كه با مفهوم اصلی خود به انگلبرت كمك كرد ، بعداً ماوس توپی "Alto " ما در هنگام کار در زیراکس PARC در سال 1972 با آن بیشتر آشنا هستیم ، شکل مستطیل ، قرار دادن دکمه و سیم برآمده از بالا استانداردی را ایجاد می کند که امروزه نیز از آن پیروی می کنیم. این دستگاه برای دستگاه اولیه "Alto" PARC ایجاد شده است ، که بدون شک اولین کامپیوتر شخصی مدرن با رابط کاربری گرافیکی ماوس محور بود ، اما هرگز وارد بازار خرده فروشی نشد. ریچارد لیون از PARC اولین موش نوری را در سال 1981 ساخت.

  https://techbord.com Xerox PARC: سر تکان دادن به ذهن GUI ، اترنت ، چاپ لیزر و موارد دیگر GUI و WYSIWYG

  داشتن یک نقطه و کلیک اگر نمی توانید رابط کاربری بی فایده است ، خوب ، نشانگر را کلیک کنید و کلیک کنید. PARC مجبور بود پیشگام بسیاری از محیط های گرافیکی که ما کاملاً طبیعی می دانیم باشد ، تا ساختن استعاره "دسک تاپ" (به طور مفهومی ، انگلبارت در اینجا PARC را نیز شکست داد). GUI اولیه این گروه دارای نمادها ، منوهای بازشو ، جعبه های علامت گذاری و پنجره های همپوشانی کنترل شده با ماوس است. این راه را برای برخی از نرم افزارهای نوآورانه ، از جمله بسیاری از اولین برنامه های WYSIWYG باز کرد - در آن روزها ، کمترین چیزی را می توان گفت یک لوکس است.

  از جمله این برنامه های جدید ، Bravo ، اولین پردازشگر واژه WYSIWYG بود بنیادی برای MS Word). PARC همچنین اولین ویرایشگر مدار مجتمع WYSIWYG ، ویرایشگر گرافیک Sil بردار ، ویرایشگر Markm bitmap (یک برنامه رنگ) ، و همچنین زبان های برنامه نویسی مانند Interlisp ، InterPress و Smalltalk - که دومین آنها C ++ ، هدف C ، CLOS را تحت تأثیر قرار ، جاوا و موارد دیگر. در اواخر دهه 70 ، PARC فن آوری های زبانی را برای غلط املا اختراع کرد و یکی از اولین بازی های چند نفره شبکه ای ، Alto Trek را ایجاد کرد.

   https://techbord.com Xerox PARC: سر تکان دادن به ذهن GUI ، اترنت ، چاپ لیزر و موارد دیگر چاپگر اول لیزری < p> اولین نمونه چاپگر لیزری با اصلاح یک دستگاه کپی زیراوگرافی توسط Gary Starkweather در مرکز تحقیقاتی وبستر زیراکس در سال 1969 اختراع شد. اگرچه درست قبل از تأسیس PARC از نظر فنی تولد داده شد ، استارك ودر طی دو سال آینده با تیم پالو آلتو همکاری كرد تا طرح اصلی خود را اصلاح كند. اولین واحد تجاری در سال 1975 معرفی شد (IBM 3800) ، اما تا سال 1981 بود که بازار اولین چاپگر لیزری متصل به دفتر خود را دریافت کرد ، 170000 $ Xerox Star 8010.

  HP " s 71lb LaserJet در سال 1984 وارد بازار اصلی شد و با سرعت عظیم 300dpi / 8ppm چاپ شد. به سرعت توسط دستگاه های رقابتی از Brother ، IBM ، Apple و دیگران دنبال شد ، اما حتی اجرای اولیه "مصرف کننده" با استانداردهای مدرن فوق العاده گران بود. LaserJet به قیمت 3500 دلار فروخته شد - معادل تقریباً 8500 دلار امروز. چاپ لیزر برای زیراکس به یک تجارت چند میلیارد دلاری تبدیل شد و به راحتی پروژه های دیگر آن را تأمین کرد.

   https://techbord.com Xerox PARC: تکان دادن سر ذهن GUI ، اترنت ، چاپ لیزر و موارد دیگر رایانه شخصی

  بسیاری از موارد فوق فن آوری ها در رایانه آزمایشی PARC در Alto وجود داشتند ، اما این سیستم برای زمان اصلی منظور نبود و بیشتر از دهه 70 به طور داخلی استفاده می شد. هنگامی که زیراکس اولین ایستگاه کاری خود را به نام Xerox Star یا Xerox 8010 System Information ارسال کرد ، Alto در سال 1981 بسیار پالایش و تجاری شد. با هدف تحقق چشم انداز "دفتر آینده" زیراکس ، به عنوان بخشی از "سیستم دفتر شخصی" کامل شامل سایر ایستگاه های کاری و سرورهای پرونده / چاپ به بازار عرضه شد.

  Star خودش به قیمت 16000 دلار فروخت اما هزینه نصب کامل دفتر زیراکس بیش از 50،000 دلار بود. این نه تنها گران بود ، بلکه یک سیستم کاملاً بسته بود ، به این معنی که تمام سخت افزار و نرم افزار باید توسط زیراکس ساخته شود. فقط حدود 25000 دستگاه فروخته شد و بسیاری Xerox Star را یک شکست تجاری می دانند. برخی دیگر استدلال می کنند که به سادگی از زمان خود جلوتر بوده است. چند سال بعد ، اپل Macintosh را راه اندازی کرد ، که بسیاری از مفاهیم را از PARC وام گرفته و اولین رایانه تجاری مجهز به GUI / موس تجاری محسوب می شود.

  https://techbord.com Xerox PARC: اشاره ای به ذهن پشت GUI ، اترنت ، چاپ لیزر و موارد دیگر Thinking Beyond the PC

  نه تنها گروه Xerox's Palo Alto با رایانه های شخصی جلوتر بود ، بلکه دوره ای فراتر از PC سنتی را تقریباً 30 سال پیش تصور می کرد. PARC اصطلاح "محاسبات فراگیر" را در سال 1988 ابداع کرد تا آینده ای را ترسیم کند که فناوری در پس زمینه زندگی ما عقب نشینی کند و مردم از دستگاه های تلفن همراه برای دسترسی یکپارچه به منابع و کنترل محیط استفاده کنند. اصلاً آشنا به نظر می رسد؟ PARC اولین نمونه های کاربردی "پدها" و "زبانه ها" را که امروز صحنه محاسبات را تحت تأثیر قرار می دهد ، توسعه داد.

  نمونه اولیه PARCTab در سال 1991 ساخته شد و ابعاد آن 9x11x1 اینچ بود. پنج پوند ، دارای پردازنده موتورولا ، 4 مگابایت رم ، رابط قلم ، صفحه کلید و میکروفون داخلی بود. همچنین دارای فناوری ارتباط نزدیک میدان NFC بود که امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه مشابهی به نام PARCTab ، رایانه ای به اندازه کف دست بود که به محققان امکان دسترسی به اینترنت ، خواندن ایمیل آنها ، بررسی وضعیت آب و هوا و بسیاری دیگر از عملکردهای اساسی گوشی را می داد. در ادامه ، آلن کی از PARC در سال 1972 "Dynabook" را توصیف کرد.

  https://techbord.com Xerox PARC: اشاره ای به ذهن پشت GUI ، اترنت ، چاپ لیزر و موارد دیگر سایر پیشرفتها

  با کشف بسیاری از ذهن های روشن ظاهراً هر جنبه ای از محاسبات است ، به هیچ وجه نمی توان همه دستاوردهای آنها را لیست کرد. در کنار همه موارد بالا ، این گروه همچنین ایجاد کرده یا به آنها کمک زیادی کرده است:

  سیلیکون آمورف (در فن آوری های مختلف ، از جمله هواپیماهای عقب LCD استفاده می شود). فناوری لیزر پرقدرت که ستون فقرات شبکه ارتباط از راه دور ما است. کرم رایانه (ایجاد شده هنگام آزمایش محاسبات توزیع شده). فناوری های ذخیره سازی مغناطیسی و نوری غیرقابل پاک شدن (تجاری از طریق Optimem). یک سیستم کدگذاری 16 بیتی که منجر به استاندارد ISO / IEC 10646 و استاندارد Unicode می شود. LambdaMOO ، یکی از قدیمی ترین محیط های وب چند کاربره در زمان واقعی است. پروتکل های IPv6 و HTTP-NG که نحوه کارکرد اینترنت را کنترل و تعریف می کنند. زیراکس PARC امروز

  https://techbord.com زیراکس PARC: سر تکان دادن ذهن به پشت GUI ، اترنت ، چاپ لیزر و بیشتر

  اگرچه PARC هرگز به یک نام خانوادگی تبدیل نمی شود ، اما انکار نمی کند که این موتور برای دهه ها یک نیروی محرکه در صنعت محاسبات بوده است. وقتی این نهاد تحقیقاتی در ابتدا تأسیس شد ، وظیفه طراحی دفتر "آینده" را بر عهده داشت. با توجه به همه گفته ها ، این مأموریت را به انجام رساند و موارد دیگر.

  این بخش در سال 2002 خاموش شد اما همچنان باقی مانده است یک شرکت تابعه مستقل زیراکس. بسیاری از کارمندان سابق PARC شرکت های خود را ایجاد کرده اند ، از جمله Adobe ، 3Com (خریداری شده توسط HP در سال 2010) و Spectra Diode. همچنین سه محقق برجسته آن برندگان جایزه تورینگ ، "جایزه نوبل محاسبات " هستند

  PARC همچنان با فناوری لبه خونریزی ، از هوش مصنوعی (AI) و همکاری انسان و ماشین ، تا اینترنت اشیا ، تولید دیجیتال و محل کار دیجیتال.

  برای پخش ویدیو کلیک کنید .subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px ؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-تکرار: بدون تکرار؛ اندازه پس زمینه: حاوی background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید جدید دریافت یک نسخه رایگان از Superhot: کنترل ذهن حذف ، با مجوز از GOG قول ما: همه مشارکت خوانندگان به سمت شما خواهد بود بودجه محتوای بیشتر به این معنی است: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از امکانات