خبر

 • تک بورد - تنظیمات فوق العاده در مقابل تنظیمات بالا در بازی های رایانه ای یا: چرا تنظیمات فوق العاده بی کیفیت هستند

  تنظیمات فوق العاده در مقابل تنظیمات بالا در بازی های رایانه ای یا: چرا تنظیمات فوق العاده بی کیفیت هستند
  3 روز و 11 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  وقت آن است که درباره موضوعی صحبت کنم که مدتی است من را آزار می دهد: تنظیمات کیفیت فوق العاده که در اکثر بازی های رایانه ای سه گانه ارائه می شود. همه می خواهند جدیدترین عناوین را با استفاده از تنظیمات Ultra بازی کنند ، همه می خواهند تا حداکثر کار را انجام دهند و کارت های گرافیکی بخرند که می تواند این کار را انجام دهد - اما چیزی که ما پس از آزمایش ده ها بازی در چند سال گذشته کشف کردیم این است که Ultra تنظیمات در واقع بسیار احمقانه هستند.

  منظور من این است که تنظیمات Ultra اغلب فقط یک ارتقاء بصری بسیار کوچک نسبت به تنظیمات High با هزینه زیادی برای عملکرد ارائه می دهند ، که باعث می شود در بسیاری از موارد ارزش استفاده از آنها را نداشته باشید. اشتباه نکنید ، من یک تجربه بصری خیره کننده را دوست دارم ، اما حقیقت این است که تنظیمات فوق العاده فقط تغییرات کوچکی را در تنظیمات از پیش تنظیم شده ایجاد می کند ، و اگر به تنظیمات High فرصت دهید ، در واقع می توانید تجربه را ترجیح دهید و تعادل بهتری داشته باشید. در کیفیت بصری به عملکرد.

  امروز ما قصد داریم تفاوت های بین تنظیمات Ultra و High را در طیف وسیعی از بازی ها-چه از نظر بصری و چه از نظر عملکرد-در دنیای واقعی بررسی کنیم تا ببینیم چرا شاید نباید به طور خودکار تنظیمات Ultra را در بازی های امروز یا بازی های آینده انتخاب کنید. در شرایطی که ارتقاء پردازنده های گرافیکی به طرز مضحکی گران است و به سختی به دست می آید ، این اطلاعات همچنین ممکن است به گیمرهایی که به دنبال بهینه سازی تنظیمات خود هستند ، کمی تسکین دهد. ممکن است نیازی به خرید آن GPU جدید نداشته باشید تا همچنان از تجربه بصری فوق العاده ای در این عناوین برخوردار شوید.

  برای آزمایش امروز ما از یک سیستم آزمایشی معمولی معمولی استفاده می کنیم که مجهز به Core i9-10900K ، 16 گیگابایت حافظه دو کاناله DDR4-3600 و کارت گرافیک GeForce RTX 3080 است. این به ما امکان می دهد این بازی ها را با کیفیت 4K برای بالاترین کیفیت بصری ممکن در ویدیوی امروز اجرا کنیم ، در حالی که همچنان در اکثر پیکربندی های ما دچار تنگنا هستیم ، چیزی که ما در این تحقیق دنبال آن هستیم. این نوع داده ها در گذشته به عنوان راهنمای سیستم های دیگر بسیار خوب عمل کرده اند ، البته ما به موقعیت هایی اشاره می کنیم که ممکن است در حین حرکت در نتایج اینطور نباشد.

  من باید همچنین توجه داشته باشید که ما در بازی هایی که آزمایش کرده ایم به تنظیمات از پیش تنظیم شده پایبند هستیم ، بنابراین به این معنی است که در ردیابی اشعه ، DLSS ، FSR یا سایر ویژگی های اضافی توجه نمی کنیم ، زیرا اینها در همه تنظیمات از پیش تنظیم شده نیستند. بازی این مربوط به خاموش کردن ردیابی اشعه برای بهبود عملکرد زیاد نیست ، اکثر مردم می دانند که این در حال حاضر بیشتر در مورد پیش تنظیمات معمولی ارائه شده است.

  می توانید به خواندن ادامه دهید یا تیم را در حال مشاهده بازی های مختلف تماشا کنید. و صحنه هایی برای مقایسه کیفیت ویدئو در فیلم زیر ... /h3>

  Watch Dogs Legion اولین بازی امروز در منو است و دارای سه ایستگاه از پیش تنظیم با کیفیت بالا است: Ultra ، Very High و High. تفاوت بین Ultra و Very High بیشتر مربوط به سطح جزئیات و فاصله است. در صحنه زیر می توانید علامت زیرزمینی و برخی از پنجره های اطراف را بین دو ایستگاه از پیش تنظیم شده کمی کیفیت دهید. پایین آمدن به حالت High سطح جزئیات را بیشتر کاهش می دهد ، اما کیفیت نورپردازی در کل صحنه صادقانه بسیار شبیه است.

  برای مشاهده نسخه اصلی 4K بدون فشرده سازی ، روی تمام تصاویر زیر کلیک کنید.

  در صحنه دوم ، من توانستم چند تغییر کوچک در کیفیت سایه و کیفیت بافت بین سه ایستگاه از پیش تنظیم شده نیز وجود دارد ، البته شما معمولاً می توانید بافت ها را تغییر دهید به شرطی که VRAM کافی داشته باشید بدون هیچگونه افت عملکرد پشتیبان گیری کنید. هنوز هم کیفیت های بصری مهمی مانند بازتاب آب و کیفیت مدل مناسب را حفظ می کنند.

  نکته اصلی در اینجا این است که از Ultra خارج شوید حتی برای Very High شاهد بهبود 29 درصدی عملکرد هستیم که فکر می کنم برای یک ضربه کوچک برای کشیدن فاصله و سایه هایی که در هنگام بازی چندان قابل توجه نیست ، ارزشش را دارد. این می تواند در مقایسه با High با Ultra تا 47 درصد افزایش یابد ، که واقعاً برای اکثر گیمرها نقطه قوت خواهد بود ، زیرا تجربه بصری در Watch Dogs در این حالت هنوز عالی است ، اما عملکرد بسیار بالاتر است.

  Assassin's Creed Valhalla

  تفاوت های Assassin's Creed Valhalla بین سه ایستگاه از پیش تنظیم شده برتر حتی کوچکتر است: Ultra High ، Very High و High. تغییر از Ultra به Very High به نظر من تفاوت نسبتاً ناچیزی را ایجاد می کند ، بیشتر در فاصله بسیار دور که تشخیص آن در هنگام بازی یا حتی هنگام مقایسه این موارد بسیار دشوار است.

  تفاوت در کیفیت سایه ، بازتاب ها ، نورپردازی ، بافت و واقعاً بسیاری از موارد مهم بین دو تنظیم اصلی تقریباً بدون تغییر است: در واقع ، در این معیار معیار ، بیشترین تفاوت ها در تغییرات جزئی در زمان روز و موقعیت ابرها به جای تغییرات واقعی است. در تنظیمات بصری.

  سپس وقتی تنظیمات High را در مخلوط قرار می دهید ، کار می کند ain فقط یک پیش نمایش تصویری کوچک از پیش تنظیمات بسیار بالا یا فوق العاده بالا ارائه می دهد. فواصل ترسیم بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرد و سایه ها نرم تر می شوند ، و ما به اندازه درختچه های کوچک در محیط نمی بینیم ، اما ارائه کلی بصری هنوز کاملاً مشابه است. مطمئناً هنگام تغییر به High ، که مسئول بسیاری از جلوه های بصری عالی است ، جلوه های اصلی مانند انسداد محیط یا بازتاب ها را از دست نمی دهیم.

  و مزایای عملکرد در اینجا مناسب است هر چند به اندازه Watch Watch Dogs Legion نیست. حرکت از Ultra High به Very High عملکرد را 9 درصد افزایش داد و هنگام حرکت به High به 14٪ رسید. با توجه به اینکه تفاوت های Ultra و Very High بسیار اندک است و اساساً عملکرد رایگان برای اکثر گیمرها روی میز باقی می ماند و در Assassin's Creed Valhalla مطمئناً به هیچکس توصیه نمی کنم که تنظیمات Ultra را بدون بازی در Very High فعال کند.

  Cyberpunk 2077

  Cyberpunk 2077 یک بازی بصری خیره کننده است و یکی از بهترین عناوین این نسل است ، اما تنظیمات Ultra در سخت افزارهای امروزی بدون استفاده از آن بسیار مجازات کننده است. DLSS در این بازی تفاوت بین تنظیمات از پیش تنظیم شده Ultra و High واقعاً بسیار کوچک است ، زیرا Ultra جلوه های زیادی را قادر می سازد که فقط کمی جلوه بصری را در یک عملکرد بزرگ بهبود می بخشد.

  به عنوان مثال ، شما برای تشخیص تفاوت بین Ultra و High در صحنه زیر بسیار سخت است ، شاید چند تغییر بسیار کوچک در سایه زدن ، اما در واقع بزرگترین تغییر به نظر می رسد در وضوح محتوا در اطراف لبه ها باشد. Ultra انحراف رنگی را فعال می کند در حالی که High این تنظیم را غیرفعال می کند و بنابراین در واقع این حالت High است که وضوح بیشتری در اطراف لبه صفحه نمایش دارد. با وجود اینکه Ultra حالت "بالاتر" و ظاهراً شدیدتر از نظر بصری است ، ممکن است برخی افراد ظاهر را ترجیح دهند.

  من همچنین توانستم تفاوتهای کوچکی را در کیفیت بازتاب مشاهده کنم. ما فقط از بازتاب های منظم فضای صفحه در اینجا استفاده می کنیم و Ultra preset دارای وضوح و کیفیت بازتاب بسیار کمی بالاتر است ، اما باز هم اکثر تفاوت ها ناچیز هستند. در صحنه ای دیگر ، تغییرات کوچکی در کیفیت سایه و انسداد محیط مشاهده می کنیم ، اما مطمئن نیستم که اگر من به شما اشاره نمی کردم ، آیا می توانستید این تفاوت ها را فوراً تشخیص دهید.

  < p>

  فیلترینگ بافت است منطقه دیگری که از Ultra به High تغییر درجه تصویری کمی دریافت کرده است اما حتی در 4K حالت High همچنان برای وضوح بافت عالی به نظر می رسد.

  < p> و عامل اصلی افزایش عملکرد است. در معیار معیار ما ، استفاده از High Preset به جای Ultra باعث افزایش 24 درصدی عملکرد می شود که اساساً با توجه به تفاوت های بصری فوق العاده کوچک رایگان است. در Cyberpunk ، Ultra preset واقعاً گنگ است و اکثر گیمرها نباید از آن به جای High با توجه به نوع عملکرد دلتا استفاده کنند.

  Hitman 3

  Hitman 3 از پیش تنظیم شده ای ندارد ، بنابراین در این بازی من تنظیمات دارای برچسب "Ultra" را با تنظیمات برچسب "High" مقایسه می کنم. این عنوان دیگری است که در آن تشخیص تفاوت بین این دو مشکل بود. این بازی به من می گوید که High سطح جزئیات ، سایه ها و انسداد محیط را کاهش می دهد ، اما در عمل تفاوت ها ناچیز است و تنها با تغییر کوچکی در جزئیات سایه یا ایجاد فاصله می توان در عمل مشاهده کرد. مطمئناً در هنگام بازی بیشتر اوقات متوجه این تفاوت نمی شوید ، زیرا بازتاب های خیره کننده و سایر تصاویر بصری Hitman 3 بدون توجه به گزینه هایی که انتخاب می کنید حفظ می شوند.

خبرهای دیگر از امکانات