techbord.com توضیح دهنده: آردوینو چیست؟

وقتی نوبت به دستگاه های محاسباتی می رسد ، عناوین خبری تقریباً همیشه به بزرگترین و سریعترین مورد می روند - گیگاهرتز بیشتر ، ترانزیستور بیشتر ، دلار بیشتر. اما هر موفقیتی این مسیر را طی نکرده است. گاهی اوقات ، دستگاه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند اگر واقعاً قدرت پردازش و مجموعه ویژگی هایشان محدود باشد.

یک مثال بارز در این مورد وجود دارد که باعث الهام بخشیدن به میلیون ها انسان در سراسر جهان شده است و به آنها اجازه می دهد انگشتان پای خود را در اقیانوس وسیع الکترونیک و برنامه نویسی فرو ببرند. سلام به آردوینو! یک بستر نرم افزاری و نرم افزاری منبع باز و جامعه کاربری که هزاران پروژه تولید خانگی و محصولات تجاری ایجاد کرده است.

هزینه همه تحقیقات میلیاردها دلار نیست

داستان آردوینو تقریباً 20 سال پیش ، در شهر Ivrea ، در شمال ایتالیا. این شهرداری باستانی تورین محل تحصیل یک دانشکده طراحی فارغ التحصیل بود که موسسه طراحی تعامل Ivrea (IDII) نام داشت. یکی از استادیارهای آنها ، ماسیمو بانزی ، مسئول تهیه و ارائه برنامه مطالعاتی در زمینه محاسبات فیزیکی بود.

اما IDII با بودجه های کوچکتر دست و پنجه نرم می کرد ، و بانزی مجبور بود این موارد را آموزش دهد. دانشجویان کارشناسی ارشد نحوه استفاده از الکترونیک در پروژه های طراحی تعاملی خود را.

https://techbord.com توضیح دهنده: آردوینو چیست؟

خانه اصلی IDII و زادگاه آردوینو.

مانند بسیاری از دانشجویان الکترونیک آن زمان ، آنها از سیستم های میکروکنترلر مانند BASIC Stamp از شرکت آمریکایی Parallax استفاده کرده است. با این حال ، این قیمت تا حدودی گرانتر از آن بود که آنها دوست داشتند و فاقد انعطاف پذیری لازم بودند. بنابراین ، به طور طبیعی ، بانزی گروه بسیار کمی از کارمندان و دانشجویان IDII را راهنمایی کرد تا خودشان را بسازند.

آنها برای توسعه IDE (محیط توسعه یکپارچه) ، نرم افزار ، به دنیای منبع باز روی آوردند. بسته ای که می توان دستگاه را با آن برنامه ریزی کرد ، اما چنین چیزی واقعاً برای سخت افزار وجود نداشت.

https://techbord.com توضیح دهنده: آردوینو چیست؟

گران قیمت ، اساسی ، اما هنوز هم درخشان - مهر و موم اساسی پارالاکس

راه حل از این بود Creative Commons: یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سانتا کلارا ، کالیفرنیا ، برای ساخت پروژه های فرهنگی مجوزهای بدون حق امتیاز و سیستم های مالکیت عمومی را ارائه می دهد.

با منبع باز ، دنیای الکترونیک و برنامه نویسی را برای میلیون ها نفر در سراسر جهان باز می کند.

در ابتدا ، این پروژه (بیشتر توسط یکی از دانشجویان بانزی انجام شد) Wi نامیده می شد. حلقه ، اما با انتشار اخبار مربوط به آن و آزمایش بیشتر افراد با طراحی و ابزار ، نسخه موازی ایجاد شد (سیم کشی به طور جداگانه ادامه داشت و هنوز هم قوی است) و به افتخار محل زندگی مورد علاقه تیم نامگذاری شد: Bar di Re Arduino.

سفر آردوینو بدون جنجال و نگرانی نبوده است ، اما ما فقط روی خود سیستم ها تمرکز خواهیم کرد.

به خانواده آردوینو خوش آمدید

برای هر کسی که تازه وارد شده است دنیای الکترونیک پایه ، اولین سیستم آردوینو ممکن است تا حدودی در کنار هم باشد. اما این به این دلیل بود!

شامل کمی بیشتر از یک میکروکنترلر 8 بیتی Atmel ATmega168 ، یک PCB اساسی و یک کابل برای اتصال آن به کامپیوتر برای برنامه نویسی ، بسیار عالی بود " خشن و آماده '.

https://techbord.com توضیح دهنده: چیست آردوینو؟

اولین تابلو آردوینو

به عنوان یک پروژه مفهومی ، بسیار عالی بود - تراشه برای نیازهای تیم و همچنین بسیار مناسب بود ارزان. اکنون می توانید آنها را با قیمت تقریبی 2 دلار خریداری کنید!

اکنون تعداد زیادی مدل مختلف آردوینو برای انتخاب وجود دارد: مدل اصلی Uno ، میکروکنترلر 8 بیتی Atmel دیگر ، تا موارد دیگر از Arduino Zero که دارای یک تراشه 32 بیتی ARM Cortex و 256 کیلوبایت حافظه Flash است.

شما مجبور نیستید آنها را از قبل تهیه کنید. با تشکر از منبع باز بودن سیستم ، می توانید نمودارها را بارگیری کنید و آنها را نیز خودتان بسازید.

 https://techbord.com توضیح دهنده: آردوینو چیست؟

آردوینو محبوب Uno - فقط 20 دلار

هر مدل دارای تعدادی پین های آنالوگ و دیجیتال ، برای تأمین انرژی قطعات الکترونیکی و ارسال / دریافت ورودی / خروجی به و از کنترل کننده. پایه های داده اساساً 1 بیتی هستند (ولتاژ کم یا زیاد) اما این برای استفاده از آن برای انجام کارهای زیادی بیش از اندازه کافی است.

به عنوان مثال ، Uno را می توان به راحتی با یک اتصال سنسور دما دیجیتال و برای محاسبه دما براساس سیگنالهای دریافت شده برنامه ریزی شده است.

https://techbord.com توضیح دهنده: آردوینو چیست؟

تصویر: Arduino Project Hub

اگر در ابتدا این کار کمی دلهره آور است ، نگران نباشید - - پروژه هاب آردوینو شامل هزاران ایده برای امتحان کردن ، همراه با دستورالعمل های کامل و لیست بخشی است. و این رمز قدرت آردوینو است: نه سادگی سخت افزار و نه طراحی منبع باز آن ، بلکه برنامه نویسی کنترلر آسان است.

Arduino IDE مدیون پیشرفت است در Wiring کار کنید (و یک پروژه IDE دیگر به نام پردازش) ، و اینها در نهایت مسئول نحو واضح آن ، قوانین کد منطقی و مجموعه عظیمی از کتابخانه ها برای عملکردها و عملکردهای مختلف هستند.

شما این کار را ندارید برای استفاده از IDE ، به شرطی که کامپایلر کد دودویی ماشین را که میکروکنترلر ساده می فهمد ، از هر زبانی می توان استفاده کرد.

"سلام جهان" Arduino IDE: یک چشمک زدن LED

https://techbord.com توضیح دهنده: آردوینو چیست؟

آنچه شما با کیت آردوینو دارید واضح است: یک صفحه ساده که توسط منبع خارجی یا کابل USB 2.0 تأمین می شود و دارای یک میکروکنترلر پایه یا ریزپردازنده است. پشتیبانی از برنامه نویسی به صورت IDE روشن ، قوانین کد و بسیاری از اسناد. و تعداد زیادی پروژه برای امتحان کردن از یک پایگاه داده عظیم.

همه این س begال را به وجود می آورند: فقط با آردوینو چه کاری می توانید انجام دهید؟

قدرت آردوینو

مرور پروژه هاب میزان سازگاری آن را برجسته می کند. از جمله انتخاب های معروف می توان به ساخت اسکنر امنیتی RDIF ، ابزارهای بیشمار کنترل از راه دور و سیستم های تشخیص دود اشاره کرد.

پروژه های جدی تر و تجاری شامل شارژرهای الکتریکی وسایل نقلیه دستی و کنسول های دستی. دنیای آموزش نیز بسیار مشتاق آردوینو است.

https://techbord توضیحات Com: آردوینو چیست؟

Micro Arcade مبتنی بر آردوینو - 3 اونس سرگرم کننده یکپارچهسازی با سیستمعامل

بگذارید با آن روبرو شویم - اما پروژه های سازنده کمی 'خلاقانه' تر است که ما واقعاً به آنها علاقه مندیم. آیا می خواهید جلسات بزرگنمایی کار در خانه خود را با داشتن ردیابی وب کم خود در اطراف آپارتمان خود بچرخانید؟ آردوینو به شما بازگشت.

آیا می خواهید بتمن باشید و با استفاده از سونار دشمنان خود را بیرون بیاورید؟ رابین را فراموش کنید - این آردوینوی است که شما می خواهید در کنار شما باشد.

همچنین آن ابزار مسخره وجود دارد که با استفاده از پولک دوزی زمان را نشان می دهد ، چرا که نه. و Combo Breaker ، دستگاهی مبتنی بر آردوینو با موتور است که می تواند در کمتر از 30 ثانیه هر قفل ترکیبی Master را ترک کند.

استفاده و کاربردهای مختلفی برای آردوینو وجود دارد که ذکر همه آنها در اینجا غیرممکن است. اما اگر همه شما واقعاً نیاز به چند شعله افکن مشتعل فعال شده بر روی بازوان خود دارید ، چه می کنید؟ می دانید ، فقط در صورت آخرالزمان زامبی. خوب ، یک پروژه آردوینو نیز برای شما وجود دارد!

بسیار خوب ، بنابراین شاید آن پروژه آخر کمی خلاقانه باشد ، اما امیدوارم که تصویر را بدست آورید. محدودیت هایی که می توانید با کیت آردوینو انجام دهید ، توسط تخیل و نبوغ شما تعیین می شود ، نه تراشه ها و طراحی اصلی آن.

وقتی که مقدار کمتری از آردوینو و سیم کشی ، و مانند Raspberry Pi بیشتر است ، نمونه کاملی از مواردی هستند که می توان به دست آورد زمانی که شما می خواهید سخت افزار را به ساده ترین شکل ممکن نگه دارید و از آن با یک کیت توسعه بتن تهیه کنید. این پروژه ها الکترونیکی و برنامه نویسی را برای میلیون ها نفر در سراسر جهان به ارمغان آورده است ، که ممکن است در غیر این صورت به دلیل پیچیدگی ذاتی و دامنه وسیع ، این رشته ها را کنار بگذارند. ، به ویژه در دنیای حرفه ای مهندسی الکترونیک و سیستم های جاسازی شده - این انتقادات بیشتر به این شکل است که چگونه افرادی مانند Arduino درک واقعی از الکترونیک و برنامه نویسی را پنهان می کند.

 https://techbord.com توضیح دهنده: آردوینو چیست؟

آردوینو پوشیدنی - نسخه 1.1 اینچ Adafruit Gemma از 2014

اما این کل ماجراست. برای یادگیری نحوه راه اندازی آن نیازی به دانستن دقیق چرخه حرارتی ترمودینامیکی که موتور ماشین شما از آن عبور می کند نیست. و همین امر در مورد آردوینو صدق می کند: قرار است محدود ، بیش از حد ساده و در کارهایی که انجام می دهد از کارآیی خاصی برخوردار نباشد.

این مرحله برای آسان تر و سرگرم کننده بودن مرحله وجود دارد. وارد دنیای میکروکنترلرها و برنامه نویسی اساسی می شود و کاملاً با این نقش سازگار است. اگر تاکنون کیت آردوینو را تجربه نکرده اید و می خواهید داستان خود را به اشتراک بگذارید ، آن را در نظرات زیر فریاد بزنید.

اعتبار مستند: Gogaspb

.subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ اندازه پس زمینه: حاوی background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: همه مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، این بدان معناست: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

توضیح دهنده: آردوینو چیست؟
features/توضیح-دهنده-آردوینو.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com حمل جهانی ساعت های هوشمند به دلیل همه گیر شدن در اکثر مواقع در سال 2020 ثابت بود
techbord.com مایکروسافت به مشکل عدم پاسخگویی در کنترل کننده های جدید Xbox اذعان کرده و در حال رفع مشکل است
techbord.com RedMagic 6 نوبیا دو رکورد گوشی هوشمند را می شکند: یک صفحه 165 هرتز و 18 گیگابایت RAM
techbord.com اواخر امسال Google به یک چرخه انتشار سریعتر برای Chrome در حال حرکت است
techbord.com Razer از عینک های هوشمند Anzu خود با بلندگوهای یکپارچه رونمایی کرد
techbord.com شایعه شده است که RTX 3080 Ti ، RTX 3070 Ti دارای محدود کننده استخراج Ethereum است
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.