خبر

 • تک بورد - به روزرسانی و قیمت گذاری CPU و GPU: مه 2021

  به روزرسانی و قیمت گذاری CPU و GPU: مه 2021
  16 روز و 5 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  در اینجا به روز رسانی ماهانه ما در حال بررسی وضعیت فعلی CPU و بازارهای کارت گرافیک است. خبر خوب این است که یکی از این دو با طیف وسیعی از گزینه های آسان خرید برای ساخت بعدی شما کاملا سالم به نظر می رسد ، در حالی که بازار دیگر حتی بدتر از یک ماه پیش است. با ادامه کمبود تراشه جهانی ، این یک تعجب عظیم نیست ، اما ما بعداً برخی از اعداد را برای همه موارد قرار خواهیم داد.

  به روزرسانی بازار GPU

  بزرگترین سوال در ذهن همه ، البته ، بازار کارت گرافیک بنابراین ما ابتدا از آنجا شروع خواهیم کرد. متأسفانه خبر خوب نیست: هیچ بهبودی در دسترس بودن و یا قیمت گذاری کارت های گرافیک در مقیاس جهانی مشاهده نشده است و در واقع اوضاع بدتر شده است.

  تقاضا به میزان قابل توجهی بالاتر از عرضه است و علیرغم هر دو انویدیا و AMD با فروش رکورد هرچه بیشتر GPU تولید می کنند ، در حال حاضر برای جلب رضایت صنعت کافی نیست.

  بسیاری از مواردی که در دو به روزرسانی بازار گذشته در مورد آنها صحبت کردیم بدون تغییر است. . به عبارت دیگر ، در اکثر خرده فروشان نمی توانید فقط وارد GPU از قفسه شوید و اگر می توانید یک GPU بخرید ، قیمت آن با تورم گسترده ای روبرو خواهد شد. این شامل GPU های رده پایین است ، همه چیز از GT 1030s درست تا RTX 3090 یا موجود نیست یا با قیمت های دیوانه ای فروخته می شود.

  دلایل این امر همچنین بدون تغییر هستند ، بنابراین ما در خلاصه ای از دلایل اینگونه بازار نمی رویم ، اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، پیشنهاد می کنم دو به روزرسانی قبلی خود را بررسی کنید. اما موارد اساسی این است: شرکای AIB در پاسخ به تقاضای بازار ، قیمت های رسمی کارت گرافیک های سفارشی خود را بسیار بالاتر از MSRP های "رسمی" تعیین شده توسط AMD و Nvidia افزایش می دهند ، بنابراین می توانند از طریق قطارهای باریک پول دریافت کنند. سپس توزیع کنندگان با افزایش دوباره قیمت کارت های گرافیک ، یا خرده فروشان را مجبور به خرید GPU به عنوان بخشی از بسته های دارای سهام ناخواسته مانند منابع تغذیه یا مادربردهای کم حجم می کنند و این مسئله را بدتر می کنند. همچنین عنصری از این بازیکنان وجود دارد ، هم AIBs و هم توزیع کنندگان ، تعداد زیادی از پردازنده های گرافیکی را مستقیماً به ماینرها می فروشند و از این طریق عرضه خرده فروشی را برای گیمرها کاهش می دهند.

  وضعیت اساسی این است که اگر به دنبال شخصی می گردید سرزنش کردن ، خشم را به سمت AIB ها و شرکای هیئت مدیره که اساساً مانعی برای جلوگیری از خرید GPU با قیمت های پیشنهادی Nvidia و AMD هستند ، هدایت کنید.

   https://techbord.com CPU و GPU به روزرسانی و قیمت گذاری: مه 2021

  آنچه در ماه گذشته در بحث با خرده فروشان شنیده ایم این است که AIB ها همچنان قیمت هایی را که برای کارت های گرافیک خود تعیین کرده اند افزایش می دهند - این MSRP ها برای مدل های شریک صفحه ، جداگانه برای Nvidia و AMD MSRP برای GPU های کلی است. هنگامی که یک AIB تأمین قفسه های فروشگاه را تأمین می کند ، اغلب این امر با افزایش قیمت برای همان مدل جفت می شود ، قبل از اینکه توزیع کنندگان علاوه بر این دخالت کنند. به طور خاص این امر GPU های AMD مانند Radeon 6700 XT را تحت تأثیر قرار داده است ، که قبلاً یکی از GPU های ارزان قیمت در بازار بود ، اگرچه هنوز در مقایسه با MSRP آن تورم قابل توجهی دارد.

  همچنین بخوانید: ساخت PC در مقابل پیش ساخته (امتیازدهی GPU در فرآیند)

  این هفته یک خرده فروش به ما گفت که قیمت GPU اکنون از توزیع کنندگان و AIBs بسیار بالا است به طوری که تصمیم خرید GPU در صورت وجود مشکل است. دلیل آن این است که قیمت محلی GPU بسیار بالاتر از آن است که بیشتر مشتریان مایل به صرف آن هستند ، بنابراین خطر قابل توجهی وجود دارد که آنها قادر به فروش آن GPU برای جبران هزینه ها نیستند ، خطری که با افزایش قیمت GPU تشدید می شود پایین. اگر یک خرده فروش کارت را به قیمت بسیار متورم خریداری کند ، فقط فروش آن را نمی بیند ، قیمت ها پایین می آید ، آن کارت پول خرده فروش را از دست می دهد. به نظر می رسد این مسئله به کمبود GPU های موجود در خرده فروشان کمک می کند.

  آنچه در این بحث قابل توجه است این است که قیمت گذاری GPU در خرده فروشی در خارج از ایالات متحده بدتر از ایالات متحده در هنگام موجودی سهام است. . بسیاری از AIB ها MSRP خود را با دلار آمریکا تنظیم می کنند و این تصمیم را بر اساس بازار ایالات متحده تنظیم می کنند ، قبل از اینکه آن را به ارزهای محلی در مناطق دیگر تبدیل کنند و مالیات ها ، هزینه ها و افزایش قیمت های منطقه ای مختلف را اعمال کنند.

  در حال حاضر ، تقاضا برای GPU در ایالات متحده بسیار بالا است و خریداران مایل به گرفتن سهام حتی با قیمت های تورم هستند. این امر باعث می شود AIB ها MSRP خود را افزایش دهند ، که تأثیر آن در افزایش قیمت ها در مناطق دیگر است. بجز در مناطق دیگر ، قیمت گذاری در حال حاضر به طور نامتناسبی بالا است - معمولاً بالاتر از تبدیل مستقیم USD به اضافه مالیات برای آن منطقه است - که باعث می شود هر گونه افزایش قیمت از نقطه ای عبور کند که مشتریان دیگر علاقه ای بیش از این ندارند. به همین دلیل است که شما اغلب بعضی از کارتها را در مکانهایی در اروپا و استرالیا با قیمتهای بسیار احمقانه ای مشاهده می کنید ، در حالی که مدل معادل آن در ایالات متحده موجود نیست اما با قیمتی نسبتاً پایین تر.

  همچنین بخوانید: Cryptomining چیست؟

  چرا تقاضا برای کارت های گرافیک همچنان زیاد است و چرا مردم تمایل به پرداخت هزینه های دیوانه وار دارند؟ پاسخ این است که ، البته ، استخراج ارز رمزنگاری شده ، به طور خاص استخراج Ethereum. ماه گذشته ، ما شاهد افزایش ماهانه ماهانه قیمت Ethereum به میزان 24٪ بودیم که قیمت GPU را در بازار اسکالپر نسبتاً ثابت نگه داشت. در این ماه ، این یک داستان متفاوت است.

  https://techbord.com CPU و GPU در دسترس بودن و قیمت گذاری به روز شده: مه 2021

  هنگام تهیه این مقاله ، ارزش اتریوم 53٪ نسبت به ماه قبل افزایش یافته بود و این به رغم افت قابل توجه ارزش در هفته گذشته است. حدود یک هفته پیش در اوج خود ، ارزش اتریوم بیش از 90٪ بود. به طور طبیعی ، این افزایش سودآوری استخراج نسبت به ماه گذشته ، افزایش تقاضا برای GPU ها برای استخراج ، تشدید کل موضوع است.

  در اینجا این است که چگونه افزایش قیمت Ethereum بر بازار جنجالی GPU ها در eBay تأثیر گذاشته است ، با قیمت های ثبت شده برای لیست های تکمیل شده محصولات جدید در هفته گذشته. این خبر خوبی نیست ، زیرا قیمت تمام پردازنده های گرافیکی نسل فعلی ماه به ماه افزایش می یابد. پردازنده های گرافیکی انویدیا ، خصوصاً در اواخر قیمت ، با افزایش قیمت در محدوده 15 تا 20٪ بیشتر تحت تأثیر قرار گرفتند.

  MSRP eBay میانگین قیمت مارس eBay متوسط ​​قیمت آوریل eBay قیمت متوسط ​​ماه آوریل قیمت فعلی قیمت تورم افزایش قیمت مارس تا مه GeForce RTX 3090 $ 1،500 $ 3،083 $ 3،126 $ 3،628 142٪ 16٪ GeForce RTX 3080 700 $ 2،256 $ 2،175 $ 2،601 272٪ 20٪ GeForce RTX 3070 $ 500 $ 1،374 $ 1،400 $ 1،660 232٪ 19٪ GeForce RTX 3060 Ti $ 400 $ 1،460 $ 1،400 $ 1،407 196٪ 11٪ Radeon RX 6900 XT 1000 دلار 1870 دلار 1814 دلار 1،972 97 97٪ 9٪ Radeon RX 6800 XT 650 دلار 1،560 دلار 1،480 دلار 1،690 160٪ 14٪ Radeon RX 6800 $ 580 $ 1،340 $ 1،330 $ 1،518 162٪ 14٪ Radeon RX 6700 XT 480 $ 1،165 $ 967 $ 1،088 127٪ 13٪ میانگین 188٪ 14٪

  برخی کارت های گرافیک مانند RTX 3080 و RTX 3060 Ti به طور متوسط ​​MSRP خود را چهار برابر می کنند ، هر دو مدل با حجم کم و قالب تولید می شوند در عوض برای RTX 3090 و RTX 3070 استفاده می شود. به طور خاص ، RTX 3060 Ti در مقایسه با سایر مدل ها عملاً وجود ندارد.

  کارت های AMD از چشمگیرترین افزایش قیمت صرفه جویی کرده اند ، اما هنوز به طور متوسط ​​بالا هستند RX 6800 XT و RX 6800 با متوسط ​​قیمت 2.6 برابر بیشتر از MSRP بیشترین تورم را دارند ، در حالی که RX 6900 XT و RX 6700 XT تنها با افزایش 2 برابر قیمت بهترین انتخاب ارزش هستند. "فقط " 2 برابر بالاتر از MSRP همانقدر خوب است که هم اکنون بدست می آورد که بسیار ناراحت کننده است. بخشی از دلیل این که کارتهای AMD در بازار اسکالپر تورم ندارند ، پایین بودن آنها برای استخراج است.

  در اینجا یک روند قابل توجه وجود دارد که کارتهای با در دسترس بودن بهتر نسبت به کارتهای اطراف تورم کمتری دارند حجم این کارتها به میزان قابل توجهی بیشتر در eBay فروخته می شود. من از خرید هیچ پردازنده گرافیکی با این قیمت ها طرفداری نمی کنم ، اما اگر ناامید باشید RX 6700 XT ممکن است بهترین معامله باشد.

   https://techbord.com CPU و GPU به روزرسانی و قیمت گذاری: مه 2021

  نکته جالب دیگری که باید توجه داشته باشید این است که برای چندین ماه ، قیمت GPU ها در بازار اسکالپر مستقیماً به قیمت اتریوم متصل نیست. قیمت گذاری GPU روند کلی ارزهای رمزپایه را دنبال می کند ، اما نه با نسبت 1: 1. به عنوان مثال در این ماه ، قیمت GPU به طور متوسط ​​14٪ افزایش یافته است ، با این وجود Ethereum با 53٪ افزایش. بنابراین برای افزایش قیمت GPU ، Ethereum باید به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

  چرا اینگونه است؟ استخراج یک موقعیت ساده نیست که GPU را متصل کنید و برای همیشه با نرخ ثابت سکه بسازد. سودآوری استخراج مربوط به قیمت ارزی است که استخراج می کنید ، اما همچنین (در مورد اتریوم) دو عامل دیگر نیز آن را تحت تأثیر قرار می دهد: سختی و قیمت بنزین.

  هرچه افراد بیشتری Ethereum را استخراج می کنند ، الگوریتم در تلاش برای ثابت نگه داشتن نرخ تولید ارز ، سختی استخراج را تنظیم می کند. این به هر استخراج کننده نسبتاً کوچکتر پاداش بلوک از استخراج با گذشت زمان می دهد و باعث کاهش سودآوری می شود. طی ماه گذشته ، مشکل استخراج Ethereum بسته به منبعی که مشاهده می کنید 10 تا 20 درصد افزایش یافته است و این خود سود حاصل از خود ارز را خورده است.

   https://techbord.com CPU و GPU به روزرسانی و قیمت گذاری: مه 2021

  عامل دیگر قیمت بنزین یا قیمت برای انجام معامله است در شبکه Ethereum. وقتی قیمت بنزین بالا است ، معدن کاران برای پردازش معاملات هزینه بیشتری می گیرند و بنابراین به عنوان پاداش برای این کار ، درآمد بیشتری دریافت می کنند. همراه با جوایز بلوکی ، این روش کسب درآمد ماینرها است. قیمت بنزین نوسان زیادی دارد و مانند زمان دشواری افزایش مداومی ندارد ، اما در هفته گذشته قیمت در حال کاهش است ، که باز هم سود معدن را می خورد.

  بنابراین چگونه بازار GPU از اینجا بهبود می یابد؟ منظورم این است که ما تازه قیمت های بدتری را نیز نسبت به ماه گذشته مشاهده کرده ایم ، پس چگونه این وضعیت بهتر می شود؟

  بارزترین روش این است که آیا سودآوری استخراج کاهش می یابد و باعث می شود GPU ها برای ماینرها در سطح بالا جذابیت کمتری داشته باشند قیمت. این می تواند از چند طریق رخ دهد: قیمت اتریوم پایین می آید ، مشکل بالا می رود یا قیمت گاز پایین می آید. هر یک از این موارد ، یا در حالت ایده آل ترکیبی ، سودآوری را کاهش می دهد. شما می توانید کاملاً مطمئن باشید که دشواری ها همچنان افزایش می یابند ، بنابراین فقط مسئله قیمت Ethereum است که به طور قابل توجهی از این افزایش فراتر نرود. ما این چرخه را قبلاً در آخرین رونق رمزنگاری مشاهده کردیم و دوباره تکرار خواهد شد.

  فراتر از آن ، عوامل دیگری نیز وجود دارند که طی چند ماه آینده وارد عمل می شوند ...

  < p> یکی ، معرفی مجدد GPU های LHR یا "Lite Hash Rate" توسط انویدیا است که محدود کننده استخراج ارز رمزنگاری شده برای RTX 3060 و سایر پردازنده های گرافیکی را مجدداً پیاده سازی می کند. این کارت های گرافیک دارای یک ویرایش کوچک هستند که برای اجرای آن نیاز به یک درایور جدید است ، درایوری که دارای محدود کننده سرعت هش است ، با عدم توانایی استفاده از GPU با درایورهای قدیمی که از این محدود کننده برخوردار نیستند.

  https://techbord.com CPU و GPU به روز بودن و قیمت گذاری CPU و GPU: مه 2021

  این چقدر موفق است خواهد شد در هوا است. آخرین باری که انویدیا این کار را با RTX 3060 انجام داد ، با حذف محدود کننده از طریق به روزرسانی درایور ، تلاش خود را به طور تصادفی انجام دادند. همچنین باید دید که دور زدن محدود کننده چقدر آسان است. در یک نظرسنجی اخیر که انجام دادیم ، حدود 60 درصد از 83000 نفری که پاسخ دادند موافق Nvidia برای محدود کردن عملکرد استخراج در GPU های GeForce هستند.

  Nvidia و AMD همچنین قرار است GPU های جدیدی را در چند آینده منتشر کنند ماه ها ، شایعاتی پیرامون GeForce RTX 3080 Ti و RTX 3070 Ti و سری Radeon RX 6600 AMD منتشر شده است. اینکه این کارت های گرافیک به طور قابل توجهی بهبود عرضه را فراهم می کنند یا نه ناشناخته است ، اما این شانس وجود دارد ، به ویژه با احتساب قالب کوچکتر برای 6600 ، به این معنی که GPU بیشتر به ازای هر ویفر 7 نانومتری می میرد.

  سپس پایین تر شبکه Ethereum قرار است تغییراتی را ایجاد کند که بیشتر افراد انتظار دارند سود استخراج را کاهش دهد. یکی EIP 1559 است که قرار است در ماه جولای هزینه های بنزین را کاهش دهد. ما در این مورد به جزئیات نمی پردازیم ، اما اگر بخواهید بیشتر به نحوه کار Ethereum و نقشه راه آنها بپردازید ، می توانید آن را جستجو کنید.

  بنابراین اگر مجبور شدیم بازار GPU را به طور صحیح خلاصه کنیم اکنون این کاملاً وحشتناک و بدترین وضعیتی است که وجود داشته است ، اما پیشرفتهای مختلفی در حال انجام است که باید به زودی بهبودهایی را به وجود آورد.

  به روزرسانی بازار CPU

  در اخبار بسیار مثبت تر ، بازار پردازنده تقریباً بازگشته است به عملکرد طبیعی به خصوص اگر می خواهید CPU اینتل بخرید ، گزینه هایی در بازار وجود ندارد ، تقریباً همه چیز از نسل 10 و 11 موجود است. پردازنده های AMD نیز بسته به منطقه شما در دسترس تر می شوند.

  https://techbord.com CPU و GPU در دسترس بودن و به روزرسانی قیمت گذاری: مه 2021

  در ابتدا پردازنده های Intel داریم و خبر خوب این است که قطعات نسل 10 هنوز به راحتی در دسترس هستند. این بسیار عالی است زیرا ما هنوز احساس می کنیم که نسل قبلی اینتل در حال حاضر ارزش زیادی را ارائه می دهد ، با توجه به اینکه آنها معمولاً با قیمت پایین تری نسبت به نسل 11 خود به فروش می رسند.

  همچنین بخوانید: 5 پردازنده برتر

  به عنوان مثال ، Core i7-10700KF را که 300 دلار باقی مانده است ، همان قیمت Ryzen 5 5600 با وجود داشتن 8 هسته به جای 6 هسته و 100 دلار پایین تر از Core i7-11700K ، راه اندازی شد.

  وضعیت مشابه با محدوده Core i5. شما می توانید Core i5-10400 را با قیمت 170 دلار یا Core i5-11400 را با 210 دلار خریداری کنید. یافتن مدل های قفل شده Core i5-F کمی دشوارتر از یک ماه پیش است ، اما به طور کلی هنوز پردازنده های Intel زیادی با قیمت های بسیار رقابتی در دسترس هستند.

   https://techbord.com CPU و GPU به روزرسانی و قیمت گذاری: مه 2021

  کاملا مشخص نیست که نسل 10 چیست با توجه به تمرکز اینتل بر تولید نسل جدیدتر یازدهم خود ، قطعات بهم می خورند. اگرچه با توجه به لیست بهترین پردازنده های آمازون قضاوت می شود ، با توجه به اینکه حتی با یک محصول مناسب ، اینتل در حال حاضر علاقه خریداران را به خود جلب نمی کند ، عرضه فعلی قطعات نسل 10 احتمالاً موجود است. محبوب ترین پردازنده مرکزی اینتل در آمازون Core i5-10600K است که در جایگاه هفتم حتی پشت Ryzen 5 1600 قرار دارد.

  در مورد پردازنده های AMD ، در بیشتر مناطق جهان شما می توانید هر یک از AMD ها را بخرید. پردازنده های Ryzen 5000 هم اکنون. آنها به راحتی در MSRP از جمله Ryzen 9 5900X موجود هستند که یافتن آن از زمان راه اندازی تاکنون دشوار است. بنابراین به طور کلی ، تولید AMD کافی برای پردازش Zen 3 برای تأمین تقاضای بازار حدود شش ماه طول کشیده است. در حالی که Ryzen 5 5600X موجود است و 5800X حتی با تخفیف کمی فروخته می شود ، تهیه قطعات Ryzen 9 هنوز دشوار است. با توجه به اینکه سطح سهام در کشورهای دیگر خوب به نظر می رسد و عرضه تقاضا را برآورده می کند ، نباید مدت طولانی باشد تا وضعیت مشابهی در ایالات متحده نیز دیده شود.

   https://techbord.com CPU و GPU به روزرسانی و قیمت گذاری به روز شده: مه 2021

  ما هنوز به موقعیتی بر نمی گردیم که آخرین - پردازنده های AMD AMD با تخفیف به فروش می رسند. قطعاتی مانند Ryzen 5 3600 و Ryzen 7 2700X در آغاز کار MSRP باقی مانده اند که در بازار فعلی پیشنهاد چندان جذابی نیست ، به خصوص در مقایسه با آنچه اینتل ارائه می دهد.

  اما به نظر می رسد AMD روی تنظیم شده است قیمت فعلی پردازنده به یک دلیل: آنها یک پلت فرم قوی AM4 ساخته اند که مسیرهای زیادی را بدون نیاز به ارتقا مادربرد برای افراد فراهم می کند. برای بسیاری ، جایگزینی Ryzen با Ryzen 5 3600 با قیمت 200 دلار ، هنوز بهتر از خرید مادربرد جدید با مسیر ارتقا اینتل است. بدون پردازنده های ارزان قیمت ذن 3 ، انگیزه کمی برای کاهش قیمت های نسل آخر وجود دارد. AMD همچنین از استقبال کم ولرم پردازنده های نسل یازدهم اینتل تاکنون بهره می برد ، AMD در موقعیت نادری قرار دارد که به عنوان "پردازنده بهتر" شناخته می شود.

  AMD Ryzen 7 5800X در Amazon Intel Core i7-10700KF روشن Amazon AMD Ryzen 5 5600X در Amazon Intel Core i5-11400F در Amazon Intel Core i5-11600K در Amazon Nvidia GeForce RTX 3070 در Amazon Nvidia GeForce RTX 3080 در Amazon AMD Radeon RX 6800 در آمازون .subDriveRevBot {حاشیه: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ background-size: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: همه مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، به این معنی: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از امکانات