خبر

 • تک بورد - راهنمای TechSpot برای تمیز کردن بهار ابزارها و رایانه های شما

  راهنمای TechSpot برای تمیز کردن بهار ابزارها و رایانه های شما
  19 روز و 22 ساعت قبل

  با بهاری که فرا رسیده ، وقت آن است که تار عنکبوت اطراف خانه را پاکسازی کرده و آبیاری زمستانی را با تمیز کردن همه چیز کاملاً خوب از بین ببریم. اما فقط خانه ها و اتومبیل های ما نیستند که لیاقت چربی آرنج را دارند تا آنها را براق و لکه دار کنند - دستگاه های فناوری و رایانه ما به همان اندازه مراقبت و توجه دارند.

  در این راهنما ، ما در مورد نحوه تمیز کردن بهتر تلفنها ، رایانه ها و سایر ابزارهای معروف به شما مشاوره خواهیم داد. آماده مبارزه با آلودگی ها ، مقابله با آلودگی و از بین بردن گرد و غبار و ریزگردها شوید!

  خداحافظی با لکه ها و لکه ها

  بیایید با دستگاه هایی شروع کنیم که بیشتر به کار می روند: تلفن ها. این عجایب مهندسی به طور روزمره جوش داده می شوند و کشیده می شوند ، همچنین به سمت گوش ما رانده می شوند و نفس می کشند. به طور طبیعی ، چنین استفاده ای به هیچ وجه منجر به تجمع مواد معدنی و چربی نمی شود.

  البته می توانید فقط از گوشه آستین استفاده کنید تا سطح آن پاک شود ، اما اگر می خواهید برای انجام صحیح کارها ، بهترین استفاده از ابزارهای مناسب است! پارچه های ایده آل برای استفاده از پارچه های میکروفیبر است ، زیرا ماده فوق العاده نرم دستگاه را خراشیده نمی کند و همچنین پارچه هایی از آن را در همه جا باقی نمی گذارد.

   https://techbord.com راهنمای TechSpot برای تمیز کردن بهار ابزارها و رایانه ها

  هیچ چیز بهتر از یک تلفن تمیز و براق نیست!

  برای کمک به جابجایی چربی و لکه های لجبازی ، ممکن است بخواهید از محلول آب مقطر و سرکه سفید استفاده کنید (یک ترکیب 80/20 کافی باشد) - بهتر است از الکل مالش دهنده استفاده نکنید و کاملاً استفاده نکنید از هرچیزی که در آن سفید کننده وجود دارد استفاده کنید ، زیرا این مواد شیمیایی نسبتاً سخت بر این ابزار هستند.

  اگر قصد استفاده از مایع را دارید ، آن را به جای دستگاه روی پارچه بپاشید و بگذارید هر دو پس از آن به طور طبیعی خشک می شود. پارچه های میکروفیبر را باید بعد از چند بار استفاده در مواد شوینده ملایم شست و شو داد (شما هیچ خاکی به دام افتاده صفحه را نخواهید خواست) اما از نرم کننده پارچه در شستشو استفاده نکنید و آنها را در خشک کن قرار ندهید (مانند این الیاف را خراب می کند و منجر به ایجاد پرز می شود).

  برای همه گوشه های کوچک ، مانند بلندگوها و پریزهای کابل ، از یک نوک Q با محلول تمیز کننده استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که از انتهای خشک نوک برای جذب هرگونه رطوبت اضافی باقی مانده استفاده کنید - بگذارید آن به طور طبیعی خشک شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ مایعی برای تداخل در اتصالات باقی نمی ماند.

  https://techbord.com راهنمای TechSpot برای تمیز کردن بهار ابزارها و رایانه ها

  شما همیشه می توانید یکبار مصرف را خریداری کنید تمیز کردن دستمال مرطوب برای ابزارهای خود

  قرص ها ، خوانندگان الکترونیکی و سخت افزار بازی های قابل حمل می توانند به یک روش تمیز شوند ، اما با استفاده از هر نوع مایعات تمیز کننده راحت تر - این دستگاه ها به طور معمول محافظت ضعیف تری نسبت به تلفن های هوشمند در برابر نشت دارند . به دلیل اینکه در اطراف خیلی بیشتر دراز کشیده اند ، آنها اغلب کثیف تر از تلفن ها هستند ، بنابراین اگر متوجه شدید که لکه ها و علائم برای پاک کردن لکه دار است ، سعی کنید از یک محلول قوی آب مقطر و سرکه سفید استفاده کنید (اما نه بیشتر از 50 / 50 mix).

  این مورد همچنین می تواند برای تمیز کردن تلویزیون و مانیتور کردن صفحه نمایش استفاده شود - بر خلاف تلفن های هوشمند ، این موارد به ندرت دارای یک لایه شیشه ای برای محافظت از آنها هستند ، بنابراین خیلی فشار ندهید. در عوض ، اجازه دهید مایع تمیز کننده تمام کارهای سخت را انجام دهد. مایع را روی پارچه میکروفیبر اسپری کرده و به آرامی روی صفحه نمایش پاک کنید. سپس از پارچه خشک برای از بین بردن باقی مانده استفاده کنید. این کار را تکرار کنید تا کاملا لکه دار شود!

  دسک تاپ و لپ تاپ خود را پاک کنید

  با رفتن به رایانه های شخصی به صورت دسک تاپ یا لپ تاپ ، این موارد می توانند به همان اندازه دستگاه های دستی ، مخصوصاً صفحه کلید و ماوس ، ناخوشایند شوند. . مورد اول نه تنها علائم چربی را از انگشتان و کف دست ما جمع می کند ، بلکه گرد و غبار و سایر ذرات (به عنوان مثال خرده مواد غذایی * ahem *) در فضای بین کلیدها قرار می گیرد.

  برداشتن بسیاری از صفحه کلیدها نسبتاً آسان است از هم جدا ، که باعث می شود آنها بتوانند هرگونه ریزشی که در داخل آن ساخته شده را پاک کنند. برای کسانی که جدا از این جایزه ندارند ، یک انفجار خوب از یک قوطی هوای فشرده راهی برای رفتن است - فقط مطمئن شوید که این کار را در خارج انجام می دهید ، واقعاً بد است!

  https://techbord.com راهنمای TechSpot برای تمیز کردن بهار ابزارها و رایانه ها

  تنظیم انفجار برای از بین بردن گرد و غبار

  بهتر است از لامپهای فشرده روی صفحه کلیدها استفاده نکنید ، زیرا باعث گرد و غبار و خرده ریزتر شدن سیستم می شود - فن ها را در داخل هوا مسدود کرده و جریان هوا را کاهش می دهد . اگر می دانید چه کاری انجام می دهید ، همیشه می توانید لپ تاپ را جدا کرده و همه چیز را از این طریق منفجر کنید ، اما اگر از انجام این کار راضی نیستید ، از مکنده جاروبرقی برای زدودن زباله از بین کلیدها استفاده کنید.

  صفحه کلید به خصوص کثیف می شود و اغلب به کمی تمیز کردن عمیق نیاز دارد. از همان پارچه و محلول تلفن استفاده کنید ، اما اگر چنین عوض نشود ، باید به دستمال های تمیز کننده خانگی متوسل شوید - فقط از مواد حاوی سفید کننده یا سایر مواد شیمیایی خشن استفاده نکنید.

  موش ها ، گیم پدها و جوی استیک ها به همان اندازه که صفحه کلید متحمل رنج می شوند ، رنج می برند. همه این موارد را با استفاده از همان روش تمیز کنید ، اما از استفاده از هر محصولی که حاوی مرطوب کننده باشد ، مانند آلوئه ورا خودداری کنید ، زیرا باعث می شود پس مانده ای باقی بماند و به چسبیدن گرد و غبار و خاک کمک کند. به همین ترتیب از پرداخت لهستانی مبلمان اجتناب کنید: خوب است که به شما کمک می کند تا ذرات جدا نشود ، اما خوب نیست که مرتباً انگشتان خود را به داخل آن بمالید.

  https://techbord.com راهنمای TechSpot به تمیز کردن ابزارها و رایانه های خود بهار

  سعی کنید هوا را به این نزدیکی هدایت نکنید ...

  و صحبت از گرد و غبار ، رایانه های رومیزی و لپ تاپ ها این مسئله را دائماً جذب می کنند. دلیل این امر این است که اجزای موجود در سیستم زمینه های الکتریکی تولید می کنند ، که نیروی کمی را به ذرات نزدیک به اجزا وارد می کند و آنها را به سطح جذب می کند. قوطی های هوای فشرده بهترین انتخاب شما برای سلاح در برابر این تجمع هستند - اطمینان حاصل کنید که این کار را در خارج انجام می دهید و سعی کنید جریان هوا را خیلی نزدیک به قسمتهای ظریف هدایت نکنید (برخلاف تصویر بالا!).

  < p> می توانید از جاروبرقی برای از بین بردن انبوه گرد و غبار و مو استفاده کنید ، اما از قرار دادن نازل به هر طرفدار یا اجزای حساس بسیار پرهیز کنید و از ضمیمه برس استفاده نکنید. موها معمولاً از نایلون ساخته می شوند و ترکیبی از جریان هوا و حرکت برس بر روی صفحه های مدار ، به طور بالقوه الکتریسیته ساکن ایجاد می کند (خطری برای وسایل الکترونیکی).

  یک پارچه میکرو الیاف ، مرطوب با از آب مقطر می توان برای پاک کردن سطوح داخل رایانه نیز استفاده کرد ، اما قبل از روشن کردن دوباره از خشک شدن کامل آن اطمینان حاصل کنید. این نیز م effectiveثرترین روش برای تمیز کردن لکه های پره های فن خنک کننده است: فن را در جای خود نگه دارید و پلاستیک را محکم تمیز کنید. ممکن است بخواهید ابتدا از یک برس کوچک رنگ یا آرایش برای از بین بردن رسوبات سنگین استفاده کنید.

خبرهای دیگر از امکانات