techbord.com توضیح: MMX ، SSE و AVX چیست؟

فناوری رایانه ای برای شروع اولیه و اختصارات عجیب نیست: CPU ، GPU ، RAM ، SSD ، BIOS ، CD-ROM ، نام چند مورد. اغلب ، موارد جدید در صحنه ظاهر می شوند ، به عنوان بخشی از تلاش بی پایان برای بهبود ویژگی ها و توانایی های دستگاه های محاسباتی ما.

تمرکز امروز ما بر روی تبیین پسوندهای مجموعه دستورالعمل های محبوب پردازنده MMX ، SSE و AVX خواهد بود و بررسی اینکه آیا این ویژگی های جالب برای داشتن یا فقط حقه های بازاریابی بی هدف است.

خیلی ساده روزهای اول

بیایید این توضیح دهنده را با بازگشت به گذشته ، اواسط دهه 1980 شروع کنیم. بازار پردازنده کاملاً مشابه حال حاضر بود ، اینتل بیشترین سهم فروش را در اختیار داشت ، اما با رقابت سخت AMD روبرو بود. رایانه های خانگی ، مانند Commodore 64 ، از پردازنده های اصلی 8 بیتی استفاده می کردند ، در حالی که رایانه رومیزی از تراشه های 16 بیتی به 32 بیتی تغییر می کرد.

اعداد مربوط به اندازه آن است مقادیر داده ای که می توانند از نظر ریاضی پردازش شوند ، با مقادیر بزرگتر به ارائه دقت و قابلیت بهتر کمک می کنند. همچنین اندازه ثبت های عمومی در تراشه را مشخص می کند: مقدار کمی حافظه که برای ذخیره داده های کار استفاده می شود.

چنین پردازنده هایی ماهیت مقیاس دار و صحیح نیز دارند - اما این دقیقاً به چه معناست؟ ؟ Scalar جایی است که هر عملیات ریاضی فقط با یک مقدار داده انجام می شود: به طور معمول SISD (دستورالعمل واحد ، داده واحد) توصیف می شود.

بنابراین یک دستورالعمل برای اضافه کردن دو مقدار داده با هم ، فقط برای این دو عدد پردازش می شود. اگر می خواهید کاری مانند افزودن همان شماره به گروهی از 16 عدد انجام دهید ، برای این کار باید 16 مجموعه دستورالعمل صادر کنید. عالی نیست ، اما محدودیت چنین پردازنده هایی در آن زمان محدود بود.

https: / /techbord.com توضیح دهنده: MMX ، SSE و AVX چیست؟

اینتل از 1664 مگاهرتز 80386DX از سال 1985. تصویر: Wikipedia

Integer اصطلاح ریاضی است. برای یک عدد کامل ، مانند 8 یا -12. پردازنده های 80386SX اینتل توانایی ذاتی اضافه کردن ، مثلاً 3.80 و 7.26 را ندارند - به این نوع اعداد شناور گفته می شود (مخفف floating point). برای خرد کردن آنها ، شما به پردازنده دیگری مانند 80387SX و یک مجموعه دستورالعمل جداگانه نیاز دارید - لیستی از دستوراتی که به CPU می گوید چه کاری انجام دهد.

برای پردازنده های آن زمان ، دستورالعمل های x86 برای محاسبات عدد صحیح و x87 برای float ؛ امروز ، ما از اصطلاح x86 برای پوشش هر دو آنها استفاده می کنیم ، زیرا همه کارها با همان تراشه انجام می شود.

به طور کلی به عنوان پردازنده های مشترک شناخته می شود ، استفاده از پردازنده های جداگانه برای مدیریت عملیات صحیح و شناور تا زمانی که اینتل 80486 را منتشر نکرد: اولین پردازنده دسک تاپ آنها که دارای یک واحد شناور یکپارچه (FPU) بود.

\"

FPU 80486 با زرد برجسته شده است. تصویر: ویکی پدیا

همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است ، اندازه کلی پردازنده را اشغال کرده است ، اما مزایای عملکرد بسته بندی داخل آن بسیار زیاد است.

گرچه کل تنظیمات هنوز مقیاس پذیر بود و این برای جانشین 80486 همچنان ادامه داشت: Intel Pentium اصلی.

خوب ، این مسئله تا 3 سال پس از انتشار پردازنده خاص وجود داشت. خط در اکتبر 1996 ، اینتل "Pentium با فناوری MMX" را راه اندازی کرد.

V برای بردارها است ، MMX برای ... است؟

در دنیای ریاضیات ، اعداد را می توان با هم در مجموعه هایی از اشکال و اندازه های مختلف گروه بندی کرد - یک گروه خاص را بردار می نامند. بهترین راه برای اندیشیدن به این موارد ، لیستی از مقادیر است که به صورت افقی یا عمودی اجرا می شوند. آنچه فناوری MMX به دنیای پردازنده وارد کرد ، توانایی انجام ریاضیات برداری است.

برای شروع کار بسیار محدود بود ، زیرا فقط برای اعداد صحیح در دسترس بود. این سیستم در واقع از رجیسترهای اختصاص داده شده برای FPU برای این کار استفاده می کند ، بنابراین برنامه نویسان که می خواهند برخی از دستورالعمل های MMX را روشن کنند باید در نظر داشته باشند که هرگونه محاسبه شناور به طور همزمان انجام نمی شود.

تبلیغات درخشان اینتل در سال 1997 برای MMX عدد صحیح 16 بیتی یا هشت بیتی. این گروه از اعداد است که بردار است و هر دستورالعمل صادر شده برای پردازش روی همه مقادیر موجود در گروه انجام می شود.

این نوع سیستم SIMD (دستورالعمل واحد) نامیده می شود. ، داده های متعدد) و گام بزرگ پیشرفت در توانایی پردازنده های مورد استفاده در رایانه های رومیزی است.

بنابراین چه برنامه هایی از استفاده از چنین سیستمی سود می برند؟ تقریباً هر چیزی که شامل محاسبه یکسان برای گروه هایی از اعداد باشد ، اما به ویژه برخی از وظایف پردازش در مدیریت گرافیک های سه بعدی ، چندرسانه ای و سیگنال های عمومی.

به عنوان مثال ، MMX می تواند برای سرعت بخشیدن به کار رود. ضرب ماتریس در پردازش رأس ، یا مخلوط کردن دو منبع تغذیه ویدیویی در کلید سازی کروما یا ترکیب آلفا.

https://techbord.com توضیح دهنده: MMX ، SSE و AVX چیست؟ \

پردازنده AMD K6-2 - 3DNow! جایی در آنجا است. تصویر: Fritchens Fritz

متأسفانه ، به دلیل تأثیر منفی آن در عملکرد نقطه شناور ، میزان استفاده از MMX بسیار کند بود. AMD با ایجاد نسخه خود از آن ، به نام 3DNow ، بخشی از این مشکل را برطرف کرد! حدود دو سال پس از ظهور MMX - این دستورالعمل های SIMD بیشتری ارائه می دهد و همچنین می تواند اعداد شناور را کنترل کند ، اما همچنین از عدم جذب برنامه نویسان رنج می برد.

اوه ، و نام خود را؟ حروف برای هر چیزی مشخص نیستند و این به این دلیل است که اینتل می خواست نام تجاری را علامت تجاری کند: این کار را نمی توانید با مقدار دهی اولیه انجام دهید. با این حال ، خوانندگان در یک سن خاص و خاطرات تیز ورزشی ممکن است بخوبی بخاطر بسپارند که در اسناد و مقالات اولیه بازاریابی ، اینتل از آن به عنوان ارتباطی با "Matrix Math Extensions" یاد کرده است.

آسان بودن SSE

با راه اندازی پردازنده Pentium III اینتل ، مسائل در سال 1999 بهبود یافت. ویژگی بردار براق آن به شکل SSE (پخش جریانی SIMD) است. در این زمان ، یک مجموعه اضافی از هشت ثبات 128 بیتی وجود دارد ، جدا از آنچه در FPU وجود دارد ، و مجموعه ای از دستورالعمل های اضافی که می توانند شناورها را کنترل کنند.

استفاده از رجیسترهای جداگانه به این معنی بود که FPU دیگر خیلی بسته نشده بود ، اگرچه Pentium III قادر به صدور دستورالعمل SSE همزمان با دستورالعمل های FP نبود. ویژگی جدید همچنین فقط از یک نوع داده در ثبات ها پشتیبانی می کند: چهار شناور 32 بیتی.

اما اقدام به ارائه دستورالعمل های شناور نقطه ای شناور دامنه عملکرد بیشتر در برنامه هایی مانند رمزگذاری / رمزگشایی ویدیو ، پردازش تصویر و صدا ، فشرده سازی فایل و موارد دیگر.

https://techbord .com توضیح دهنده: MMX ، SSE و AVX چیست؟

ثبت های SSE2 در پنتیوم 4 که با زرد برجسته شده اند. تصویر: Fritzchens Fritz

نسخه به روز شده SSE2 در سال 2001 با پنتیوم 4 ظاهر شد و این بار پشتیبانی از نوع داده بسیار بهتر بود: چهار شناور 32 بیتی یا دو بیتی 64 بیتی و همچنین شانزده عدد صحیح 8 بیتی ، هشت 16 بیتی ، چهار 32 بیتی یا دو عددی 64 بیتی. رجیسترهای MMX در پردازنده باقی مانده اند ، اما می توان همه عملیات MMX و SSE را با استفاده از رجیسترهای جداگانه 128 بیتی SSE انجام داد.

SSE3 در سال 2003 زنده شد ، با دستورالعمل های بیشتر و توانایی حمل برخی از ریاضیات بین مقادیر موجود در همان ثبت را بیان کنید.

معماری Intel Core 3 سال بعد وارد شد ، که بازنگری دیگری در فن آوری SIMD (SSSE3 - SSE مکمل) با نسخه نهایی ، SSE4 ایجاد کرد و گفت: سلام بعداً در همان سال.

https://techbord.com توضیح دهنده: چه مواردی MMX ، SSE و AVX؟

معماری 2007 بارسلونا در AMD نسخه اختصاصی پسوند SSE4 - SSE4a را داشت. تصویر: Fritzchens Fritz

بروزرسانی جزئی آن نسخه با طیف پردازنده های Core Nehalem در سال 2008 منتشر شد و اینتل آن را SSE4.2 نامید (بنابراین نسخه اصلی آن به SSE4.1 معروف شد). هیچ یک از به روزرسانی ها تغییری در ثبت ها ایجاد نکردند ، اما دستورالعمل های بیشتری به جدول آورده شد ، و دامنه عملکردهای ریاضی و منطقی را که ممکن است انجام شود ، باز می کند.

AMD پیشنهاد تجدید نظر در مورد SSE5 ، اما در عوض ترجیح داد آن را به سه پسوند جداگانه تقسیم کند ، که یکی از آنها باعث چند سردرد می شود - در یک لحظه بیشتر درباره این موضوع.

در پایان سال 2008 ، هر دو Intel و AMD پردازنده هایی را که می توانند MMX را از طریق دستورالعمل های SSE4.2 کنترل کنند ، و بسیاری از برنامه ها (بیشتر بازی ها) برای اجرای این ویژگی ها را شروع می کردند.

زمان حروف جدید

2008 نیز سالی بود که اینتل اعلام کرد که آنها در حال کار بر روی به روزرسانی قابل توجهی در تنظیمات SIMD خود هستند و در سال 2011 ، پردازنده های Sandy Bridge با AVX (Advanced Vector Extensions) راه اندازی شدند.

تعداد همه چیز دو برابر شد: دو برابر بسیاری از ثبات های برداری ، و اندازه آن دو برابر.

شانزدهمین حالت 256 بیتی sters فقط می توانست هشت عدد شناور 32 بیتی یا چهار بیتی 64 بیتی را بدست آورد ، بنابراین از نظر فرمت های داده کمی محدودتر از SSE بود ، اما این مجموعه دستورالعمل هنوز در دسترس بود. در این زمان ، پشتیبانی نرم افزاری برای عملیات برداری CPU ، از دنیای اساسی کامپایلرها ، تا برنامه های پیچیده کاملاً مشخص شده بود.

\"

و دلیل خوبی دارد: امثال Core i7-2600K ، با سرعت 3.8 گیگاهرتز ، هنگام انجام دستورالعمل های AVX ، می تواند به طور بالقوه بیش از 230 GFLOPS (میلیارد عملیات نقطه شناور در ثانیه) را از بین ببرد - برای افزودن نسبتاً کوچک به اندازه کلی پردازنده ، بد نیست.

< p> یا اگر واقعاً با فرکانس 3.8 گیگاهرتز کار کند ممکن است باشد. بخشی از مشکل استفاده از AVX این بود که بار تراشه به حدی زیاد بود که اینتل مجبور شد ساعتها را در این حالت به طور خودکار تا حدود 20٪ کاهش دهند تا مصرف برق و سطح گرما پایین بماند. متأسفانه ، این قیمتی است که برای انجام هرگونه کار SIMD در پردازنده مدرن باید پرداخت شود.

پیشرفت دیگری که با AVX ارائه شد توانایی کار با سه مقدار در یک زمان بود. در همه نسخه های SSE ، عملیات بین دو مقدار انجام می شود ، سپس جواب جایگزین یکی از آنها در ثبت می شود. هنگام انجام دستورالعملهای SIMD ، AVX مقادیر اصلی را ایمن نگه می دارد و نتیجه را در یک ثبت جداگانه ذخیره می کند.

https://techbord.com توضیح دهنده: MMX ، SSE و AVX چیست؟ \

عاقبت ، AVX2 با معماری Haswell پردازنده های نسل 4 هسته در سال 2013 راه اندازی شد ، و این به لطف درج یک برنامه افزودنی دیگر به روزرسانی قابل توجهی بود: FMA (fuse multiply-تجمع).

اگرچه این یک ویژگی جداگانه برای AVX2 بود ، توانایی صدور یک دستورالعمل که سپس دو عملیات برای برنامه هایی که ریاضیات بردار یا ماتریس را انجام می دهند بسیار مفید بود ، اگرچه روی عملیات مقیاسی نیز کارایی داشت. کاملاً ناسازگار هستند. این بدان دلیل است که FMA اینتل یک سیستم سه عملوند است ، یعنی با 3 مقدار جداگانه کار می کند - این می تواند به صورت 2 عدد منبع و یک پاسخ جداگانه ، یا 3 مقدار منبع و پاسخی باشد که جایگزین یکی از آنها شود .

AMD چهار عملوند است ، بنابراین می توانید روی 3 عدد ریاضی کنید و نیازی به نوشتن جواب روی یکی از آنها نیست. در حالی که FMA4 از نظر ریاضی بهتر از FMA3 است ، اما اجرای آن کمی پیچیده تر است ، هم از نظر برنامه ریزی و هم از نظر تلفیق ویژگی در پردازنده.

var googletag = googletag || {} ؛ googletag.cmd = googletag.cmd || [] googletag.cmd.push (تابع () {googletag.pubads (). نمایش (\ \'/ 8095840 / .2_A.35940.4_techbord.com_tier1 \\' ، [300 ، 250] ، \ \'div-pg-ad-1569574001-2 \ \')؛})؛ AVX-512: یک قدم خیلی دور است؟

همانطور که AVX2 تازه شروع به کار در بازار پردازنده کرد ، اینتل از قبل برنامه هایی برای جانشین خود ، AVX-512 تنظیم کرده بود و موضوع کلی "بیشتر ، خیلی بیشتر" بود. نه تنها دو بار به همان تعداد ثبت شده ، اندازه آنها نیز دو برابر می شود و مجموعه ای از دستورالعمل های جدید و پشتیبانی قدیمی وجود دارد.

اولین دسته تراشه هایی که ویژگی AVX-512 را در هوا پخش می کنند سری Xeon Phi 7200 بود - نسل دوم پردازنده های اصلی اینتل که بسیاری از پردازنده های اصلی را هدف قرار داده و دنیای ابر رایانه ها را هدف قرار داده است.

\"

هالکینگ 72 هسته ای ، 288 رشته ای Knights Landing Xeon Phi . تصویر: Fritzchens Fritz

برخلاف تکرارهای قبلی ، مجموعه دستورالعمل های جدید شامل 19 زیر مجموعه بود: یک پایه اصلی ، AVX-512F ، که باید ارائه شود تا سازگار باشد ، و سپس یک مجموعه بسیار خاص آنهایی این مجموعه های اضافی عملیاتی مانند ریاضی متقابل ، FMA عدد صحیح یا الگوریتم های شبکه عصبی کانولوشن را پوشش می دهند.

در ابتدا ، AVX-512 فقط بزرگترین تراشه های اینتل بود که برای ایستگاه های کاری و سرورها استفاده می شد ، اما اکنون معماری اخیر دریاچه یخی و دریاچه تایگر نیز آن را ارائه می دهد. بله ، درست است: شما می توانید یک لپ تاپ سبک وزن با پردازنده های 512 بیتی وکتور بخرید.

این ممکن است چیز خوبی به نظر برسد ، اما بسته به نوع مورد ، احتمالاً چنین نیست. از نظر شما رجیسترهای موجود در یک CPU معمولاً همه در قالب گروهی که به عنوان پرونده ثبات شناخته می شود ، گروه بندی می شوند ، همانطور که در تصویر تراشه Intel Skylake دو هسته ای در زیر برجسته شده است.

https://techbord.com توضیح دهنده: MMX ، SSE و AVX چیست؟ \

تصویر: Wikichip

کادر زرد فایل ثبت کننده بردار را برجسته می کند. جعبه قرمز محتمل ترین مکان پرونده ثبت کننده عدد صحیح است. توجه کنید که بردار چقدر بزرگتر است؟ Skylake از ثبت های 256 بیتی برای AVX2 استفاده می کند ، بنابراین برای همان مقیاس die ، ثبت های AVX-512 چهار برابر بیشتر خواهد بود - 2 برابر برای دو برابر شدن بیت ها و 2 بار دیگر برای دو برابر شدن تعداد ثبت.

آیا تراشه کوچکی که به اندازه کوچکترین شکل ممکن برای بازار موبایل طراحی شده است ، واقعاً نیاز به استفاده از فضای کافی برای ثبت نام بردار دارد؟ اگرچه قسمت بزرگی از رد پای هر هسته نیست ، اما در هنگام استفاده بهتر از فضای موجود ، هر میلی متر مربع اهمیت دارد.

و با توجه به اینکه استفاده از AVX ، در به هر شکلی که باشد ، منجر به کاهش خودکار ساعت ها شود ، استفاده از AVX-512 در چنین سیستم عامل هایی تقریباً بدتر از استفاده از هر یک از مدل های قبلی است ، زیرا هنگام کار حتی بیشتر از همه نیرو می طلبد.

< p> https://techbord.com توضیح دهنده: MMX ، SSE و AVX چیست؟ \

هر چهار هسته موجود در این لپ تاپ در پردازنده های 512 بیتی ثبت کننده های بردار

وجود دارد اما فقط در پردازنده های کوچک تلفن همراه نیست که AVX-512 مشکلات را ارائه می دهد. توسعه دهندگانی که برای اجرا در ایستگاه های کاری و سرورها کد می نویسند ، که واقعاً از استفاده از پسوندهای برداری بهره مند می شوند ، نیاز به ایجاد چندین نسخه دارند. این به این دلیل است که همه پردازنده های AVX-512 مجموعه دستورالعمل های یکسانی را ارائه نمی دهند.

به عنوان مثال ، مجموعه IFMA (Integer fused multiply-تجمع) فقط در پردازنده های Cannon ، Ice و Tiger Lake موجود است - پردازنده ها با استفاده از معماری Cooper و Cascade Lake ، با وجود اینکه محصولات ایستگاه کاری / سرور هستند ، این پیشنهاد را نمی دهند.

لازم به ذکر است که AMD پشتیبانی از AVX-512 را ارائه نمی دهد و قصد ندارد همینطور این وظیفه انجام محاسبات بزرگ برداری را حفظ GPU می داند ، همانطور که Nvidia انجام می دهد و هر دو محصولاتی را به طور خاص برای چنین نقش هایی منتشر کرده اند.

بعدی چیست؟

توانایی اضافی پردازنده ها برای مدیریت ریاضیات برداری در تمام آن سال ها ، گام مهمی به جلو است. پردازنده های امروزی بسیار توانمند هستند و مجموعه ای از دستورالعمل ها را برای رسیدگی به عملکردهای صحیح و نقطه شناور برای داده های مقیاس دار ، بردار و ماتریس ارائه می دهند.

در مورد دو نوع داده آخر ، اکنون پردازنده ها به طور مستقیم در برابر GPU ها رقابت کنید - دنیای گرافیک های سه بعدی همه چیز در مورد SIMD ، بردارها ، شناورها و غیره است و توسعه شتاب دهنده های گرافیکی هواشناسی بوده است. در ابتدای دهه گذشته می توانید یک پردازنده گرافیکی تهیه کنید که می تواند تقریبا 800 میلیارد دستورالعمل SIMD در ثانیه را با هزینه کمتر از 500 دلار انجام دهد.

این حتی از بهترین پردازنده های رومیزی نیز بیشتر است. اکنون می توانند اداره کنند ، اما آنها به گونه ای طراحی نشده اند که در هر نقشی درخشان باشند - آنها باید کدهای بسیار کلی را مدیریت کنند ، که اغلب خیلی تکراری نیستند و به راحتی موازی نمی شوند. بنابراین بهتر است به جای چیزی که فوق العاده مهم است ، به قابلیت SIMD CPU به عنوان یک ویژگی اضافی مفید فکر کنید.

https://techbord.com توضیح دهنده: MMX ، SSE و AVX چیست؟ \

برای عملکرد خام SIMD ، یکی می خواهید از اینها کارت گرافیک ، نه مادربرد!

اما افزایش GPU به این معنی است که پردازنده ها مجبور نیستند از واحدهای برداری بسیار بزرگی استفاده کنند. تقریباً به همین دلیل است که AMD به دنبال توسعه جانشین خود برای AVX2 نبوده است (پسوندی که از سال 2015 در تراشه های خود داشته اند). فراموش نکنیم که پردازنده های نسل بعدی ممکن است برای انواع خاصی از کارها بیشتر شبیه SoC های موبایل با سیلیکون اختصاصی باشند. از طرف دیگر ، به نظر می رسد اینتل مشتاق ارائه AVX-512 برای تولید هرچه بیشتر محصولات است.

بنابراین آیا ما شاهد AVX-1024 خواهیم بود؟ احتمالاً نه ، یا حداقل ، برای چندین سال خوب. در عوض ، اینتل به احتمال زیاد زیرمجموعه های اضافی را برای AVX-512 ارائه می دهد ، تا انعطاف پذیری آن را بهبود بخشد و عملکرد خام SIMD را به خط جدید GPU خود بسپارد.

https://techbord.com توضیح دهنده: MMX ، SSE و AVX چیست؟ \

SSE و AVX اکنون یک بخشی جدایی ناپذیر از صحنه نرم افزار: Adobe Photoshop حداقل به CPU نیاز دارد تا از SSE4.2 پشتیبانی کند. یادگیری ماشین API TensorFlow به پشتیبانی AVX در پردازنده ها احتیاج دارد. تیم های مایکروسافت فقط در صورت موجود بودن AVX2 می توانند جلوه های ویدئویی پس زمینه را انجام دهند.

این فقط به این معنی است که این ها علی رغم قدرت SIMD یک GPU به زودی از بین نمی روند ، اما امیدوارم که وقتی نسل بعدی پسوندهای برقی ظاهر می شود ، با آگهی روزانه دیگری برای آنها برخورد خواهیم کرد.

.subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-تکرار: بدون تکرار؛ اندازه پس زمینه: حاوی background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: همه مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، این بدان معناست: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تحلیل بیشتر

توضیح: MMX ، SSE و AVX چیست؟
features/توضیح-mmx-sse-و-avx.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com با ورود بیشتر Mac های مجهز به سیلیکون اپل ، iMac Pro متوقف می شود
techbord.com اگر مشکلی در اتصال USB ندارید ، AMD می گوید توصیه های Reddit را دنبال کنید
techbord.com مایکروسافت اکسچنج برای هک 30000 نامه الکترونیکی سازمان ایالات متحده سو استفاده کرد
techbord.com با FCC تماس بگیرید تا تعریف اینترنت
techbord.com در حالیکه صنعت نیمه هادی آن افزایش یافته است ، چین از تراشه های پیر استفاده خواهد کرد
techbord.com این بسته هک اخلاقی با تخفیف 98 درصدی به فروش می رسد
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.