techbord.com رفته اما فراموش نشده: نخل

شرکت پالم که در ابتدا با نام Palm Computing شناخته می شد ، در سال 1992 توسط جف هاوکینز تاسیس شد. این شرکت به همراه Donna Dubinsky و Ed Colligan به دنبال ساخت Palm Pilot اصلی بودند. خلبان یکی از اولین و موفق ترین دستیارهای شخصی دیجیتال بود که باعث شد نام "Palm" مترادف با PDA ها و یک عامل شکل دهنده محاسبات دستی برجسته برای نزدیک به یک دهه باشد.

PDA = دستیار دیجیتال شخصی

قبل از Palm Pilot ، این شرکت Zoomer را توسعه داد - به عنوان Casio Z-7000 و Tandy Z-PDA به بازار عرضه شد. این تلاش اولیه در برابر اپل نیوتن به یادماندنی تر اما هنوز هم متلاشی شد. Zoomer توسط PalmPrint و PalmOrganizer پشتیبانی می شود ، نرم افزار مبتنی بر سیستم عامل توسعه یافته توسط Geoworks. در آن زمان ، پالم خود را به عنوان یک توسعه دهنده شخص ثالث معرفی کرد و مشتریانی مانند اپل و مایکروسافت را با پیشنهادات اولیه PDA خود هدف قرار داد.

https://techbord.com رفته است اما فراموش نشده است: پالم \

به ویژه مورد توجه نرم افزار تشخیص دست خط Grafiti Palm بود. گرافیتی مخصوصاً مهارت خواندن دست خط را داشت ، به شرطی که کاربر مایل باشد سبک نوشتن گرافیتی را بیاموزد. به عنوان مثال ، نوشتن حرف "A" به معنای حذف تیرآهن و نوشتن "V" وارونه به جای آن است. با این حال ، Palm از سیستم اطمینان داشت و حتی ادعا کرد که صد در صد دقت را کسب کرده است.

امروز کاربران اندروید می توانند یک صفحه کلید شخص ثالث را که از سیستم Graffiti استفاده می کند بارگیری کنند.

موفقیت نقاشی های دیواری منجر به تملک پالم به مبلغ 44 میلیون دلار توسط روباتیک ایالات متحده در سپتامبر 1995 شد.

یک سال پس از خرید ، پالم از خلبان رونمایی کرد. این یک PDA ساده بود که در درجه اول چهار عملکرد را انجام می داد: یادداشت ها ، دفترچه آدرس ، تقویم و لیست کارها. خلبان ادامه یافت و بر بازار PDA تسلط یافت و تنها در نیمه اول سال بیش از یک میلیون فروخت.

چه چیزی خلبان را بسیار خاص کرده است؟ این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که در دست شما قرار گیرد و در جیب شلوار شما قرار گیرد. به نظر آشناست؟ واضح است که در آن زمان انقلابی بود ، ساخت دستگاه دستی که احتمال دارد کاربران همیشه در آن داشته باشند. خلبان اصلی Palm OS 1.0 را در بالای پردازنده مرکزی Motorola 68328 با سرعت 16 مگاهرتز اجرا می کرد. این صفحه نمایش LCD با صفحه نمایش لمسی تک رنگ 160x160 پیکسل همراه با منطقه ورودی Graffiti داشت. انرژی آن توسط دو باتری AAA تأمین می شد.

منبع: Reddit

کاربران می توانند Pilot را با استفاده از یک پایه خاص و داده های همگام سازی به رایانه خود متصل کنند. پایه 299 دلار ، پایلوت 1000 نیمی از قیمت اپل نیوتن بود و می توانست 500 آدرس و 600 قرار ملاقات داشته باشد. Pilot 5000 به روزرسانی شده فقط 69 دلار بیشتر به فروش می رسید و 5 برابر فضای ذخیره سازی داشت.

شرکت Palm Pilot به دلیل استفاده از نام "Pilot" از شرکت Palm شکایت کرد. به عنوان "PalmPilot \" (یک کلمه) و سپس مارک Pilot را برای مدلهای بعدی مانند Palm III و Palm Tungsten حذف کرد.

ایالات متحده رباتیک در سال 1997 توسط 3Com در معامله بزرگ سهام خریداری شد که 6.6 میلیارد دلار ارزش داشت ، دومین ادغام بزرگ صنعت فناوری در آن زمان. با این حال بنیانگذاران اصلی Palm ، هاوکینز ، دوبینسکی و Colligan از کارگردانی 3Com ناراضی بودند و یک سال بعد برای تشکیل Handspring ترک شدند. Handspring’s PDA خود ، Visor ، از نرم افزار Palm’s مجوز گرفت. در یک پیچ و تاب جالب از سرنوشت ، Handspring سالها بعد توسط Palm خریداری شد.

https://techbord.com رفته اما فراموش نشده است: Palm

مجموعه ای از دستگاه های دستی مبتنی بر Palm. منبع: Reddit

پالم سرانجام از بازار خارج شد و در مارس 2000 با بیش از دو برابر شدن قیمت سهام در معاملات روز اول ، عرضه اولیه سهام را آغاز کرد. همین امر باعث شد Palm از جنرال موتورز ، مک دونالد و حتی شرکت مادر 3Com ارزش بیشتری داشته باشد. متأسفانه ، قیمت بالای سهام Palm در پی سقوط dot-com با از دست دادن 90٪ ارزش شرکت در مدت بیش از یک سال ، از بین خواهد رفت.

در بازه زمانی 1999 تا 2006 ، همه چیز نبود گلگون ، اما Palm مرتباً اعتبار بازار رو به رشد دستگاه های رایانه ای دستی و بازار نوپای "تلفن های هوشمند" را پیدا می کرد. Handspring در حال دستیابی به موفقیت در دستگاه های Treo بود که از اتصال بی سیم به خود می بالیدند ، و Palm قبل از اینکه این دو دستگاه ادغام شوند ، خط دستگاه های خود را تحت فشار قرار می داد.

رقابت PDA برای مدتی با نام تجاری HP ، Sony ، Compaq شدید بود. ، نوکیا و کاسیو همگی PDA منتشر می کنند. Palm در مقایسه با تنها 200 توسعه دهنده در سمت Windows توانست تا 70،000 توسعه دهنده شخص ثالث جلو باشد. اما این مدت طولانی طول نکشید و شرکت تسلیم شد تا دستگاه Windows Mobile خود ، Palm Treo 700w را معرفی کند. در حالی که Palm هنوز PalmOS خود را داشت ، Treo 700w برای افرادی که می خواستند آشنایی با ویندوز را داشته باشند هدف قرار گرفت.

https://techbord.com رفته اما فراموش نشده است: Palm

البته Blackberry نیز وجود داشت ، دستگاهی بسیار محبوب که توسط Research In Motion (RIM) از انتاریو کانادا ساخته شده است. پالم کنار نمی ایستاد و اجازه می داد رقبا جای خود را به دست بگیرند و در یک مرحله به نظر می رسید همه با یک دستگاه تلفن همراه یا Palm Treo یا BlackBerry را انتخاب می کنند. این مدت طولانی هم نبود.

در سال 2007 اپل اولین آیفون را راه اندازی کرد و کل اکوسیستم دستگاه های دستی به چالش کشیده شده و در مقایسه با آن پیش از تاریخ دیده می شود. Jon Rubinstein ، طراح اصلی iPod در همان سال به Palm پیوست و در سال 2009 سمت مدیر عامل Palm را به عهده گرفت. این شرکت تصمیم گرفت در پاسخ به موفقیت بزرگ آیفون و تهدیدات Android Google ، همه کار را در تلفن های هوشمند انجام دهد. در CES 2009 ، Palm Palm Pre را معرفی کرد ، گوشی هوشمندی که دارای سیستم عامل کاملاً جدیدی با تلفن همراه به نام webOS بود.

Palm Pre یک تلفن به شکل یک سنگ ریزه با صفحه کلید کشویی بود و اولین گوشی هوشمندی بود که شارژ بی سیم را از طریق شارژر Touchstone رواج دهید. متأسفانه ، صفحه کلید بزرگترین نبود و حامل انحصاری Sprint بود ، شماره سه شرکت مخابراتی بی سیم در آن زمان در ایالات متحده. طراحی بود بسیاری از مفاهیم طراحی پیشگام webOS مانند "کارتهای" چند منظوره و حرکات کش رفتن بعداً توسط iOS و Android پذیرفته شدند.

https://techbord.com رفته اما فراموش نشده است: Palm \

WebOS همچنین به کاربران امکان می دهد چندین حساب اینترنتی را در یک لیست قابل مدیریت واحد ترکیب کنند. این مزیت اضافه کردن چندین سرویس پیام رسانی در یک رابط واحد را دارد. پالم همچنین به کاربران پیشرفته این امکان را داد تا با تایپ کردن کد بدنام کونامی ، حالت توسعه دهنده را فعال کنند. سیستم عامل در واقع بازتر از اندروید بود و کل جوامع توسعه دهنده برای ایجاد فروشگاه برنامه های شخص ثالث علاوه بر فروشگاه رسمی Palm ظاهر شدند.

متأسفانه ، مشکلات کیفیت ساخت با بسیاری از نگرانی ها ، Pre را آزار داد با مکانیسم صفحه کلید کشویی ، ترک خوردن صفحه و جک هدفون معیوب. در حالی که مفاهیم رابط کاربر webOS انقلابی بودند ، سخت افزار اساسی باعث کندی سرعت آن نسبت به تلفن های همراه رقیب ، یعنی آیفون شد. سرانجام ، در حالی که Pre در نهایت پر فروش ترین تلفن هوشمند Sprint بود ، فروش کافی برای کمک به خط اصلی Palm نبود. این شرکت در سال 2010 به مبلغ 1.2 میلیارد دلار توسط HP خریداری شد.

به اعتبار آنها ، HP تلاش کرد webOS را زنده نگه دارد و جانشینان Pre اصلی را آزاد کرد. Pre 2 با ارتقا به Gorilla Glass سعی در حل مشکلات کیفیت ساخت اولین تکرار داشت. با این حال ، حتی در آن زمان ، Pre 2 در مقایسه با نسخه Pre اصلی فقط یک ضربه جزئی جزئی به نظر می رسید.

https: / /techbord.com رفته است اما فراموش نشده است: Palm

HP به عنوان آخرین تلاش برای ذخیره وب ، HP HP TouchPad ، Veer و Pre 3 را اعلام کرد (دیگر از مارک Palm استفاده نمی کند). TouchPad قرار بود با iPad 2 اپل رقابت کند اما با فروش بسیار ضعیفی روبرو شد و تنها 49 روز پس از اعلام خبر ، تولید آن متوقف شد. فروش "TouchPad" به طور خلاصه باعث افزایش فروش شد اما این امر به دلیل پایین بودن قیمت فروش و قابلیت انتقال اندروید به دستگاه بود. درست سال گذشته ، نسخه ای از Android 9 Pie ، تقریباً ده سال پس از راه اندازی ناموفق ، برای TouchPad در دسترس قرار گرفت.

var googletag = googletag || {} ؛ googletag.cmd = googletag.cmd || [] googletag.cmd.push (تابع () {googletag.pubads (). نمایش (\ \'/ 8095840 / .2_A.35946.4_techbord.com_tier1 \\' ، [300 ، 250] ، \ \'div-pg-ad-1569574001-9 \ \')؛})؛

HP نوشته های روی دیوار را دید و همه محصولات webOS ، از جمله Pre 3. را متوقف کرد. در واقع ، Pre 3 هرگز در ایالات متحده منتشر نشد. اچ پی webOS را به ال جی فروخت که هنوز هم از آن برای تأمین انرژی تلویزیون های هوشمند خود استفاده می کند. مارک Palm به TCL فروخته شد.

https://techbord.com رفته اما فراموش نشده است: Palm \

Palm دیگر به عنوان یک شرکت وجود ندارد ، اما از این نام برای مارک "یک دستگاه همراه" که در اواخر سال 2018 منتشر شد استفاده شد. این دستگاه توسط Android Oreo تأمین می شود و قرار است به عنوان یک دستگاه دوم باشد یک ساعت هوشمند این "تلفن نخل" تقریباً به اندازه یک کارت اعتباری است و دارای یک شبکه ساده از آیکون های برنامه است تا بر طبیعت مینیمالیستی دستگاه تأکید کند.

باید دید TCL تصمیم دارد به طور رسمی Palm را دوباره زنده کند. با این حال ، باید به یکی از شرکتی احترام بگذاریم که تأثیر بسزایی در نحوه استفاده از تلفن های هوشمند امروز داشته باشد.

.defuncttechindex {background: # 6b9e8e24؛ بالشتک: 12px 15px؛ margin-bottom: 25px؛ } .defuncttechindex img.triangleLogo ، .defuncttechindex تصویر {پس زمینه: شفاف! مهم؛ قد: 60 پیکسل! مهم؛ عرض: 60 پیکسل! مهم؛ float: چپ! مهم؛ padding: 0px 14px 60px 0! important؛ } body.interior .articleBody ul.defuncttechli {margin-left: 95px؛ } body.interior .articleBody h4 {margin-top: 60px؛ اندازه قلم: 1.35em؛ } .defuncttechsub {font-size: 0.9em؛ } ul.defuncttechli li a {font-weight: 500؛ font-family: Roboto؛ اندازه قلم: 1.05em؛ line-height: 1.6} @ screen only media and (max-width: 760px) {body.interior .articleBody ul.defuncttechli {margin-left: 20px؛ } .defuncttechindex img.triangleLogo ، .defuncttechindex تصویر {padding: 0 14px 14px 0! important؛ } .defuncttechsub {font-size: 0.85em؛ } ul.defuncttechli li a {font-size: 0.95em؛ }} سری TechSpot رفته است اما فراموش نشده است

داستان مهمترین شرکتهای سخت افزاری و الکترونیکی است که در مقطعی رهبران و پیشگامان صنعت فناوری بودند ، اما اکنون منسوخ شده اند. ما برجسته ترین بخش تاریخ ، نوآوری ها ، موفقیت ها و جنجال های آنها را پوشش می دهیم.

3Dfx Interactive OCZ Technology Palm .subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-تکرار: بدون تکرار؛ background-size: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ بالشتک: 15px؛ } .subDriveRevBot {background-size: 65٪؛ } اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید جدید دریافت یک نسخه رایگان از Superhot: کنترل ذهن حذف ، با مجوز از GOG قول ما: همه مشارکت کنندگان برای تأمین اعتبار محتوای بیشتری انجام می شود که به معنی: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر است

رفته اما فراموش نشده: نخل
features/رفته-اما-فراموش-نشده.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com رگولاتور انگلستان برای بررسی عملکرد فروشگاه App اپل در مورد رفتار ضد رقابتی ادعا می شود
techbord.com واتس اپ تماس صوتی و تصویری یک به یک را به برنامه دسک تاپ خود اضافه می کند
techbord.com آمازون پس از شکایت به نظر می رسد هیتلر ، آرم را تغییر می دهد
techbord.com Square در حال خرید عمده سهام سرویس جریان Tidal به قیمت 297 میلیون دلار است
techbord.com تحلیلگر: خرید یک کارت گرافیک پیشرفته برای استخراج
techbord.com Ayxta Fold 5G Vertu اولین تلفن تاشو
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.