خبر

 • تک بورد - در دسترس بودن و به روز رسانی قیمت GPU: سپتامبر 2021

  در دسترس بودن و به روز رسانی قیمت GPU: سپتامبر 2021
  17 روز و 10 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  نوبت به روز رسانی تجزیه و تحلیل قیمت ماهانه کارت گرافیک ما رسیده است ، یکی دیگر. اگر قیمت گذاری معمولی بود و ما واقعاً مجبور به انجام این به روزرسانی ها نبودیم ، عالی خواهد بود ، اما ردیابی GPU ها در صورتی که به فکر پرتاب تفنگ هستید مفید است ... و در این ماه ما می توانیم سالگرد تأسف آوری را جشن بگیریم.

  درست یک سال پیش بود که انویدیا اولین کارت گرافیک های سری GeForce RTX 30 ، RTX 3080 را در 17 سپتامبر و RTX 3090 را کمی بعد راه اندازی کرد. آن زمان هیجان زیادی وجود داشت و انویدیا وعده داد که این پردازنده های گرافیکی را به ترتیب با قیمت 700 دلار و 1500 دلار به فروش می رساند. در فاصله 12 ماه تقریباً غیرممکن است که یکی از این GPU های فوق العاده عالی را در MSRP از قفسه خریداری کنید.

  https://techbord.com GPU Availability and Pricing Update: September 2021

  و در آن زمان زمان خوبی برای خرید کارت گرافیک در حال شکل گیری بود. ما فقط 2-3 سال میانگین راه اندازی GPU را بررسی کرده بودیم و سری RTX 20 انویدیا از لحاظ ارزش و ناتوانی AMD در رقابت بالا پایان یافته بود ، بنابراین بسیاری از گیمرها امیدوار بودند که از سری GPU هایی استفاده کنند که در نهایت به نظر می رسید خوب و شایسته ارتقاء متأسفانه به دلیل تقاضای شدید بازیکنان که سالها منتظر ارتقا هستند ، افزایش تقاضا ، تقاضای اضافی به دلیل افزایش بازی ها در طول همه گیری همه گیر ، مسائل مربوط به عرضه و سپس رونق ارزهای دیجیتال که در ماه ژانویه آغاز شد ، و ارتقاء آن مشکل بود. بازار.

  اما به اندازه کافی ، بیایید به بررسی وضعیت امروز بازار بپردازیم ...

  به روز رسانی بازار

  بیشتر مردم در حال حاضر می دانند چرا ما هنوز قادر به خرید GPU در MSRP نیستیم ، اما من می خواستم به طور خاص بر روی چند مورد که در چند ماه گذشته آنها را دنبال کرده ایم تمرکز کنم.

  اولین مورد یکی از آنها Radeon RX 6600 XT AMD است که در اوایل ماه اوت عرضه شد. AMD وعده داد که این پردازنده گرافیکی 380 دلار خواهد بود - بهترین MSRP نیست ، اما آنها ادعا کردند که سهام زیادی در این سطح قیمت در دسترس خواهد بود. مدت کوتاهی پس از راه اندازی مشخص شد که احتمالاً در مدت زمان قابل توجهی چنین نخواهد بود ، اما اکنون که بیش از یک ماه از انتشار ما می گذرد ، این موضوع فوق العاده روشن شده است.

  در صورت وجود ، قیمت RX 6600 XT از بدو عرضه همچنان بدتر شده است و به سادگی امکان خرید آن با قیمت مناسب در برخی مناطق مانند ایالات متحده وجود ندارد. در استرالیا ، این MSRP حدود 24 ساعت در دسترس بود ، اما چند روز بعد این قیمت از MSRP فراتر رفت و به سطوح مناسب بازنگشت. در واقع ، در حال حاضر شما باید معادل تورم 50 درصدی قیمت آن GPU را در اکثر بازارها جبران کنید. بنابراین در این مرحله با اطمینان می توان گفت که وعده اولیه AMD برای در دسترس بودن خوب در MSRP ثابت شده است که در هیچ دوره زمانی قابل توجهی نیست.

  چرا قیمت افزایش یافته است؟ به زبان ساده ، قیمت اصلی بسیار پایین تر از قیمت فعلی سایر پردازنده های گرافیکی در بازار بود. به محض این که تقاضا برای AIB و توزیع کنندگان افزایش پیدا کند و بدانند که می توانند مشتریان را از بین ببرند ، و به محض اینکه AMD در مورد خوب به نظر رسیدن قیمت در دور پنجره عرضه ، قیمت ها شروع به افزایش کرد.

  خرده فروشان بار دیگر در مورد همه مسائل معمول افزایش قیمت توزیع کنندگان ، اجبار بسته ها و موارد دیگر به ما می گویند ، فقط در حال حاضر بیشتر از 6600 XT در گذشته استفاده می شود. خرده فروشان همچنین به ما می گویند که از زمان راه اندازی ، معدنچیان به طور فزاینده ای به این کارت و ارزش آن توجه می کنند ، که باعث کاهش عرضه در زنجیره ای شده است زیرا کارت ها قبل از خرده فروشی به معدنچیان فیلتر می شوند و قیمت را افزایش می دهد.

  بله ، می توانید دوباره معدنچیان را سرزنش کنید.

  با همه این موارد ، 6600 XT هنوز در چندین منطقه ارزان تر از نزدیکترین رقبای انویدیا ، RTX 3060 و RTX 3060 Ti است. علیرغم قیمت های خرده فروشی جذاب ، در بسیاری از مناطق ، در ایالات متحده ، در دسترس بودن واقعاً خوب است.

  در PC Case Gear (استرالیا) ، در حال حاضر انبار هر GPU نسل فعلی و برای اکثر آنها موجود است. انواع مختلفی را می توانید از بین تعداد قابل توجهی از مدل های AIB انتخاب کنید که تعداد کمی از آنها موجود نیست. این فقط قیمت بدی است که به این معنی است که این پردازنده های گرافیکی از قفسه ها خارج نمی شوند. در دسترس بودن ماههاست که مناسب است و بسته به جایی که در آن قرار دارید بهتر می شود. هرچه مدلهای گران قیمت تر در قفسه ها قرار بگیرند ، فشار بیشتری برای کاهش قیمت ها وجود خواهد داشت.

  GPU برای شما وجود ندارد!

  در حالی که در دسترس بودن ممکن است مناسب باشد ، گیمرها به دو دلیل نمی توانند به زودی GPU های ارزان قیمت را به صورت خرده خریداری کنند. شماره 1: انویدیا هیچ تلاش قابل توجهی برای عرضه کم هزینه RTX 3050 به خرده فروشی انجام نمی دهد. ممکن است شاهد رونمایی AMD از RX 6600 غیر XT باشیم ، اما بعید است که این نیز کمک زیادی کند. در حالی که 3050 مدتی است در لپ تاپ ها موجود است ، ما چیزی از مخاطبین خود نشنیده ایم که نشان می دهد کارت به زودی به خریداران دسکتاپ می آید. دلیل شماره 2: دلیل بزرگ آن است و آن استخراج رمزنگاری است.

  البته اکنون مشخص شده است که قیمت GPU مستقیماً با سودآوری استخراج ارتباط دارد. این مربوط به عرضه نیست ، مربوط به همه گیری یا موارد مشابه نیست - GPU ها متناسب با میزان پولی که می توانید از آنها استخراج کنید ، قیمت گذاری می شوند. این راهنمایی است که AIB ها و توزیع کنندگان هنگام تعیین قیمت از آن استفاده می کنند و قیمت ها به طور واضح با تغییرات در سودآوری معدن تغییر می کند.

  طرفداران کریپتو احتمالاً به نظرات می روند تا تقصیر را در جای دیگری نشان دهند ، اما قیمت گذاری با توجه به تقاضای بازی تغییر نکرده است - که یک سال است در سطح بالا باقی مانده است. دلیل اصلی اینکه چرا نمی توانید GPU را با قیمت مناسب خریداری کنید این است که استخراج رمزنگاری روی آنها سودآور است و ماینرها مایلند قیمتهای بالاتری را به طور نامحدود برای یک چاپگر پول بپردازند. اگر ماینینگ در GPU های مدرن سودآور نبود ، احتمالاً در MSRP یک GPU جدید در دست دارید ، زیرا سطح رکورد عرضه این نسل تا به اینجا برای برآوردن تقاضای بازی کافی است.

  The Crypto Rollercoaster

  بنابراین ، در سرزمین معدن در ماه گذشته چه خبر است؟ قیمت محبوب ترین سکه برای استخراج ، Ethereum ، ماهانه نسبتاً ثابت بوده است ، چند هفته پیش دوره ای بود که قیمت ها بالا رفت ، سرد شد و در چند روز گذشته روند نزولی داشت. به اما طبق معمول بازار ناپایداری است ، بنابراین در کل مسطح است.

  https://techbord.com GPU در دسترس بودن و قیمت گذاری به روز شده: سپتامبر 2021

  در همین حال ، سختی اتریوم در حدود 15 درصد افزایش یافته است ، به این معنی که مقدار قابل توجهی سخت افزار استخراج اضافی در مقایسه با یک ماه قبل در استخر قرار دارد. این می تواند در واکنش به افزایش قیمت ارزهای رمزنگاری شده در دو ماه گذشته باشد ، اما در هفته گذشته اندکی کاهش یافته است. این بدان معناست که ماینرها علاقه مند به خرید پردازنده های گرافیکی (GPU) برای استخراج بوده اند که به افزایش قیمت آنها کمک می کند ، اگرچه تأثیر آن این است که وقتی مشکل افزایش می یابد ، پاداش استخراج کاهش می یابد. بنابراین افزایش سختی هم نشانه خوبی و هم بدی برای گیمرها است.

  به طور کلی ، این امر منجر به کاهش سودآوری ماینینگ شده است ، در حال حاضر این میزان ماهانه حدود 25 درصد کاهش یافته است ، هر چند که بستگی دارد در GPU دقیق مورد نظر کارت هایی که اتریوم سودآورترین سکه برای استخراج نیست - مانند GPU های LHR انویدیا - با افت شدیدتری روبرو شده اند. با این حال ، بیشتر این کاهش ها در هفته گذشته پس از اوج قیمت ارزهای رمزنگاری شده رخ داده است ، و از آنجا که همیشه تاخیری در این مورد در قیمت گذاری پردازنده های گرافیکی منعکس می شود ، ما در حال حاضر به تازگی این اثرات را مشاهده کرده ایم.

  به روزرسانی قیمت GPU

  این امر چگونه بر قیمت GPU در eBay تأثیر گذاشته است ، که مدتی است ماهانه در حال پیگیری آن هستیم. در اینجا ما سری GeForce RTX 30 انویدیا را مشاهده می کنیم که لیست های کامل eBay در هفته گذشته را بررسی می کند. در مقایسه با آنچه که یک ماه پیش مشاهده کردیم ، قیمت پردازنده های گرافیکی متوسط ​​تا سطح بالا تغییر چندانی نکرده اند. RTX 3080 Ti به طور متوسط ​​4 درصد ، در حالی که RTX 3070 4 درصد کاهش یافته است. سپس در هر دو طرف مقیاس تغییرات کمی بزرگتر با RTX 3090 با افزایش 10 درصدی و RTX 3060 Ti با کاهش 9 درصدی روبرو می شویم ، به نظر می رسد که این پردازنده گرافیکی همچنان در حال حاضر در وضعیت خوبی قرار دارد.

  MSRP eBay میانگین قیمت جولای eBay میانگین قیمت آگوست eBay میانگین قیمت سپتامبر قیمت فعلی افزایش تورم از آگوست تا سپتامبر GeForce RTX 3090 $ 1،500 $ 2،599 $ 2،607 $ 2،863 91٪ 10٪ GeForce RTX 3080 Ti 1،200 $ 1،905 $ 1،815 $ 1،880 57٪ 4٪ 306 $ GeoForce $ 1،643 $ 1،673 139٪ 2٪ GeForce RTX 3070 Ti $ 600 $ 1،085 $ 1،170 $ 1،191 99٪ 2٪ GeForce RTX 3070 $ 500 $ 1،075 $ 1،228 $ 1،180 136٪ -4٪ GeForce RTX 3060 Ti $ 400 $ 1،012 $ 952 $ 863 $ 706 1 14٪ -6٪ میانگین 107٪ 0٪

  در حال حاضر ، اکثریت خط تولید انویدیا ، به ویژه برای محصولات میان رده خود ، محصولات LHR هستند ، به این معنی که بیشتر مورد ضربه قرار گرفته اند کاهش اخیر سودآوری معادن این امر تا حدودی در قیمت گذاری منعکس شده است ، اگرچه در کل کارت های انویدیا نسبتاً مسطح بوده اند. من فکر می کنم ما تنها در صورتی شاهد کاهش قیمت خواهیم بود که بازار ارزهای دیجیتال تا چند هفته دیگر همچنان در حال سقوط باشد مانند دیروز. چند هفته پیش بود که چشم انداز معدنچیان بسیار مثبت تر بود و به بالا نگه داشتن قیمت GPU کمک کرد.

  پردازنده های گرافیکی سری Radeon RX 6000 AMD AMD نیستند عرضه خوبی دارد و در هفته گذشته کارت های زیادی مانند RX 6800 XT و به ویژه RX 6800 فروخته نشده است. با این حال ، RX 6700 XT همچنان در دسترس است و قیمت آن ماهانه 11٪ افزایش یافته است ، نزدیک به سطح قیمت ژوئن. با این اوصاف ، قیمت ها هنوز 25 درصد کمتر از اوج این کارت در ماه مارس است و هیچ تغییری در قیمت RX 6600 XT که هنوز به طور متوسط ​​640 دلار GPU در بازار اسکالپر است ، ایجاد نشده است.

  MSRP eBay میانگین قیمت جولای eBay میانگین قیمت آگوست eBay میانگین قیمت سپتامبر قیمت فعلی افزایش تورم از اوت تا سپتامبر Radeon 6900 XT $ 1،000 $ 1،460 $ 1،622 $ 1،622 $ 1،569 57٪ -3٪ Radeon 6800 XT $ 650 $ 1،282 $ 1،268 $ 1،411 117٪ 11٪ Radeon 6800 $ 1،787 $ 1،787 $ ٪ 16٪ Radeon 6700 XT $ 480 $ 733 $ 793 $ 881 83٪ 11٪ Radeon RX 6600 XT $ 380 $ 633 $ 639 $ 68٪ 1٪ میانگین 90٪ 7٪

  بر اساس حجم هایی که در eBay می بینیم ، و در خرده فروشی ، به نظر می رسد که AMD به شدت آنها را در اولویت قرار داده است r GPU های میان رده به قیمت محصولات گران قیمت. اما بدون هیچ محدودیتی در عملکرد استخراج ، کارت های AMD بیشتر مستعد تغییر در سودآوری ماینینگ هستند و این امر باعث آسیب آنها در این ماه شده است. در ماه آگوست و ماه های قبل ، RX 6700 XT (و همچنین 6600 XT) از نظر ارزش رهبران کاملاً بوده اند. با این حال با توجه به کاهش قیمت برخی از پردازنده های گرافیکی Nvidia ، در حالی که قیمت کارت های AMD افزایش یافته است ، هزینه هر فریم در ماه سپتامبر بسیار بیشتر از گذشته است. در حال حاضر ، RX 6700 XT فقط 6 درصد ارزان تر از RTX 3060 Ti است ، در حالی که در آگوست 23 درصد ارزان تر است.

  هنگامی که ویژگی های اضافی GPU های Nvidia مانند DLSS و عملکرد برتر ردیابی اشعه ، دیگر موردی نیست که AMD دارای ارزش کلی باشد. با این هزینه در هر فریم ، من شخصاً RTX 3060 Ti را بر روی RX 6700 XT انتخاب می کنم ، در حالی که RTX 3070 Ti نیز در مقایسه با RX 6800 و 6800 XT چندان بد به نظر نمی رسد. این فقط کارت های گران قیمت Nvidia است که در مقایسه با بقیه بازار دارای ارزش ضعیفی هستند ، اما البته ما به طور کلی هنوز توصیه نمی کنیم که قیمت های متورم را بپردازید (مگر اینکه بتوانید از بازی کردن درآمد کسب کنید :).

  GPU استفاده شده قیمت گذاری

  در بازار استفاده شده ، قیمت سری Nvidia RTX 20 ماهانه اندکی افزایش یافته است و بیشتر کارت ها در میان تک رقمی افزایش می یابند. استثنا RTX 2080 Ti است که قیمت آن بسیار نزدیک به سطح RTX 3070 Ti جدید است. این نوع قیمت گذاری مضحک است وقتی با 50 دلار بیشتر می توانید عملکرد بهتر و یک محصول جدید را بدست آورید ، اما البته معدن. تا سپتامبر GeForce RTX 2080 Ti $ 1،000 $ 952 $ 1،043 $ 1،158 16٪ 11٪ GeForce RTX 2080 Super $ 700 $ 788 $ 802 $ 804 15٪ 0٪ GeForce RTX 2080 $ 700 $ 686 $ 703 $ 736 5٪ 5٪ GeForce RTX 2070 Super $ 500 $ 638 $ 670 RTX 2070 $ 500 $ 603 $ 614 $ 650 30٪ 6٪ GeForce RTX 2060 Super $ 400 $ 613 $ 615 $ 662 65٪ 8٪ GeForce RTX 2060 350 $ 476 $ 482 $ 514 47٪ 7٪ 7٪ میانگین 32٪ 6٪

  سپس سری GTX 16 را داریم که هنوز در بازار زیر 500 دلار محبوب هستند. در حال حاضر قیمت این پردازنده های گرافیکی به طرز وحشتناکی در بازار استفاده می شود و محصولاتی مانند 1660 Ti و 1660 Super بسیار افزایش یافته است. شما با دو برابر هزینه MSRP این کارت روبرو هستید و بعید است با عدم تمایل Nvidia برای انتشار RTX 3050 به زودی این وضعیت بهتر شود. اوت تا سپتامبر GeForce GTX 1660 Ti $ 280 $ 428 $ 426 $ 491 75٪ 15٪ GeForce GTX 1660 Super $ 230 $ 425 $ 452 $ 452 $ 494 1154 9٪٪ GeForce GTX 1660 $ 220 $ 359 $ 379 $ 371 $ 378 72٪ 2٪ GeForce GTX 1650 Super $ 160 $ ​​291 $ 283 $ 302 GeForce GTX 1650 150 $ 248 $ 247 $ 262 74٪ 6٪ متوسط ​​ 85٪ 8٪

  پردازنده های گرافیکی از سری GeForce 10 انویدیا به طور متوسط ​​5٪ افزایش قیمت داشته اند ، با برخی از قیمت های دیوانه کننده برای کارت هایی مانند GTX 1080 Ti. به طور کلی ، کارت های سری 10 با قیمت کمی کمتر از قیمت عرضه 4-5 سال پیش یا بالاتر از قیمت عرضه در مورد GTX 1060 6GB به فروش می رسند. 1080 Ti نیز در مقایسه با RX 6600 XTs جدید برای بازی بسیار ضعیف است ، اگرچه 1080 Ti برای استخراج بسیار بهتر است ، بنابراین مثل همیشه تفاوت های زیادی را توضیح می دهد.

  میانگین قیمت MSRP eBay قیمت جولای eBay متوسط ​​قیمت اوت eBay میانگین قیمت سپتامبر افزایش قیمت تورم آگوست تا سپتامبر GeForce GTX 1080 Ti $ 700 $ 550 $ 616 $ 676 -3٪ 10٪ GeForce GTX 1080 $ 600 $ 395 $ 441 $ 459 -24٪ 4٪ GeForce GTX 1070 Ti $ 450 $ 398 $ 406 $ 451 0٪ 11٪ GeForce GTX 1070 $ 380 $ 337 $ 361 $ 373 -2٪ 3٪ GeForce GTX 1060 6GB $ 250 $ 273 $ 286 $ 309 24٪ 8٪ GeForce GTX 1060 3GB $ 200 $ 189 $ 223 $ 214 7٪ -4٪ میانگین 0٪ 5٪ < p>

  تعجب آور نیست که در یک ماه شاهد استخراج رمزنگاری باشیم بسیار سودآور بود و برای بخش قابل توجهی سودآورتر شد ، زیرا سری RX 5000 AMD به میزان قابل توجهی افزایش قیمت داشت. RX 5700 XT یک کارت عالی برای استخراج باقی می ماند ، تقریباً در سطح RTX 3070 بدون محدودیت LHR ، و از نظر Whattomine بهتر از RTX 2080 است. افزایش قیمت فعلی قیمت تورم اوت تا سپتامبر Radeon 5700 XT $ 400 $ 762 $ 800 $ 865 116٪ 8٪ Radeon 5700 $ 350 $ 719 $ 730 $ 830 $ 829 137٪ 14٪ Radeon 5600 XT $ 280 $ 541 $ 551 $ 558 $ 620 121٪ 11٪ Radeon 5500 XT 8GB $ 200 $ 363 $ 344 404 $ 404 17٪ میانگین 119٪ 13٪

  جلوه های مشابه با پردازنده های گرافیکی قدیمی AMD مانند Vega 56 و 64 ، هر دوی این GPU ها برای استخراج نیز مناسب هستند و در آن بازار مورد توجه هستند ، بنابراین اکثر گیمرها احتمالاً باید کارت Vega خود را به یک معدنچی بفروشند و به پرفورمنس بالاتر بروند محصول ming کارت هایی مانند Vega 56 که این روزها بیش از 700 دلار قیمت دارند بسیار وحشی است و حتی کارت هایی مانند RX 580 8GB با توجه به قیمت بسیار بالاتر از GTX 1060 6GB ، ارزش خوبی ندارند.

  چشم انداز خوبی نیست

  این کار را برای به روز رسانی قیمت GPU این ماه انجام می دهد. به طور کلی ، قیمت کارت های گرافیک ماه به ماه سپتامبر افزایش یافته است ، اما اندکی افزایش یافته است ، زیرا اکثر کارت ها در میان رده تک رقمی افزایش قیمت را ثبت کرده اند. بدیهی است ، ما می خواهیم ببینیم قیمت ها برعکس هستند ، بنابراین از این منظر ناامید کننده است ، با این حال بازار ارزهای دیجیتال تا همین اواخر قوی بوده است ، بنابراین تنها افزایش ناچیز قیمت ها چندان بد نیست.

  ما هنوز به گیمرها توصیه نمی کنیم که برای کارت های گرافیک قیمت متفاوتی بپردازند ، اگرچه ما در مرحله ای هستیم که کارت هایی مانند RTX 3080 یک سال از عمرشان می گذرد ، بنابراین طبیعتاً برخی از افراد مایل به ارتقا هستند. منتظر یک سال یا بیشتر اگر شما در آن دسته قرار می گیرید ، پردازنده های گرافیکی مانند GeForce RTX 3060 Ti ، RTX 3060 و RTX 3070 Ti در انتهای بهتر مقیاس ارزش قرار دارند و برنامه LHR انویدیا در کاهش قیمت م whatثر است. .

  به همین دلیل اخیراً ارزش بین AMD و Nvidia افزایش یافته است ، که توصیه می کند کارت هایی مانند 6700 XT با قیمت های فعلی توصیه نمی شود. با این حال ، در حالی که 6600 XT افزایش قیمت داشته و همچنان در حال افزایش است ، باید به آن نیز توجه کرد.

  عامل اصلی کاهش قیمت کارت گرافیک کاهش سودآوری استخراج است. این در هفته گذشته اتفاق افتاده است ، اما قبل از اینکه در بازار GPU منعکس شود ، به چند هفته دیگر نیاز است ، و البته ، سودآوری ممکن است هفته آینده افزایش یابد ، چه کسی می داند. عرضه و در دسترس بودن نگران کننده نیست ، زیرا GPU ها به راحتی در قفسه های فروشگاه در اکثر مناطق موجود هستند و مدتی است. در حال حاضر عمدتاً به قیمت گذاری بستگی دارد ، که در حال حاضر توسط سودآوری معدن دیکته می شود.

  ما در حال نزدیک شدن به دوره تعطیلات هستیم ، بنابراین جالب است که ببینیم قیمت در آن زمان چگونه پیش می رود و نحوه دسترسی تحت تأثیر قرار می گیرد. شما فکر می کنید این امر تقاضا را افزایش می دهد ، اما بسیاری از مردم هنوز منتظر GPU های مقرون به صرفه از دوره تعطیلات قبلی هستند ، بنابراین گفتن آن دشوار است. ما تا پایان سال 2021 مراقب این تغییرات هستیم 6800 XT در آمازون AMD Ryzen 5 5600X در آمازون AMD Ryzen 7 5800X در آمازون AMD Ryzen 9 5950X در آمازون

خبرهای دیگر از امکانات