techbord.com رفته اما فراموش نشده: Gateway 2000

مزرعه گاو چه اشتراکاتی با رایانه دارد؟ مسلماً زیاد نیست ، اما این مانع از این نشد که چند دانش آموز در دانشگاه از این مفهوم استفاده کنند و یک کسب و کار سودآور ایجاد کنند که نحوه درک و خرید رایانه های شخصی توسط مصرف کنندگان را تغییر دهد.

یک برخورد اتفاقی بین تد وایت ، دانشجوی سال دوم دانشگاه آیووا که در رشته بازاریابی و بازرگانی تحصیل می کند و مایک هاموند ، کارمند فروشگاه کامپیوتر در دس ​​موینز ، در پاییز 1984 منجر به رفتن این دو نفر می شود. کمتر از یک سال بعد با هم تجارت کردند.

شرکتی که آنها تاسیس کردند ، TIPC Network ، یک تجارت رایانه ای بود که در 5 سپتامبر 1985 راه اندازی شد. مادربزرگ ویت ، میلدرد اسمیت (معروف به "Mo Mo" "به نوه های او) ، گواهی سپرده 15000 دلاری خود را به عنوان وثیقه برای تضمین وام 10000 دلاری استفاده کنید تا عملیات را از زمین خارج کنید. پدر وایت به این دو نفر اجازه داد كه تجارت خود را از یك مزرعه دو طبقه مزرعه گاو خود انجام دهند.

https: / /techbord.com رفته اما فراموش نشده است: Gateway 2000

کارمندان در یک فروشگاه Gateway Country. تصویر: ژورنال Sioux City

بر خلاف همه شانس ها ، شرکت مستقر در آیووا ، که از یک مدل تجاری مشابه فروش مستقیم دل استفاده می کرد ، از همان ابتدا مورد توجه قرار گرفت و فقط در مدت چهار ماه فروش 100000 دلاری را کسب کرد.

در فوریه 1986 ، برادر ویت ، نورم جونیور ، به عنوان یک شریک کامل برای اداره امور مالی شرکت معرفی شد. خیلی زود ، این سه نفر شروع به فروش رایانه های شخصی ساخته شده به صورت ارزان تر از آنچه علاقه مندان می توانستند در خانه بسازند و نام شرکت خود را به Gateway 2000 تغییر دهند.

تعطیلات بزرگ Gateway سال بعد بود که یک تبلیغ کاملا منحصر به فرد را ارائه دادند. در مجله Computer Shopper. این آگهی تمام صفحه شامل تصویری از گاوداری Waitt Sr. بود و پرطرفدارترین پیکربندی شرکت ، Gateway 2000 A12 را با پردازنده 12 مگاهرتز 80286 ، 1 مگابایت رم ، 40 مگابایت هارد دیسک و 14 اینچی برجسته کرد. با قیمت 1،995 دلار مانیتور کنید.

https://techbord.com رفته اما فراموش نشده است: Gateway 2000

تبلیغ غیر متعارف مانند انگشت شست در مجله سنتی "techie" برجسته شد و نه ، این چیز بدی نبود. مصرف کنندگان در سال 1988 با فروش 12 میلیون دلار فروش مطلوبی به فضای داخلی Gateway نشان دادند.

Gateway به سرعت از دفتر مرکزی مزرعه خود پیشی گرفت و سرانجام به یک ساختمان اداری با مساحت 15000 فوت مربع در نزدیکی فرودگاه دروازه Sioux منتقل شد. با داشتن فضای بیشتر و کارمندان بیشتر در حقوق و دستمزد ، آنها توانستند کارهای بیشتری را انجام دهند. خوشبختانه ، تقاضا وجود داشت - و سپس مقداری.

در سال 1989 ، Gateway 70 میلیون دلار فروش ایجاد کرد ، که بازهم باعث شد این شرکت دفتر مرکزی خود را دوباره منتقل کند ، این بار در یک کارخانه 33،000 فوت مربع در شمال سیو سیتی در داکوتای جنوبی. از آنجا که دولت مالیات بر درآمد شخصی یا شرکتی نداشت ، آنها توانستند مبلغ قابل توجهی پس انداز کنند و بهتر بتوانند با رقبا رقابت کنند.

Gateway اساساً یک موشک بود و سازندگان آن در حال انجام بودند. بهترین آنها فقط برای سوار شدن در ماشین است. در پایان سال 1990 ، فروش چهار برابر شد و به 275 میلیون دلار رسید و یک سال بعد ، این رقم به 626 میلیون دلار خیره کننده رسید. در سال 1992 ، این شرکت برای اولین بار از فروش یک میلیارد دلار عبور کرد.

نیمی از دهه قبل از اینکه گاو شیری هولشتاین با زنجیره رستوران های فست فود Chick-fil-A استخدام شود ، گیت وی گاوها را به کار خود سوق داد. به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی داخلی رایانه های شخصی ارزان قیمت در جعبه های سیاه و سفید شبیه به علائم روی گاوهای شیری به مشتریان ارسال می شوند و از آنجا که آنها فقط از دو رنگ استفاده می کردند ، در هزینه های بسته بندی صرفه جویی می کرد.

Gateway پیشگام نحوه خرید رایانه توسط مردم نیز بود.

برای مدتی ، الگوی گاو همانند swoosh با نایک ، مترادف با Gateway بود ، یا طاق طلایی برای مک دونالد است. Gateway افتخار خود را در ارائه خدمات به مشتریان در عصر جدید ، ساخت رایانه های شخصی متناسب با نیازهای خریدار و پشتیبانی از سیستم های آنها با پشتیبانی عالی از مشتری و فن آوری اعلام کرد.

 https://techbord.com رفته اما فراموش نشده است: Gateway 2000

کارمندان دروازه کارهای مربوط به خط مونتاژ را انجام می دهند. تصویر: موزه عمومی شهر Sioux

Gateway در خرید مردم کامپیوتر نیز پیشگام بود.

در سال 1996 ، Gateway مفهوم فروشگاه خرده فروشی Gateway Country خود را معرفی کرد. فروشگاه های انباری مانند ، که نیم دهه قبل از تلاش خرده فروشی مستقل اپل و بیش از دوازده سال از فروشگاه های مایکروسافت پیش بود ، با کارمندانی کار می کردند که اطلاعاتی در مورد آنچه که می فروختند می دانستند. آنها در ابتدا مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفتند و در عرض 5 سال ، بیش از 300 فروشگاه در سراسر کشور تجارت می کردند.

بچه ها امروز احتمالاً نمی فهمند که اگر ما این دو رایانه شخصی را زیبا بنامیم ...

https://techbord.com رفته اما فراموش نشده است: Gateway 2000

https://techbord.com رفته اما فراموش نشده: Gateway 2000

در سال 1998 ، این شرکت "2000" از نام خود برای جلوگیری از قدمت خود با اواخر قرن انتظار می رود ، اولین تغییر در سازنده رایانه شخصی. یک تغییر بزرگ دیگر - تصمیم برای انتقال مقر خود از غرب میانه به سن دیگو ، کالیفرنیا - تأثیر طولانی مدت تری خواهد داشت.

در مصاحبه ای با مجله سیو ژورنال 2007 ، تد ویت گفت مدیران در سن دیگو هرگز با فرهنگ ارزش محور که در ابتدا Gateway را هدایت می کرد کاملاً پذیرفت. "این بیشتر پول محور بود. این بسیار کوتاه مدت بود ، "وایت خاطرنشان کرد.

 https://techbord.com رفته اما فراموش نشده است : دروازه 2000

تد ویت بنیانگذار دروازه با گاو در خارج از فروشگاه Gateway Country در نیویورک در 24 اکتبر 2001 ژست خود را می گیرد. مجوز تصویر جف کریستنسن ، گتی ایماژ

< در اکتبر 1999 ، گیت وی یک همکاری استراتژیک با AOL را برای بازاریابی سرویس آنلاین شرکت در تمام رایانه های جدید خود اعلام کرد. ارزش این معامله طی یک دوره دو ساله 800 میلیون دلار بود. تقریباً در همان زمان ، ویت به عنوان مدیرعامل کنار رفت و زمام امور را به جفری وایتزن سپرد. وایت به ژورنال گفت که با نگاه به عقاید ، انتخاب برخی از افرادی که در آن زمان برای اداره تجارت انجام می داد "به همان اندازه احمقانه" تصمیم آنها برای انتقال به کالیفرنیا احمقانه بود.

"آنها آن را بیش از حد کنترل کردند و آن را پیچیدند . آنها کارهایی کوتاه مدت انجام دادند تا صفحه درآمد بهتر به نظر برسد ، که به ترازنامه آسیب رساند و آینده تجارت را فروخت. بنابراین ، وقتی اوقات سخت شد ، دیگر نمی توان به آنها اعتماد کرد. " - تد وایت ، اواخر سال 2007.

وایت در اوایل سال 2001 بازگشت و تلاش کرد تا از ضرر 94.3 میلیون دلاری گیت وی در سه ماهه چهارم سال 2000 رنج ببرد ، بدون شک با ترکیدن حباب نقطه کام همراه بود. این شرکت فروش الکترونیک مصرفی عمومی تر مانند دوربین های دیجیتال و تلویزیون های پلاسما را کوچک و آزمایش کرد اما موفقیت پایداری پیدا نکرد.

https://techbord.com رفته اما فراموش نشده است: Gateway 2000

مایک هاموند ، بنیانگذار دروازه. اعتبار تصویر: تیم هیندز ، مجله سیو سیتی

در آخرین تلاش برای نجات شرکت ، Gateway در معامله ای به ارزش 234 میلیون دلار ، eMachines سازنده کامپیوتر ارزان قیمت را خریداری کرد. وایت دوباره از سمت مدیرعاملی کناره گیری کرد و جای خود را به وین اینوی ، رئیس eMachines داد. Gateway هرگز به کانون توجهات بازگشت و در سال 2007 ، این شرکت با قیمت 710 میلیون دلار به شرکت تایوانی Acer فروخته شد.

Gateway از نظر فنی هنوز هم وجود دارد اما فقط به عنوان پوسته ای از خود سابق است. ایسر بیش از دو سال است که به زحمت نمی تواند وب سایت Gateway را به روز کند ، ظاهراً راضی است که این دارایی قربانی پدر Time شود. مایک هاموند ، بنیانگذار گیت وی ، در سال 2015 در 53 سالگی درگذشت.

.defuncttechindex {background: # 6b9e8e24؛ بالشتک: 12px 15px؛ margin-bottom: 25px؛ } .defuncttechindex img.triangleLogo ، .defuncttechindex تصویر {پس زمینه: شفاف! مهم؛ قد: 60 پیکسل! مهم؛ عرض: 60 پیکسل! مهم؛ float: چپ! مهم؛ padding: 0px 14px 60px 0! important؛ } body.interior .articleBody ul.defuncttechli {margin-left: 95px؛ } body.interior .articleBody h4 {margin-top: 60px؛ اندازه قلم: 1.35em؛ } .defuncttechsub {font-size: 0.9em؛ } ul.defuncttechli li a {font-weight: 500؛ font-family: Roboto؛ اندازه قلم: 1.05em؛ line-height: 1.6}media only screen and (max-width: 760px) {body.interior .articleBody ul.defuncttechli {margin-left: 20px؛ } .defuncttechindex img.triangleLogo ، .defuncttechindex تصویر {padding: 0 14px 14px 0! important؛ } .defuncttechsub {font-size: 0.85em؛ } ul.defuncttechli li a {font-size: 0.95em؛ }} TechSpot سری گذشته اما فراموش نشده است

داستان شرکتهای اصلی سخت افزار و الکترونیک است که در یک برهه از رهبران و پیشگامان صنعت فناوری بودند ، اما اکنون منسوخ شده اند. ما برجسته ترین بخش تاریخ ، نوآوری ها ، موفقیت ها و جنجال های آنها را پوشش می دهیم.

3Dfx Interactive OCZ Technology Palm Gateway 2000 .subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ اندازه پس زمینه: حاوی background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید جدید دریافت یک نسخه رایگان از Superhot: کنترل ذهن حذف ، با مجوز از GOG قول ما: همه مشارکت خوانندگان به سمت شما خواهد بود بودجه محتوای بیشتر به این معنی است: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

رفته اما فراموش نشده: Gateway 2000
features/رفته-اما-فراموش-نشده-gateway.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com به گفته خرده فروشان پردازنده های نسل بعدی اینتل هسته کمتری دارند اما هزینه بیشتری دارند
techbord.com CD Projekt انکار نمایشی Cyberpunk 2077 E3
techbord.com بخش فناوری خودران اینتل Mobileye در حال افزایش سرعت است ، که به تهدیدی واقعی برای تسلا تبدیل می شود
techbord.com اپل می تواند سرویس اشتراک پادکست را در سال 2021 راه اندازی کند
techbord.com مدیر عامل AMD Lisa Su در مورد مشکلات تأمین و آینده پردازنده ها بحث می کند
techbord.com اپل کار بر روی آیفون تاشو ، طراحی مجدد iMacs و Mac Pro های جدید را آغاز می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.